Go to content

Wizyta u fryzjera – jak wygląda strzyżenie męskie i damskie krok po kroku?

Zdecydowana większość z nas regularnie odwiedza swój ulubiony salon fryzjerski, aby nieco poskromić niesforne kosmyki. Jednocześnie niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak tak naprawdę powinno wyglądać strzyżenie i co dokładnie składa się na tą usługę. Sprawdźmy krok po kroku jak powinno wyglądać zarówno strzyżenie męskie, jak i damskie.

Konsultacja z fryzjerem

Przed rozpoczęciem strzyżenia, szczególnie gdy po raz pierwszy jesteśmy umówieni w danym salonie, profesjonalny fryzjer powinien zaprosić nas na fotel w celu omówienia zmian na głowie, które chcielibyśmy uzyskać. Co ważne, na początku wysłucha Klienta, a następnie sam zaproponuje rozwiązanie, które będzie pasować do wyglądu, owalu twarzy Klienta. Konsultacja z fryzjerem to zaledwie kilka minut, które są niezbędne, aby osiągnąć efekt wow uwzględniający nie tylko wizję fryzjera, ale i potrzeby Klienta.

Mycie i odżywienie włosów

Gdy plan działania zostanie ustalony, należy przejść do dokładnego umycia i odżywienia włosów przed planowanym strzyżeniem. W przypadku, gdy jest to strzyżenie damskie, takie jak opisane na https://mazfryzjerki.com/strzyzenie-damskie/, pielęgnacja oparta jest o dwukrotne, dokładne umycie włosów oraz o nałożenie odżywek i preparatów o intensywnym działaniu regenerującym. W przypadku męskiego strzyżenia, jeżeli dotyczy ono naprawdę krótkich włosów czasami zamiast tradycyjnego mycia na myjce fryzjerskiej, zwilża się włosy spryskiwaczem z wodą.

Strzyżenie – odświeżenie lub zmiana fryzury

Mokre włosy po umyciu powinny być delikatnie osuszone ręcznikiem, a następnie dokładnie rozczesane, co jest szczególnie ważne w przypadku długich kosmyków, zarówno damskich, jak i męskich. W przypadku męskich włosów, strzyżenie takie jak https://mazfryzjerki.com/fryzjer-meski/, odbywa się zazwyczaj przy pomocy maszynki, ale też nożyczek. To bardzo istotne, bo wiele kiepskich salonów do strzyżenia męskiego używa wyłącznie maszynki, przez co fryzura nie jest tak dopracowana, jak powinna. Metod strzyżenia jest wiele i dobry fryzjer dobiera sposób pracy do potrzeb danego Klienta i jego fryzury. W przypadku damskich fryzur, proces strzyżenia jest nieco bardziej skomplikowany. Cieniowanie, asymetryczne cięcia, równe obcięcie końcówek to wcale nie są proste cięcia i tak naprawdę tylko dobry, doświadczony fryzjer wykona je naprawdę dobrze. Dlatego wybierając swojego fryzjera warto sprawdzić opinie o nim, a najlepiej inne realizacje, którymi może się pochwalić.