Lifestyle

Wybierz swój celtycki symbol i zobacz, co on oznacza

Redakcja
Redakcja
27 czerwca 2018
Fot. Screen z Facebooka /Goddess of Peace
 

Celtyckie węzły, zwane również  Icovellavna, wykorzystuje się do dekoracji i celów duchowych już od starożytności. Co ciekawe, można je odnaleźć nie tylko w sztuce Celtów, ale również w architekturze rzymskiej i bizantyjskiej oraz w sztuce koptyjskiej, sztuce islamskiej, średniowiecznej rosyjskiej sztuce oprawiania książek, sztuce etiopskiej i współczesnych dziełach sztuki europejskiej. Jako sigil, węzeł celtycki jest postrzegany jako symbol stworzony dla specyficznego celu, wyrażenie naszego magicznego życzenia. Przyjrzyj się obrazkowi i wybierz dla siebie jeden z tych sześciu symboli. Zobacz, co oznacza twój wybór.

1. Drzewo życia

Drzemie w tobie wielki potencjał. Jesteś jak dostojne drzewo, twoje korzenie są głęboko w ziemi, czyli pragniesz solidnych fundamentów w swoim życiu. Im więcej energii czerpiesz z Ziemi, tym bardziej dostrojony jesteś do otaczającego Cię świata, tym bardziej „żywy” będziesz się czuł. Dbaj o kręgosłup i talię.

2. Ogień

Wybrałeś celtycki węzeł reprezentujący Ogień i Feniksa. Jesteś bardzo ambitną osobą, pełną energii i pasji. Ogień płonie w tobie jasno, jak każdy zapalczywy człowiek powinieneś wiedzieć, że nie możesz nadużywać siły swojego ognia, ponieważ wypali się on zbyt szybko. Zamiast tego stopniowo go rozpalaj, a zobaczysz korzyści w swoim życiu.Im bardziej wyrażasz swoją pasję i kreatywność, tym bardziej spełnisz się w swoim życiu.

3. Wielki smok

Bądź jednością z całą naturą i światem, wewnątrz i na zewnątrz. Moc, którą posiadasz, jest niezmierzona i może przynieść wielką radość tobie i innym. Kiedy zdajesz sobie sprawę, że prawdziwa siła leży w tobie i przychodzi naturalnie, zaczynasz czuć się gotowy, by zmienić rzeczy, które ci przeszkadzają. Wielki smok, mówi o związku z naturą i naszym naturalnym środowiskiem.

4. Pentagram

Wybrałeś wielki symbol ochrony i osobistej mocy. Nadszedł czas, abyś zrównoważył swoje życie, zarówno duchowe, jak i fizyczne, aby zjednoczyć te dwa, ważne aspekty. Poczuj, jak wewnętrzna siła pomaga ci odkryć twój prawdziwy potencjał.  Jeśli chodzi o zdrowie fizyczne, zadbaj o wątrobę.

5. Koci węzeł

Jeśli wybrałeś ten symbol, oznacza to, że działasz szybko i zręcznie. Jesteś osobą elastyczną, ale jednocześnie nie chcesz, aby przeszkadzały ci zewnętrzne wpływy, które mogą stać się uciążliwe i męczące. Masz wielką zdolność do prawidłowego rozpoznawania swojej życiowej ścieżki, nawet jeśli jej początkowo nie widzisz. Lubisz poczucie bezpieczeństwa. Im więcej znasz siebie, tym lepiej poznasz świat.

6. Boski Kwiat Słońca

Twoje serce jest otwartą księgą. Promieniujesz ciepłą i przyjazną energią. Troską o innych i pragnieniem bycia wsparciem dla wszystkich.  Kluczem do sukcesu jest poczucie zrelaksowania, wyluzowania. Podążaj za Słońcem, a nigdy nie zgubisz swojej drogi. Dbaj o swoje kolana. Naucz się głęboko oddychać. Masz w sobie siłę, by samodzielnie poradzić sobie ze złem, które cię spotyka.


Na podstawie: themindsjournal.com

 


Lifestyle

Test „trzech dni”, czyli nie odzywaj się do niego przez 72 godziny i zobacz, co się wydarzy

Redakcja
Redakcja
27 czerwca 2018
Fot. iStock/domoyega
 

Poznajesz go, od razu czujesz, że świetnie się rozumiecie. Już wiesz, że moglibyście być świetną parą.  Dopiero co zaczynacie się spotykać, a twoja wyobraźnia już pracuje, podsuwając ci scenariusze, w których ty i on postanawiacie poznać swoich przyjaciół, przedstawiasz go rodzicom, a na końcu podejmujecie decyzję o wspólnym zamieszkaniu. Wiesz dobrze, że powinnaś wyhamować z tymi emocjami i planami na wspólną przyszłość, która równie dobrze może w ogóle nie nastąpić. Ale nie umiesz, angażujesz się „mimowolnie”. Po miesiącu jesteś zakochana. Starasz się okazywać mniej niż czujesz, ale powoli przejmujesz inicjatywę. Dzwonisz pierwsza, podajesz pomysły na wspólne wyjścia, odpisujesz natychmiast, gdy na ekranie twojego telefonu wyświetli się wiadomość od niego. I nagle wasza relacja staje się jednostronna.

I co się dzieje? On zaczyna się wycofywać. Powodów może być mnóstwo.  Zatrzymaj się na chwilę. Takie podejście do związku na jego początkowym etapie już jest bardzo niepokojące. Może nieświadomie, ale osaczasz tę drugą osobę, nie dajesz jej przestrzeni na to, by mogła zorientować się w swoich uczuciach. Narzucasz tempo, które może być dla niej o wiele za szybkie.

Test trzech dni

Ta próba nie polega na sprawdzaniu co on do ciebie czuje. Chodzi bardziej o ciebie, o twoje bezpieczeństwo. Zobacz, jak się z tym czujesz. Przeczekaj te trzy dni, nie inicjuj rozmów, nie wysyłaj wiadomości. Jest ciężko? Na początku nie będziesz umiała odwrócić od niego swoich myśli. Potem powinnaś zacząć zajmować je, nawet na siłę, czymś innym. Jeśli w ciągu tych trzech dni on spróbuje nawiązać z tobą kontakt, wytrzymaj. Odpowiedz po kilku godzinach, nie od razu. Tonuj emocje. Nie bój się, jeśli on kontaktu nie szuka. Zobacz, poradził sobie z twoją nieobecnością. A ty? Czy czujesz, że popadasz w uzależnienie od tej relacji? Jesteś już w tym momencie więzniem swoich wyobrażeń na wasz temat? Teraz jest czas by wyhamować z emocjami. Oddychaj głęboko, przypomnij sobie jak było, zanim go poznałaś. Czy wpadasz w pułapkę roszczeniowego myślenia? Czy naprawdę chodzi o niego, czy o to uczucie, że do kogoś należysz?…

Pamiętaj, tak naprawdę należymy jedynie do samych siebie. Jeśli całe swoje szczęście uzależniamy jedynie od drugiej osoby, nie tylko tracimy siebie, ale również nakładamy na nią ciężar, którego ona nie uniesie. Zatrzymaj się.


Lifestyle

„Kochanie, nie mogę teraz, mama dzwoni”. Gdy matka jest „tą trzecią” w twoim małżeństwie

Redakcja
Redakcja
27 czerwca 2018
Fot. iStock/wundervisuals

Jej wyczucie czasu jest niezwykłe. Właśnie wtedy, gdy siadasz z partnerem do ważnej rozmowy albo gdy w końcu udało wam się wyszarpać intymną chwilę we dwoje, twój telefon wibruje. „Zaczekaj, kochanie, muszę to odebrać. To mama dzwoni! ” Widzisz kątem oka jak on niecierpliwie przewraca oczami i wydając jęk irytacji bierze do ręki pilot od telewizora. To potrwa, twój partner to wie. Seksu nie będzie. 

Z telefonem przy uchu  odwracasz się do męża i szepczesz – „Ona naprawdę musi się wygadać. Przepraszam.” I tak jak twoje życie seksualne, lub chwila bliskości z twoim ukochanym, kolejny raz zostały „przełożone na później”. Bo mama okazała się w tym momencie ważniejsza.

Co się właściwie stało?

Odbierając telefon od mamy i przerywając intymną chwilę ze swoim partnerem, postawiłaś mamę „nad” nim. Ale on prawdopodobnie nawet sobie z tego nie zdaje sprawy. Możesz być tak przyzwyczajony do podporządkowania się władzy (tak, to jest przejaw jej władzy nad waszym wspólnym czasem) twojej matki,  że nie jesteś świadomy, że stawiasz jej potrzeby nad wasze wspólne.

Jeśli tak się dzieje często, możesz mieć poważny problem.

Jeśli twoja mama jest narcystyczna, toksyczna lub niezwykle niepewna siebie, może być ci bardzo trudno wyegzekwować zdrowe granice. Zbyt często duet matka – córka niszczy po cichu związek w, którym jesteś. Bo scenariusz z sypialni może być tylko jednym z przykładów wtargnięcia mamy w twoje małżeństwo.

Zastanów się przez chwilę i odpowiedz na pytanie, czy ona:

  • Wtrąca się w ważne decyzje rodzicielskie i uważa, że jej zdanie jest ważniejsze niż zdanie twojego partnera?
  • Odnosi się do ciebie tak, jakby byłatwoim najważniejszym partnerem emocjonalnym?
  • Mówi ci różne rzeczy i prosi, żebyś nie powtarzała ich twojemu partnerowi?

Konsekwencje

„Inwazja” mamy może być dosłownie zabójcza dla twojego związku. To, co na pierwszy rzut oka wydaje się nieszkodliwe, może zyskać tak niszczycielską siłę, że doprowadzi do rozpadu małżeństwa/relacji szybciej niż myślisz. Dysfunkcyjna dynamika tej więzi powoduje, że twoja matka odbiera każdą inną twoją bliską relację jako zagrożenie dla twojej relacji z nią. Zamiast wsparcia otrzymasz od niej jedynie uczucie wiecznego rozdarcia.

Jak to działa na twojego partnera? Zanim się zorientujesz, utworzysz nieświadomy sojusz z matką, która już otwarcie żartuje sobie z twojego ukochanego. Niedługo on zacznie się wycofywać i zamykać w sobie. A wasze życie seksualne ucierpi na tym jeszcze mocniej.


Na podstawie: blogs.psychcentral.com

 


Zobacz także

Ile razy słyszałaś pytanie czy jest w domu „coś dobrego” do jedzenia? Poznaj smart przekąski [PRZEPISY]

Rozwiązanie konkursu "W wakacje wszystkie przygody są lepsze"

Konkurs „W wakacje wszystkie przygody są lepsze”

Śpiące Królewny nie mają swoich żyć. One żyją jego życiem, ich życiem, przesypiając swoje szanse na szczęście