Go to content

Wodoszczelne i oddychające męskie kurtki przeciwdeszczowe z softshellu. Jak się sprawdzą do uprawiania sportu wiosną?

Pogoda w Polsce o każdej porze roku jest zmienna. Z tego względu kurtki przeciwdeszczowe oddychające męskie przydadzą się w każdej szafie. Poza tym, że ochronią przed niespodziewanym deszczem, sprawdzą się także np. podczas porannego joggingu. Chcesz się dowiedzieć, co wyróżnia kurtki przeciwdeszczowe z softshellu? Przeczytaj poniższy artykuł.

Kurtka nieprzemakalna męska – dlaczego warto mieć ją w swojej szafie?

Obecnie, w dobie ocieplenia klimatu, pory roku nie są już tak wyraziste, jak to miało miejsce jeszcze kilka dekad temu. Teraz wiosną, latem i jesienią sprawdzi się ta sama kurtka nieprzemakalna męska, a wynika to z tego, że różnice temperatur, jakie wówczas występują, nie są zbyt duże. Oprócz tego każda wyprawa – i ta daleka, i bliska, również wiążą się z koniecznością przygotowania się na różne warunki pogodowe – w tym także i na mniej lub bardziej ulewny deszcz. Bez względu na to, czy się zaplanuje weekend w pochmurnym Londynie, czy kilkudniowy wypad w Bieszczady, kurtka przeciwdeszczowa oddychająca męska nigdy nie zawadzi, a co więcej będzie mogła nas ustrzec przed wychłodzeniem, a w konsekwencji być może i przed przeziębieniem.

Sport można uprawiać nawet w strugach deszczu

Kto powiedział, że sport można uprawiać tylko wtedy, gdy świeci słońce i jest ciepło? To nieprawda, bo nawet w pochmurne i chłodne dni należy kontynuować swoje codzienne treningi. Żeby to jednak było możliwe, trzeba się dostosować do zmiennych i nie zawsze sprzyjających warunków pogodowych. Uszyta z nieprzemakalnych materiałów kurtka do biegania przeciwdeszczowa męska w zupełności wystarczy, żeby w komfortowych warunkach uprawiać np. poranny jogging albo jogę na świeżym powietrzu.

Granatowa przejściowa kurtka męska sportowa anorak z kapturem

Co wyróżnia męskie kurtki przeciwdeszczowe z softshellu?

Kurtki do biegania przeciwdeszczowe męskie szyje się z materiału, który nie tylko zabezpiecza przed deszczem i wiatrem, ale oprócz tego oddycha, a to bardzo ważne, gdy przez dłuższy czas (tak jak w trakcie wykonywania ćwiczeń) jest się w ruchu. Wodoodporność na podstawowym poziomie gwarantuje specjalna impregnacyjna warstwa DUR (ang. durable water repellent). Z tego względu taka kurtka wodoszczelna męska sprawdzi się także i wtedy, gdy będzie nam zależało na tym, żeby ograniczyć ilość zakładanej na siebie odzieży. Po prostu dzięki tego rodzaju męskim nieprzemakalnym kurtkom już nie trzeba będzie zakładać na siebie warstwa po warstwie grubych polarów i membranówek – wystarczy jeden egzemplarz przeciwdeszczowej oddychającej kurtki męskiej – tej wykonanej z softshellu.

Każdy mężczyzna, który lubi spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu powinien mieć w swojej szafie choć jedną przeciwdeszczową kurtkę męską. Ich szeroki wybór można znaleźć pod adresem: https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-meska_Kurtki-meskie_Kurtki-przeciwdeszczowe-16157.html

Czarno-pomarańczowa kurtka męska przejściowa softshell

Kurtki przeciwdeszczowe męskie również mogą być modne – czy to rzeczywiście jest możliwe?

Dawniej ubrania przeciwdeszczowe szyto bez troski o to, jak się będą prezentowały na tych, którzy je będę później nosić. Na szczęście teraz to się zmieniło. Obecnie męskie kurtki przeciwdeszczowe do biegania, spacerowania po górach i innych aktywności, oprócz tego, że są praktyczne, są również atrakcyjne pod względem wizualnym. Można je dopasować do swojej sylwetki i dobrać pod kolor innych noszonych najczęściej ubrań. Oprócz tego ich casualowy styl sprawia, że nawet za kilka lat będą tak samo modne.

Grafitowa kurtka męska softshell