Lifestyle

Oni wiedzą, jak stworzyć udany związek. Za co uwielbiamy Anię i Grześka Bardowskich z „Rolnik szuka żony”

Redakcja
Redakcja
29 marca 2017
Fot. Screen Facebook
 

„Warto szukać, warto próbować, warto czekać. Zawsze jest szansa, że trafisz w swoim życiu na osobę, przy której wszystko inne nie ma znaczenia. Przy której wiesz (bez żadnych wątpliwości!!! żadnych!!!), że spędzisz z nią resztę życia. No cóż, prawie 30 lat czekałem i sam w taką miłość nie wierzyłem. A teraz? Teraz mogę śmiało powiedzieć, że kocham. I to tak, jak jeszcze nigdy w swoim życiu!” zwierza się Grzegorz Bardowski na swoim profilu na Facebooku.

Kiedy spojrzeli sobie w oczy już wiedzieli, że połączyła ich mocna więź, która okazała się prawdziwą miłością, taką – jak twierdzą – na całe życie. I jak na razie wszystko wskazuje na to, że tak właśnie jest. Kilka miesięcy temu Ania urodziła ich pierwszego syna. I jak zapowiadają, jest on pierwszy z gromadki, którą planują. Program już dawno się skończył, ale Polacy nadal uwielbiają to małżeństwo! Zobaczcie za co.

Miłość od pierwszego spojrzenia… na zdjęcie

Wystarczyło, że Grzegorz przeczytał kilka początkowych zdań listu i spojrzał na jej zdjęcie. Już wtedy poczuł, że Ania stanie się dla niego kimś wyjątkowym. „Przy pani Ani, to mógłbym klęknąć na jedno kolano” stwierdził śmiało. Ona, kiedy tylko zobaczyła jego wizytówkę w telewizji, wiedziała, że musi się zgłosić do programu i powalczyć o jego uczucia. Oboje przyznają, że pierwsze spotkanie było dla nich wyjątkowe, bo już wtedy wiedzieli, że są dla siebie stworzeni.

Wzajemny szacunek

Wypowiadają się o sobie z szacunkiem i używają słów pełnych wzajemnego uznania, co urzeka ich wielbicieli. Grzegorz nie wstydzi się mówić o żonie jako o najlepszej kobiecie na świecie, która zasługuje na wszystko, co najlepsze. Ona szanuje go za ciężką pracę, wytrwałość i inteligencję oraz za to, że chce jej ofiarować wszystko, co tylko może.

Najważniejsza jest rodzina

Dla obojga rodzina jest bardzo ważna. I w sumie to ich najbardziej połączyło. Anię urzekło to, jak Grzegorz wypowiada się o swoich bliskich oraz to, że marzy o dużej rodzinie. Ona ujęła go sposobem opisu do kwestii małżeństwa i posiadania dzieci oraz to, że pracuje jako przedszkolanka. Oboje mają wspólną wizję swojej rodziny, dlatego zapewniają, że na jednym synu nie poprzestaną.

Nie wstydzą się swojego uczucia

Na swoim profilu chętnie wrzucają swoje wspólne zdjęcia, pod którymi zawsze pojawiają się ciepłe komentarze pełne miłych słów i życzliwości. Widać, że naprawdę połączyła ich mocna więź. Wielu zazdrości im tego, ponieważ jest ona jak wyjęta z romantycznego filmu.

Ambicja i chęć rozwoju

Oboje nie boją się ciężkiej pracy i ciągle się dokształcają w dziedzinie rolnictwa. Grzegorz rozwija swoje gospodarstwo, przy czym zawsze może liczyć na wsparcie i pomoc Ani.

Kobieta jest traktowana jak kobieta

„Zachęcam wszystkie kobiety do bycia kobietami” pisze Grzegorz na swoim profilu na Facebooku. Docenia to, że Ania jest kobieca, ciepła i wrażliwa, jednak kiedy trzeba, potrafi go ustawić. Nie traktuje żony jak służącej. Rozpieszcza ją i komplementuje. Czyli zachowuje się jak powinien zachowywać się jak prawdziwy mężczyzna w stosunku do kobiety.

Konkretny facet

Grzegorz ujął internautki tym, że od razu wiedział, czego chce. Nie grymasił, nie zwodził innych kandydatek. Skupił się na tej jednej bez rozbudzania nadziei innych kobiet. I zachował przy tym klasę oraz szacunek do pozostałych dziewczyn.

Spełnienie w życiu

„Praca, która jest twoją pasją. Plus osoba, która w 100% wspiera cię w tym co robisz. Wiecie jak to jest – spotkać w swoim życiu osobę z która dogadujesz się jak z nikim innym wcześniej? Jedno jest pewne – warto czekać !!!” pisze Grzesiek na swoim profilu. Widać, że jego życie dzięki Ani jest pełne i czuje się spełniony.

Piękni, młodzi, zadbani

On przystojny, ona ładna i kobieca. Wielu zastanawia się, dlaczego taki przystojny mężczyzna musiał szukać żony w programie. Ale odpowiedź chyba sama przyszła – w ten sposób poznał Anię. Ona zawsze jest zadbana i ma staranny makijaż. Nie zaniedbała się po urodzeniu dziecka, a wręcz wygląda jeszcze lepiej. „Tworzycie naprawdę piękną parę” komentują fani.

Utrzymują kontakt z fanami

Większość par po programie zniknęła z mediów. Jednak nie oni. Prężnie prowadzą profil na Facebooku i umieszczają filmy na Youtubie. Ich szerokie grono fanów jest im za to wdzięczne, bo dalej mogą uczestniczyć w pięknej historii miłosnej.

 

Uwielbiamy patrzeć na ich miłość, która daje nadzieję, że warto czekać na tę jedyną osobę. I że ona gdzieś na pewno jest i każdy z nas ma szansę ją spotkać. Dlatego jeśli jesteś sama i szukasz miłości, nie bój się tworzyć okazji i daj sobie możliwość znalezienia drugiej połówki.

A jeśli jesteś w związku, życzymy ci tego, żeby był on podobny do tego, który tworzą Ania i Grzegorz. Pielęgnujcie go i zawsze stawiajcie ukochaną osobę oraz jej potrzeby ponad innych.


Lifestyle

Znajdź najlepszą metodę leczenia dla twojego znaku zodiaku. Czyli medycyna holistyczna a astrologia, z przymrużeniem oka

Redakcja
Redakcja
29 marca 2017
Fot. iStock/Olarty
 

Medycyna holistyczna polega na szerszym, „całościowym” spojrzeniu na poszczególne sfery naszego życia i ciała, tak, by łatwiej było dotrzeć do przyczyn choroby, czy osłabienia.  Zwraca uwagę na ciało i umysł. Przeczytajcie o tym, jaka technika leczenia holistycznego pasuje najlepiej do naszej osobowości, zgodnie ze znakiem zodiaku. Z lekkim przymrużeniem oka 😉

1. Baran (21 marca – 20 kwietnia): Medytacja

Twoja ognista energia utrzymuje ciało cały czas w ruchu i sprawia, że twoje myśli przeskakują w olbrzymim tempie od problemu do problemu. Trudno ci zwolnić i spojrzeć wewnątrz siebie. Spróbuj medytacji – nawet kilka minut dziennie, a zobaczysz, że stajesz się spokojniejszy i inaczej koncentrujesz swoją energię.

2. Byk (21 kwietnia – 21 maja): Drzewoterapia

Jesteś wytrwały w dążeniu do celu i masz zmysł praktyczny, ale czasami blokują cię twoje problemy z przystosowaniem się do zmian. Kąpiel, czy też |zanurzenie w lesie” (czyli wycieczka do lasu by wczuć się w energię drzew ) pomoże  ci być bardziej uważnym na to doświadczenie, że natura również stale się zmienia.

3. Bliźnięta (22 maja – 21 czerwca): Olejki eteryczne

Jesteś jakby stworzony z dwóch umysłów. Trudno ci jednogłośnie podjąć decyzję i trzymać się tego, co postanowiłeś. Cokolwiek się wydarzyło, jakiekolwiek masz samopoczucie, zobacz jak działa na ciebie siła naturalnych zapachów.

4. Rak (22 czerwca – 22 lipca): Joga

Intuicyjny i wrażliwy, jesteś jedynym  z tych znajomych, na których można polegać w trudnych sytuacjach. Czasami masz jednak problemy z dbaniem o samego siebie. Joga to twój ratunek, to ona pomoże ci „połączyć  się” ze swoim ciałem na głębszym, bardziej intuicyjnym poziomie.

5. Lew (23 lipca – 21 sierpnia): ekstrakty kwiatowe

Jesteś w ciągłym ruchu, kochasz mówić (zwłaszcza o sobie) i dzielić się z innymi swoją energią. Jednocześnie dopada cię nerwica, bezsenność i różne natręctwa. Choć możesz czuć się z tym dziwnie, esencje i ekstrakty kwiatowe pomogą ci wyhamować.

6. Panna (22 sierpnia – 23 września): Akupunktura

Jesteś perfekcjonistą. Twoja dbałość o szczegóły nakręca spiralę wewnętrznego lęku i sprzyja przepracowaniu. Akupunktura jest niezwykle silną,  alternatywną metodą na  obniżenie poziomu kortyzolu w organizmie.

7. Waga (24 września – 23 października): Ayurweda

Zawsze starasz się „wyrównać szalę” i odnaleźć harmonię we wszystkim co robisz, czy to poprzez rozwiązywanie sporów, lub znalezienie idealnej równowagi między życiem zawodowym a osobistym. Ajurweda to starożytna praktyka, która opiera się na idei, że ciało ludzkie składa się z trzech ośrodków energetycznych, które muszą znajdować się w równowadze dla naszego optymalnego zdrowia.

8. Skorpion (24 października – 22 listopada): rdzenne obrzędy

Zawsze szukasz głębszego znaczenia, nie interesują cię powierzchowne wyjaśnieniami. Fascynujesz się tym, co niewiadome i „duchowe”. Wszelkie „znachorskie” techniki z wykorzystaniem ziół, pracy z energią, a także rdzenne obrzędy komunikowania się ze światem duchów pomogą ci lepiej poznać siebieJ.

9. Strzelec (23 listopada – 22 grudnia): leczenie dźwiękiem

Jesteś wolnym duchem, zawsze gotowym wyruszyć na poszukiwanie przygód. Nie unikaj nowych doświadczeń, bo nie będziesz szczęśliwy. Terapia muzyką, gojenie ran duszy dźwiękiem to dla ciebie najlepsze lekarstwo.

10. Koziorożec (23 grudnia – 20 stycznia): Reiki

Nie boisz się ciężkiej pracy i masz wielkie ambicje. Praktykowanie Reiki (metoda leczenia za pomocą energii życiowej) pomoże ci poradzić sobie ze stresem i lepiej poznać swoje ciało.

11. Wodnik (21 stycznia – 19 lutego): Kryształy

Jesteś uroczy, inteligentny i nieco dziwaczny.  Kryształy lecznicze mogą ci odkryć to, co przyniosłoby ci poczucie spełnienia.

12. Ryby (20 lutego – 20 marca): pływanie

Jesteś marzycielem z głową w chmurach. Terapia pływaniem daje szansę być sam na sam ze swoimi myślami. Jedna godzina w wodzie, ma taki sam wpływ na mózg jak cały dzień snu.


Na podstawie: mindbodygreen.com

 


Lifestyle

Jednodniowy detoks dla wątroby. Dzień na szybkie i skuteczne oczyszczenie

Redakcja
Redakcja
29 marca 2017
Fot. iStock / AzmanJaka

Wątroba to jeden z tych narządów, o który martwimy się najmniej, bądź wcale, i najczęściej, dopiero gdy zaczyna coś nam dokuczać. Studenci śmieją się, że dla nich wątroba jest ważniejsza od serca, wszak ciężko pracuje, by zniwelować skutki częstych studenckich imprez. Mało wiemy o niej, co widać po sposobie, w jaki na co dzień ją traktujemy. A warto pamiętać, że nawet zdolność do regeneracji tego organu, nie jest nieśmiertelna.

Po co nam wątroba?

Wątroba jest największym gruczołem w organizmie człowieka, posiadającym różnorodne funkcje. Zachodzi w niej przemiana wielu substancji, jest również narządem o własnościach odpornościowych. Wytwarza, gromadzi i uwalnia glukozę, będąc jednocześnie zbiornikiem materiału energetycznego, gromadzi zapasy witamin: A, D i B12 oraz żelaza. Wątroba, co bardzo istotne, neutralizuje różne toksyny, w tym alkohol i amoniak, degraduje hormony, wpływa na przemiany leków. Wytwarza również żółć, niezbędną do trawienia tłuszczów.

Wątroba ma duże zdolności regeneracyjne, jednak zbyt duże i powtarzające się uszkodzenia prowadzą do zaburzeń w regeneracji, w wyniku czego dochodzi do zwłóknienie tkanki i utraty funkcji tego narządu. Jej rola w organizmie jest nie do przecenienia, tym bardziej należy zadbać o jej sprawność na długie lata.

Detoks wątroby dla zdrowego organizmu

Detoks wpływa na poprawę pracy wątroby poprzez działania oczyszczające. To jest bardzo ważne, ponieważ szkodliwe substancje, które pochłania wątroba w ciągu całego życia, mogą w jej bardzo zaszkodzić. Najzdrowiej będzie, jeśli w ramach troski o wątrobę, wprowadzimy stałe zmiany do jadłospisu. W perspektywie dłuższego czasu warto wyeliminować czerwone mięso i nabiał, kawę i alkohol, pieczywo pszenne oraz słodycze. Nacisk warto położyć przede wszystkim na nasiona, warzywa i owoce, ciemne pieczywo, ryby, oleje tłoczone na zimno, świeżo wyciskane soki warzywne. Szczególnie cenny jest sok z surowych buraków, bogaty w betainę, która wpływa na usuwanie toksyn z komórek wątroby. Dodatkowo chroni wątrobę i drogi żółciowe, które są ważne ze względu na prawidłowe funkcjonowanie tego narządu. Zioła usprawniające pracę wątroby, takie jak napar z korzenia karczocha oraz napar z mniszka lekarskiego, również są polecane. Dzięki takim zmianom nie tylko zyska zdrowie, ale i figura, ponieważ zdrowa wątroba odgrywa ważną  rolę w rozkładzie tkanki tłuszczowej.

Dzień na szybkie i skuteczne oczyszczenie

Wprowadzenie długofalowych zmian każdemu wyjdzie na dobre. Ale można skorzystać także z opcji krótszej niż kilka tygodni i oczyścić spracowaną wątrobę w ciągu jednego dnia. Wystarczy trzymać się specjalnie opracowanego jadłospisu, który opracowała Christal Sczebel, dietetyk i autorka w Nutritionist in the Kitch. Wykorzystaj tę jednodniową dietę, gdy organizm potrzebuje regeneracji.

1. Po przebudzeniu

Sięgnij po dużą szklankę wody z cytryną na dzień dobry każdego poranka. Picie świeżo wyciśniętego soku z cytryny z wodą pomaga oczyścić wątrobę, stymuluje również wytwarzanie żółci, oczyszcza żołądek i poprawia funkcjonowanie jelit. Od samego rana po sam wieczór pamiętaj o stałym popijaniu czystej wody, nawet do 3 litrów.

2. Zielone śniadanie

Sięgnij po zielony koktajl, który doskonale wpłynie na pracę wątroby, dostarczy wiele cennych składników organizmowi oraz energię do działania. Najlepiej sprawdzi się koktajl z :

 • Pół zielonego jabłka — zawiera pektyny, które wiążą metale ciężkie w okrężnicy i pomagają w ich wydalaniu. To zmniejsza obciążenie wątroby i zwiększa jej zdolności detoksykacji,
 • 2 łyżki świeżej pietruszki – wspiera wątrobę działając jako naturalny środek moczopędny,
 • ¼ sok z cytryny,
 • 1 łyżeczka miodu surowego,
 • ½ banana,
 • Pół gruszki zielonej,
 • ¼ awokado — zawiera glutation, przeciwutleniacz, który pomaga proces detoksykacji w wątroby,
 • Pół szklanki wody,
 • 3 kostki lodu (opcjonalnie zmrożone wcześniej owoce).

Zblenduj wszystko i wypij do dna.

3. Kombucha idealna na przekąskę

Kombucha to specyficzny grzyb, kolonia bakterii i specjalnej kultury drożdży, na bazie której przygotowuje się napój. Równoważy ona metabolizm, wpływa na oczyszczanie krwi, na kwasowość organizmu, podnosi poziom energii, wspomaga procesy detoksykacyjne i trawienne organizmu. Kombucha jest bogata w probiotyki, które pomagają wspierać działanie przewodu pokarmowego, a co za tym idzie, wątroby!

4. Odtruwająca pizza na lunch

Dla dwóch osób potrzebujesz:

 • Bezglutenowy spód do pizzy,
 • Dodatki:
  • 1 łyżka oliwy,
  • Pół średniej cebuli pokrojonej w cienkie pióra,
  • 1 szklanka pokrojonych grzybów shiitake,
  • Pół średniej papryki pokrojonej w cienkie plasterki,
  • ¼ kubka pociętych karczochów,
  • 1 łyżka poszatkowanych suszonych pomidory,
  • 1 kubek świeżej rukoli,
  • 1 łyżka octu balsamicznego.
 • Sos do pizzy:
  • 2 łyżki koncentratu pomidorowego,
  • 1 łyżka octu balsamicznego,
  • 1 łyżeczka surowego miodu,
  • 1 ząbek czosnku,
  • mięso mielone.

Osobno popiecz pizzę, przygotuj sos i podduś warzywa. Gdy warzywa zmiękną a sos osiągnie odpowiednią konsystencję, obłóż nimi ciasto i wrzuć na kilka minut do piekarnika. Po wyjęciu i przestudzeniu obrzuć rukolą i oblej octem balsamicznym.

Po posiłku wybierz się na energetyczny spacer, by wesprzeć trawienie.

5. Obiad

Sięgnij po sycącą sałatkę z kurczakiem i warzywami. Surowe warzywa bogate są w enzymy, które pomagają wspierać trawienie i pracę wątroby. Sałatka zawiera bogate w glutation awokado, rukolę, które stymulują produkcję żółci w wątrobie, pomagają w transporcie żółci i wydalaniu toksyn z pęcherzyka żółciowego i jelita cienkiego z organizmu.

Sałatka dla dwóch osób:

 • Pieczone piersi kurczaka, posiekane,
 • 2 szklanki jarmużu,
 • 1 szklanka rukoli,
 • 2 łyżki posiekanej mięty,
 • Pół szklanki drobno pokrojonego kalafiora,
 • Ogórek,
 • Pomidorki cherry,
 • Pół małego awokado,
 • 2 łyżki posiekanych migdałów.

Dresing do sałatki:

 • 1 łyżka oliwy,
 • 2 łyżki białego octu winnego,
 • 1 łyżka gorczycy,
 • 2 łyżeczki miodu surowego,
 • 2 łyżki drobno pokrojonej szalotki.

Po takim obiedzie postaw na ruch i relaks. Oczywiście, jeśli jesteś w ciąży lub zmagasz się z różnymi chorobami, zapytaj lekarza, czy w twoim przypadku taki detoks jest dobrym pomysłem. Warto wiedzieć, że mogą wystąpić podczas detoksu pewne łagodne objawy, takie jak: łagodne bóle głowy, bóle mięśni/stawów, osłabienie lub zawroty głowy. Jeśli będą one powodować dyskomfort i nasilać się, zrezygnuj z oczyszczania.


źródło: www.mindbodygreen.comoczyszczanieciala.net.plgastrologia.mp.pl, www.poradnikzdrowie.pl


Zobacz także

8 zaskakujących faktów o śnie

8 zaskakujących faktów o śnie

Jak przetrwać święta z narcyzem lub narcyzką? Porzucić nadzieję, że się zmieni, chronić siebie

Czym jest i jak działa colostrum?