Lifestyle

Zatracić się w sobie

Backstage Sport
Backstage Sport
7 stycznia 2016
 

Zatracić się….

W pracy – czasem lubisz czasem nie. Zazwyczaj nie masz siły wstać ale jak wstaniesz to jest lepiej na chwilę. Siedzisz za biurkiem i tylko myślisz kiedy będzie ta 17. Zmieniłabyś coś i szukasz na co. Masz pomysł ale boisz się realizacji. Boisz się zmian. Lubisz wiedzieć że jutro będzie taki sam dzień. Taki sam poranek i te same osoby. Jedne lubisz bardziej a drugie nie. Ale i tak dalej w tym tkwisz. A przecież kilka lat temu a może nawet miesięcy Twoja kariera wyglądała inaczej. A może tak samo? Tylko Ty masz inne podejście. Zatraciłaś się w tej rutynie. I chociaż stać Cię na więcej dalej w tym tkwisz.

W „związku” – Ty jesteś dawcą a on biorcą? To on mówi kiedy i na ile się zobaczycie. I czy w ogóle. A widząc się z nim dziś myślisz że to ostatni raz. Bo on może się nie odezwać. Albo odezwie się za kilka dni. Bo teraz jest zajęty lub ma inną rozrywkę. Zatraciłaś się w miłości do kogoś kto boi się życia. Strach przed uczuciami jest dla niego normą. Strach przed braniem odpowiedzialności za swoje wybory. A rezygnacja z relacji tylko dlatego że może się kiedyś skończyć jest oddaniem walkowerem. Każdy sms od niego to drżenie Twoich rąk. Tylko na to Cię stać?

W osobie – Ten uśmiech te oczy i ten dotyk. Nie wyobrażasz sobie nikogo innego. Bo tylko on tak robi. Tylko on tak gotuje. I tylko z nim tak możesz chodzić na spacer. Zatracasz się w człowieku który jest „perfekcyjny”. Tylko czy jest? Próbujesz spotykać się z innymi i widzisz tylko jego. Poznajesz kogoś i zwracasz uwagę na to że ON by zrobił to inaczej. Inaczej by powiedział. Inaczej by się zachował. Nie dajesz tej nowej osobie szansy a przede wszystkim nie dajesz jej sobie. Zatracić się w człowieku jest jedną z najgorszych rzeczy na jaką możemy sobie pozwolić.        ” Człowiek naraża się na łzy, gdy raz pozwoli się oswoić ” On oswoił Cię po raz pierwszy prawda?

Jak sobie pomóc w zatraceniu? Najpierw znaleźć cel i wejść na właściwa ścieżkę w realizacji go – bardzo trudne, konsekwencja i wytrwanie – jeszcze trudniejsze, zresetować przemęczony organizm i idąca do celu głowę a później powrócić bez zwątpienia – najtrudniejsze!

Kto idzie do jakiegokolwiek celu wie o czym pisze, kto nie idzie dowie się, jak w końcu odrzuci wymówki, wątpliwości i ruszy !!!

Nowy rok nowy dzień  nowa godzina nowe szanse do boju królowie życia!!! Powodzenia w zatraceniu się w sobie 😉

 

 

 


Lifestyle

Akceptacja

Backstage Sport
Backstage Sport
18 stycznia 2016
 

Ktoś mi ostatnio powiedział że najważniejsza w życiu jest akceptacja. Akceptacja? Zapytałam. Tak. Akceptacja tego, że ktoś jest inny niż my.

Innej płci czy orientacji. Lubi spędzać inaczej czas, ma innych znajomych i pogląd na świat.

Tak pozornie małe słowo a znaczy tak wiele. Gdybyśmy akceptowali to, co dzieje się wokół nas jak łatwiej by się nam żyło. Szef, koleżanka, kolega z pracy. Nie mamy wpływu na to kto jest obok nas a próbujemy z nimi walczyć. Zaakceptujmy to, że są bo i tak będą. Nie bądźmy źli na pogodę, bo nasza złość nie wpłynie na to że przestanie padać śnieg.

Zaakceptuj to że twoja ukochana czasami ma chwile słabości i nie zachowuje się tak jak ty byś tego chciał.

Zaakceptuj to że on chce żyć trochę inaczej żyć niż ty.

Akceptuj człowieka takim jakim jest i nie wywracaj mu życia do góry nogami tylko dlatego, że Ty masz inny wyimaginowany ideał w swojej głowie.

Pogódź się z tym że coś może być inaczej niż  byś chciała.

Czasami próbujemy biec pod wiatr wtedy gdy powinniśmy już dać się ponieść. Czasami latami po ziemi, gdy powinniśmy już latać w chmurach. Krytykujemy siebie próbując się zmienić a największym sukcesem będzie akceptacja tego kim tak na prawdę jesteśmy. To jest klucz do bycia wolnym.

Tak łatwo się mówi a tak trudno wykonać. Tak trudno niekiedy tę prawdę dopuścić do siebie. Dopuścić do siebie, że coś stało się faktem. Chociaż tak bardzo chcielibyśmy to zmienić. Jeszcze spróbować powalczyć.

Musimy zaakceptować że niektórzy ludzie zostaną w naszym sercu nawet, jeśli już nie będzie ich w naszym życiu. Nie musimy rozumieć wszystkiego. Akceptacja jest prostotą. Akceptacja jest kluczem do bycia wolnym.

Akceptacja to największy komplement jaki możemy otrzymać.

———————-

Ten wpis dedykuje osobie którą 5 miesięcy temu zaakceptowałam. Jako pierwszą w życiu. I dzięki niej zaakceptowałam też siebie. Dziękuję że stworzyła miejsce na świecie które pokochałam. Bo szczęście jest tam gdzie chcemy wracać. 19-01-2016 

 

 

 


Lifestyle

Wielki człowiek, wielki problem

Backstage Sport
Backstage Sport
5 stycznia 2016

Klub fitness to miejsce, które odwiedzam prawie codziennie, strony internetowe, książki dotyczące wysiłku fizycznego, technik ćwiczeń, profile sportowców, fit maniaków. Tak bardzo lubię ten zapał, cele, odstresowanie, codzienną wytrwałość, silne ciało i charakter.

Jednak nie rozumiem niektórych ludzi. Łapię się za głowę kiedy to co wyprawiają „kwadratowi” fitmaniacy nie ma nic wspólnego ze zdrowiem i sportem! Napompowane ciała do nienaturalnych, ogromnych wielkości, gdzie mięśnie są tak duże, że sylwetka niczym nie przypomina zdrowego, zgrabnego i pięknego człowieka!
Musze to napisać, bo za każdym razem zastanawiam się dlaczego tak? Sama wiem bardzo dobrze ile to wymaga pracy, wyrzeczeń, wysiłku, dyscypliny i to bardzo bardzo podziwiam, nie rozumiem jednak sensu poprawiania i pracy nad doskonałym.
blogger-image--232695075
Współczuję zatracenia w celach i zatarcia własnego obrazu w lustrze.
O ile piękna, wypracowana i umięśniona sylwetka, na którą misternie i wytrwale trzeba pracować budzi ogólny zachwyt, o tyle życie kręcące się wokół 100 gram tego i 200 tamtego po cel, który prowadzi do deformacji, bo inaczej tego nie można nazwać – tego nie rozumiem i nie jestem w tym sama.
Często rozmawiając z osobami z branży fitness poruszającymi się w obszarze zdrowia i sprawności fizycznej oraz z tymi, którzy z fitnessem nie maja nic do czynienia, słyszę pytanie o zdeformowanych facetow i męski kobiety. Chociaż sama najchetniej stworzyłabym tabletkę, która pokaże że doskonałego i wypracowanego ciała nie należy deformowac do rozmiaru XXXL to tłumaczę, że to cele, to droga i mimo wszszytko piękny umysł takiego czlowieka, bo wysilek systematyczność i wytrwałość jaką w sobie należy w tym sporcie posiadac zaprowadziłaby go na najwyższe szczyty swiata.
blogger-image--1077417541