Go to content

Jaki jest kolor twojej osobowości i co o tobie mówi

Fot. iStock

Istnieje wiele rodzajów testów osobowości, ale czy spodziewaliście się, że nawet ulubiony kolor może powiedzieć nam coś o tym, jacy jesteśmy? Okazuje się, że kolory wpływają na nasze decyzje, na nasze ogólne spojrzenie na życie.

Jak to możliwe? Istnieje silny związek między tym, jaki kolor lubimy, a jakie cechy charakteru są u nas dominujące. Na przykład osoba, która lubi żółty kolor, może mieć optymistyczne, energiczne usposobienie, podczas gdy osoba, której ulubionym kolorem jest fioletowy, może mieć bardziej łagodną, wycofaną osobowość.

Jaki jest twój ulubiony kolor?

CZERWONY

Prawdopodobnie masz bardzo dominującą, ognistą, namiętną osobowość. Masz do swoich umiejętności wielkie zaufanie, odznacza się ambicją i sam wyznaczasz kierunki w swoim życiu. Prawdopodobnie masz wielu przyjaciół, ale tylko kilku najbliższych zna prawdziwego ciebie. Jesteś lojalny.

ŻÓŁTY

Masz żywy, pogodny, optymistyczny pogląd na życie. Nic Cię nie niszczy, a jeśli upadniesz, wstaniesz z powrotem i będziesz kontynuował to, co ci przerwano. Nie słuchasz negatywnych osób, wiesz, że dopóki wierzysz w siebie i szerzysz dobroć, dokądkolwiek się udasz, życie dobrze cię potraktuje. Dbasz o innych i chcesz oferować swoją pomoc w jakikolwiek możliwy sposób. Chociaż masz skłonność do idealistycznego widzenia świata, dbasz o swoje obowiązki i łatwo zdobywasz zaufanie ludzi.

POMARAŃCZOWY

Ludzie o pomarańczowym kolorze osobowości mają zabawną, dziecinną naturę. Odznaczają się wysoką energią i prowadzą aktywny tryb życia. Są oni naturalnymi dawcami i zwracają uwagę na innych. W razie potrzeby oddadzą ci ostatnią koszulę. Często są to osoby, które robią karierę w świetle reflektorów – na przykład na scenie

FIOLETOWY

Wysoce wrażliwi i emocjonalni ludzie o fioletowym kolorze osobowości chętnie spędzają dużo czasu samotnie. Są twórcami, marzycielami i artystami, widzącymi świat oczami wyobraźni. W rozmowach często nieobecni, ale nie w stosunku do tych, którzy ich potrzebują. Mają spokojną, łagodną osobowość i są bardzo przystępni.

ZIELONY

Ludzie o zielonym kolorze osobowości najlepiej czują się na łonie natury, prawdopodobnie dlatego, że mają bardzo ugruntowane i rozsądne podejście do życia. Są to zazwyczaj introwertycy i mają nieskończoną ciekawość otaczającego ich świata. Z tego powodu lubią odkrywać, poznawać. Lubią stymulujące, prowokujące do myślenia rozmowy. Mają bardzo sarkastyczne, cyniczne poczucie humoru i utrzymują przyjaźnie tylko z tymi, którzy potrafią ich docenić.

NIEBIESKI

Osoby z niebieską osobowością są beznadziejnymi romantykami i niezłomnymi idealistami. Nie mogą znieść okrucieństw tego świata. Są bardzo życzliwi, szczerzy, współczujący i starają się dać z siebie tyle dobra, ile mogą. Są bardzo wrażliwi, ale nie pozwalają, aby zbyt wiele osób to widziało. Są także bardzo spokojni i lubią przebywać blisko wody, ponieważ przebywanie w pobliżu tego żywiołu rozluźnia ich bardziej niż cokolwiek innego. Mają głęboki związek z naturą i spędzają czas na świeżym powietrzu, kiedy tylko czują się zagrożeni


Na podstawie: www.powerofpositivity.com