Lifestyle Psychologia

Wybierz postać z drzewa, a dowiesz się kim jesteś. Prosty test psychologiczny

Redakcja
Redakcja
11 listopada 2022
postaci na drzewie - test psychologiczny
 

Przyjrzyj się tym sympatycznym 21 postaciom. Czy któraś szczególnie przykuła twoją uwagę? Wybrałaś jedną, konkretną figurkę?  Ten prosty test psychologiczny, zainspirowany metodą Pipa Willsona, jest nie tylko dobrą zabawą. Przekonaj się sama!

Pip Willson jest psychologiem i trenerem znanym na całym świecie z bardzo prostej metody, dzięki której udaje mu się pomóc ludziom znaleźć maksymalny potencjał i równowagę w życiu. Pip Wilson wynalazł Blob Tree, początkowo przeznaczone dla dzieci, by pomóc rozpoznać ich predyspozycje.

Fot. Screen Facebook/Penny Thomas

Test pyschologiczny Blob Tree – który numer wybrałaś?

Jeśli wybrałaś człowieczka nr 2 lub nr 3

Jesteś osobą ambitną i pewną siebie. Wiesz, że zawsze będziesz odnosiła sukcesy i że często pojawią się w twoim życiu sytuacje, które trzeba jak najlepiej i jak najszybciej wykorzystać.

Jeśli wybrałaś człowieczka nr 1

Jesteś pewna siebie, zadowolona z życia – optymistka. Jesteś osobą inteligentną, która umie oceniać sytuację z dystansem.

Jeśli wybrałaś człowieczka nr 21

Jesteś osobą, która ciągle próbuje i wciąż nie wie, jak znaleźć najlepsze dla swojego życia rozwiązania. Musisz nauczyć się prosić o pomoc otaczających cię ludzi i wyrzec się podejrzliwej natury.

Jeśli wybrałaś człowieczka nr 9, 19 lub 4,

Ludzie widzą cię jako osobę aspołeczną, podejrzliwą i pewną siebie. Jeśli twoją uwagę przykuła 19-tka, możesz mieć narcystyczne skłonności i zazdrościć innym sukcesów.

Jeśli wybrałaś człowieczka nr 4

Zbyt szybko się poddajesz, nie ufasz swojemu niezwykłemu potencjałowi. Nie potrafisz zaufać. Może warto jednak spróbować?

Jeśli wybrałaś człowieczka nr 7, 11, 12

Charakteryzuje cię łatwość nawiązywania relacji i komunikacji. Umiesz wspierać swoich przyjaciół. Cechuje cię wysoka inteligencją emocjonalna, która pomaga ci skutecznie radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych. Masz ducha pracy zespołowej, widzisz jasną stronę mocy i cały czas znajdujesz rozwiązania dla problemów – swoich i innych osób.

Jeśli wybrałaś człowieczka nr 5

Jesteś kreatywna, kochasz życie, cieszysz się każdą chwilą, kochasz  innych i wiesz, jak być wdzięczną za wszystkie dobre rzeczy wokół ciebie. Pomaga ci to zachować pozytywne nastawienie, a to co najlepsze zawsze czeka za rogiem!

Jeśli wybrałaś człowieczka nr 6

Musisz czuć się kochana, chroniona i bezpieczna. Jesteś typem osoby, która zawsze zakochuje się w niewłaściwej osobie, a wszystko to z powodu swojej olbrzymiej potrzeby bycia kochaną.  Musisz nauczyć się uważniej szukać tych, którzy mogą mu pomóc ci w rozwijaniu się, a nie tych, którzy nie rozumieją twojej wrażliwości.

Jeśli wybrałaś człowieczka nr 13

Jesteś smutna i zrozpaczona. Musisz zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby odzyskać wiarę w siebie, szukaj wsparcia swoich bliskich!

Jeśli wybrałaś człowieczka nr 16, 17 i 18

Jesteś optymistką, pełną życia, aktywną na wielu płaszczyznach i z dystansem podchodzącą do wyzwań.

Jeśli wybrałaś człowieczka nr 14 

Masz duszę filantropa, zrobiłabyś wszystko aby pomóc innym. Charakteryzujesz się dużą empatią i „wielkim sercem.” Powinnaś nauczyć się dbać o siebie, a nie tylko o innych!

Jeśli wybrałaś człowieczka nr 10, 15 i 20

Uwielbiasz smak sukcesu, nawet jeśli nie zawsze osiągasz go w konwencjonalny sposób. Ten, kto wybrał numer 20 jest ambitny, pewny siebie i pełen życia, jest innowatorem i nie boi się ryzyka. Jego dystans i pasja przynoszą mu wiele osiągnięć i satysfakcji.

Jeśli wybrałaś człowieczka nr 10 jesteś ambitna, ale też bardzo ostrożna. Jest pracowita i zdeterminowana, dlatego odnosisz sukcesy. Twoje pomysły zawsze się wyróżniają i jesteś ceniona w każdym środowisku.

Jeśli wybrałaś człowieczka z numerem 15

Motywuje cię droga do sukcesu, a nie sam sukces. Jesteś ciekawa nowych rzeczy, nowych doświadczeń, poznawania ludzi i uczenia się od każdej napotkanej osoby.

Jeśli wybrałaś człowieczka nr 8 

Masz duszę marzyciela i romantyka. Lubisz mieć chwile tylko dla siebie. W ten sposób odzyskujesz energię i dobry nastrój niezbędny do komfortowego  życia i socjalizacji. Warto, aby bliscy zrozumieli twoją potrzebę izolacji i nie odbierali jej źle, dając ci przestrzeń, której potrzebujesz.

Jaki jest kolor twojej osobowości i co o tobie mówi


Lifestyle Psychologia

Grupa krwi a dieta – co jeść a czego unikać, by cieszyć się dobrym samopoczuciem?

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
11 listopada 2022
Dieta 1500 kcal - zasady, efekty, co wolno jeść?
Fot. iStock
 

Jedzenie zgodnie z grupą krwi polega na doborze pokarmów, które organizm najlepiej przyswaja i najłatwiej trawi. To unikanie pewnej grupy produktów, które mają niekorzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Grupa krwi a dieta – co warto wiedzieć?

Grupa krwi a dieta – na czym polega?

Dieta zgodna z grupą krwi jest zbiorem zasad, które sprowadzają się do spożywania określonych produktów mających na celu odżywienie zgodne z daną grupą krwi. Peter d’Adamo twierdzi, że dieta składająca się z zalecanych dla danej grupy krwi produktów ma pozytywny wpływ na organizm. Z kolei spożywanie dużej ilości produktów niewskazanych dla danej grupy krwi może przyczynić się do pogorszenia samopoczucia, wielu problemów zdrowotnych i obniżenia sprawności fizycznej. Należy jednak mieć na uwadze, że zaprezentowana przez d’Adamo teoria „grupa krwi a dieta” nie ma potwierdzenia w badaniach naukowych.

Dieta zgodna z grupą krwi

Grupa krwi O

Peter d’Adamo osoby z grupa krwi O nazywa „łowcami”. Podstawę żywienia osób z grupą krwi O powinno stanowić chude czerwone mięso, ryby i owoce morza. W codziennym menu powinny się również znaleźć brokuły, banany, szpinak i sól jodowana. Z diety należy wyeliminować gluten, a co za tym idzie wszystkie produkty zbożowe, które go zawierają. Produktami, które warto wykluczyć z codziennego jadłospisu są: nabiał, kalafior, ziemniaki, oleje inne niż oliwa z oliwek. Niestety, ścisłe przestrzeganie diety i wyeliminowanie z niej nabiału może doprowadzić do niedoboru wapnia, który jest szczególnie niebezpieczny dla kobiet w ciąży. Osoby z grupą krwi O nie powinny spożywać piwa ani wysokoprocentowych napojów alkoholowych.

Zobacz również: Jak powinna wyglądać zbilansowana dieta?

Grupa krwi A

Dieta osób z grupą krwi A, którzy przez d’Adamo nazywani są „rolnikami” bardzo zbliżona jest do diety wegetariańskiej, a nawet wegańskiej. D’Adamo twierdzi, że to właśnie te osoby są najbardziej podatne na infekcje i choroby nowotworowe, a tym samym ich układ immunologiczny należy regularnie wzmacniać. Podstawę żywienia stanowią warzywa i owoce, z wyłączeniem warzyw psiankowatych, a głównie papryki i ziemniaków. Z jadłospisu należy wykluczyć mięso, niektóre ryby, krewetki i nabiał. Osobom z grupą krwi A nie zaleca się spożywania napojów gazowanych i alkoholu.

Grupa krwi B

D’Adamo ludzi z grupą krwi B nazywa grupą koczowników. Jego zdaniem, to właśnie te osoby mają najsilniejszy układ odpornościowy i najbardziej wszechstronny układ pokarmowy. Dieta zakłada umiarkowane spożycie mięsa, a w szczególności baraniny i dziczyzny, z wyłączeniem drobiu. Do jadłospisu należy włączyć warzywa, produkty mleczne, twaróg i kefir. Z diety należy wyeliminować pomidory, oleje roślinne z wyjątkiem oliwy z oliwek, krewetki, pszenicę i żyto. Spośród diet, które zgodne są z grupą krwi, to właśnie ta uważana jest za najbardziej zrównoważoną. Z jadłospisu nie trzeba wyeliminować pokarmów, które są niezbędne do codziennego funkcjonowania.

Zobacz także: Dieta bogata w witaminę D – jak ją skomponować i na co zwrócić uwagę?

Grupa krwi AB

Osoby z grupą krwi AB zdaniem d’Adamo mają silny układ immunologiczny, rzadko pojawiają się u nich alergie, ale ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych, chorób układu krążenia, udaru mózgu czy zawału serca jest podwyższone. Do produktów, które powinny znaleźć się w codziennym menu należą głównie produkty mleczne, ryby i zielone warzywa. Niewskazane jest spożywanie fasoli, kukurydzy, pszenicy, gryki i czerwonego mięsa. Dieta osób z grupą krwi AB jest stosunkowo bezpieczna, jednak całkowite wyeliminowanie czerwonego mięsa może skutkować niedoborem żelaza i anemią.

 

 


Lifestyle Psychologia

„Ci, co najgłośniej krzyczą o męskości, często mają z nią największe problemy”. Cytaty z Magdy M.

Redakcja
Redakcja
10 listopada 2022

Magda M. – pamiętacie? Ten serial był przełomem. Pierwszym takim w polskiej telewizji. Pierwszy raz tak wprost o uczuciach, rozterkach, o „silnej, wykształconej, dobrze zarabiającej młodej kobiecie”. Magda ma kota, dobrą pracę i jest zakochana. Ale ta miłość nie jest prosta. Właściwie to pełna jest zakrętów. Powtarzałyśmy jej słowa, gadałyśmy o tym serialu, zresztą, do dziś Joanna Brodzik pytana jest o tę właśnie rolę sprzed wielu lat. Co mówiła Magda? Przypominamy!

Trąb sobie, trąb, ja i tak jestem zakochana!

Wiesz co? Nie lubię cię.

🌼

Ci, co najgłośniej krzyczą o męskości, często mają z nią największe problemy.

A co, jeżeli ten cudowny facet okaże się całkiem zwykły? Najzwyklejszy na świecie?

🌼

Co z tego, że go kocham, jak nie mogę z nim być?

Czy chcesz, czy nie – ona zawsze już będzie twoją byłą żoną

🌼

Dlaczego nie można się tak normalnie zakochać, (…) tylko trzeba się bawić w te podchody?

Jakbyś był kobietą, to byś wiedział, po co się robi takie głupie rzeczy.

Każdy kolejny rozwód to jest dowód na to, że nie warto sobie kogoś szukać

🌼

Może właśnie dzisiaj będzie zapotrzebowanie na samodzielną, wytrwałą i wysportowaną kobietę? Albo jutro..

Nie chcę być sama, mamo… Ale to nie powód, żeby rzucać się na każdego mężczyznę, prawda?

Niektórzy mężczyźni szalenie poważnie przyjmują komplementy.

🌼

On się podkochuje wyłącznie w samym sobie i to z wzajemnością.

To jest tylko facet, który olewał mnie całe życie, nie ma się czym przejmować…

 


Zobacz także

Nie masz dobrej ręki do kwiatów? Nic straconego, jeśli zaczniesz od tych 8 roślin doniczkowych

Chcesz żyć dłużej? Przygarnij psa! Potwierdzają to badania

Walka z własnymi niedoskonałościami… Podobno nie ma ludzi idealnych, więc temat bliski każdemu!