Lifestyle

Wzruszający list do kolegów z klasy napisany przez chłopca cierpiącego na autyzm

Redakcja
Redakcja
13 czerwca 2018
Fot. iStock/KatarzynaBialasiewicz
 

Po sieci od krąży list napisany przez Kubę – ucznia szkoły podstawowej, który choruje na autyzm. Chłopiec nie mówi, a ze światem kontaktuje się tylko i wyłącznie pisząc. 

Być może dlatego postanowił wyrazić to, co czuje, kiedy jest w szkole. „Lubię i myślę o Was często w domu. Jesteście fajni i gotowi nieść pomoc” – zwraca się do swoich szkolnych kolegów, próbując wytłumaczyć na czym polega jego choroba. „Dla mnie autyzm jest estetycznym zaburzeniem. Znaczy – robisz coś innego niż chcesz – np. skaczesz, a nie chcesz skakać. Ale skaczesz, bo musisz, chociaż wiesz, że to głupio wygląda.(…) Ja nie lubię bałaganu, dlatego na lekcjach zapinam Wasze piórniki, a na przerwach ustawiam buty”. Kuba widzi jednak pozytywne strony autyzmu – jak choćby ta, że potrafi przeczytać książkę w jedną godzinę.

Swoich kolegów z klasy i ze szkoły prosi o jedno: „Ważne jest, aby mi pomagać w trudnych sytuacjach np. kiedy mam zły humor albo się źle czuję. Wtedy głupio się zachowuję –  krzyczę, biegam, zatykam uszy. Proszę Was, nie gapcie się wtedy na mnie, bo jest mi wstyd”.

List Kuby pokazuje, z czym zmagają się osoby cierpiące na autyzm, jest ważną wskazówką, jak chcą być traktowani i z czym miewają problemy. Przekażcie dalej, niech świat stanie się bardziej przyjazny dla osób z autyzmem.


Lifestyle

Mężczyźni o wiele rzadziej niż kobiety wybaczają zdradę. Dlaczego tak się dzieje?

Redakcja
Redakcja
13 czerwca 2018
Fot. iStock/mofles
 

O tym, że zdradzają zarówno mężczyźni i kobiety pisać raczej nie trzeba. Co prawda badania nadal wykazują, że to panowie mają większą tendencję do skoków w bok pozostając w trwałym związku. Jednak okazuje się, że trudniej przychodzi im wybaczenie zdrady.

Na podstawie przeprowadzony badań Ellen Walker, adwokat z Hall Brown Family Law, oświadczyła, że ​​kobiety częściej niż mężczyźni próbują ratować zepsute małżeństwo, pomimo niewierności partnera.

W październiku ubiegłego roku Urząd Statystyk Krajowych w Wielkie Brytanii wykazał, że liczba kobiet, które wnoszą pozew o rozwód z powodu zdrady męża spadła aż o 43% od 1996 roku. Tymczasem liczba mężczyzn rozwodzących się w wyniku niewierności żony wzrosła o jedną trzecią. Według Ellen Walker, ta znacząc różnica jest wynikiem podejścia kobiet i mężczyzn do tego, jak rozwód wpłynie na ich dzieci. „Prawdopodobnie głównym czynnikiem utrzymania małżeństwa jest dobro dzieci” – wyjaśniła.

Kiedy dzieci opuszczają dom, wielu nieszczęśliwych rodziców postanawia wykorzystać ten czas i zakończyć związek. Wychodzi na to, że kobiety są w stanie bardziej się poświęcić, wykazać więcej zrozumienia dla niewierności swoich mężów mając na uwadze to, jak rozwód wpłynąłby na ich dzieci.

Hm, a co z powiedzeniem, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko?


źródło: Independent

 


Lifestyle

Kogo widzisz na tym obrazku? Przeczytaj interpretację i dowiedz się czegoś o swoim sercu

Redakcja
Redakcja
13 czerwca 2018
Fot. Screen z Facebooka/ Shopping99.ph

Czasem sami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak przegapiamy szansę na miłość, jak tarasujemy sobie drogę do szczęścia. Najtrudniej stanąć z boku i zobaczyć jasno, jakie błędy popełniamy. Słuchajmy częściej swojej intuicji, ona pomoże nam podjąć właściwe decyzje. Spójrz na ten obrazek i powiedz kogo na nim dostrzegłeś pierwszego, a otrzymasz wskazówkę dotyczącą twojego życia miłosnego.

Spójrz na obrazek. Kogo widzisz, w pierwszej kolejności?

1. Twarz starego człowieka

W miłości zawsze szukasz czegoś więcej niż romantycznej bajki. Uwielbiasz romantyczne gesty, ale to nie wystarczy, abyś się zakochał. Zdajesz sobie sprawę, że związek wymaga czasu, energii i pewności. Jeśli twój partner oferuje ci właśnie to, czego potrzebujesz, decydujesz się zaangażować. Warto czasem się odrobinę zapomnieć, by przeżyć coś wspaniałego i niekontrolowanego, pamiętaj o tym.

2. Człowiek na koniu

Jeśli zobaczyłeś mężczyznę na koniu, oznacza to, że trudno cię „oswoić”. Bez względu na to, ile wysiłku i uwagi poświęci ci druga osoba, to nie wystarczy, byś zaryzykował, że zranione zostanie twoje serce. Ciągle poszukujesz tej jednej, „idealnej” osoby. Dobrze jest być ostrożnym, ale czasem warto otworzyć szeroko oczy! Może masz już tę wyjątkową osobę przy sobie.

3. Dziewczyna nad rzeką

Dziewczyna leżąca nad brzegiem rzeki oznacza, że ​​w przeszłości doznałeś poważnych emocjonalnych obrażeń. Za bardzo się boisz, by wejść w związek. Każdy z nas ma za sobą jakieś przykre miłosne doświadczenie i nie oznacza to, że już zawsze będziemy cierpieć i wybierać źle. To normalne, aby być ostrożnym, ale nie zamykaj się całkowicie na miłość. Uwierz w nią.

 


Zobacz także

Co za występ! Płaczemy ze smutku i zachwytu jednocześnie. „Masz piękny uśmiech, blask – nikt by nie podejrzewał…”

Plażowe trendy na lato

Martyna Wojciechowska wspiera akcję „Po stronie natury”. Każdego dnia jeden człowiek zużywa około 120 litrów wody