Lifestyle

5 „typów” bratniej duszy. O ludziach, którzy pojawiają się w naszym życiu nie bez powodu

Karolina Krause
Karolina Krause
2 października 2020
Fot. iStock/AleksandarNakic
 

Większość z nas spędza zdecydowanie zbyt dużo czasu w życiu na poszukiwanie swojej drugiej połówki. Idealnie do nas dopasowanej, bratniej duszy, która nas zrozumie i pokocha, jak nikt dotąd. Zapominamy jednak, że ta szczególna więź nie pojawia się jedynie między dwojgiem kochanków. Istnieje wiele typów bratniej duszy, a każdy z nich pozostawia w naszym życiu trwały ślad. Cząstkę siebie, która zamieszka w nas na zawsze.

Oto 5 typów bratniej duszy, uważaj, by nie przegapić żadnej z nich:

Przyjaciel

Tą duszą najczęściej jest twój najlepszy przyjaciel. To ktoś z kim już od samego początku łączy cię silna więź, ponieważ już wtedy miałaś wrażenie, że znacie się całe życie. To osoba, z którą mogłabyś rozmawiać długie godziny i wiesz, że zawsze możesz na nią liczyć. Ktoś, kto rozumie cię lepiej niż ty sama.

Te dusze zazwyczaj zostają w naszym życiu na dłużej, dlatego upewnij się, że właściwie dbasz o tę więź i nigdy nie bierz jej za pewnik.

Huragan

Ten typ bratniej duszy pojawia się w naszym życiu w jednym celu – by wywrócić je do góry nogami.

Spotykamy ich najczęściej wtedy, gdy potrzebujemy zmienić perspektywę i poszerzyć swoje horyzonty. Zachęcają nas do tego by zastanowić się nad swoim życiem i zweryfikować dalekosiężne plany.

Będziesz wiedziała kiedy ten ktoś wkroczy do twojego życia, bo zazwyczaj wpada w nie niczym huragan stworzony z miłości i pasji. A ty chętnie dasz mu się ponieść, bo nigdy nie czułaś takiego przypływu energii.

Jak każdy inny sztorm ten także w końcu przemija, pozostawiając po sobie jedynie poważne zniszczenia. Z tym, że po tej burzy już nigdy nie będziesz taka sama, dojrzejesz. A z pozostawionych zgliszczy odbudujesz siebie na nowo.

Kochanek

Tę bratnią duszę spotykamy na swojej drodze, by nauczyć się czegoś, co docenimy w późniejszym życiu. To może być nasza pierwsza miłość, kochanek, do którego uciekamy będąc w stałym związku, czy chociażby przyjaciel, z którym decydujemy się na pewien „układ”.

Oboje możecie się z tej relacji wiele nauczyć i to właśnie sprawia, że są dla nas takie ważne. Twój były „kochanek” może na stałe zadomowić się twoim życiu, stając się swego rodzaju przyjacielem. Kimś z kim łączy nas specjalna więź – bratnią duszą.

Nieznajomy

To osoba, która zdarza się nam poznać przez „przypadek”. O ile coś takiego rzeczywiście istnieje…

Mamy wtedy wrażenie, że skądś się znamy, tylko nie bardzo wiadomo skąd. Osoby wierzące w reinkarnacje, powiedziałyby że prawdopodobnie poznaliście się w swoim przeszłym wcieleniu, czy życiu.

Wszystkie wasze rozmowy schodzą na kluczowe dla was tory. A po każdej z nich wyciągacie znaczące wnioski i czujecie się bardziej związani ze swoim rozmówcą.

Druga połówka

Czyli to, czego wszyscy szukamy, choć nie każdemu będzie dane ją znaleźć. Uosobienie wszystkich typów bratnich dusz, w jednym. Spotykając ją w swoim życiu natychmiast zdajemy sobie sprawę, że to właśnie ona. Ta jedyna (lub ten jedyny). Osoba, z którą chcielibyśmy dzielić nasze życie, a która jednocześnie jest naszym najlepszym przyjacielem.


Źródło: higherperspectives.com


Lifestyle

Wakacje dla singli – pomysły na urlop solo

Redakcja travelduck.pl
Redakcja travelduck.pl
2 października 2020
Fot. Materiały prasowe

Podróż w pojedynkę to wyjątkowe doświadczenie, na które warto się zdecydować chociaż raz w życiu. Podpowiadamy, co robić na solo urlopie i jak zadbać o własne bezpieczeństwo.

Coraz więcej hoteli oraz domków czy pensjonatów przygotowuje oferty skierowane do osób, które szukają miejsc odpoczynku tylko dla siebie. Pokoje jednoosobowe w przystępnych cenach, zaciszne miejsca, w których można przeczytać książkę lub iść na spacer to coś co przyciąga solo podróżników i solo podróżniczki. 

Dodatkowym atutem takich miejsc, jest możliwość przyjechania z czworonożnym pupilem oraz pewność, że urzekająca cisza nie będzie zagłuszana wrzawą bawiących się za ścianą lub w ogrodzie dzieci. Warto szukać takich ofert by móc w pełni skorzystać z wakacji. 

Przyjemne z pożytecznym czyli nauka na urlopie

Jeżeli poszukujesz urlopu, w czasie którego nauczysz się czegoś nowego lub podszlifujesz już posiadane umiejętności wybierz kurs wyjazdowy. Na rynku można znaleźć wiele bardzo ciekawych ofert tego typu, wśród nich są m.in.

  • kursy zielarskie, językowe, wspinaczkowe a nawet geologiczne czy artystyczne,
  • turnusy jogowe,
  • wyjazdy połączone z zajęciami mindfulness,
  • warsztaty psychologiczne,
  • szkolenia z różnych dyscyplin np. kitesurfingu.

Bardzo silnym obecnie trendem w podróżowaniu – także solo – są kobiece wyjazdy. To znakomity sposób na reset, naładowanie akumulatorów oraz wgląd we własne wnętrze w bezpiecznym towarzystwie. Na tego rodzaju wakacjach możesz nie tylko poznać najpiękniejsze zakamarki jakiejś egzotycznej wyspy, ale przede wszystkim nabrać dystansu do własnego życia, celebrować kobiecość, nauczyć się np. właściwego oddychania, skorzystać z zabiegów rewitalizujących i relaksujących, ale również spotkać bardzo wartościowe i myślące podobnie jak ty osoby. Na takich wyjazdach (często realizowanych w systemie weekendowym) oprócz zajęć sportowych są również warsztaty, wieczory filmowe, pogadanki, dyskusje.

Fot. Materiały prasowe

Powyższe propozycje są dla osób, które chcą wyjeżdżać same, ale zależy im na spędzaniu czasu z innymi. Podobny schemat znajdziesz w organizowanych przez biura podróży wyjazdach dla singli. Tego rodzaju imprezy bardzo często mają charakter koedukacyjny i towarzyski. Ich celem nierzadko jest znalezienie drugiej połówki. Grupa zazwyczaj dobierana jest według wybranych kryteriów, takich jak wiek, czy zainteresowania. 

Bezpieczeństwo w czasie podróży solo

Jeżeli poszukujesz wytchnienia, masz ochotę na spędzenie czasu wyłącznie we własnym towarzystwie możesz zdecydować się np. na wycieczkę objazdową, pełną wrażeń wyprawę albo samodzielnie skomponować plan podróży. 

Pamiętaj, że w trakcie samotnych wakacji trzeba szczególnie zatroszczyć się o własny komfort i bezpieczeństwo. Jeżeli korzystasz z gotowej oferty biura podróży lub szkoły upewnij się, że ma doświadczenie w organizacji tego rodzaju wyjazdów. 

W czasie samotnego urlopu staraj się nie chodzić do lokalnych pubów lub klubów, lepiej jest korzystać z hotelowych barów. W przypadku gdy samodzielnie przygotowujesz swój wyjazd wybierając miejsce noclegu dokładnie czytaj opinie o danym miejscu oraz zrób rezerwacje z wyprzedzeniem. Za granicą funkcjonują nawet specjalne hotele dla singli

Fot. Materiały prasowe

Wakacje wyłącznie we własnym towarzystwie nie muszą być stereotypowo smutne, to wspaniała okazja do spędzenia wartościowego czasu z osobą, którą znasz najlepiej!

Materiał Prasowy Travelduck

 


Zobacz także

Przestań się wszystkim przejmować! Wypróbuj metodę Zero Żalu i „olej” nieistotne sprawy

Poczuj moc świadomości emocji i zacznij żyć pełnią życia w bliskości z ludźmi, których kochasz i o których się troszczysz

Pragniesz miłości i harmonii w życiu? Rok Psa przyniesie odpowiedź na twoje marzenia