Lifestyle Zdrowie

Jak wygląda rak piersi? Jak go wyczuć i zauważyć. To zdjęcie może uratować życie wielu kobiet

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
14 stycznia 2017
www.worldwidebreastcancer.org
 

Erin Schmidt Chieze napisała na swoim Facebooku , że dostaje wiele wiadomości dotyczących raka piersi. Znamy ten łańcuszek, bo pewnie wiele z nas dostało informację, by na swojej facebookowej tablicy napisać owoc, który odpowiada naszemy związkowemu statusowi. Napisanie nazwy owocu miało zaciekawić, a tym samym zwrócić uwagę kobiet na problem raka piersi, na profilaktykę i potrzebę badań, w tym samobadań.

Czy to jednak wystarczy? Czy zamiast owocu nie lepiej napisać: „Idę na badanie piersi. Kto jeszcze?”. Erin umieściła na swoim FB zdjęcie World Wide Breast Cancer pokazując dosadnie, jaką postać może przybrać rak piersi, u niej samej guz nie był wyczuwalny… Może to zdjęcie pozwoli uratować życie i piersi wielu kobiet?

Zobaczcie i podajcie dalej, bo to bardzo ważna dla nas kwestia. Badajmy się, obserwujmy nasze piersi!

Fot,www.worldwidebreastcancer.org

Fot,www.worldwidebreastcancer.org

feeling a thin mass – obrzęk

identation – wklęśnięcia

skin sores – zmiany skórne

redness or heat – zaczerwienienina, ciepło

unsual or new fluid – wydzielina z brodawek

dimpling – wgłębienia

bump – guz

growing vein – pogrubione żyły

retacted nipple – wklęśnięte sutki

new shape/size – zmieniony kształt lub rozmiar

orange peel skin – skórka pomarańczowa

hidden lump – ukryty guzek


 

źródło: Facebook


Lifestyle Zdrowie

Plejada gwiazd na otwarciu nowej odsłony portalu PrzeAmbitni.pl i City Hall!

Redakcja
Redakcja
14 stycznia 2017
Mat. prasowe
 

Na warszawskiej Pradze właśnie otwarto nową odsłonę portalu przeambitni.pl oraz  City Hall – nowe miejsce na mapie Warszawy, w którym można zorganizować konferencje, pokaz mody, koncerty, nagrywać teledyski, a nawet wystawiać spektakle.Wszystko w przestronnym i eleganckim lokalu, który jest w stanie pomieścić 200-300 osób. Jego właścicielem jest aktor i prezenter muzyczny i raper Amin Bensalem, którego możemy zobaczyć w „Barwach szczęścia” i w telewizji 4funtv. Wydarzeniu towarzyszyła również nowa odsłona portalu PrzeAmbitni.pl. Istniejący od ponad trzech lat jeden z najbardziej rozpoznawalnych serwisów o showbiznesie, oficjalnie zaprezentował swój nowy layout, wzbogacony o nowe działy, takie jak: moda, uroda, wnętrza, lifestyle, technologie.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Wśród licznie przybyłych na wydarzenie gwiazd znaleźli się, m.in. Ola Ciupa z Krzysztofem Gojdziem, Aleksandra Szwed, Ewa Mielnicka, Anna Jurksztowicz, Danuta Błażejczyk, Ivs Alter, Eliza Gwiazda, Agata Załęcka, Candy Girl, Sylwia Nowak, śpiewak operowy – Marcin Bronikowski, Ian Rooth, Sebastian Cybulski, Wiganna Papina, Paula Tumala, Winicjusz Rzymowski, Iwona Węgrowska, Joanna Majstrak oraz Łukasz Kędzior.

Na imprezie pojawiły się również gwiazdy z branży disco: Jesika, Paweł Jasionowski i Paweł Janas, czyli zespół Masters, Nowator oraz Julius.

Event poprowadziła Klaudia Wiśniowska z SuperStacji. Gwiazdy oraz zaproszeni goście bawili się znakomicie. Nie zabrakło licznych atrakcji, wśród których był piękny pokaz kreacji uzdolnionej młodej projektantki Patrycji Kujawy z atelier OrOr, recital oraz występ Amina Benasalema i koncert Nicka Sincklera. Spore wrażenie zrobiła też szklana scena sprowadzona w Singapuru jedyna taka w Warszawie. Partnerem eventu była kosmetyczna marka Vianek oraz Sylveco, która pięknymi zapachami w postaci kosmetyków obdarowała naszych gości.

Partnerami wydarzenia byli Heetch, Printmedia24.pl, Ślubne Atelier OrOr Patrycja Kujawa, Warszawska Akademia Wizerunku Uzarowicz, GMC Productions, Sylveco, Vianek, Avatar Genies, Szymojko&Dziewoński, Master Dance, Bejda Medical.

Patronat medialny nad wydarzeniem objeli: SuperStacja, 4Fun TV, Radio Kolor, Wideoportal, Oh!me, Dobre Media, TVP3, HaloWawa, PrintMedia24.pl.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe


Lifestyle Zdrowie

9 miesięcy ciąży zamknięte w 4 minutach filmu. Zobaczcie koniecznie, człowiek jest cudem

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
14 stycznia 2017
Fot. Screen z YouTubeBobbyandDanna Jackson

Ten film pokazuje, w jak rozwija się człowiek, od poczęcia do narodzin. Wizualizacja rozwoju zarodka w łonie matki w technice 3D daje nam niezwykłą szansę podglądania najważniejszych jego etapów: kształtowania się podstawowych organów, pierwszych świadomych działań (zabawa pępowiną) i samego porodu. Zobaczcie koniecznie!

 


Zobacz także

10 zaskakujących rzeczy, które zdarzą się, gdy zrezygnujesz z „wieczornego drinka”

Styl disco wkracza na modowe salony. DISCO GLAM by STEVE MADDEN

Ekstrawertyk czy introwertyk? Kiedy trudno kogoś rozgryźć

Ekstrawertyk czy introwertyk? Kiedy trudno kogoś rozgryźć