Go to content

Uspokaja i zapewnia poczucie bezpieczeństwa niejednemu maluszkowi. O czym mowa?

smoczek dynamiczny z kolekcji Hey marki LOVI

Narodziny dziecka to jedno z piękniejszych i przepełnionych mnóstwem emocji wydarzeń. To moment, w którym stajemy się odpowiedzialni za drugiego człowieka. Chcemy dla swojego dziecka jak najlepiej. Staramy się spełnić wszystkie jego potrzeby, pragnienia i marzenia. W początkowym etapie życia najistotniejsze jest, by zapewnić maluszkowi poczucie bezpieczeństwa i bliskości. Jednym z ważniejszych i jednocześnie trudniejszych wyzwań przed jakim stają młodzi rodzice jest wybór smoczka. O czym warto wiedzieć przed jego zakupem? Na co zwrócić uwagę?

Wszystko ma znaczenie!

Odruch ssania jest jedną z podstawowych potrzeb niemowląt, z którą przychodzą na świat. Choć ssanie piersi wiąże się z bliskością i poczuciem bezpieczeństwa, to nie zawsze może służyć za „uspokajacz”. Każda mama potrzebuje chwili dla siebie, odpoczynku i wytchnienia, o czym przekonała się Natalia, mama 4 miesięcznej Hani. Malutka już od pierwszych dni życia uwielbiała spędzać czas przy piersi. To przy niej się uspokajała, usypiała i czuła się bezpiecznie. I o ile początkowo, nieustanne przytulanie i trzymanie Hani na rękach było dla Natalii spełnieniem marzeń, to z upływem tygodni coraz bardziej ograniczało i stawało się męczące. Natalia coraz częściej odczuwała potrzebę odpoczynku i chwili wytchnienia. Była zmęczona, niewyspana i rozdrażniona. Młoda mama w obawie o nieprawidłowy rozwój zgryzu i zaburzenie naturalnego odruchu ssania, nie chciała podać malutkiej smoczka, który może zaspokoić pierwotny instynkt ssania. Jednak kiedy już nawet odłożenie Hani do wózeczka i wyjście z domu na spacer wiązało się z nieustannym płaczem i niepotrzebnym stresem, Natalia skonsultowała się z neurologopedą, który rozwiał wszelkie wątpliwości.
Uspokoił i przekonał, że dobrze dobrany smoczek jest w pełni bezpieczny. Koniec końców, młoda mama postanowiła kupić malutkiej pierwszy smoczek w życiu! Jednak ku zaskoczeniu Natalii, wybór nie był wcale taki prosty.

Na rynku dostępne są smoczki symetryczne, okrągłe, ortodontyczne oraz dynamiczne. Największą popularnością cieszą się te ostatnie. Już wyjaśniamy dlaczego. To właśnie gumka smoczka dynamicznego ma różną grubość silikonu, co sprawia, że tak zaawansowana technologia pozwala na rozciąganie i kurczenie się smoczka w rytm ssania dziecka. Co ważne, to właśnie ten rodzaj smoczka nie zaburza naturalnego odruchu ssania, przez co polecany jest maluszkom karmionym piersią. Dzięki temu, Natalia bez żadnych obaw mogła przystawiać córeczkę do piersi, a kiedy tego potrzebowała – dać jej smoczek.

smoczek dynamiczny Wild Soul marki LOVI

Jaki smoczek wybrać?

Wybierając smoczek do ssania, szczególną uwagę należy zwrócić na materiał z jakiego został wykonany. I tutaj pojawia się pytanie – silikon, a może kauczuk? Smoczki kauczukowe wyróżniają się brązową barwą, specyficznym zapachem i smakiem. Są stosunkowo miękkie, przez co szybciej się zużywają. Warto pamiętać, że naturalny kauczuk może przyczynić się do powstania reakcji alergicznej. Smoczki silikonowe są zdecydowanie lepszym i bezpieczniejszym wyborem. Wyróżniają się wytrzymałą, nie odkształcającą się, bezwonną i bezsmakową gumką z silikonu. Są znacznie twardsze, przez co maluszek musi włożyć większy wysiłek w ssanie, co wpływa korzystnie na rozwój jamy ustnej i języka. Dla Natalii najważniejsze były rekomendacje rodziców i neurologopedów, dopiero później zwracała uwagę na wygląd smoczka. Na jaki smoczek się zdecydowała? Wybór padł na markę LOVI, która by sprostać oczekiwaniom rodziców i dzieci, stworzyła dynamiczne smoczki uspokajające, wykonane z najlepszej jakości silikonu obojętnego chemicznie, w pełni bezpiecznego dla dziecka. Silikon jest twardszym od innych tworzyw materiałem, co zapobiega odruchowi gryzienia smoczka. Dynamiczna budowa smoczka uspokajającego LOVI zapewnia maluszkowi swobodne połykanie śliny i oddychanie. Dzięki unikalnej konstrukcji gumki z niejednorodnych warstw silikonu, smoczek kurczy się i rozciąga zgodnie z rytmem ssania dziecka.

Nie kupujemy „na dłużej”

Młodzi rodzice, najczęściej nieświadomie, wybierają nieodpowiedni rodzaj smoczka. Zazwyczaj decydują się na ten zbyt duży, który starczy „na dłużej”, czym wyrządzają maluszkowi krzywdę. Bardzo ważne, by smoczek był dopasowany do wieku maluszka. Szczególną uwagę należy zwrócić również na kształt tarczki i rozmiar gumki. Tarczka smoczka uspokajającego powinna być odpowiednio wyprofilowana, tak by nie uciskała noska i zapewniała maluszkowi swobodne oddychanie. Tarczki w smoczkach LOVI, które wykonane są z bezpiecznego surowca (nie zawierają bisfenolu A) umożliwiają dziecku swobodne oddychanie przez nos. Otwory w tarczce gwarantują swobodny przepływ powietrza i zapobiegają podrażnieniu delikatnej skóry maluszka.

smoczek dynamiczny Salt&Pepper marki LOVI

#WybieramBezpieczeństwo – nie zapomnij o tym!

Zapewnienie bezpieczeństwa maluszkowi jest priorytetem dla każdego rodzica, podobnie jak dla marki LOVI, która w kampanii #wybierambezpieczeństwo podkreśla, jak ważne jest zwrócenie uwagi na kształt, surowce i opinie ekspertów. Dlatego też smoczki marki LOVI, które wykonane są z najwyższej jakości niejednorodnego silikonu, zostały stworzone we współpracy z neurologopedami. Rozciągają się i kurczą zgodnie z rytmem ssania dziecka, a tym samym nie zaburzają odruchu ssania, naturalnego rozwoju mowy i zgryzu dziecka, co potwierdzają badania – smoczki dla noworodków i niemowląt LOVI zostały przebadane pod
nadzorem medycznym w grupie 150 dzieci w wieku od 0 do 18 miesięcy. Wszystko to sprawia, że zostały one uznane za nr 1 wśród smoczków uspokajających*. Polecane są również aż przez 90 proc. położnych i rodziców.**


*Potwierdzone w badaniu konsumenckim przeprowadzonym na grupie 700 matek w wieku 0-24 miesiące, GfK, listopad 2018
**Badanie użyteczności produktu pod nadzorem medycznym w trybie ambulatoryjnym przeprowadzone na grupie 150 niemowląt w wieku 0-18 miesięcy na terenie polskich poradni specjalistycznych, rejonowych o profilu pediatrycznym i w poradniach neurologicznych NFZ w Katowicach, Rzeszowie i Bydgoszczy z udziałem położnych i rodziców.