Go to content

Uwaga, uwaga! Jest akcja! Tylko w ten weekend Małgosia Ohme w roli kelnerki w warszawskiej „Polanie Smaków”!

Małgorzata Ohme i Andrzej Polan

Lockdown był ciosem. Zmieniło się całe nasze życie. Nieustannie mówimy o negatywnych skutkach pandemii: stresie, braku poczucia bezpieczeństwa, upadków firm, rozstań, problemów finansowych. Ale w tym wszystkim jest jedna dobra rzecz. To był i jest sprawdzian. Dla nas, dla innych. Sprawdzian z umiejętności wspierania, z życzliwości, z pomagania. I ten sprawdzian zdaliśmy ale musimy być w tej pomocy uważni jeszcze przez długi czas!

Egzamin zdali restauratorzy i pracownicy gastronomii organizując akcje takie jak #GastroPomaga #kawiarenka dla seniora, czy wiele innych. Zdali go też ludzie, dotychczasowi klienci, kupujący. To dzięki nim wiele biznesów, nie tylko gastronomicznych (wspomnijmy choćby tutaj Małgorzatę Halber i jej akcję ratowania małego zakładu poligraficznego w centrum Warszawy) przetrwało. Teraz pojawiły się kolejne problemy – ludzi do pracy jest coraz mniej.

My, ekipa OH!ME, z Małgosią Ohme na czele (ale nie tylko, bo dołącza do nas mnóstwo osób, naszych przyjaciół, znajomych) najbliższy weekend poświęcimy, by pomóc warszawskiej restauracji „Polana Smaków”. Andrzej Polan, właściciel, na cztery dni zostanie naszym szefem. Będziemy kelnerkami, ogarniaczkami, pomocami kuchennymi, nawet zmywak będzie nasz! Jeśli chcesz być obsłużonym przez Małgosię, porozmawiać, a może pomóc – zajrzyj do warszawskiej Polany Smaków. To nie koniec niespodzianek, bo swoją pomoc zaoferował również m.in. Filip Chajzer!

#mogepomóc

Namawiamy wszystkich bardzo serdecznie – rozejrzyjcie się, zobaczcie czy osiedlowe manufaktury, piekarnie, cukiernie nie potrzebują Waszej pomocy! Może organizują ogródki restauracyjne, a jak wiemy wtedy każda doniczka jest na wagę złota. Po prostu – pomagajcie jak możecie. Nasza akcja to symbol, ponieważ nie wiemy z jakimi problemami boryka się miła pani, co prowadzi kawiarenkę na rogu, pan, który otworzył pyszny kebab, rodzina od lat prowadząca cukiernie, czy w końcu właściciele ksero, czy wielu innych miejsc. Zapytajmy. Organizujmy zbiorki. A jak nie możemy pomóc finansowo, pomagajmy jak umiemy.

Weźcie udział w naszej akcji #mogepomóc. Wysyłajcie nam w ten weekend zdjęcia, filmiki, część z nich będziemy opisywać, wrzucać na nasz Instagram i profil na FB. Nie zapomnijcie o #mogępomóc!