Go to content

Wszystkie dzieci piszą list do św. Mikołaja. A ty wiesz o co być go poprosiła? Weź udział w naszej grudniowej akcji!

Fot. iStock / ArtMarie

Dziś Mikołajki. Te z nas, które mają dzieci na pewno popakowały już słodycze czy różne drobiazgi do buta, pod poduszkę czy w inne miejsce. Zakochani czy inni bliscy też pewnie to zrobili. Bo choć to tradycyjne, dziecięce święto – super pretekst, by robić sobie przyjemności.

Piękny list obiegł wczoraj internet.  Udostępniła go Dorota Zawadzka na swoim profilu. Autorem jest dziewięciolatek, Grzesio R, który napisał:  „Drogi Mikołaju, mam już wszystko. Jeśli możesz to podaruj innym dzieciom domy i spokojne życie”. Można gratulować rodzicom i myśleć jak fajny musi być chłopiec, który chciałby oddać wszystko innym, bo sam już ma.

Wzruszajacy list do Mikołaja. Fruwa sobie po sieci, nie wiem kto jest autorem, ale na pewno wspaniałe dziecko 😉

Posted by Dorota Zawadzka on 4 grudnia 2015

I jak rzadko, my dorośli doceniamy, że coś mamy. Że jesteśmy szczęśliwi, prawie szczęśliwi. Albo niewiele trzeba, żebyśmy byli szczęśliwi.

Jakiś czas temu my, redakcja Oh!me, wymyśliłyśmy grudniową akcję: „Napisz list do świętego Mikołaja, przypomnij sobie moment, gdy byłaś dzieckiem i bez wahania o coś prosiłaś”.  Może nie dla wszystkich jest to akcja. Jakiś czas temu dostałam maila. Jedna z naszych czytelniczek krytykowała akcję „bądź dobra dla siebie”. „Po psychologicznym portalu spodziewałabym się czegoś więcej, doskonale wiem, jak o siebie dbać, skończyłam terapię….”. Pomyślałam, że ta terapia musiała być super, bo znam mnóstwo świetnych, mądrych kobiet, które nie potrafią o siebie dbać. Bo wchodzą w trudne związki, bo nie potrafią się z nich wyzwolić, bo nie potrafią zmienić pracy. Albo dają się mobbingować i każde „nie”, które mogłyby wypowiedzieć budzi strach (ściskam moja przyjaciółkę M.) Znam kobiety, które tkwią w martwych i pustych związkach, kobiety, które zostały z mężem, który zdradził, ale ciągle nie potrafią mu jej wybaczyć, więc pat i impas.

W końcu inne, które nie pozwalają sobie pomóc, bo wciąż muszą robić wszystko najlepiej – i w tym też niewiele jest dbania o siebie.

Znam również kobiety inne, bardzo silne, które nawołują do zmiany, do wyborów, a mam wrażenie, że krzyczą tak głośno, bo same tej zmiany chcą, a nie zawsze mają odwagę ;-).

Dlatego tym bardziej chcemy akcji „Napisz list do świętego Mikołaja”. I uważamy, że ona jest potrzebna. Po to, by znów przypomnieć sobie, że kiedyś byłaś dzieckiem, że umiałaś prosić i nazywać wprost swoje marzenia. Po to, że czasem dopiero to co jest zapisane.

Jako redaktor naczelna miałam pierwsza napisać list do św Mikołaja.

Na początku pomyślałam, że poproszę o dom, który zawsze kojarzył mi się z rodziną. Mam nawet taki wymarzony, blisko mnie. Nieduży ogródek, uroczy – w sam raz dla rodziny z jednym dzieckiem, psem i dwoma kotami.

Potem pomyślałam, że jednak wolałabym z moją rodziną podróżować.

Potem przyszło mi do głowy, że moim największym marzeniem jest, żeby wyzdrowiał mój tata.

Potem, żeby nie uczestniczyć w tym politycznym cyrku.

Potem się pogubiłam.

A potem stwierdziłam, że listy do świętego Mikołaja są tak intymne, że można publikować je tylko anonimowo.

Wczoraj zadzwoniła do mnie jedna z bohaterek mojego przyszłego tekstu. Jej syn ciężko choruje. Miałyśmy się spotkać w sobotę, ale ona jechała do Centrum Zdrowia Dziecka, bo jej dziecko zaczęło się dusić. Codzienne balansowanie na granicy życia i śmierci. Wiem o co ona poprosiłaby świętego Mikołaja.

A Wy? Jakie są wasze największe, najbardziej skryte marzenia? Piszcie o czym chcecie i co chcecie. To może dotyczyć was i waszego rozwoju, rzeczy, wymarzonego spotkania.


AKCJA LIST DO MIKOŁAJA

Napisz swój „List do Mikołaja” i wyślij go do nas. Nadesłane listy będziemy publikować na łamach Ohme.pl, a wybrane z nich nagrodzimy

ZASADY:

2. Napisz swój list do Mikołaja i wyślij go na nasz adres mailowy kontakt@ohme.pl, w temacie wiadomości wpisz „Mikołaj”.
Napisz jak chcesz być podpisana (list możemy opublikować anonimowo, jeśli tego sobie życzysz) oraz dołącz poniższą informację:

Oświadczam, że jestem autorem przesłanego przeze mnie materiału (listu) nadesłanego do redakcji zwanego dalej artykułem. Wszelkie wynikające stąd prawa własności intelektualnej do artykułu przynależą mnie oraz nie naruszają jakichkolwiek praw osób trzecich. Wyrażam zgodę na nieodpłatną publikację artykułu przekazanego redakcji portalu dla kobiet www.ohme.pl w formie elektronicznej – na stronie internetowej www.ohme.pl . Jestem świadomy/a, że redakcja zastrzega sobie prawo do decydowania o terminie oraz sposobie publikowania i udostępniania artykułu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ohme.pl celach związanych z publikacją artykułu. Wyrażam również zgodę na promocję przez ohme.pl przesłanego materiału, również z pomocą serwisów społecznościowych typu Facebook i innych.
2. NAGRODY

Wybrane listy nagrodzimy w trakcie trwania akcji. Jury, w którego skład wejdzie redakcja portalu oraz pracownicy Oh!me wybierze Laureatki.

Bony zakupowe do sklepu By Dziubeka

logo2014

oraz

Bony zakupowe do LIMANGO POLSKA

limango_logo3. Akcja trwa od 6.12.2015 do 24.12.2015.