Lifestyle

Jak wyćwiczyć mózg, by nie popaść w depresję

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 marca 2018
Następny

Jeśli kiedykolwiek cierpiałeś na depresję, doświadczyłeś ogromnego bólu, przeżyłeś momenty zwątpienia i rezygnacji. Przezwyciężanie depresji nigdy nie jest łatwe, ale istnieje jeden, skuteczny sposób, który pozwoli ci uniknąć negatywnych myśli. To trening mózgu. Ćwiczenia można podzielić na trzy „radykalne” kroki, trzy etapy, które uporządkują twój sposób myślenia.

1. Skup się na przyszłości

Uczucie smutku i głębokiego przygnębienia bardzo często wiążą się z wydarzeniami z przeszłości. Aby iść do przodu, musisz przywiązywać większą uwagę do przyszłości, do wszystkiego, co choć nieznane, wciąż przed tobą. Kurczowe trzymanie się przeszłości wpływa na twoją teraźniejszość i twoją przyszłość. Pierwszym krokiem do przerwanie tego kręgu negatywnego myślenia jest powiedzenie sobie samemu, że ten wpływ jest destrukcyjny. Znajdź sposób, aby zawrzeć pokój z przeszłością i iść dalej . Nie musisz zapominać tego, co się stało, ale możesz powiedzieć sobie, że jesteś wystarczająco odważny, by iść naprzód, aby zawalczyć o lepsze życie dla siebie.

2. Przestań porównywać się z innymi

Masz tę masochistyczną skłonność do oglądania się na innych, do analizowania sobie ich życia i żałowania, że ono nie należy do ciebie? Zazdrościsz innym wyglądu, pozycji, rodziny, szczęścia, sukcesu? Porównując się z innymi,  pozwalasz im ukraść całą twoją radość z tego, co masz. Sprawiasz, że twoje własne życie wydaje się nieistotne lub nieudane. A przecież wcale tak nie jest. Przestań robić porównania, zaglądać na portale społecznościowe, szpiegować, żałować… Ważne jest, żeby wiedzieć, że każdy z nas jest wyjątkowy i na swój sposób piękny. Masz wiele do zaoferowania światu, ale przede wszystkim – świat ma wiele do zaoferowania tobie. Nie trać więcej czasu na zawiść i zazdrość. Zamiast tego pracuj nad tym, aby twoje życie stało się bardziej satysfakcjonujące.

3.  Trenuj swój mózg, aby nie tłumić myśli i uczuć

Każdy od czasu do czasu ma negatywne myśli i uczucia. Możesz myśleć, że unikanie ich pomoże ci uniknąć depresji, ale jest odwrotnie. Badania wykazały, że tłumienie negatywnych myśli w rzeczywistości kończy się „obsesyjnym myśleniem i reaktywnością emocjonalną”.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

Nie dawaj sobą pomiatać. Jak reagować, kiedy ktoś jest na ciebie zły?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
6 marca 2018
Następny

Iza właściwie od zawsze bała się wszelkich spięć i konfrontacji. Nie wyobrażała sobie, że mogłaby kogoś zdenerwować nieumyślnie, a co dopiero celowo. Problem w tym, że wszystko, co robiła, robiła w taki sposób, by nikogo nie wyprowadzić z równowagi. Często odbywało się to kosztem jej samej. W pracy wolała zostać po godzinach, żeby tylko szef nie skupił na niej soczewki, że coś zawaliła. W domu zawsze przytakiwała mężowi, że nie było jakiejś niepotrzebnej draki. Właściwie Iza robiła wszystko to, co większość z nas – za wszelką cenę unikała konfliktów. Dlaczego? To dobre pytanie. 

Prawda jest taka, że kompletnie nie radzimy sobie z czyjąś złością. Nie wiemy, jak reagować i wszystko bierzemy do siebie. Gdy ktoś na nas krzyczy, stajemy zdumieni i brakuje nam języka w gębie. Albo inaczej – rzucamy się do walki bez wcześniejszego rozeznania się w sytuacji. Tak czy siak – nie potrafimy racjonalnie rozmawiać z kimś, kto jest na nas wściekły. A szkoda, bo to doświadczenie wcale nie musi być takie złe, jak nam się wydaje. To okazja, by lepiej poznać drugą osobę i samą siebie.

Poczuj wpływ słów drugiej osoby

Najpierw zastanów się, czy czujesz się w tej sytuacji bezpiecznie. Jeżeli osoba, z którą rozmawiasz jest nieobliczalna, lepiej uniknąć konfrontacji. Jeśli jednak zachowuje się normalnie, a po prostu okazuje gniew, potraktuj to jako okazję do szczerej i uczciwej rozmowy.

Uważaj na swoje uprzedzenia

Każda z nas ma jakieś przekonania na temat gniewu. Najczęściej wydaje nam się, że ktoś, kto zachowuje się w ten sposób jest po prostu złym człowiekiem. To nieprawda. Każdy z nas ma prawo do złości. Czym innym jest jednak brak szacunku. W sytuacji kryzysowej postaraj się okiełznać swoje uprzedzenia, ponieważ możesz kogoś niewłaściwie ocenić, a to na pewno nie ułatwi porozumienia.

Zwróć uwagę na swoją reakcję

Właśnie ona najwięcej powie ci na temat twoich uprzedzeń. Jeżeli coś odburkniesz lub powiesz coś nieprzyjemnego, może to oznaczać, że samo uczucie, jakim jest gniew, uważasz za coś złego, niegrzecznego, niewłaściwego. Większość z nas w takich sytuacjach reaguje na trzy sposoby – przechodzimy do walki, uciekamy albo jesteśmy kompletnie sparaliżowani. To, w jaki sposób ty się zachowujesz, wiele mówi na temat twoich przekonań. Jeśli będziesz robiła wszystko, żeby tylko stać się niewidzialną, najprawdopodobniej zawsze chodzisz na paluszkach i starasz się nikogo nie zdenerwować, działając niekoniecznie w zgodzie z samą sobą.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

Polub siebie bardziej, bo naprawdę jest za co. Akcja #MiesiącKobiet

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
6 marca 2018
Fot. iStock/Wavebreakmedia

Tak rzadko słyszę od kobiet, że siebie lubią, że są fajne. Mamy przygotowane formułki. Na raz, dwa, trzy – odpowiadamy na pytania – co w sobie lubisz, za co siebie kochasz. Dzisiaj każda kobieta powinna to wiedzieć, więc nie chcemy zostać w tyle i być uznane za zacofane. 

Pamiętacie – wczoraj prosiłyśmy, żebyście wymieniły jedną rzecz, którą w sobie lubicie. Dziękujemy wam za komentarze, które się pojawiły. Ale skoro mamy zaglądać głębiej, uczyć się więcej o sobie, być bardziej świadomą i uważną, dzisiaj trochę trudniej. Wypisz pięć rzeczy, które w sobie lubisz. Wiemy, że tę jedną łatwo wymienić, a przecież nie składacie się tylko z jednej dobrej cechy. Jest ich zdecydowanie więcej. Spróbujecie? Warto spojrzeć na siebie z większą sympatią, polubić siebie bardziej, bo naprawdę jest za co!

Akcja #MiesiącKobiet 

Codziennie będziemy zachęcać was do przyglądania się sobie. Swoim emocjom, radościom, ale też pewnie strachom. Chciałybyśmy, abyście wraz z wiosną budziły się do życia, by móc czerpać z niego jeszcze więcej. By wiedzieć: czego chcę, o czym marzę, co chciałabym zmienić. I nie bać się powiedzieć tego głośno.

To jak? Jesteście chętne? Każdego dnia (do końca marca) umieszczać będziemy codziennie jeden wpis – wyzwanie, które sprawi, że skupicie się na sobie, choćby na chwilę. Ale przecież wszystko zaczyna się od małych kroków i krótkich chwil. Bądźcie z nami, wpisujcie swoje komentarze. Jak zawsze mamy dla was fantastyczne nagrody.

Zadanie na dziś : w komentarzu do tego artykułu, wypisz pięć rzeczy, które w sobie lubisz. Wiemy, że tę jedną łatwo wymienić, a przecież nie składacie się tylko z jednej dobrej cechy. Jest ich zdecydowanie więcej. Spróbujecie?

Nagrody:

5 x zestaw kosmetyków KOBO, w skład zestawu wchodzą:

KOBO PROFESSIONAL PRIMER APRICOT (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL CUSHION FOUNDATION  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL 01 GOLDEN SAND HIGHLIGHTER PALETTE  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL 3 MY FAVORITE COLORS 9X EYESHADOW PALETTE (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL BRILLANT LIPSTICK  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL MATTE TINT  (1 szt.)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

4 x bon o wartości 300 zł na zakupy w vippidesign.com oraz designerski kubek, notes i kostka biurowa

vippi

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

4 x zestaw kosmetyków profesjonalnych Kiwicha Face Care Set 

Kiwicha Face Care Set mit Day Cream 50ml & Line Smoother Serum 30ml KIWICHA


Kiwicha Face Care Set 

Day Cream – przyjemny i łatwy do nałożenia krem rekonstruuje bariery ochronne skóry odwodnionej, suchej i dojrzałej. Redukuje wysuszenie, zmarszczki, utratę elastyczności i konturu. Nadaje skórze świeżości, gładkości oraz poprawia jej wygląd i gęstość. Łatwo się wchłania, zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami środowiska, sprawia, że skóra staje się miękka i delikatna, a dzięki efektowi anti-aging nadaje jej młody wygląd. Idealny jako baza pod makijaż.

Line Smoother Serum – bogate i intensywne serum, przeznaczone dla skóry wymagającej odżywienia, odwodnionej i dojrzałej. Wygładza zmarszczki i poprawia rysy twarzy. Chroni przed działaniem wolnych rodników, stymuluje wzrost komórek, regeneruje DNA, spowalnia proces starzenia się skóry oraz chroni kolagen przed degradacją.

1 x  depilacja laserowa 1 sesja – 4 dowolne partie ciała 

1 x depilacja laserowa 1 sesja – pachy + bikini + łydki

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x laserowy peeling węglowy twarz + szyja + dekolt

1 x infuzja tlenowa twarz + szyja + dekolt 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

2 x Obrotowa loko-suszarka z jonizacją AS200E

Stylizuj i susz jednym ruchem. Poznaj loko-suszarkę AS200E od Babyliss Paris, która umożliwia jednoczesne suszenie i modelowanie Twoich włosów. Od dziś ułożenie idealnej fryzury zajmie Ci dosłownie kilka minut. Sprawdź jakie to proste!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x Automatyczna lokówka Curl Secret C1200E od BaByliss Paris

Automatyczna lokówka Curl Secret C1200E od BaByliss Paris to opatentowana technologia, która sprawi, że w kilka minut uzyskasz piękne i delikatne fale.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x Zestaw Prezentowy Baton Warszawski, każdy składający  się z:

– pięciu energetycznych Batonów Warszawskich,

– eleganckiego Kremu Warszawskiego,

– przepysznych prażonych na ksylitolu migdałów z cynamonem lub chilli (100g).

Całość pięknie zapakowana w warkocz z celofanu i wstążkę.Wszystkie produkty są bez glutenu i bez cukru, zdrowe słodycze bez wyrzutów sumienia 🙂

BW-7 BW-4
baton_warszawski_truskawka-2 baton_warszawski_figa z goi-2
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Odwiedź naszych partnerów na Facebooku i Instagramie

NATURA logo

FB/drogerienaturapl

instagram.com/drogerienatura

FB/VippiDesignPolska

instagram.com/vippidesign

klapp-cosmetics.pl

 FB/KLAPPCosmeticsPolska

 instagram.com/klapppolska

klinikamlodosci.com

 FB/klinika.mlodosci

 instagram.com/klinikamlodosci

 babyliss-totallook.pl/

FB/BabylissPolska

  instagram.com/babylisspolska

 logo

 FB/batonwarszawski

instagram.com/baton_warszawski

Czas trwania akcji: 05.03.2018 – 31.03.2018.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

Co cię czeka w przyszłości, zgodnie z twoim egipskim znakiem

Rzeczy, których najbardziej potrzebujesz w miłości, zgodne z twoim znakiem zodiaku

„Najpierw grała seksbombę, a teraz kładzie się do szpitalnego łóżka”. Wcale nie twierdzę, że wszystkie teściowe to wredne małpy