Go to content

Zatracić się w sobie

Zatracić się….

W pracy – czasem lubisz czasem nie. Zazwyczaj nie masz siły wstać ale jak wstaniesz to jest lepiej na chwilę. Siedzisz za biurkiem i tylko myślisz kiedy będzie ta 17. Zmieniłabyś coś i szukasz na co. Masz pomysł ale boisz się realizacji. Boisz się zmian. Lubisz wiedzieć że jutro będzie taki sam dzień. Taki sam poranek i te same osoby. Jedne lubisz bardziej a drugie nie. Ale i tak dalej w tym tkwisz. A przecież kilka lat temu a może nawet miesięcy Twoja kariera wyglądała inaczej. A może tak samo? Tylko Ty masz inne podejście. Zatraciłaś się w tej rutynie. I chociaż stać Cię na więcej dalej w tym tkwisz.

W „związku” – Ty jesteś dawcą a on biorcą? To on mówi kiedy i na ile się zobaczycie. I czy w ogóle. A widząc się z nim dziś myślisz że to ostatni raz. Bo on może się nie odezwać. Albo odezwie się za kilka dni. Bo teraz jest zajęty lub ma inną rozrywkę. Zatraciłaś się w miłości do kogoś kto boi się życia. Strach przed uczuciami jest dla niego normą. Strach przed braniem odpowiedzialności za swoje wybory. A rezygnacja z relacji tylko dlatego że może się kiedyś skończyć jest oddaniem walkowerem. Każdy sms od niego to drżenie Twoich rąk. Tylko na to Cię stać?

W osobie – Ten uśmiech te oczy i ten dotyk. Nie wyobrażasz sobie nikogo innego. Bo tylko on tak robi. Tylko on tak gotuje. I tylko z nim tak możesz chodzić na spacer. Zatracasz się w człowieku który jest „perfekcyjny”. Tylko czy jest? Próbujesz spotykać się z innymi i widzisz tylko jego. Poznajesz kogoś i zwracasz uwagę na to że ON by zrobił to inaczej. Inaczej by powiedział. Inaczej by się zachował. Nie dajesz tej nowej osobie szansy a przede wszystkim nie dajesz jej sobie. Zatracić się w człowieku jest jedną z najgorszych rzeczy na jaką możemy sobie pozwolić.        ” Człowiek naraża się na łzy, gdy raz pozwoli się oswoić ” On oswoił Cię po raz pierwszy prawda?

Jak sobie pomóc w zatraceniu? Najpierw znaleźć cel i wejść na właściwa ścieżkę w realizacji go – bardzo trudne, konsekwencja i wytrwanie – jeszcze trudniejsze, zresetować przemęczony organizm i idąca do celu głowę a później powrócić bez zwątpienia – najtrudniejsze!

Kto idzie do jakiegokolwiek celu wie o czym pisze, kto nie idzie dowie się, jak w końcu odrzuci wymówki, wątpliwości i ruszy !!!

Nowy rok nowy dzień  nowa godzina nowe szanse do boju królowie życia!!! Powodzenia w zatraceniu się w sobie 😉