Go to content

Dieta pudełkowa – 4 największe zalety

Mat. prasowe

Przeżywamy właśnie prawdziwy rozkwit diet pudełkowych. Możemy się z nimi spotkać na każdym kroku. Mimo to, wiele osób nadal zastanawia się, czy warto z nich korzystać. My chcemy przedstawić cztery największe według nas zalety tego rozwiązania, które rozwieją wszelkie wątpliwości. Podpowiemy również gdzie szukać najlepszego dostawcy diety pudełkowej.

Masz wybór!

Tak, naprawdę masz wybór. Dieta pudełkowa ma być jak najlepiej dopasowana do Twojego zapotrzebowania kalorycznego, a także co ważne – upodobań. Znajdź takiego dostawcę pożywienia, który bardzo indywidualnie podchodzi do klienta. Przede wszystkim ma w ofercie kilka opcji diet, także takich które biorą pod uwagę osobiste przekonania, czy uwarunkowania zdrowotne. Mowa tu chociażby o osobach, które nie jedzą mięsa lub są uczulone na różne składniki potraw. Ponadto dobrze jest wybrać taką firmę, która korzysta z wiedzy doświadczonych dietetyków, a także kucharzy. Menu powinno też dostosowywać się do zmian wagi, występujących choćby pod wpływem stosowanej diety pudełkowej. Będzie dopasowane również do zwiększonego zapotrzebowania w okresach wzmożonego wysiłku fizycznego. To wszystko należy omówić już na pierwszej rozmowie z dietetykiem.

Mat. prasowe

Ty wybierasz, ktoś przygotowuje

Jedna z czterech najważniejszych zalet, która najczęściej przekonuje do skorzystania z diety pudełkowej. Mianowicie, Twoim zadaniem jest tylko przedstawienie swoich potrzeb. Całą resztę wykona sztab doświadczonych ludzi, którzy dobiorą proporcje, obliczą kaloryczność posiłku, opracują zróżnicowane posiłki (nawet 5 na dzień), które będą smaczne, zdrowe oraz estetycznie podane. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdy ktoś przygotowuje dla nas wszystkie posiłki, a my możemy je po prostu, ze smakiem zjeść. Nie będą tu istotne nasze umiejętności kulinarne, ani to że nie wiemy gdzie dany składnik można kupić. Ktoś pomyśli o tym wszystkim za nas.

Dostawa pod same drzwi

Po pierwsze posiłki zostaną przez kogoś starannie przygotowane, a po drugie dostarczone pod wskazany adres. Co ważne na wybraną przez nas godzinę. Tym samym koniec z gotowaniem na szybko po pracy, a także wstawaniem wcześniej, by przygotować śniadanie. W diecie pudełkowej posiłki są zawsze na czas i to bez naszego udziału. Dobrze, szczelnie zapakowana mogą być transportowane przez nas dalej, do pracy, czy na zajęcia. Co ważne nie musimy marnować czasu na zakupach.

Jakie są koszta?

Niestety nie można podać konkretnej kwoty jaką przyjdzie zapłacić za tego typu dietę. Wszystko zależy od cennika danej firmy. Wyróżnione w nim będą na pewno ilości posiłków przeznaczone na dany dzień, kaloryczność potraw, rodzaj dostawy, a także długość trwania umowy między firmą a użytkownikiem. Możemy również spotkać się z zróżnicowaniem cenowym biorącym pod uwagę dostosowanie diety pod indywidualne potrzeby, np. wykluczenie mięsa, produktów z laktozą itp. Najtaniej będzie z pewnością wychodziła dieta standardowa. By sprawdzić czy to rozwiązanie nam się opłaca przeliczmy koszta na podstawie przykładowego menu. Pamiętajmy jednak, że najważniejszy w tym przypadku jest czas, którego niestety nie da się przełożyć na kwoty.

Mat. prasowe

Dieta pudełkowa – realizacja celu

Dieta pudełkowa bardzo dobrze sprawdza się przy wyznaczonym celu, np. schudnięcia. Dieta to podstawa, gdy chce się zrzucić zbędne kilogramy. Najważniejsze jest to, by jeść zdrowo oraz proporcjonalnie do swoich potrzeb. Znaczy to, że należy unikać podjadania. Dobrze zbilansowana dieta pudełkowa sprawi, że organizm pozostanie syty, a energia będzie stopniowo uwalniana przez cały dzień. Właśnie dlatego unikniemy dodatkowych posiłków lub nagłych napadów głodu. Dopasowana dieta pozwoli również osiągnąć wymarzoną sylwetkę jeśli uprawiamy jakiś sport.

Te cztery bardzo ważne zalety mówią wszystko o diecie pudełkowej. Pozwala ona na zaoszczędzenie czasu, jedzenie zdrowych, ale też smacznych posiłków jak i zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Ta strona www. bedietcatering.pl przedstawia jedną z topowych marek na rynku, zajmującą się właśnie cateringiem pudełkowym. Sprawdzić na niej można dostępne warianty diety, a także można przyjrzeć się produktom które tworzą podstaw menu.


Artykuł powstał przy współpracy z Be diet