Lifestyle

Angielski już dla 4-latków? Novakid wprowadza Get Ready! – kurs dedykowany najmłodszym uczniom

Redakcja
Redakcja
3 listopada 2022
 
Dzieci w wieku 4-5 lat podświadomie pochłaniają ogromną ilość informacji. W tym czasie ich mózgi są jak gąbka, tworzą połączenia neuronowe, a języki obce przyswajane są intuicyjnie, podobnie jak doznania zmysłowe, co znacznie usprawnia proces nauki. Aby wykorzystać ten potencjał, platforma do nauki angielskiego online – Novakid – wprowadziła nowy kurs Get Ready!, stworzony właśnie dla najmłodszych uczniów. Jest on częścią Świata Gier Novakid – angażującego, opartego na fabule środowiska edukacyjnego, wypełnionego grami edukacyjnymi, piosenkami i zabawnymi postaciami.

Get Ready! to kurs przeznaczony dla dzieci bez wcześniejszej znajomości języka. Już od pierwszej lekcji młodzi uczniowie mają kontakt z kolorami, dźwiękiem i muzyką, a także interaktywną technologią, która pomaga im mówić, słuchać i opanowywać podstawowe angielskie słowa i zwroty.
W Novakid kładziemy silny nacisk na mówienie, dlatego też kurs Get Ready! oferuje różnorodne zajęcia, aby zaangażować młodych uczniów. Program ten został stworzony dla dzieci, które dopiero zaczynają się uczyć angielskiego. Zapewnia zatem wszelkie niezbędne wsparcie, którego młodzi uczniowie potrzebują, aby zbudować solidne podstawy, zdobyć pewność siebie i dobrze się bawić podczas nauki – komentuje Simon Andrew, twórca treści edukacyjnych w Novakid.
Piosenki i interaktywne funkcje audio wspierają młodych uczniów
Piosenki to sprawdzony sposób na rozwijanie umiejętności mówienia, wzmacnianie słownictwa i ćwiczenie struktur gramatycznych w konkretnym kontekście. Ponadto badania pokazują, że wykorzystanie muzyki i piosenek w nauczaniu języka obcego pomaga pokonać barierę językową i sprawić, że młodzi uczniowie poczują się pewniej w swoich umiejętnościach dzięki bezstresowemu środowisku nauki.
Dlatego każda jednostka lekcyjna w Get Ready! zawiera edukacyjne piosenki oraz teledyski z animacjami i ilustracjami. Dzięki tak zróżnicowanym treściom młodzi uczniowie są zanurzeni w języku angielskim w angażujący i bezstresowy sposób.
Proces uczenia się przypominający grę zwiększa motywację i ma pozytywny wpływ na wyniki uczniów
Jedno z ostatnich badań Novakid wykazało, że zgrywalizowane środowisko uczenia się i fabuła zwiększają motywację i zaangażowanie uczniów, co skutkuje o 39% lepszymi wynikami w nauce.
Dlatego Get Ready!, podobnie jak inne kursy ESL w Novakid, opierają się na grywalizacji, aby zmaksymalizować zaangażowanie uczniów poprzez szeroką gamę różnych gier i systemu nagród. Proponowane mini-gry są dostosowane do aktualnego poziomu znajomości języka przez ucznia i można w nie grać przed lub po każdej lekcji. Gry dostępne w ramach kursu Get Ready! mają kolorową oprawę graficzną i dźwiękową, a przede wszystkim nie opierają się na tekście.
– Jest to ważne dla najmłodszych uczniów, ponieważ nie oczekuje się od nich jeszcze umiejętności czytania. Jednak brak słów pisanych nie wpływa negatywnie na wartość edukacyjną minigier, które pozwalają im ćwiczyć tematy omawiane na lekcjach – komentuje Simon Andrew.

Indywidualne podejście w celu zaspokojenia potrzeb edukacyjnych każdego ucznia

Novakid kładzie nacisk na personalizację za pomocą ekstrakcji danych i analizy wspomaganej techniką uczenia maszynowego, aby zaspokoić indywidualne potrzeby młodych uczniów. Korzystając z podejścia opartego na danych, platforma gromadzi szczegółowe informacje na temat poziomu osiągnięć i stylów uczenia się każdego ucznia, aby tworzyć zindywidualizowane programy nauczania. Monitorowane jest między innymi to, jak dobrze dziecko opanowało daną strukturę gramatyczną, czy często zapomina słowa, czy robi pauzy w mowie.
Podejście oparte na technologii neutralizuje czynniki zewnętrzne w ocenie. Jednak zaangażowanie nauczycieli w proces oceniania i indywidualne podejście jest niezwykle ważne, szczególnie podczas lekcji.
 W ramach naszych starań ukierunkowanych na to, aby wesprzeć indywidualne potrzeby edukacyjne każdego ucznia, wprowadziliśmy “wyskakujące okienka”, ułatwiające nauczycielom zapewnienie dzieciom możliwie najlepszego wsparcia. Pozwalają one lektorowi na łatwe przełączanie się między poszczególnymi częściami materiału edukacyjnego, kierując je do działań najbardziej odpowiadających potrzebom ucznia – skomentował dział treści edukacyjnych Novakid.

Lifestyle

Kurtka zimowa – na co zwrócić uwagę? Jak wybrać idealne okrycie wierzchnie?

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
2 listopada 2022
fot. Katerina Katsalap/Pexels

Niskie temperatury i mroźny wiatr nie wpływają korzystnie na nasz komfort. Dlatego tak ważne jest znalezienie ciepłej, wygodnej, a także i ładnej kurtki zimowej, która pomoże stawić czoła wszystkim przeciwnościom pogodowym. Kurtka zimowa – jak wybrać tą idealną? Czym kierować się przy wyborze – modą czy wygodą?

Kurtka zimowa – określ swoje potrzeby

Przed rozpoczęciem poszukiwań kurtki zimowej warto określić swoje potrzeby. Zastanów się, czego tak naprawdę potrzebujesz. Będziesz nosić ją w trakcie codziennych aktywności na świeżym powietrzu czy planujesz bardziej intensywną i mroźną aktywność? Kurtka będzie służyła ci przez całą zimę, czy może potrzebujesz jej tylko na zimowy wyjazd? Odpowiedz sobie również na pytanie, czy wolisz zakładać pod nią ulubiony, gruby sweter czy cienką bluzkę. Kiedy już poznasz odpowiedzi na powyższe pytania, nadchodzi czas na poszukiwania.

Jaką kurtkę zimową wybrać – praktyczne wskazówki

Zwróć uwagę na…

Materiał

Materiał z jakiego została wykonana kurtka zimowa jest jedną z ważniejszych rzeczy do sprawdzenia. To właśnie wierzchnia warstwa chroni przed zimnem, wiatrem i śniegiem. Materiał w dużej mierze warunkuje czy kurtka jest ciężka czy lekka, to od niego zależy jak kurtka się układa i czy czujemy się w niej komfortowo. Dostępnych jest kilka materiałów, które najczęściej wykorzystywane są do produkcji kurtek:

  • Nylon – bardzo wytrzymały, wykorzystywany do produkcji kurtek sportowych. Niestety skóra nie jest w nim w stanie oddychać.
  • Poliester – odporny, wytrzymały i łatwy w utrzymaniu. Największym minusem poliestru jest fakt, że skóra w nim nie oddycha.
  • Poliamid – jeszcze bardziej wytrzymały od poliestru.
  • Spandex, Lycra – domieszka, która dodaje kurtce elastyczności.
  • Bawełna – niestety nie należy do najcieplejszych materiałów, dlatego rzadko wykorzystywana jest do produkcji kurtek zimowych. Jej największą zaletą jest to, że skóra może w niej swobodnie oddychać.

Złotym środkiem są kurtki zimowe, których materiał zimowy jest mieszanką poliestru/poliamidu i bawełny.

Wypełnienie

Spotykamy się z dwoma rodzajami wypełnień: naturalnym i sztucznym. Kurtka zimowa z naturalnym wypełnieniem (gęsi lub kaczy puch i pierze) doskonale chroni nawet przed bardzo niskimi temperaturami. Niestety cena kurtek z tak dobrą izolacją jest zdecydowanie wyższa. Wybierając kurtkę zimową wypełnioną naturalnym puchem, szczególną uwagę należy zwrócić na materiał wierzchni. Puch w przypadku nadmiernej wilgoci nasiąknie, a co za tym idzie kurtka stanie się ciężka.

Tańszą alternatywą jest syntetyczny puch z włókien poliestrowych, który jest w pełni bezpieczny dla alergików. Kurtki ocieplone przy użyciu włókien poliestrowych świetnie sprawdzą się podczas zimnych, deszczowych dni. Są stosunkowo lekkie, szybko schną, nie tracą swoich właściwości i bez obaw można prać je w pralce.

Zobacz również:  Jak nosić sweter oversize, czyli za luźny sweter w roli głównej

Krój i fason

Krótka czy długa? Zapinana na guziki czy suwak? Z kapturem czy bez?  Wszystko uzależnione jest od indywidualnych preferencji, gustu i cech sylwetki. Kobiety o figurze gruszki doskonale będą prezentowały się w dłuższym fasonie, a te o figurze klepsydry bez obaw mogą zdecydować się na krótszy model. Wybierając kurtkę zimową warto zwrócić uwagę nie tylko na najmodniejsze fasony, ale i na te modele, które ładnie prezentują się na sylwetce. Puchowa, ciepła kurtka nie powinna zbytnio opinać ani krępować ruchów. Ważne, by zapewniała jak największy komfort i swobodę podczas noszenia.

Zobacz również: 4 elementy garderoby, które sprawiają, że stylizacja wygląda… drogo


Zobacz także

Nie jest zadaniem dziecka leczyć blizny na duszy jego matki. Czym jest emocjonalne kazirodztwo

Regulamin konkursu „Zobacz świat inaczej, zacznij od domu”

Bezpieczeństwo finansowe jest najważniejsze. Jak zadbać o to, żeby nieszczęśliwy wypadek nie zrujnował domowego budżetu?