Lifestyle

Wakacje powinny być przede wszystkim przygodą. Zadbaj o bezpieczeństwo dzieci z ekspertami Akademii 5.10.15.!

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
12 czerwca 2018
Fot. Materiały prasowe
 

Kolejne spotkanie ekspertów Akademii 5.10.15. dostarczyło uczestnikom niemałych emocji z uwagi na niewątpliwie najważniejszy temat przed wakacyjnymi wyjazdami – bezpieczeństwo dzieci. W kolejnym spotkaniu Akademii udział wzięli: dr Łukasz Durajski, pediatra i lekarz medycyny podróży, ratownik Michał Czernicki, rzecznik warszawskiego WOPR, Małgorzata Ćwiek, ekspertka ds. edukacji z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, modelka i psycholog Kamila Szczawińska, a spotkanie jak zawsze poprowadziła ambasadorka Akademii 5.10.15. Małgorzata Ohme. Zaproszenie tak różnych osób na wykład poświęcony bezpieczeństwu naszych pociech sygnalizowało trudne i bardzo złożone zagadnienie.

Fot. Materiały prasowe

Małgorzata Ohme

Rozmowę zaczął dr Łukasz Durajski,  autor książki „Zdrowie twojego dziecka”, który opowiedział jak powinna wyglądać apteczka rodzica wybierającego się w podróż z dziećmi. Obszerny wywiad z doktorem opublikujemy w osobnym artykule. Sugerował, by przed każdym dłuższym wyjazdem zawsze udać się z wizytą do lekarza pediatry i omówić najistotniejsze kwestie, by zapobiec nieprzyjemnym zdarzeniom. Odradzał planowanie wakacji ze szczególnie małymi dziećmi w egzotyczne kraje o obniżonych standardach higieny.

Fot. Materiały prasowe

dr Łukasz Durajski

Michał Czernicki, rzecznik warszawskiego WOPR zwrócił szczególną uwagę na niepokojące zachowania rodziców, którzy z różnych powodów, często nadużywając alkoholu,  nie są wystarczająco uważni przebywając z dzieckiem nad wodą. Z roku na rok rośnie liczba utonięć dzieci w okresie wakacyjnym. To bardzo niepokojące dane. Dzieci nie tylko toną, one również się gubią albo zostają porwane. A Wy, drodzy rodzice,  czy jesteście pewni, że wasze dziecko potrafiłoby odmówić nieznajomej osobie ? Czy na pewno wie, jak zachować się w sytuacji, gdy obcy dorosły zaprasza je do siebie lub prosi o pomoc?

Fot. Materiały prasowe

Michał Czernicki, rzecznik WOPR

Kamila Szczawińska, „mama podróżująca” podzieliła się swoimi osobistymi doświadczeniami z wyjazdów z dziećmi. Podróżowanie z maluchami może być wspaniałym i wzbogacającym doświadczeniem, o ile jesteśmy do niego odpowiednio przygotowani.

Fot. Materiały prasowe

Kamila Szczawińska

Bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji to również kwestia świadomości rodziców co do tego, w jaki sposób w beztroskim, wakacyjnym czasie ich pociecha korzysta z Internetu. W dobie cyberprzemocy nasza czujność i szczera rozmowa z dziećmi o zagrożeniach związanych z korzystaniem z tabletu, telefonu czy komputera to absolutna podstawa.  Opowiadała o tym Małgorzata Ćwiek, ekspertka ds. edukacji z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Małgorzata Ćwiek, ekspertka ds. edukacji z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Małgorzata Ćwiek, ekspertka ds. edukacji z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Spotkanie z humorem podsumował Michał Czernicki, uświadamiając nam, że poza znajomością listy zagrożeń, jakie czyhają na nasze dziecko podczas wakacji, powinniśmy jednak przede wszystkim pozwolić mu cieszyć się z tego wakacyjnego czasu w roku i czerpać radość z nowych doświadczeń. To naszym zadaniem jest zadbanie o bezpieczeństwo dziecka, jego – wyruszyć na wprost przygodzie.

Na blogu Akademii 5.10.15. możecie pobrać bezpłatnego ebooka z poradami ekspertów, którzy wzięli udział w konferencji. Pobierz tutaj.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Lifestyle

Ma 116 lat i podaje przepis na długowieczność. Wystarczy jeść codziennie ten jeden produkt

Redakcja
Redakcja
12 czerwca 2018
Fot. Screen z You Tube/You Tube
 

Emma Morano, ma 116 lat i pochodzi  z Włoch. Urodziła się w 1899 roku, a 29. listopada skończy 117 lat. Pytana o przepis na długowieczność odpowiedziała, że zjada na surowo dwa jajka dziennie. Od 20 lat każdego dnia znajdują się one w jej codziennym menu. Takie było zalecenie lekarza, który podpowiedział, że surowe jajka pomogą jej organizmowi w walce z niedokrwistością. 

Jedzenie surowych jajek nie jest dzisiaj zbyt popularne, do lamusa w sumie odszedł popularny kogel-mogel. Tymczasem surowe jajka są źródłem Omega3, witamin A, E, D, beta-karotenu i antyoksydantów.

Pani Emma Moron zdradziła jeszcze jedną tajemnicę jej długiego życia. Uważa, że przeżyła długie lata dzięki temu, że nie została przez nikogo „zdominowana”  i pozostała samotna, odkąd rozwiodła się w późnych latach trzydziestych. Jej lekarz, Carlo Bava, mówi, że to nie tylko długowieczność, ale także odporność Emmy Moron jest zdumiewająca.

I co wy na taki przepis na długowieczność? Dwa surowe jajka dziennie i pełna niezależność w życiu?


źródło Huffington Post

 


Lifestyle

Co trzeba powiedzieć sobie na początku związku, by uniknąć przykrych niespodzianek

Redakcja
Redakcja
12 czerwca 2018
Fot. iStock/Geber86

Kiedy wchodzisz z kimś w związek, warto jest powiedzieć sobie kilka ważnych rzeczy, szczególnie dlatego, żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości. Nie ma w tym nic dziwnego ani ofensywnego w stosunku do twojego partnera. Jeśli traktujecie się „poważnie”, budowanie filarów tej relacji powinno wiązać się ze szczerą i otwartą komunikacją, również dotyczącą wzajemnych oczekiwań.

Co powinniśmy sobie powiedzieć, by uniknąć nieporozumień? Jasne, że nie da się od razu dowiedzieć o sobie wszystkiego. Pamiętajmy też, że na początku większość z nas trochę udaje, by wzbudzić zainteresowanie partnera. Nie dziwmy się potem, że druga osoba nie widzi nas takimi, jakimi jesteśmy naprawdę.

A więc, rozmawiajmy o:

  • swojej filozofii życiowej i swojej wizji przyszłości

Opowiedz o swojej wizji świata, swoich ideach, tym, w co wierzysz, czego się boisz. O tym, jak planujesz swoje życie. Byłbyś w stanie zamieszkać w innym kraju? Taka rozmowa jest przydatna również dla ciebie samego.

  •  o swoim dzieciństwie i przeszłości

Dzielenie się zabawnymi wspomnieniami jest sposobem na wspólne spędzanie czasu. Pierwsza miłość, pierwsze wagary… Zgoda, może nie wszystko od razu. Ale powoli, w miarę jak rodzi się w tobie zaufanie do drugiej osoby.

  • o seksie

Ważne jest, aby rozmawiać o tym w spokojnym i „prywatnym” otoczeniu, ponieważ jest to delikatny temat. Seks jest ważną częścią związku, a komunikacja jest tu fundamentalna. W miarę czasu móc coraz więcej o tym, co lubisz, a czego nie lubisz i czy chcesz spróbować nowych rzeczy. Mówienie o seksie może zwiększyć intymność między dwojgiem ludzi.

  • o pieniądzach, długach i problemach prawnych

Takie sprawy nie mogą zaskakiwać w związku. Kiedy zaczynasz relację, który ma przetrwać „do końca”, wszystkie decyzje powinny być dyskutowane wspólnie.

  •  o rodzinie i przyjaciołach

Ten temat jest bardzo delikatny. Nie mów o wszystkich konfliktach, to może zaszkodzić twojemu związkowi. Na początku przedstaw sprawy bardzo ogólnie, w końcu w każdej rodzinie są problemy.

Dzielenie się uczuciami i wrażeniami jest świetnym punktem wyjścia do otwartej i uczciwej komunikacji z partnerem. Staraj się robić to w sposób spokojny i pełen szacunku, bez używania słów, które mogłyby urazić drugą osobę.


Na podstawie: nospensees.fr

 


Zobacz także

„Bo w rodzinie siła…”. Milion powodów, dla których rodzina ważniejsza jest od znajomych

Jak ugotować idealne jajko na twardo?

Jak ugotować idealne jajko na twardo? Koniecznie wykonaj te cztery kroki

Praca do 22-giej, bezsenność i i przemęczenie. To nie kariera w korpo, to rzeczywistość naszych dzieci