Go to content

Wzruszające wypracowanie wnuczka o tym, kim jest babcia. Dzieci potrafią w prosty sposób ubrać w słowa piękne uczucia

Fot. iStock/skynesher

Jak opisać babcię, kiedy dopiero co opanowało się trudną sztukę pisania? 🙂 Jak powiedzieć dlaczego jest dla nas ważna i co w niej sprawia, że lubimy kiedy jest blisko? Dzieci potrafią w prosty sposób ubrać w słowa piękne uczucia. Przeczytajcie 🙂

„Babcia jest kobietą, która nie ma własnych dzieci. Bardzo lubi małych chłopców i małe dziewczynki, które są dziećmi innych ludzi. Dziadek jest taką babcią, tylko samcem. Zabiera chłopców na długie spacery, rozmawia z nimi o wędkowaniu i innych takich rzeczach.

Babcie nie mają za wiele do roboty, po prostu przyjeżdżają na wizyty. Są stare, więc nie mogą biegać, czy dużo podskakiwać. Ale mogą zabrać nas na festyn i zdaje się, że mają dużo pieniędzy, bo zawsze kupują nam bilet na karuzelę.

Kiedy babcia idzie z nami na spacer, to często zatrzymuje się, żeby bliżej przyjrzeć się różnym rzeczom, takim jak piękne liście lub gąsienice. Ona nigdy nie mówi „pospiesz się”. Babcia nosi okulary i może wyjąć swoje zęby, a potem z powrotem je włożyć. Babcia nie musi być bardzo mądra, wystarczy, że umie odpowiedzieć na ważne pytania, takie jak: „Dlaczego psy gonią koty?”, „Gdzie robak ma głowę?”

Kiedy babcia czyta nam książę przed snem, to nigdy nie opuszcza żadnych fragmentów i nie mówi, że tę bajkę już czytaliśmy.
Każdy powinien się postarać, żeby mieć babcię, ponieważ babcie to są jedyni dorośli, którzy mają wolny czas dla dzieci”.

Co wy na to, dorośli?…


Zródło: brightside.me