Lifestyle

Wyobraź sobie, że spacerujesz po lesie… Ten test psychologiczny ukaże prawdę o tobie i twoich relacjach z bliskimi

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
8 grudnia 2017
Fot. istock/MarioGuti
 

Czasem warto zatrzymać się na chwilę, odetchnąć głębiej i wsłuchać się w swój wewnętrzny głos. Wykonaj prosty test psychologiczny i zobacz, co ci w duszy gra. Twoje odpowiedzi wskażą wartości, które są dla ciebie ważne w życiu osobistym i w relacjach z bliskimi osobami.

Zamknij oczy i wyobraź sobie, że chodzisz po pięknym, gęstym lesie. Słońca już nie widać, czujesz delikatny wiatr. Jest pięknie, łatwo ci się zrelaksować, oddychasz głęboko.

Kto idzie obok ciebie?

Idąc dalej przez las, natkniesz się na zwierzę.

Co to za zwierzę?

Podchodzisz do zwierzęcia.

Co robi zwierzę?

Wchodzisz jeszcze głębiej w las i trafiasz na polanę. Na środku polany stoi dom.

Jak duży? Czy jest ogrodzony czy nie?

Podchodzisz do domu, drzwi są uchylone. Wchodzisz i widzisz stół.

Powiedz, co znajduje się na stole.

Kończysz rozglądać się po domu i wychodzisz z niego tylnymi drzwiami. Widzisz ogromny trawnik i ogród. W ogrodzie znajdujesz kubek.

Z czego jest wykonany kubek? Co robisz z kubkiem?

Gdy idziesz do końca ogrodu, widzisz wodę.

Jaki to rodzaj wody? Jezioro? Rzeka? Staw?

Musisz przedostać się przez tę wodę, aby wrócić do domu.

Jak bardzo się zamoczysz?

Interpretacja

Osoba, z którą spacerowałeś po lesie jest najważniejszą osobą w twoim życiu.

Rozmiar zwierzęcia reprezentuje rzeczywisty rozmiar twoich problemów.

Jeśli zwierzę było niespokojne oznacza to, że masz tendencję do bycia bardziej agresywnym. Jeśli zachowywało się spokojnie jesteś zazwyczaj bierny..

Wielkość twojego domu reprezentuje rozmiar twoich ambicji.

Jeśli dom nie było ogrodzony, oznacza to, że jesteś otwarty.

Jeśli to, co zobaczyłeś na stole, nie było pokarmem, ludźmi ani kwiatami, oznacza to, że przeżywasz bądź przeżyłeś ostatnio jakąś trudną, przykrą sytuację.

Trwałość materiału, z jakiego wykonany jest kubek, który znalazłeś w ogrodzi odpowiada trwałości twojego związku z osobą, którą wymieniłeś na początku historii. To, co z nim zrobisz, symbolizuje twój stosunku do niej.

Wielkość zbiornika wodnego oznacza jak silny jest twój popęd seksualny.

Im bardziej się zamoczyłeś, tym większą rolę w twoim życiu odgrywa seks.


Lifestyle

9 dowodów, które świadczą o tym, że nie jesteś leniwa, tylko „selektywnie zmotywowana”

Redakcja
Redakcja
8 grudnia 2017
Fot. g-stockstudio
Następny

Wielu z nas żyje w ciągłym biegu, realizuje bez chwili wytchnienia sprawy ze szczelnie wypełnionego harmonogramu. I tak każdego dnia, bo nawet w weekendy nie dajemy sobie prawa odpocząć. Można funkcjonować i w ten sposób, bo są tacy, którzy czują się w tym systemie doskonale. A po drugiej stronie barykady stoją ci, którzy nie lubią się specjalnie spieszyć i nadmiernie męczyć. 

Ci, co mają czas, ale nie mają ochoty na całodobowe działanie, pomijają w swoich obowiązkach rzeczy niewygodne czy mało istotne. Popularnie określamy to mianem lenistwa, choć to jest niesprawiedliwe określenie. Współczesność wymaga, by wszystko było na już i teraz, a tymczasem „selektywna motywacja”, czyli wybiórcze realizowanie różnych rzeczy, doskonale pokazuje, czego tak naprawdę potrzebujemy. Marnowanie energii na sprawy, które nie mają znaczenia, jest bez sensu. A więc zatrzymaj się, złap oddech i zrozum, że będąc „wybiórczo zmotywowaną” wiele zyskujesz. 🙂


 

źródło: thoughtcatalog.com

Lifestyle

Które zwierzę jest mądrzejsze – pies czy kot? Naukowcy znaleźli odpowiedź na to pytanie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
8 grudnia 2017
Fot. iStock/vvvita

Odwieczny dylemat miłośników tych dwóch gatunków zwierząt zdaje się być rozwiązany. Kociarze uważają, że psy są uległe i mówiąc delikatnie, mniej inteligentne, a psiarze, że koty to złośliwe pozbawione empatii i rozumu bestyjki. Naukowcy zabrali się do roboty profesjonalnie i postanowili odpowiedzieć na to pytanie. Jesteście ciekawi, co ustalili?

Kora mózgowa psa zawiera około 500 milionów neuronów, a kotów jedynie 250 milionów (u ludzi ta liczba to około 16 miliardów). Oznacza to, że psy są bardziej inteligentne od mruczków i mają lepsze zdolności poznawcze. Można też spekulować, że mają z grubsza taką samą inteligencję jak szopy i lwy, podczas gdy koty domowe można porównać  z niedźwiedziami. Jednak to koty są mistrzami intuicji i mają silniejszy instynkt samozachowawczy.

Czy te różnice rzeczywiście tak mocno widać? Behawioryści zwierzęcy uważają, że do każdego futrzaka należy podchodzić indywidualnie. Tak jak wśród ludzi, tak i wśród zwierząt znajdziemy te mniej i bardziej mądre, niezależnie od ich gatunku.


 

Na podstawie: nationalgeographic.com


Zobacz także

Życie pudełkowe? Zrób sobie przestrzeń, by żyć! Akcja „Chcesz uporządkować swoje życie? Uporządkuj przestrzeń wokół siebie”

Panowie – do ołtarza marsz! Żonaci mają lepiej niż single, potwierdzają to naukowcy

Miłość i krzywda. Serial „Sceny z życia małżeńskiego” obnaża prawdę o naszych związkach