Lifestyle

Zastanawiasz się, dlaczego twój mężczyzna wybrał właśnie ciebie? Przyjrzyj się jego matce

Redakcja
Redakcja
25 kwietnia 2018
Fot. iStock/Todor Tsvetkov
 

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego twój partner wybrał właśnie ciebie? Pewnie domyślasz się, że po części chodziło o urodę, charakter, umiejętności, intelekt. Ale co tak naprawdę najbardziej go urzekło? Oczywiście możesz go o to wprost zapytać, ale jeśli jesteś ciekawa, jaka była przyczyna jego wyboru, przyjrzyj się jego matce.

Okazuje się, że tak jak kobiety szukają do siebie partnerów podobnych do swoich ojców, tak mężczyźni zwracają szczególną uwagę na kobiety przypominające z wyglądu lub zachowania ich matkę.

Jaka matka, taka żona?

Matka, jako pierwsza i wyjątkowa kobieta w życiu dziecka, postrzegana jest jako najdoskonalsza istota, a ten obraz funkcjonuje w świadomości długo. Mały mężczyzna patrzy na jej działania, obserwuje zachowanie, uczy się wzorów postępowania. Matka ukocha, utuli, ochroni, rozśmieszy, spełni każdą dziecięcą zachciankę. Co prawda wraz z upływem czasu chłopiec zauważa, że rodzicielka ma swoje wady, ale tak na dobrą sprawę nie przysłaniają one wspaniałego całokształtu mamy.

Matka do swego rodzaju całodobowa opiekunka, więc przebywa z dziećmi przez większość czasu, a młody chłopak, obserwując ją, uczy się wzoru na wygląd i zachowanie innych kobiet. Temperament mamy również ma ogromne znaczenie, bo jeżeli matka była bardzo spokojna, wyciszona, będzie unikał hałaśliwych, wszędobylskich kobiet, bo nie będzie umiał się odnaleźć takiej relacji. Częściej dorosły mężczyzna w takiej sytuacji zwróci uwagę na spokojną i zrównoważoną kobietę. Podobnie rzecz wygląda, jeśli chodzi o np. prowadzenie domu. Jeżeli matka była doskonałą kucharką, facet zwróci dużą uwagę na to, co potrafi jego kobieta.

Prof. David Perret ze szkockiego uniwersytetu St. Andrews analizował wybory partnerek dokonane przez 300 objętych eksperymentem mężczyzn. Badacz dowiódł, że większość facetów poszukuje w kobietach fizycznych cech matki. Syn blondynki z zielonymi oczami najpewniej wybierze na partnerkę osobę o takiej samej lub podobnym wyglądzie.

Taka tendencja zauważalna jestTodor Tsvetkov szczególnie, gdy relacje pomiędzy synem i rodzicielką są dobre, a mężczyzna ma pozytywne wspomnienia z dzieciństwa.

źródło:  portal.abczdrowie.plfacet.wp.pl


Lifestyle

10 rzeczy, za które powinnaś podziękować przyjaciółce, a tego nie robisz

Redakcja
Redakcja
25 kwietnia 2018
Fot. iStock/BlackbourneA
Następny

Przyjaźń to niezwykła relacja, która daje wiele dobrych emocji, radosnych chwil, wsparcia i poczucia bezpieczeństwa. Rzadko kiedy zastanawiamy się nad jej istotą, przyjmując pewne rzeczy za pewnik — przyjaciel jest i ta świadomość wystarcza, by czuć się szczęśliwym.

Jesteśmy pewne, że przyjaciółka zrobiłaby dla nas wszystko i my również nieba jej przychylimy. Jednak mając pewność, że możemy na drugą osobę liczyć i to się nie zmieni, zbyt rzadko myślimy o tej relacji z wdzięcznością. I nie chodzi tu o sytuacje wyjątkowego poświęcenia, ale o zwykłą codzienność, i te sprawy, które warto głośno docenić i podziękować przyjaciółce.

1. Szczerość

To jedna z tych rzeczy, za które powinniśmy być wyjątkowo wdzięczni. Uczciwy osąd, mimo że bywa czasem bolesny, jest niezwykle istotny. Najczęściej nie usłyszysz prawdy o sobie od innych osób, które będą milczały, bo tak wypada, za to przyjaciółka zawsze dla twojego dobra powie ci, co myśli szczerze.

2. Akceptacja

Dla prawdziwej przyjaźni nieważny jest stan konta, status społeczny czy wygląd. Akceptacja ze strony przyjaciela jest darem, który sprawia, że czujemy się obok tej osoby zawsze na miejscu. Przyjaciel zawsze bierze nas takimi jakimi jesteśmy na co dzień. Nie trzeba się specjalnie stroić, kontrolować zachowania, udawać kogoś, kim się nie jest. Akceptacja, swoboda i dobre samopoczucie w towarzystwie przyjaciela wprawia w doskonałe samopoczucie.

3. Wsparcie

Wsparcie przyjaciółki jest bezcenne! Gdy trzeba, ona zawsze powie dobre słowo, znajdzie pozytywy nawet w najtrudniejszej sytuacji. Nie pozwoli zatonąć w smutku, a gdy trzeba, po prostu milczącą obecnością utwierdzi w przekonaniu, że nie jesteś sama.

4. Obecność

Niby rzecz oczywista, ale prawda jest taka, że obecność przyjaciółki jest tak naturalna, że czasem po prostu niedoceniana. A trzeba pamiętać, że przyjaciółka zawsze stoi w gotowości obok, gdy jest taka potrzeba. Wspólnie spędzony czas, rozmowy,  telefony w środku nocy, gdy stało się coś poważnego, dają niesamowitą siłę, by mierzyć się z życiem.

5. Wyrozumiałość

Dla naszych wad, fatalnych nastrojów, braku zdecydowania i innych rzeczy, które pierwszą lepszą osobę mogłyby wyprowadzić z równowagi. To wyjątkowy dar, który gwarantuje, że przyjaciółka będzie wyrozumiała z trakcie złego czasu i chętna do wybaczenia tego, co mogłoby się wydarzyć w gorszych chwilach. Ona bez stawiania zbędnych warunków wybacza i zapomina to, co było złe.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

5 krytycznych zdań, których musisz unikać, jeśli chcesz schudnąć

Redakcja
Redakcja
25 kwietnia 2018
Fot. iStock/shironosov

Odchudzanie nie należy do najłatwiejszych i przyjemnych procesów. Wymaga nakładu energii, czasu, wielu wyrzeczeń i bardzo często zupełnej zmiany dotychczasowego stylu życia. A bywa, że nawet wtedy, mimo intensywnych starań, efekty nie są tak spektakularne, jak oczekiwaliśmy.

Często popełniamy błędy w nastawieniu, które powodują mimowolną porażkę. Są takie rzeczy, które powtarzane sprawiają, że szanse na zrzucenia nadmiernych kilogramów zdecydowanie maleją.

5 krytycznych zdań, których musisz unikać, jeśli chcesz schudnąć

1. Nie dam rady zejść do idealnej wagi

No tak, jeśli na dzień dobry w głowie układa się hasło „nie dam rady”, to faktycznie jak tu osiągnąć zamierzony cel? Jeżeli walczysz o utratę wagi, przede wszystkim musisz bardzo tego chcieć i wierzyć, że się uda, inaczej nie ma sensu podchodzić do zadania. Myśl pozytywnie, wypróbuj metodę małych kroków i zamiast zakładać od razu zrzut 20 kg, umów się sama ze sobą na stopniowe zrzucanie, łatwiejsze do osiągnięcia. Wtedy powiedz sobie „dam radę” i osiągnij cel.

2. Nie mam czasu na ćwiczenia

Jeśli do tej pory ćwiczenia nie były dla ciebie priorytetowe, powinnaś to zmienić. Wybierz sobie dobrą dyscyplinę, coś, co będzie cię ucieszyło, a wtedy łatwiej znajdziesz czas na ćwiczenia. Oczywiście nie wciskaj ćwiczeń pomiędzy robieniem obiadu a zmywaniem, tylko ustal w sobie taką porę dnia, która będzie dla ciebie rzeczywiście wygodna. Mówiąc sobie, że nie masz czasu, faktycznie programujesz się na to, że tego czasu nie znajdziesz.

3. Nie schudnę przez mój metabolizm

To najlepsza wymówka, no bo przecież skoro coś jest w tak niewielkim stopniu zależne od nas, to najłatwiej jest odpuścić. Lepiej nie zrzucaj wszystkiego na naturalne predyspozycje, ale zastanów się, co faktycznie powstrzymuje cię przed utratą wagi. Jeżeli sama nie dajesz sobie rady, koniecznie znajdź profesjonalistę, który ci w tym pomoże. Pamiętaj, że wolny metabolizm można na kilka sposobów podkręcić, ale trzeba tego chcieć i wiedzieć jak to zrobić. Metabolizm nie zawsze musi być problemem.

4. Inni zniechęcają mnie do wysiłków

No tak, ale to przecież to ty, a nie inni, chcesz schudnąć! Podobnie jak inni również nie zmuszają cię do jedzenia kalorycznych rzeczy oraz siedzenia na kanapie. Tylko ty jesteś osobą odpowiedzialną za to, co się z tobą dzieje. Poproś o wsparcie bliską osobę, która  dobrym słowem doda ci otuchy, a inne komentarze czy spojrzenia po prostu ignoruj. Robisz to dla siebie, a nie dla innych.

5. Brakuje mi energii

Fakt, codzienność bywa bardzo męcząca, bo gonimy z jednego miejsca w drugie, wykonujemy kilka czynności naraz. Jednak nastawiając się na brak energii do ćwiczeń, faktycznie nie będzie cię stać na coś więcej niż leżenie na kanapie i bierny odpoczynek. Znajdź taką porę dnia, w której czujesz się najlepiej i z której wyciśniesz najwięcej dobrych rzeczy dla siebie. Nie szukaj na siłę wymówek, bo to prosta droga do porażki.

źródło:  www.powerofpositivity.com


Zobacz także

Wzruszający wpis: „Nie wiem, co by było, gdyby nie było tych pomp i inkubatorów od WOŚP. Moja córka pewnie by nie żyła”

Koniec to zawsze nowy początek… Cele, plany i zmiany w Nowym Roku z Mapą Marzeń!

Dokąd na majówkę? Szukaj przygody z całą rodziną tropami dinozaurów z JuraParku w Bałtowie