Lifestyle

Zapomnijcie o wymiarach 90-60-90. Poznajcie najbardziej pożądane według mężczyzn proporcje kobiecej sylwetki

Redakcja
Redakcja
5 marca 2018
Fot. iStock/heckmannoleg
 

Utarło się, że idealna kobieca sylwetka powinna liczyć sobie 90 cm w biuście, 60 cm w pasie i 90 cm w biodrach. Najlepiej również, by kobieta była długonogą blondyną, bo to najbardziej kręci facetów. Niestety w realnym życiu mało która z nas, może pochwalić się takimi wymiarami. Los bywa mniej lub bardziej sprawiedliwy i układa proporcje sylwetek, dając tu i ówdzie, mniej lub więcej ciała.

Nie każda z nas ma takie możliwości czy ochotę podążać za wymyślonym ideałem piękna. I wcale nie musi, bo jak pokazują wyniki przeprowadzonych badań, mężczyźni wcale o nim nie marzą.

Ideał kobiecego ciała według mężczyzn

Panowie podążają nie za fantazją, ale przede wszystkim za głosem natury, dla której najważniejsza jest zdolność kobiety do wydania na świat potomstwa. A kobiety o wymiarach modelek nie każdemu facetowi kojarzą się z siłą i macierzyństwem. Najważniejsza w sylwetce jest nie szczupłość, ale symetria i stosunek obwodu pasa do obwodu bioder. Na to mężczyźni zwracają największą uwagę.

Amerykański psycholog Devendra Singh przedstawił ochotnikom rysunki młodych kobiet z prośbą o wskazanie typów sylwetki, które uważają za najatrakcyjniejsze. Większość z nich wskazała kobiety, których obwód w pasie wynosił ok. 70% obwodu bioder. Badanie wykonano także w m.in. w Wielkiej Brytanii, Australii, Niemczech i Ugandzie, gdzie wyniki były takie same, jak w USA.

Idealne proporcje ciała

Mężczyźni interesują się kobietami o symetrycznej sylwetce, co potwierdzają badania. Aż 80% zapytanych o to mężczyzn w wieku 18-50 lat stwierdziło, że podobają im się kobiety proporcjonalne, zmysłowe, o ponętnych kształtach. Jedynie 5% ankietowanych wskazało na bardzo szczupłe kobiety. Według badaczy z University of New South Wales w Sydney, idealne kobiece wymiary okiem mężczyzn wynoszą 91-72,5 -96,5 przy 162,5 cm wzrostu. Wyliczono, że odpowiada to rozmiarowi ubrań 42. Do tego przyjrzano się poszczególnym elementom kobiecej sylwetki i stwierdzono, że piersi wcale nie muszą być obfite, najlepiej w rozmiarze C. Fanów dużych piersi zliczono jedynie 4% wśród ankietowanych. Natomiast idealna pupa powinna być zaokrąglona, a figura w kształcie klepsydry czy gruszki, z niewydatnym brzuchem, jest bardzo pożądana. Szerokie biodra i jędrne oraz kształtne pośladki przyciągają męskie spojrzenia.

Tak więc drogie panie, nie przejmujcie się za bardzo swoimi figurami. Nie ma powodu pod presją dążyć do ideału, bo zawsze znajdą się mężczyźni, którym akurat wasz typ urody i figury będzie się podobał bardziej.


 

źródło: kobieta.wp.pl


Lifestyle

Schadenfreude – gdy cudze nieszczęście sprawia nam radość

Redakcja
Redakcja
5 marca 2018
Fot. iStock/SIphotography
 

Mimo że dobre wychowanie i zwykła ludzka przyzwoitość nakazują, by nie cieszyć się z cudzego nieszczęścia, trudno jest powstrzymać złośliwy uśmieszek w pewnych sytuacjach. Wywrotka mało lubianej osoby na oblodzonym chodniku, niepowodzenia na egzaminie czy ukradziony telefon mogą, zamiast współczucia, wprawiać nas w doskonały humor.

Najczęściej wtedy myślimy, że bardzo dobrze się stało, bo ktoś w naszym osądzie zasłużył sobie na pecha. Ot, należało się, więc los się odpłacił. Karma powraca — powtarzamy to z niemałą satysfakcją.

Schadenfreude — najlepsze jest cudze nieszczęście

Wspomniane wyżej zachowanie określono mianem Schadenfreude, co oznacza złośliwą satysfakcję odczuwania przyjemności, gdy kogoś innego spotyka nieszczęście. Najczęściej odnosimy to do osoby nielubianej lub takiej, która odniosła sukces, którego jej po cichu zazdrościmy.

Schadenfreude towarzyszy nam od wczesnych lat dzieciństwa, aż po starość, choć najczęściej skrywamy to w głębi duszy. Nie chcemy budować swojego szczęścia na cudzym nieszczęściu, więc tłumimy wstydliwe emocje. Zazwyczaj jednak nie mamy wpływu na odczuwanie złośliwej satysfakcji, którą niesie Schadenfreude. Sami siebie rozgrzeszamy z takiej postawy, np. gdy leniwa koleżanka, która była dotychczas pupilką szefa, nie dostała zapowiadanego awansu. Uznajemy to za zwyczajną sprawiedliwość losu.

Niebezpieczny sposób na życie

Schadenfreude to bardzo negatywna emocja, towarzysząca większości z nas, jeśli nawet nie wszystkim. Na pewno niechętnie przyznajemy się do radości z takich pobudek. I nic dziwnego, skoro zazwyczaj kłóci się to z naszym pojmowaniem moralności. Jednak w pewnych przypadkach Schadenfreude może stać się niebezpiecznym sposobem na życie.

Pielęgnowanie negatywnych emocji, jawna radość z cudzego pecha, poczucie bezkarności, może odsuwać otoczenie, tworzyć bariery nie do przejścia. To destrukcyjne oddziaływanie na innych ludzi, które nikomu nie wychodzi na dobre. Każdy z nas musi zdecydować samodzielnie, jakie emocje i postawy chce w sobie pielęgnować.

źródło: psychologiazycia.combadania.net


Lifestyle

10 najbardziej śmiertelnych rodzajów nowotworu. One zbierają największe żniwo

Redakcja
Redakcja
5 marca 2018
Fot. iStock / kieferpix
Następny

Diagnoza nowotworu złośliwego jest ciosem. Trudno w takim momencie zachować spokój, gdy wydaje się, że w jednej chwili runął dotychczas uporządkowany świat. Tym bardziej, że najczęściej skojarzenia są bardzo złe, choć szanse na wyzdrowienie zależą od rodzaju nowotworu, stopnia zaawansowania oraz innych, indywidualnych cech chorej osoby.

Dopiero po ochłonięciu, gdy pojawia się świadomość rodzaju zagrożenia, można z pomocą lekarzy przygotować się na konieczne działania.

Czym właściwie jest nowotwór?

Przyczyn powstawania nowotworów jest wiele i pewne z nich są niezależne od naszej woli i działań. Nowotwór rozwija się w momencie, gdy komórki organizmu zaczynają w niekontrolowany sposób rosną, namnażają się i  rozprzestrzeniają. Zazwyczaj układ odpornościowy skutecznie rozpoznaje je, izoluje je i niszczy, zanim zdążą się rozprzestrzenić. Jednak w pewnych przypadkach grupa patologicznych komórek nadal się rozwija i nowotwór atakuje. Bez prawidłowego rozpoznania i dobranego leczenia, złośliwe zmiany zajmują kolejne komórki i mogą dawać przerzuty do innych organów. Wtedy na skuteczną walkę z chorobą bywa zbyt późno.

Niestety są takie rodzaje nowotworów, nazywane cichymi zabójcami, które zbierają szczególne żniwo. W ich przypadku szanse na wyzdrowienie są niewielkie, bo i sam nowotwór rozwija się szybko, odbierając szanse na wyzdrowienie.

Poznaj 10 najbardziej śmiertelnych rodzajów nowotworów.


 

źródło: www.biomedical.pl, hematologia.mp.plonkologia.mp.plwww.onkonet.pl, www.medonet.pl

Zobacz także

Pięć sygnałów ostrzegawczych, których nigdy w związku nie powinniśmy ignorować

Bank Radości

Jak szybko i skutecznie zadbać o Radość Życia?

Gwiezdną misję czas zacząć! Świetna zabawa dla dorosłych i dzieci. Zapraszamy do kina na „Super Spark: Gwiezdna misja”