Go to content

Zabawki do zadań specjalnych i UWAGA konkurs

Fot. iStock/anatols

Nie ma bardziej ekstremalnych testerów niż nasze dzieci. Ich zabawki muszą przejść wiele prób. Będą testowane siłowo, organoleptycznie, w wodzie i na lądzie. W deszczu i na słońcu. Tylko najsolidniejsze i wykonane z dbałością o każdy szczegół wyjdą z tej próby cało.

Pierwsze zabawki pojawiają się w życiu maluchów już w niemowlęctwie. Goście przynoszą w darach wielkie maskotki, maty edukacyjne, karuzelę nad łóżeczko, grzechotki i gryzaki.
Wybierając zabawki dla najmłodszych dzieci trzeba postawić nie tylko na estetykę ale i na bezpieczeństwo.

Dlatego warto zwrócić uwagę na elementy – czy np. włosków od misia nie można łatwo urwać i wsadzić do małego noska? Czy materiał z którego została wykonana zabawka nie jest szkodliwy jeśli malec weźmie go do buzi?

Małe dzieci odkrywają świat i zabawki wszystkimi zmysłami. Klocki, służą nie tylko do budowania, można też nimi rzucać albo je gryźć. Kupując produkt warto zwrócić uwagę, że nie zawsze będzie wykorzystany zgodnie z przeznaczeniem producenta. Czy wtedy też nie zrobi dziecku krzywdy?

Na polskim rynku pojawiły się klocki Millaminis. Są produkowane w Czechach i spełniają bardzo rygorystyczne normy – dlatego mogą się nimi bawić maluchy od 1 roku życia. Nie zawierają  formaldehydów, formamidów i ftalanów (szkodliwych substancji obecnych w większości piankowych zabawek na rynku co najmniej w śladowych ilościach). Są wykonane z grubej, solidnej pianki, która nie odkształca się pod naciskiem małych rączek… i dziąseł. Tak, tak, producenci przewidzieli, że takie klocki mogą służyć nie tylko do budowania.
Są dostępne w różnych zestawach, które można ze sobą dowolnie łączyć.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Zabawki mogą stanowić też element przestrzeni. Zarówno w pokoju dziecka, jak i w pomieszczeniach do wspólnego użytkowania np. w łazience albo kuchni.
Naklejki ścienne z wieszakami to pomysł na udekorowanie pokoju, ale jednocześnie też możliwość łatwego montażu haczyków na ubrania albo zabawki. Podobnie jak lampa, która z uzupełniającą ją naklejką zamienia zwykłe elementy wystroju wnętrza, w bajkową zabawę. Łatwiej też będzie przekonać przedszkolaka by np. odkładał kredki na miejsce, jeśli będą ich strzegły ulubione stwory.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Niektóre zabawy, nie wymagają zabawek. Wtedy można dać zaszaleć wyobraźni. Zestawy kreatywne to tylko zaproszenie – to dziecko decyduje jaką ostatecznie rzecz stworzy. Można sugerować się wskazówkami producenta, ale gdy w ruch wejdzie własna wyobraźnia – frajda jest jeszcze lepsza. Dzięki gotowym elementom do łączenia rodzice zyskują spokój, że nie będą musieli przekopać piwnicy w poszukiwaniu taśmy klejącej, śrubek i nakrętek. A wszystko jest dostosowane do małych rączek dziecka.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

KONKURS

Zabawki, do zadań specjalnych są dostępne do niedzieli na limango Polska – możesz obejrzeć je też TUTAJ (klik).

Jeśli chcecie zestaw piankowych układanek Millaminis w którego skład wchodzą zwierzątka gospodarcze i  mała farma albo jeden z dwóch bonów na zakupy w Limango o wartości 100 zł –zajrzyjcie na stronę i wybierzcie jeden z zestawów Millaminis. Napiszcie dlaczego Waszym zdaniem to właśnie ten zestaw najbardziej spodobałby się Waszemu dziecku. Na odpowiedzi czekamy do niedzieli 1 sierpnia do północy. Powodzenia!