Go to content

Wspaniały, prosty test, do którego potrzebujesz jedynie swojej wyobraźni. Zobacz, co oznaczają twoje odpowiedzi

Ten test psychologiczny jest od pewnego czasu bardzo popularny wśród psychologów. Pomaga im i ich pacjentom zrozumieć własną podświadomość, pragnienia i lęki. Jest to dość łatwy test, ponieważ jedynym niezbędnym sprzętem, by go wykonać jest… twoja wyobraźnia.

Zamknij oczy i zapisuj każde, pierwsze skojarzenie, które przychodzi ci do głowy przy kolejnych pytaniach.

Las

Wyobraź sobie siebie w lesie. Spacerujesz wśród drzew, po długiej krętej ścieżce. Obserwuj drzewa i powiedz, czy stoją one w jakimś określonym porządku, czy po prostu rosną „dziko”, chaotycznie? Która jest godzina? Panuje ciemność, czy jest widno? Jak wygląda ścieżka? Czy jest szeroka czy wąska, zadeptana, czy zarośnięta przez wysokie trawy?

Klucz

Idąc tą ścieżką, znajdziesz klucz. Jak on wygląda? Czy to stary, zardzewiały klucz czy może jest nowy, błyszczący? Duży czy mały? Zabierz go ze sobą lub zostaw tam, gdzie go znalazłeś.

Niedźwiedź

Idziesz dalej swoją ścieżką, gdy nagle pojawia się niedźwiedź. Czy zwierzę wygląda przyjaźnie czy niebezpiecznie? Boisz się go? Jaki duży jest?

Urna

Niedźwiedź znika wśród drzew, a ty idziesz dalej. Chwilę później znajdujesz na swojej ścieżce urnę. Opisz jak wygląda. Jakiego materiału użyto do jego wykonania? Co jest w środku?

Domek

Przejdź obok urny i idź dalej, ścieżka zakończy się przed domem. Jak wygląda ten dom? Wewnątrz ktoś krzyczy, byś go wypuścił. Wygląda na to, że to ktoś niebezpieczny, ale błaga cię, byś go uwolnił. Wypuszczasz go?

Otchłań

Nagle wszystko wokół ciebie przestaje istnieć i widzisz tylko biel. Nie jesteś ani tu, ani tam i niezależnie od tego, w którą stronę pójdziesz, utkniesz w tej otchłani. Krzyczysz o pomoc, ale nie ma odpowiedzi. Nic się nie zmienia bez względu na to, co próbujesz zrobić. Czy nadal próbujesz odkryć i znaleźć wyjście, mimo że krajobraz wokół ciebie się nie zmienia? Czy rezygnujesz z nadziei i rezygnujesz z pozostania tam? Ile czasu potrzebujesz, aby się poddać?

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

1/1 Interpretacja

Interpretacja

Drzewa i ścieżka

Jeśli drzewa rosną układając się w jakiś wzór, prawdopodobnie jesteś osobą zorganizowaną lub chciałabyś taka być. Patrzysz na wszystko w uporządkowany i logiczny sposób.

Chaotyczne ustawienie może oznaczać, że estetyka nie jest dla ciebie bardzo ważna. To, czy wizualizujesz dzień czy noc, pokazuje, w jaki sposób widzisz swoje dzieciństwo.

Zalany słońcem las oznacza, że ​​jesteś optymistką, ale ciemność to lęki związane z tym, co wydarzyło się, gdy byłaś dzieckiem.

Ścieżka symbolizuje drogę, którą obrałaś w życiu. Przestronna, jasna ścieżka bez przeszkód oznacza, że ​​wiesz, dokąd zmierzasz i dlaczego tam się udajesz.

Zarośnięta, bardzo wąska i nieużywana ścieżka może oznaczać wahanie, niepewność, a nawet niechęć do poznania przyszłości.

Klucz

Ozdobny klucz oznacza, że ​​pożądasz skarbu (to nie musi być wcale dobro materialne), stary, zużyty klucz oznacza, że ​​pragniesz czegoś, co odmieni twoje życie. Rozmiar klucza reprezentuje wielkość twoich pragnień. Jeśli go zostawisz, oznacza to, że klucz jest jak zagrożenie. Nie chcesz odblokowywać pewnych rzeczy w swoim życiu. Ale jeśli go zabierzesz w dalszą drogę, twoje pragnienie i chęć zmian pokonają twój strach.

Niedźwiedź

Jeśli niedźwiedź jest przerażający, jesteś zaniepokojony swoimi problemami. Jeśli jest to dość zwyczajny niedźwiedź, który po prostu się przechadza nieśpiesznie po lesie, nie postrzegasz swoich problemów jako duże zagrożenia dla ciebie. Przyjazny miś wskazuje, że twoje problemy są pod kontrolą. Jego rozmiar bezpośrednio odpowiada temu, jak postrzegasz rozmiar twoich problemów.

Urna

Jeśli jest duża, oznacza to, że jesteś nierozerwalnie związany ze spuścizną swoich przodków i ma ona na ciebie duży wpływ. Jeśli jest bardzo stara, możesz odczuwać dystans do swoich korzeni. Nowa, wykonana z trwałych materiałów może wskazywać, że związek z przeszłością jest nadal bardzo istotny.

Jeśli nie ma nic w środku, prawdopodobnie odczuwasz to połączenie z przodkami, ale nie sądzisz, że może ono mieć na ciebie jakiś wpływ. Ci, którzy widzą w urnie wodę, wciąż znajdują w relacji z przodkami coś przydatnego.

Ci, którzy widzą piasek, uważają wpływ swojego pochodzenia za wciąż aktualny, ale nie wiedzą, jak go wykorzystać w ich obecnej sytuacji. Jeśli widzisz w urnie coś, co żyje, wkrótce znajdziesz sposób, by wykorzystać swój związek z przeszłością.

Dom

Duży, przestronny domek oznacza, że ​​pragniesz bogactwa i dostatku, mały, że jesteś zadowolony z tego, co masz.

Jeśli otworzysz drzwi i wypuścisz osobę, która krzyczy, zwykle nie przeszkadza ci udzielanie pomocy nawet tym, którzy mogą być dla ciebie niebezpieczni. Jeśli nie, nauczyłeś się czegoś w przeszłości, więc teraz jesteś ostrożny.

Otchłań

Ten etap oznacza śmierć. Wielu zaczyna go od poszukiwania wyjścia, ale tylko niektórzy szybko akceptują swój los. Ci, którzy szybko się poddadzą, idą z prądem i są zadowoleni kiedy w ich sytuacji nic się nie zmienia. „Bojownicy” będą szukać sposobu, by się wydostać z „otchłani”, nawet jeśli w zasięgu wzroku nie ma nic, co mogłoby im pomóc. Pragną się zmieniać, ewoluować i rozwijać i nie chcą zaakceptować końca.


Na podstawie: themindsjournal.com