Lifestyle

Więzi mają wielką moc. Jak cieszyć się spotkaniami z bliskimi? Akcja: Szybki kurs czerpania przyjemności z życia #6

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
11 kwietnia 2019
Fotomontaż / iStock
 

Przyjemności to nie tylko kawałek ciasta, zerwanie stokrotek czy kubek ulubionej zbożówki. Przyjemności to ludzie… Pod warunkiem, że pozwolisz sobie na czerpanie radości ze zwykłych codziennych spotkań i małych chwil. Okazuje się, że to nie takie proste.

Spokojnie, mamy dla was kilka podpowiedzi, jak cieszyć się z relacji z drugim człowiekiem.

Jak cieszyć się spotkaniami z bliskimi?

Krok pierwszy: przyjrzyj się swoim relacjom. Jeśli mają być wartościowe i nieść wam przyjemność, nie mogą was obciążać. Zacznij od sprzątania. Pora wyrzucić relacje śmieciowe, toksyczne i jednostronne. Drugi człowiek może dać ci niezwykłą moc. Nigdy nie powinien ci jej odbierać.

Krok drugi: zrozum, że powiedzenie „nie mam czasu” to największe kłamstwo naszych czasów.

Krok trzeci: odpuść nadmierne oczekiwania. To one najczęściej psują to, co piękne na swój niepowtarzalny sposób.

Krok czwarty: nie próbuj zmieniać ludzi. Jeśli zaczynasz relację z myślą, że przecież można zmienić to, co ci w kimś nie odpowiada, zatrzymaj się na chwilę. Ciesz się ludźmi, a nie wyobrażeniami na ich temat.

Krok piąty: bądź zawsze sobą. Jeśli musisz grać, coś jest nie tak z waszą relacją.

Wybieraj mądrze, czerp siłę i radość ze wszystkich małych spotkań i chwil. Nie buduj na siłę, nie buduj za kogoś ani dla korzyści – tylko tyle potrzeba, że rano się obudzić i powiedzieć: „ja to mam fajne życie i cudownych ludzi wokół siebie”.

Akcja: Szybki kurs czerpania przyjemności z życia

Skąd się bierze szczęście i czy można je gdzieś znaleźć? Absolutnie nie! Jeżeli chcesz szczęścia, pora pozbyć się błędnych schematów i powtarzanych od dziesięcioleci sloganów. Jeśli chcesz szczęścia – musisz je sobie zrobić! A może jeszcze lepiej – co wiesz, jeśli powiemy ci, że już je masz? Serdecznie zapraszamy was do udziału w naszej akcji. Dwa razy w tygodniu będziemy publikować dla was wyzwania. A wy pochylcie się nad nimi, spróbujcie się z nimi zmierzyć. Znajdźcie czas na celebrowanie własnego życia. Obiecujemy, że ten czas będzie wyjątkowy. Że każdy z was odkryje wiele dobrego. Zajrzy tam, gdzie zazwyczaj nie zagląda i na pewno nie raz uśmiechnie się do siebie. Jeśli znajdziecie w sobie odrobinę otwartości, odkryjecie, że nasze życie zazwyczaj jest o niebo lepsze niż myślimy!

Odkryj najlepszą wersję siebie! I bądź wdzięczny, bo życie, jest często lepsze niż nam się wydaje. Pora nauczyć się to dostrzegać!

Podejmujcie nasze zadania i piszcie w komentarzach, co udało wam się wykonać (lub nie) i jak się z tym czujecie! Jak zawsze będziemy premiować wasze zaangażowanie. Najfajniejsze komentarze nagrodzimy bardzo pozytywnymi nagrodami od INKA. Bo szczęście zaczyna się od małych chwil i drobnych przyjemności. Bądźcie z nami!

Szukajcie wyzwań na naszej stronie i na Facebooku – w każdy wtorek i czwartek! W weekendy będziemy mieli dla was kilka pysznych inspiracji, jak zrobić sobie małą przyjemność.

Zadanie szóste:

Umów się dziś na spotkanie z ważną dla ciebie i pozytywną osobą. Spotkaj się na kawkę, spacer albo wpadnij wieczorem z niespodzianką. Wybierz taką osobę w twoim życiu, która sprawia, że rozjaśnia się dzień.

W komentarzach napiszcie, jak udało się wam wykonać zadanie.

Partnerem akcji jest

Nagrody:

I stopnia:

3 x zestaw INKA składający się z:

 • 1 x torba filcowa
 • 1 x termokubek
 • 1 x Inka karmelowa
 • 1 x Inka czekoladowa
 • 1 x Inka mleczna
 • 1 x Inka miodowa
 • 1 x Inka Klasyczna
 • 1 x Inka Błonnik
 • 1 x Inka Wapń
 • 1 x Inka Magne
9483967-04-Inka-karmelowa-200g 9483941-06-Inka-czekoladowa-200g 9483939-05-Inka-mleczna-200g

 

9960957-10-Inka-puszka-2014

II stopnia:

3 x zestaw INKA składający się z:

 • 1 x termokubek
 • 1 x Inka karmelowa
 • 1 x Inka czekoladowa
 • 1 x Inka mleczna
 • 1 x Inka miodowa
 • 1 x Inka Klasyczna

III stopnia:

4 x zestaw INKA składający się z:

 • 1 x Inka karmelowa
 • 1 x Inka czekoladowa
 • 1 x Inka mleczna
 • 1 x Inka miodowa

Akcja trwa od 26.03.2019 do 23.04.2019 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

ZNAJDŹ SWÓJ ULUBIONY PRZEPIS NA INKA.PL

ZOBACZ WSZYSTKIE WPISY ZWIĄZANE Z AKCJĄ

 


Lifestyle

Alleluja i do przodu! Kolejna książka Doroty Wellman to prawdziwa bomba energetyczna dla nas wszystkich!

Redakcja
Redakcja
11 kwietnia 2019
 

Co sprawia, że czuję się szczęśliwą i spełnioną kobietą? Alleluja i do przodu – mówi Dorota Wellman, która właśnie zaprasza na kolejną premierę swojej książki – „I ty możesz być modelką”. Tym razem nie jest to intelektualny przewodnik filozoficzny, ale bardzo osobista  opowieść o tym, co sprawia, że ulubiona dziennikarka czuje się szczęśliwą i spełnioną kobietą. W tej podróży towarzyszą jej cztery wyjątkowe kobiety – przyjaciółki, które poznawała przez lata swojej kariery. „I ty możesz być modelką” to nowoczesny, pełen ciepła i akceptacji przewodnik po kobiecych duszach. Kto uwielbia dziennikarkę tak jak my, ma szansę spotkać się z nią na żywo już dzisiaj o godzinie 18.00 w centrum handlowym Arkadia!

Nie ma ideałów. Zdjęcia podstylizowane z sesji zdjęciowych, zrobione i wyrzeźbione, to praca wielu osób, żeby tak wyglądać. Pewnie, miło jest być zdrowym, dobrze wyglądać – co nie oznacza wcale, że trzeba być tylko idealnie szczupłym. Jestem daleka od tego, żeby propagować otyłość, bo jest to choroba. Ale myślę sobie, że nie można dać się zwariować we współczesnym świecie – takie jest zdanie autorki, a my się pod nim w pełni podpisujemy.

Najnowsza książka dziennikarki i wydawnictwa Edipresse Książki  to propozycja dla wszystkich Pań, które potrzebują inspiracji, chwili wytchnienia, uśmiechu czy motywacji. Niezależnie od metryki.

Doceniajcie siłę kobiecych spotkań!

Autorka od samego wstępu zachęca wszystkie Panie, by doceniały siłę kobiecych spotkań! Jak pisze w książce: „Kobiece rozmowy to terapia grupowa i coaching w jednym”. Twierdzi i znajduje przekonujące dowody na to, że nikt kobiety nie zrozumie tak dobrze, jak inna kobieta. W  serii felietonów Dorota Wellman otwarcie i szczerze dzieli się z czytelniczkami swoimi wartościami życiowymi. Dziennikarka znana ze swojego charakterystycznego stylu, ciętego dowcipu i oryginalnego stylu opowiada o tym, co na co dzień pomaga jej podejmować kolejne wyzwania, lubić siebie i wieźć spełnione życie.

Kobiety są mądre i interesujące!

W kolejnych rozdziałach znajdziemy szczere, osobiste i pełne emocji rozmowy z przyjaciółkami autorki.  Pięć kobiet, pięć historii, pełnych miłości, bólu, prawdy, satysfakcji. Kalina, Agnieszka, Renata i Marta na zaproszenie Doroty Wellman opowiedziały o ich barwnych relacjach, ale także o własnych drogowskazach, motywacjach, inspiracjach i wyzwaniach kobiecej codzienności.

Kompleksy – nobody’s perfect!

Pełne mocy i akceptacji życia kobiece opowieści, uzupełniają porady najlepszych ekspertów od mody i urody. Zaproszony do współpracy stylista gwiazd Grzegorz Bloch, tworząc stylizacje dla bohaterek książki, udowodnił, że styl nie ma nic wspólnego z wiekiem ani rozmiarem. A lista jego praktycznych trików jak wymodelować swoją figurę z pewnością posłuży czytelniczkom, by dobrze poczuć się we własnym ciele. Merytorycznym wsparciem będą także porady brafitterki Moniki Kołodyńskiej, która przygotowała przewodnik w temacie jak dobierać bieliznę, by zwiększyć pewność siebie. Wizażystka Barbara Szczepan i stylista fryzur Adam Szaro przygotowali pomocne rady jak wykonać trwały make-up i fryzury.

„Kochane kobiety! Trzymajmy się razem. Na dobre i na złe. Całuję”. Dorota Wellman

Artykuł powstał we współpracy z Edipresse Książki


Lifestyle

Podsumowanie akcji #Kobiece spotkania i ogłoszenie Laureatów – spotkania, za które jesteśmy wdzięczne

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
10 kwietnia 2019
Kobiece spotkania
Fot. iStock – #KobieceSpotkania

Spotkania z innymi mówią o nas bardzo wiele, są odzwierciedleniem naszych potrzeb, inspirują nas do działania, a czasami zwyczajnie są potrzebne, żeby się wygadać, pobyć razem i popłakać na ulubionym filmie. Dlatego chciałybyśmy zachęcić kobiety do takich spotkań. Spotkań z bliskimi nam kobietami, bo ta więź jest dla nas często najważniejsza. Spotkań, bez których nie byłybyśmy takie, jak dzisiaj. Spotkań, za które jesteśmy wdzięczne.

Serdecznie dziękujemy wam za wszystkie listy – a było ich sporo. Za wszystkie niezwykłe historie i emocje. Serce rośnie, gdy można poczuć, jak ważne więzi w naszym życiu tworzą inne, wspaniałe kobiety. Jak inspirują, dają kopa do działania i koją połamane serca. Każda z nas wygrała w swoim życiu coś cudownego, co trudno ubrać w zwykłe słowa. #KobieceSpotkania są wyjątkowe – życzymy ich wam jak najwięcej!

Partnerem akcji jest

Zwycięzców prosimy o kontakt mailowy w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Piszcie na adres [email protected] z dopiskiem „#KobieceSpotkania”.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsora konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

Laureatki:

Bardzo miło nam ogłosić Laureatów naszej akcji.

„Pokazałaś, żeby żyć z rozmachem. Iść po swoje i nigdy niczego się nie bać. Udowodniłaś, że nasze życie powinno być dziełem”. Akcja #KobieceSpotkania

List do Kobiet Mojego Życia. Akcja #KobieceSpotkania

„To nie jest zwykłe kobiece spotkanie. Moja kochana mama zginęła w wypadku”. Akcja #KobieceSpotkania

„Nie jest gwiazdą z pierwszych stron gazet… To przedwojenna elegantka, która choć „szron na głowie”, to w sercu ma ciągle maj „. Akcja #KobieceSpotkania

 

 

„Była zawsze tam, zawsze wtedy, kiedy akurat potrzebowałam Jej pomocy, wsparcia i przytulenia… Przytulenia, które od razu pozwalało zrzucić nadbagaż”. Akcja #KobieceSpotkania

 

Zestaw kosmetyków JANDA na tu i teraz, składający się z:

Krem NA TU I TERAZ, na dzień SPF 15 z SYSTEMEM POTRÓJNEJ OCHRONY

Krem szybko i odczuwalnie poprawia nawilżenie skóry, która staje się miękka i aksamitnie gładka.

Aby długo cieszyć się skórą w dobrej kondycji, która wygląda świeżo, młodo i promiennie.

Cena 65,99 zł

 

KREM NA TU I TERAZ, NA NOC z SYSTEMEM WZMACNIAJĄCO-REGENERUJĄCYM

Krem odżywia i regeneruje, redukuje drobne zmarszczki i wpływa na rozjaśnienie skóry.

Wspomaga procesy regeneracji naskórka, poprawia koloryt skóry, która z każdym dniem wygląda bardziej zdrowo i promiennie. Zapewnia skórze komfort, utrzymuje ją w dobrej formie i kondycji

Cena 65,99 zł

Rozświetlające serum NA TU I TERAZ z TECHNOLOGIĄ ROZŚWIETALAJĄCEJ PIGMENTACJI

Serum rozświetlające natychmiast po aplikacji dodaje blasku i zapewnia świeży, zachwycający, odmłodzony wygląd skóry. Poprawia napięcie skóry, która staje się aksamitnie gładka, wpływa na redukcję drobnych zmarszczek. Poprawia koloryt skóry, która z każdym dniem wygląda bardziej zdrowo i promiennie! Aby tu i teraz cieszyć się skórą, która zachwyca młodzieńczym blaskiem i promiennym wyglądem.

Cena 48,99 zł

Partnerem akcji jest

Nagrody:

5 x zestaw kosmetyków JANDA na tu i teraz, składający się z:

Krem NA TU I TERAZ, na dzień SPF 15 z SYSTEMEM POTRÓJNEJ OCHRONY

Krem szybko i odczuwalnie poprawia nawilżenie skóry, która staje się miękka i aksamitnie gładka.

Aby długo cieszyć się skórą w dobrej kondycji, która wygląda świeżo, młodo i promiennie.

Cena 65,99 zł

 

KREM NA TU I TERAZ, NA NOC z SYSTEMEM WZMACNIAJĄCO-REGENERUJĄCYM

Krem odżywia i regeneruje, redukuje drobne zmarszczki i wpływa na rozjaśnienie skóry.

Wspomaga procesy regeneracji naskórka, poprawia koloryt skóry, która z każdym dniem wygląda bardziej zdrowo i promiennie. Zapewnia skórze komfort, utrzymuje ją w dobrej formie i kondycji

Cena 65,99 zł

Rozświetlające serum NA TU I TERAZ z TECHNOLOGIĄ ROZŚWIETALAJĄCEJ PIGMENTACJI

Serum rozświetlające natychmiast po aplikacji dodaje blasku i zapewnia świeży, zachwycający, odmłodzony wygląd skóry. Poprawia napięcie skóry, która staje się aksamitnie gładka, wpływa na redukcję drobnych zmarszczek. Poprawia koloryt skóry, która z każdym dniem wygląda bardziej zdrowo i promiennie! Aby tu i teraz cieszyć się skórą, która zachwyca młodzieńczym blaskiem i promiennym wyglądem.

Cena 48,99 zł

Czas trwania akcji –  08.03.-29.03.2019 r; wyniki zostaną ogłoszone do dnia 10.04.2019 roku na stronie www.ohme.pl


Zobacz także

8 strategii, które pomogą dziecku kontrolować negatywne emocje

A co, jeśli on cię nie kocha? Pięć kroków do zbudowania własnego szczęścia

Pieniądze to tabu – o nich się nie rozmawia, pieniądze się po prostu ma. One wiedzą jak rozmawiać i jak na pieniądzach zarabiać