Lifestyle

„We were on a break!” Obsada „Przyjaciół” w wyjątkowej akcji charytatywnej

Redakcja
Redakcja
4 sierpnia 2021
 

Kolejne spotkanie obsady „Przyjaciół” w tym roku, po słynnym odcinku specjalnym, emitowanym w HBO.  Jennifer Aniston, David Schwimmer, Courteney Cox, Matt LeBlanc, Lisa Kudrow i Matthew Perry ponownie połączyli siły, ym razem, aby zebrać pieniądze na cel charytatywny. 🥰

Gwiazdy „Przyjaciół” opracowują nową, limitowaną serię gadżetów dla każdego z ich indywidualnych celów.

Każdy przedmiot zawiera ukochany cytat (napisany czcionką z serialu) lub moment z serialu, w tym kultową już kwestię Rossa Gellera „Mieliśmy przerwę” i szkic kreskówkowy każdej z postaci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Matthew Perry (@mattyperry4)

Każdy z aktorów na własnych kanałach w mediach społecznościowych pokazuje się w wybranych przez siebie modelach. Jennifer Aniston wybrała bluzę przedstawiającą kreskówkową Monikę i hasło, które powtarzała niezwykle często „I know!”. Do tego ma baseballówkę z napisem „We were so not on a break!” – odpowiedzią na słowa Rossa. 🙂

Courtney Cox nosi koszulkę z tekstem piosenki z czołówki serialu „I’ll be there for you” i ilustracją całej szóstki przyjaciół przy czołówkowej fontannie.

David Shwimmer ma na sobie t-shirt z jedną z ulubionych scen fanów serialu – romantycznego pocałunku Rossa i Rachel – i napisem „Lobsters”. Pamiętacie, Phoebe mówiła, że są swoimi homarami. 🙂

Odtwórca roli Chandlera ma na sobie oczywiście koszulkę z Chandlerem i jedną z jego sarkastycznych uwag.

Phoebe, czyli Lisa Kudrow, dumnie prezentuje czarną koszulkę z hasłem „We were on a break!”.

Matt Le Blanc natomiast ma kubek z postacią Joeya ze słynnej sceny, w której założył na siebie wszystkie ubrania Chandlera i słowami, które wtedy wypowiedział: Could I be wearing any more clothes?

Limitowana seria gadżetów jest dostępna tylko przez cztery tygodnie za pośrednictwem serwisu Represent.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez David Schwimmer (@_schwim_)


Lifestyle

Kolejny rzadki typ osobowości – ma go zaledwie 3 proc. z nas – odnajdujesz tu siebie? [Osobowość INTP, Logik]

Redakcja
Redakcja
4 sierpnia 2021
fot. fot. illustration/iStock
 

Carl Gustav Jung wyodrębnił aż 16 typów osobowości. To dużo bardziej szczegółowy podział, w którym dużo łatwiej się nam odnaleźć. Jakie to typy? ESTJ, ISTJ, ENTJ, INTJ, ESTP, ISTP, ENTP, INTP, ESFJ, ISFJ, ENFJ, INFJ, ESFP, ISFP, ENFP, INFP. Postaramy się przybliżyć Wam każdy z nich. Czas na INTP, czyli Logika.

Logik jest jednym z czterech typów osobowości w kategorii Analitycy. Pozostałe to Architekt, Dyskutant i Dowódca.

Mocne strony Logika

Umiejętność analizowania – Logicy analizują wszystko, z czym się spotykają, od danych badawczych po zachowanie otaczających ich ludzi. Daje im to umiejętność dostrzegania nieoczekiwanych wzorców i powiązań, które inne typy osobowości mogą przeoczyć.

Oryginalność – Dzięki swojej niezwykłej wyobraźni, Logicy mogą wymyślać kreatywne, sprzeczne z intuicją rzeczy, które nie przyszłyby do głowy większości ludzi. Oczywiście nie wszystkie są możliwe do zrealizowania, ale gotowość Logików do nieszablonowego myślenia może być przyczynkiem do niezwykłych innowacji.

Otwartość i ciekawość świata – Logikami kieruje ciekawość i ciągłe pragnienie nauczenia się… dosłownie wszystkiego. Osoby o tym typie osobowości są otwarte na nowe pomysły i innowacyjne działa – o ile jest to poparte zdrowym rozumowaniem, oczywiście. Zawsze szukają nowych zajęć, hobby i obszarów badań. Jednego tygodnia mogą mieć obsesję na punkcie geofizyki, a następnego mogą zatracić się w filmikach o budowaniu gitary. Kiedy pojawia się natchnienie, Logicy angażują się w swoje nowo odkryte zainteresowania, ucząc się wszystkiego, co mogą.

Słabe strony Logika

Niewrażliwy – Osoby o tym typie osobowości postrzegają racjonalność jako klucz do lepszego, szczęśliwszego świata. Czasami mogą nie doceniać znaczenia takich irracjonalnych (ich zdaniem) wartości, jak emocje, współczucie, etykieta i tradycja. W rezultacie mogą nieumyślnie wydawać się niewrażliwe lub nieuprzejme, nawet jeśli ich intencje są ogólnie dobre.

Niezadowolony – Logicy nie mogą się powstrzymać przed wyobrażaniem sobie, jak mogłoby być lepiej niż jest. Te osobowości nieustannie poszukują problemów do rozwiązania, tematów do nauczenia się i nowych sposobów podejścia do rzeczy. Posuwając się zbyt daleko, ten sposób myślenia może stać się przytłaczający, ponieważ logicy nieustannie próbują wymyślać koło na nowo, zamiast rzetelnie odpowiadać na swoje potrzeby i obowiązki.

Niecierpliwy – Jeśli ich rozmówca nie nadąża za nimi lub nie wydaje się wystarczająco zainteresowany, Logicy mogą zrezygnować z kontaktu z lekceważącym „nieważne”.

Perfekcjonista — Czasami mogą być tak zagubieni w analizie różnych opcji, że nigdy nie podejmą decyzji. Mogą również zrezygnować z projektów, które nie pasują do idealnej wizji w ich umyśle.


Lifestyle

„Siedzieliśmy jak wryci”. Syn Edwarda Gierka po raz pierwszy o roli Michała Koterskiego

Redakcja
Redakcja
3 sierpnia 2021
fot. Karolina Grabowska

Kilka dni temu, w 20. rocznicę śmierci Edwarda Gierka w Dąbrowie Górniczej, odbyło się spotkanie historyczne z aktorami i twórcami filmu pt. „Gierek”. Na spotkaniu obecni byli m.in. producenci Global Studio, Janusz Iwanowski i Jolanta Owczarczyk, Michał Koterski i Rafał Zawierucha.


Po raz pierwszy recenzją na temat filmu podzielił się syn Edwarda Gierka. Adam Gierek nie uczestniczył w przygotowaniach do ekranizacji filmowej historii swojego ojca, nie konsultował scenariusza, odwiedził pan filmowy na specjalne zaproszenie producentów tylko raz. Podczas spotkania powiedział:

„Film oglądaliśmy z synem w Warszawie, nie znaliśmy tego wszystkiego, co pan Janusz zrobił, byliśmy bardzo ciekawi. Zresztą dziennikarze pytali się od razu, czy w ogóle coś na ten temat wiem, czy miałem wpływ na scenariusz. Nie, nie konsultowałem scenariusza, nic nie wiedziałem. Film trwa 2,5 godziny i przez ten czas siedzieliśmy wryci oglądając ten film.

Jeśli chodzi o samą grę aktorską, to Pan Koterski w sposób idealny, w stuprocentowy oddaje emocje mojego ojca. Ojciec był człowiekiem emocjonalnym, i myślę, że te emocje zostały w 100 procentach idealnie oddane. Ten film może wywołać pewien wstrząs, ludzie nie znają tej historii”.

Edward Gierek to w zbiorowej pamięci Polaków jedna z najważniejszych postaci XX wieku. Choć stoi w jednym szeregu z Janem Pawłem II, Józefem Piłsudskim czy Lechem Wałęsą, to jak dotąd branża filmowa zdawała się tego nie dostrzegać. Lukę tę postanowili wypełnić Janusz Iwanowski i Jolanta Owczarczyk, producenci GLOBAL STUDIO.

Producent ponad 20 lat gromadził informacje, które pomogły scenarzystom nadać ostateczny kształt filmowej historii. Sekretarza Gierka znał osobiście, to z nim podczas spotkań od lat porządkował wiedzę, zwłaszcza dotyczącą jego życia prywatnego.
Akcja filmu toczy się w latach 1970 – 1982, kiedy Edward Gierek zostaje I sekretarzem KC PZPR, do końca jego internowania.

Film będzie miał swoją premierę już w październiku.

fot. Robert Palka


Zobacz także

Cecilia Chiang – kobieta, która odmieniła oblicze chińskiej kuchni w USA

Kiedy bliska osoba zmienia się w kogoś obcego. O czym musisz pamiętać, jeśli kochasz kogoś z demencją

A ty? Czego byś dzisiaj – tu i teraz, życzyła swojemu dziecku i… sobie?