Go to content

„Wyobraź sobie, że za pomocą potraw możesz wpływać na emocje innych ludzi…”

Fot. iStock / ferrantraite

To niezwykła historia, która potwierdza, że przez żołądek można trafić… w różne miejsca, choćby do pałacu sułtana. Wysmakowane opisy dań, kultury i zwyczajów przenoszą nas do Turcji XVII wieku i pozwalają poczuć aromat miejsca, które do dziś inspiruje nie tylko smakoszy, lecz także artystów. To jedna z tych książek, dzięki której możemy się przenieść w czasie i poczuć zapach, smak oraz zobaczyć kolory orientalnego miasta. Absolutnie do zjedzenia!
Samar Khanafer
Autorka kulinarna

Basza smaku

Basza smaku

Fot. Materiały prasowe

Saygin Ersin
Przekład: Izabella Mazurek
Premiera: 23 maja 2018 

Wyobraź sobie, że za pomocą potraw możesz wpływać na emocje innych ludzi. Wyobraź sobie, że jesteś w stanie odkryć wszystkie istniejące smaki. Jeśli to potrafisz, jesteś… baszą smaku.

Imperium osmańskie, XVII wiek. Młody, wybitnie utalentowany kucharz, dzięki ogromnej biegłości w sztuce przyrządzania dań, dostaje się do pałacowej kuchni. Jego celem nie są jednak uznanie czy bogactwa, ale zemsta. Gdy chłopak przekracza mury pałacu, prawda powoli zaczyna wychodzić na jaw. Czyżby już tu kiedyś był? Stopniowo poznajemy sekrety jego dzieciństwa: brutalna masakra na rodzinie sułtańskiej, ucieczka z pałacu, droga do doskonalenia się w sztuce kulinarnej, niezwykli przewodnicy pomagający zdobyć niecodzienne umiejętności, a także Kamer – jego jedyna miłość i największa strata.

Historia pełna aromatycznych opowieści o pasji gotowania, splendorze tureckiego dworu i wielkiej miłości, dzięki której życie smakuje jeszcze wspanialej.

Informacja o autorze:

Saygin Ersin urodził się w 1975 roku w Manisie w zachodniej Anatolii. Studiował socjologię, a następnie pracował jako dziennikarz, scenarzysta i pisarz. Znany jest przede wszystkim z powieści detektywistycznych. Obecnie mieszka w Izmirze.

Książkę „Basza smaku” kupisz tutaj: sklep-basza-smaku

Wydawca:

Wydawnictwo SQN powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświeca założycielom, jest publikowanie książek „z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną, a jeszcze kolejny dobrą beletrystyką. Każdy jednak ma możliwość dzielenia się swoją pasją właśnie poprzez książki.

W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa, można znaleźć książki między innymi o tematyce sportowej i muzycznej, komiksy oraz fantastykę.

Strona www: www.wsqn.pl