Lifestyle

Wybierz swoją miotłę i odkryj jaką jesteś czarownicą

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
31 października 2018
Fot. iStock / 3sbworld
 

Każda kobieta ma w sobie tajemną moc magiczną … Niektóre uparcie się temu zaprzeczają, chowając swoją miotłę w piwnicy, ale są też takie, które nie mają nic przeciwko przechwalaniu się swoimi czarodziejskimi umiejętnościami.  Wybierz miotłę i poznaj magiczny prezent od losu, który otrzymała każda z nas!

Przyjrzyj się miotłom. Wybierz tę, która podoba ci się najbardziej.

Interpretacja – numer miotły odpowiada kolejnym czarownicom

1. Czarownica – przedsiębiorca

Masz umiejętność wyraźnego określenia własnych możliwości. Nie masz nic przeciwko próbowaniu nowych rzeczy i zaczynania od początku. W pracy często wykorzystujesz swój „czarujący talent”, który pozwala ci uniknąć ryzyka i strat. Aktywnie spędzasz wolny czas: loty na miotle i dynamiczne sporty nie są ci obce i, oczywiście, nie możesz się doczekać piątkowych imprez ze swoimi przyjaciółmi.

2. Czarownica -lider

Masz wyrazistą twarz i magiczną wymowę. Najprawdopodobniej inni zauważyli, że masz umiejętność przewidywania różnych zdarzeń i przygotowania się do nich z góry. Jesteś niezwykle inteligentną osobą i szybko możesz wyłapać niespójności w słowach i emocjach innych ludzi.

3. Potężna wiedźma

Masz możliwość wpływania na ludzi poprzez emocjonalną presję, ale utrzymujesz z nimi dobre relacje. Pomimo silnych cech przywódczych, jesteś czarodziejką, która często poświęca własne interesy dla dobra innych.

4. Czarownica perfekcjonistka

Wiesz, gdzie znajduje się każda miotła w domu. Lubisz nieskazitelny porządek i żądasz, aby inni również go utrzymywali. Jeśli jesteś w trakcie przygotowywania eliksiru lub organizowania ważnego zlotu czarownic, z pewnością jesteś mistrzem organizacji. Inne czarownice robią to, czego od nich wymagasz, za każdym razem okazując podziw i szacunek!

5. Czarownica mentor

Możesz uważnie obserwować postrzegać innych ludzi. Zaufanie jest dla ciebie najważniejszym kryterium. Nigdy nie wybaczysz niewiernemu czarownikowi. Wszechświat dał ci także dar mentora i nauczyciela. Spodoba ci się praca z młodymi czarodziejami, którzy zobaczą cię jako prawdziwy wzór do naśladowania.

6. Czarownica o żelaznym charakterze

Możesz łatwo rozpoznać fałsz i niezdrowe schematy w relacjach z innymi. W szabaty i inne spotkania zawsze udaje ci się przedstawić i bronić swoich poglądów i zasad. Niestety, nie możesz znieść wyższości innych magów i czarownic, więc czasami możesz być trochę nieprzyjemna.

7. Czarownica – pionier

Różnisz się od innych czarownic szerokim zakresem zainteresowań. Z łatwością dostosowujesz się do nowych warunków i zmian w życiu. Jesteś czarodziejką, która nie czeka na odpowiedni moment: rozwiązujesz wszystkie ważne problemy sama i nie boisz się być pierwszą, która przygotuje nową miksturę.

8. Czarownica-marzyciel

Jesteś marzycielską i liryczną osobą … masz dobre relacje z innymi czarownicami: jesteś dobra w odczytywaniu intencji innych ludzi i możesz poczuć ich emocje. Przywiązujesz dużą wagę do wyglądu i stroju czarnoksięskiego, nigdy nie masz dość magicznych pieniędzy.

9. Czarownica-introwertyk

Możesz cieszyć się zwykłym życiem i spokojnie znosić rutynowe obowiązki: czyszczenie kotłów, sprzątanie domu i przygotowywanie mikstury. Nie musisz dogadywać się z innymi czarodziejami: lubisz pomagać innym i dobrze się czuć sama ze sobą. Przez większość czasu wolisz być sama. Lubisz uciekać na wzgórza, gdzie gubisz się w swoich myślach, nie przeszkadzając nikomu.

10. Czarownica – podróżnik

Nie tolerujesz rutyny: częste zmiany miejsca pracy są dla ciebie czymś normalnym. Praca dla ciebie to prawdziwa kreatywna „trampolina”. Często bierzesz swoją miotłę i jedziesz w nieznane.  Jesteś żywo zainteresowana innymi czarodziejami, ponieważ lubisz dzielić się swoim wielowiekowym doświadczeniem.


Na podstawie: mysticalraven.com


Lifestyle

Masz kłopoty ze snem? Sześć problemów zdrowotnych, które mogą być ich przyczyną. Nie warto tych objawów lekceważyć

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
31 października 2018
fot. iStock/ ljubaphoto
 

Prawdopodobnie nie musisz czytać, że zły sen jest szkodliwy zarówno dla naszego zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Jakość snu jest powiązana z wieloma czynnikami, w tym ze stresem, nastrojem i elementami środowiska, takimi jak światło i hałas. Powinniśmy jednak wiedzieć, że istnieją pewne problemy zdrowotne, które mogą prowadzić do bezsenności lub w inny sposób wprowadzać bałagan do naszego snu. Jeśli od jakiegoś czasu miewasz problemy ze snem, być może nadszedł czas, aby sprawdzić swoje ogólne zdrowie.

Jakie problemy zdrowotne mogą prowadzić do kłopotów ze snem?

Astma

Astma i jej przerażające siostry, alergie i egzema mogą mieć negatywny wpływ na twój sen, z dwóch powodów. Jeden z nich to fakt, że astma oznacza zwiększone ryzyko podrażnienia oskrzeli, więc może zaistnieć potrzeba wybudzenia w nocy na kaszel lub na skutek obrzęku i ograniczenia dróg oddechowych.

Innym powodem jest samo lekarstwo na astmę. Leki przeciwhistaminowe, zwykle stosowane w walce z reakcjami histaminowymi układu odpornościowego, wywołują senność, co może zakłócać naturalne rytmy dobowe z dnia na dzień i utrudniać sen.

Problemy z ciśnieniem krwi

Wysokie ciśnienie, jeśli nie jest leczone, może prowadzić do choroby serca lub udaru mózgu, jednak jednym z zaskakujących efektów leczenia takiego ciśnienia jest… brak snu. Beta-adrenolityki, podstawowe leki, blokują produkcję melatoniny, co oznacza bezsenność, nagłe budzenie się lub koszmary senne mogące występować często u osób, które je przyjmują.

Chroniczny ból

Kilka aspektów przewlekłych stanów bólowych, takich jak fibromyalgia, może być przyczyną złego snu. Jedną z nich jest sam ból, podczas gdy inną stres związany z codziennym doświadczeniem radzenia sobie z bólem. Tylko 45 procent osób z ostrym bólem i 37 procent osób z bólem przewlekłym nie ma problemów ze snem.

Problemy z tarczycą

Zarówno nadczynność, jak i niedoczynność tarczycy są związane z niską jakością snu. Nadczynność może powodować bezsenność i trudności w zasypianiu, ponieważ organizm nadprodukuje hormon tarczycy i przyspiesza wszystkie aspekty jego funkcjonowania. Niedoczynność natomiast spowalnia metabolizm, zwiększa zmęczenie i ryzyko bezdechu sennego.

Refluks

Od pięciu do ośmiu procent populacji świata cierpi na refluks żołądkowo-przełykowy. Osoby z tym schorzeniem czują kwas, który z żołądka przenika do przełyku powodując uczucie pieczenia, co wiąże się z wyższą tendencją do bezsenności i zaburzeń snu, ponieważ refluks częściej dokucza, gdy znajdujemy się w pozycji leżącej.

Depresja

Depresja jest tylko jednym z wielu problemów związanym ze zdrowiem psychicznym, które mogą wpłynąć na twój sen. Jednym z głównych objawów depresji jest bezsenność, problemy z zasypianiem, a także zmęczenie.

Jeśli nie możesz spać, budzisz się w nocy, nie wiesz, co jest przyczyną twojego złego snu, warto się na chwilę zatrzymać i przyjrzeć swojemu organizmowi, by odkryć, co mu dolega.


źródło: Bustle


Lifestyle

100 pytań, które musisz zadać, zanim zdecydujesz się wyjść za mąż… Potem będzie za późno

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
30 października 2018
Fot. iStock/Eva-Katalin

Małżeństwo to trudne pytania. Zdecydowanie lepiej zadać je zanim obiecamy komuś być już na zawsze. I choć szczerze wierzymy, że nasza miłość jest ważniejsza niż pieniądze, zdrowie i to wszystko, co mocno przyklejone jest rzeczywistością do ziemi – sama miłość nie wystarczy.

Zdecydowanie większość z nas, wierzy, że jest kompletnie inaczej. Na pewnym etapie motyli w brzuchu, gotowi jesteśmy wręcz do heroicznych poświęceń. Innym razem pod skórą czujemy, że odpowiedzi mogą stworzyć zbyt wiele wątpliwości, a tak bardzo nie chcemy rezygnować z miłości. To dwa grzechy główne w miłości. 

Bierzemy ślub z wyobrażeniami, a nie z człowiekiem – i bardzo mocno wierzymy, że:

– jakoś to będzie,

– on się zmieni, doceni, zmieni zdanie (jeśli tylko…),

– życie go zmieni,

– miłość wszystko uniesie…

Itepe, itede. Niestety to nie działa. Jeśli myślicie o tym, by związać się już na zawsze i naprawdę chcecie się zestarzeć u jego boku, pora zadać kilka pytań. No trochę więcej niż kilka. Zakochanie i miłość wcale nie muszą mieć zbyt wiele wspólnego ze wspólnymi wartościami. Zbyt często uspakajamy się swoim miłosnym zaślepieniem. Najczęściej tłumaczymy sobie w głowie, że skoro on, chce tego małżeństwa, doskonale wie, co to dla nas oznacza.

Jeśli już teraz boisz się o to zapytać, zastanów się, czy chcesz za kilka lat usłyszeć odpowiedź, gdy życie samo doprowadzi was do takiego pytania…

100 pytań, które musisz zadać, zanim zdecydujesz się wyjść za mąż… Potem będzie za późno

Zanim powiecie sobie „tak” musicie zadać sobie te pytania  dotyczące waszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości jako pary. Będziesz zadowolona, że tak zrobiłaś! Te pytania nie są przypadkowe, stworzyła je dr Miriam Torres Brinkmann, terapeutka par i rodziny z San Diego w Kalifornii, która pomaga mężczyznom i kobietom budować zdrowe nawyki, które pomagają budować trwałą miłość, szczęśliwe małżeństwa i rodziny.

Posiadanie dzieci i zakładanie rodziny

 1. Czy chcesz mieć dzieci?
 2. Ile chcesz mieć dzieci?
 3. Kiedy chcesz zacząć starać się o dziecko?
 4. Co chcesz zrobić, jeśli okaże się, że nie możemy mieć dzieci w sposób naturalny (leczenie IVF, dawstwo jaj, dawstwo spermy, adopcja)?
 5. Co się stanie, jeśli zgodzimy się nie mieć dzieci/ mieć dzieci i zmienię zdanie?
 6. Jakie są trzy najważniejsze wartości, których zamierzasz nauczyć nasze dzieci?
 7. Jakie podejście do rodzicielstwa planujesz wdrożyć?
 8. Jaka kara jest właściwa lub niewłaściwa?
 9. Kiedy urodzą się dzieci, jak wyobrażasz sobie swoją część obowiązków w domu?
 10. Jakie jest Twoje zdanie na temat tego, że jeden z nas jest rodzicem pozostającym w domu?
 11. Jeśli ty lub ja, mamy dzieci z poprzedniego związku, jak wyobrażasz sobie naszą rodzinę?
 12. Jeśli masz dzieci z poprzednich związków, jak sobie wyobrażasz moją rolę, jako macochy?
 13. Co myślisz o mojej rodzinie?
 14. Kto jest Twoim ulubionym i najmniej ulubionym członkiem rodziny po mojej stronie i po twojej stronie, i dlaczego?
 15. Jak często będziemy odwiedzać nasze rodziny?
 16. Jak spodziewasz się spędzić wakacje?
 17. Czy planujesz mieszkać blisko swoich rodziców lub przeprowadzić się ze względu na nich (wspólnie zamieszkać) ze względu na ich wiek?

Seks i intymność

 1. Jakie są twoje oczekiwania dotyczące seksu?
 2. Czy powiesz mi, jeśli nie będziesz usatysfakcjonowany seksualnie?
 3. Co najbardziej lubisz w seksie?
 4. Czy konsumujesz pornografię, a jeśli tak, to jak się z tym czujesz?
 5. Co cię najbardziej kręci we mnie?
 6. Czy kiedykolwiek miałeś wątpliwości co do swojej seksualności?
 7. Czy uważasz, że jestem wystarczająco czuła fizycznie w naszym związku?
 8. Czy uważasz, że możesz zaufać mi wystarczająco, aby omówić nasze różnice seksualne, obawy lub fantazje?
 9. Czy jest coś niecodziennego, o czym powinnam wiedzieć?
 10. Czy zgadzasz się zrezygnować z pociągających cię rzeczy, które odczuwasz poza naszym związkiem, zanim coś znaczącego się rozwinie?

Jeśli chodzi o radzenie sobie z konfliktem

 1. Jaki jest twój styl konfliktu (unikający, dostosowujący się/lubisz kompromisy, konfrontujący)? Jak zachowujesz się podczas konfliktu?
 2. Jak twoja rodzina radziła sobie z konfliktami podczas twojego dorastania?
 3. Jak zwykle wyrażasz gniew?
 4. Jak czujesz się, gdy ktoś nie zgadza się z twoimi argumentami?
 5. Jak sądzisz, jakie są nasze typowe, powtarzające się konflikty (oparte na osobowości lub różnicach w stylu życia)?
 6. Która część mnie najbardziej Cię denerwuje?
 7. Jaki byłby przykład rozstrzygającego konfliktu w naszym związku, takiego, który uważasz za bardzo poważny (mogący zadecydować o rozstaniu)?
 8. Czy możesz wymyślić przykład konfliktu, który mieliśmy, który według Ciebie udało nam się rozwiązać?
 9. Co byłoby nie do zaakceptowania w przypadku sporu?

Relacje i zaangażowanie

 1. Kiedy czułeś się najbardziej związany i kochany w naszym związku?
 2. W jaki sposób możemy świadomie powiedzieć sobie nawzajem, jeśli uważamy, że zaczynamy traktować związek i siebie, jako pewnik, rutynę?
 3. Co oznacza dla ciebie nasze zaangażowanie?
 4. Jaka jest najbardziej romantyczna rzecz, którą razem zrobiliśmy i dlaczego?
 5. Dlaczego chcesz być żonaty i dlaczego chcesz się ze mną ożenić?
 6. Jakie są trzy rzeczy, które najbardziej we mnie cenisz?
 7. Jakie są trzy rzeczy, które najbardziej podobają Ci się we mnie?
 8. Co cię jako pierwsze do mnie przyciągnęło?
 9. Jak wyobrażasz sobie swoje życie za pięć lat? Za 10? Za 20?
 10. ​​Jaka jest twoja definicja niewierności?
 11. Co u mnie kochasz i masz nadzieję, że nigdy się nie zmieni?
 12. Jak myślisz, z czego będziesz musiał zrezygnować po ślubie (lub gdy razem zamieszkamy)?
 13. Czy jest coś, co chciałbyś, abym zmieniła po ślubie?
 14. Jakim partnerem chciałbyś być?
 15. Czy potrzebujesz trochę czasu sam ze sobą, a jeśli tak, to jak często?
 16. Czy chcesz zaplanować jeden wieczór w tygodniu, aby regularnie mieć czas tylko dla siebie?
 17. Jakiego wsparcia oczekujesz ode mnie w trudnych sytuacjach (choroba, śmierć, bezrobocie) i jak powinno wyglądać to wsparcie?

Finanse

 1. Ile pieniędzy zarabiasz?
 2. Ile masz długów (kredyty, karta kredytowa, hipoteki), jeśli takie istnieją?
 3. Co uważasz o pożyczaniu pieniędzy?
 4. Jaki był stosunek twojej rodziny do pieniędzy?
 5. Czy jesteś bardziej oszczędny czy rozrzutny?
 6. Czy zamierzamy priorytetowo oszczędzać pieniądze?
 7. Czy przed ślubem podpisujemy intercyzę?
 8. Czy zgadzasz się na konsultowanie ze mną znacznych wydatków, nawet jeśli planujesz wykorzystać własne pieniądze?
 9. Czy czujesz się komfortowo, tworząc razem budżet na nasze życie małżeńskie?
 10. W jaki sposób będziemy prowadzić finanse/wydatki po ślubie?
 11. Czy będziemy mieć wspólne konto bankowe?
 12. Jakie są twoje finansowe zobowiązania wobec byłej partnerki (lub byłej żony)?
 13. Czy masz jakieś inne zobowiązania finansowe wobec innej osoby, z przyczyn prawnych lub moralnych, o których powinnam wiedzieć?
 14. Co jest dla Ciebie ważne finansowo – posiadanie domu, ładnego samochodu, drogiej odzieży, podróży?
 15. Co jest dla Ciebie ważniejsze, wielkość domu/mieszkania czy jego lokalizacja?
 16. Czy planujesz kupić dom/mieszkanie czy wynająć?
 17. Jakie znaczenie ma dla ciebie udział w akcjach charytatywnych, przekazywanie datków? Jakie są twoje ulubione organizacje?
 18. Kto według Ciebie powinien opłacać rachunki?

Komunikacja

 1. Jak się czujesz, dzieląc się ze mną swoimi uczuciami, nawet jeśli są one negatywne?
 2. Jak się czujesz, kiedy nie zgadzam się z tobą?
 3. Czy powiedziałbyś mi białe kłamstwo, aby uniknąć ranienia moich uczuć?
 4. Czy jest coś w moim sposobie mówienia, gdy jestem zła, co sprawia, że ​​czujesz się krytykowany?
 5. Czy myślisz, że zbyt dużo nagabuję?
 6. Czy kiedykolwiek cię rozczarowałam lub spowodowałam ból?
 7. Czy uważasz nasze dotychczasowe spory za rozwiązane, czy nadal wpływają na nasz związek?
 8. Czy jest coś we mnie, co przyciąga cię teraz, ale może cię denerwować przez te wszystkie lata?

Praca

 1. Gdyby zaoferowano mi wymarzoną pracę w innym mieście/kraju, czy byłbyś gotów przenieść się ze mną?
 2. Czy byłbyś w porządku, gdybym rzuciła pracę, aby zająć się naszymi dziećmi?
 3. A co, jeśli nie mogę znieść mojej sytuacji zawodowej i potrzebuję przerwy?
 4. Jakie są twoje cele zawodowe w najbliższej i dalszej przyszłości?
 5. Czy zrozumiałbyś, że pracowałam długie godziny, przez dłuższy czas i mogę być zmęczona?

Styl życia

 1. Jak wygląda twój idealny dzień wolny?
 2. Jak wyglądają twoje idealne wakacje?
 3. Co myślisz o moich samotnych przyjaciołach? Czy byłbyś w porządku, gdybym z nimi imprezowała raz na jakiś czas?
 4. Jaki jest twój stosunek do narkotyków i picia?
 5. Co sądzisz o moich standardach czystości, podejściu do porządku czy bałaganu?
 6. Jak podzielimy obowiązki?
 7. Czy zatrudniasz pomoc w sprzątaniu?
 8. Kto zrobi zakupy i gotuje w naszym związku?
 9. Jak często planujesz jeść na mieście? Jakie restauracje lubisz najbardziej?
 10. Jak ważne jest, abyś jadł przy stole, bez telewizji i elektronicznych rozrywek?

Wiara i duchowość

 1. Jakie są twoje duchowe lub religijne wierzenia?
 2. Jak ważne jest, abyś zachował praktykę duchową lub religijną?
 3. W jaki sposób jesteś zaangażowany w swoją wspólnotę duchową lub religijną?
 4. Czy oczekujesz, że będę zaangażowany w twoje duchowe lub religijne obrzędy/uroczystości?
 5. Czy oczekujesz, że nasze dzieci zostaną wychowane zgodnie z twoją wiarą, a jeśli tak, to jak by to wyglądało?
 6. Czy oczekujesz od naszych dzieci pewnych religijnych rytuałów, takich jak np. chrzest czy pierwsza komunia?

 

źródło: yourtango.com


Zobacz także

Emocje na bok, czyli jak rozmawiać o pieniądzach w związku. Siedem podstawowych zasad

Kobiety są słabe, ale matki są silne. W dniu, kiedy uciekałam, moja mama pozwoliła się zgwałcić, by ochronić mnie

Co data urodzenia mówi o twoim życiu seksualnym?