Go to content

Uśmiechnij się! Od tego świat zaczyna robić się lepszy. Akcja Oh!Szkoło, wyzwanie #8

Fot. iStock

Szkołę można lubić albo nie, ale żeby częściej czuć się dobrze i jak najwięcej z niej wynieść, trzeba się… Uczyć? Też, ale nie o to chodziło. Trzeba się uśmiechać! Bez uśmiechu ani rusz. Uśmiechnij się! Od tego świat zaczyna robić się lepszy, twoje zdrowie również! 🙂

Czy wiedzieliście jaką moc ma uśmiech i regularne śmianie się? Nawet wymuszony i sztuczny śmiech przez kilka minut zaczyna fizycznie poprawiać samopoczucie. Nic w tym dziwnego, bo śmiech jest na szczęście mocno zaraźliwy. Dobro i zwykły uśmiech, który wysyłamy w świat zawsze prędzej czy później do nas wrócą. Aby często i bez skrępowania cieszyć się uśmiechem… i nie tylko dlatego… dbaj o zęby i ucz tego dzieci. Zdrowy uśmiech, to piękny uśmiech.

Powodów, by często się uśmiechać jest tak wiele, jak tych, dla których warto dbać o zęby. Choć zazwyczaj myśląc o zdrowiu myślimy o bardzo przyziemnych aspektach, takich jak fizyczność i wygląd uśmiechu, to w jakiej formie jesteśmy wpływa również na naszą psychikę. Dzieci bardzo często nie są zachwycone zabiegami pielęgnacyjnymi, a szczotkowanie zębów należy raczej do mniej atrakcyjnych obowiązków. Nie poddawaj się jednak, bo zaniedbany uśmiech, wpłynie poważnie na całą kondycję dziecka oraz jego samoocenę na późniejszym etapie życia.

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić dla swoich zębów (poza regularnym szczotkowaniem)

 1. Śmiej się często i polub swój uśmiech.
 2. Używaj dodatkowych środków do higieny jamy ustnej, żeby czyścić przestrzenie między zębami.
 3. Żuj bezcukrową gumę po jedzeniu i piciu, kiedy nie ma możliwości umycia zębów – ona również dba o zdrowie twoich zębów.
 4. Odżywiaj się zdrowo – twoje zęby też tego potrzebują .
 5. Zaprzyjaźnij się z fajnym stomatologiem i odwiedzaj go regularnie – czy wiesz, że dzieci powinny robić rutynowy przegląd, co trzy miesiące?
 6. Gdy zęby chorują, lecz je! Dziś mamy tyle możliwości łagodzenia stresu i bólu podczas wizyty, że nie warto jej odkładać. 

Nigdy, przenigdy nie wstydźmy się swojego uśmiechu! Bo ten uśmiech ma niezwykłą moc. Z całego serca życzymy wam, by powodów do uśmiechu było w waszych szkołach jak najwięcej!

Nie zapomnij o bezcukrowych gumach do żucia Orbit dla dzieci, które możecie wygrać w naszej akcji. Nie tylko pomagają dbać o piękny i zdrowy uśmiech, ale genialnie smakują! Kupując gumy Orbit fundujesz zestawy dentystyczne oraz lekcje w szkołach. Program „Dziel się Uśmiechem” organizowany jest w polskich szkołach już od 2013 roku! W ciągu siedmiu poprzednich edycji, już ponad sześćset tysięcy dzieci wzięło udział w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych, na których poznały 4 proste kroki do zachowania zdrowego uśmiechu.

Wyzwanie nr #8:

W komentarzu do tego artykułu napisz, co robisz, by  po długim i często trudnym dniu w szkole, twoje dziecko się uśmiechnęło. Bo szczery i zdrowy uśmiech potrafi zdziałać cuda!

⬇ Weź udział w naszej zabawie! ⬇

O akcji

Przez kolejne tygodnie będziemy wspólnie oswajali szkołę, uczyli się odpuszczania i uwalniania własnej głowy od rzeczy, na które nie mamy wpływu. Będziemy brali sprawy w swoje ręce tam, gdzie możemy wiele zdziałać! Ale przede wszystkim, zamienimy szkołę, która jest tylko obowiązkiem, na możliwości.

Wśród wszystkich komentarzy, na zakończenie akcji wybierzemy te, które nagrodzimy 🙂 Bądźcie z nami!

Nagrody:

 

 

 10 x zestaw nagród, składający się z:1 torby (ekologiczne płótno), 10 opakowań gum Orbit FOR KIDS! oraz pudełka z zestawem małych gum, idealnych do śniadaniówki

100 000 dzieci weźmie udział w 8. edycji programu „Dziel się Uśmiechem”! Ambasadorka Magdalena Różczka zachęca uczniów do dbania o piękny i zdrowy uśmiech.

Fot. Materiały prasowe

Wraz z nowym rokiem szkolnym rusza kolejna, 8. już edycja programu „Dziel się Uśmiechem”. 100 000 dzieci w całej Polsce pozna zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowie się jak zapobiegać próchnicy zębów, która dotyczy ponad 80% polskich sześciolatków i dwunastolatków[1]. Działania edukacyjne podejmowane w ramach programu, mają utrwalać u dzieci właściwe nawyki oraz zmniejszać skalę tego problemu w Polsce.

 

 1 x Zestaw Floradix, składający się z:

Polecany dla osób, które chcą utrzymać prawidłowy poziom żelaza we krwi. Polecany w stanach zwiększonego zapotrzebowania organizmu na żelazo – w momentach intensywnego wzrostu organizmu (dzieci), w czasie ciąży, karmienia piersią, a także przy diecie, która zawiera małą ilość tego składnika.

Polecany dla dzieci, których dieta nie jest idealnym odzwierciedleniem zaleceń lekarzy I dietetyków, sięgających po słodycze I słone przekąski, lubiących słodkie gazowane napoje, niejadków. W praktyce – dla większości maluchów.

Polecany dla dzieci powyżej 6 roku życia i dorosłych w okresach wzmożonych zachorowań na przeziębienie i grypę, a także w czasie intensywnej pracy fizycznej i umysłowej.

Wartość zestawu: 171,60 zł

 3 x Zestaw Floradix, składający się z:

Polecany dla dzieci, których dieta nie jest idealnym odzwierciedleniem zaleceń lekarzy I dietetyków, sięgających po słodycze I słone przekąski, lubiących słodkie gazowane napoje, niejadków. W praktyce – dla większości maluchów.

Polecany dla dzieci powyżej 6 roku życia i dorosłych w okresach wzmożonych zachorowań na przeziębienie i grypę, a także w czasie intensywnej pracy fizycznej i umysłowej.

Wartość zestawu: 78,80 zł

1 x Lunch Box NOVEEN LB410 Grey:

 • Elektryczny podgrzewacz żywności – wnętrze INOX
 • Wyjmowane pojemniki z możliwością mycia w zmywarce
 • Zasilanie sieciowe 230V i samochodowe 12V
 • Podgrzewanie posiłków w krótkim czasie: 60° C w ciągu 20 minut!
 • Torba termiczna podtrzymująca temperaturę

Elektryczny podgrzewacz na żywność Lunch Box LB410 Grey to połączenie funkcjonalności i mobilności. Solidnie i estetycznie wykonane urządzenie wyposażone jest w element grzewczy PTC, który umożliwia podgrzanie jedzenia do 60° C w ciągu 20 minut. Podgrzewacz zamykany jest szczelnie na zatrzaski, które blokują dostęp powietrza. Dzięki temu posiłek zachowuje świeżość na dłużej. Lunch Box LB410 Grey to rozwiązanie dla ludzi ceniących aktywność i zdrową dietę. Idealnie sprawdzi się w pracy, na studiach, w podróży, na działce i podczas wakacji na kempingu. Model LB410 posiada dwa źródła zasilania: sieciowe 230 Volt oraz samochodowe 12 Volt.

1 x Blender NOVEEN Sport Mix & Fit SB2000 X-LINE

 • Blender sportowy o dużej mocy 500 W
 • Udoskonalone 6-ramienne ostrza do kruszenia lodu
 • Młynek do rozdrabiania ziół, nasion, orzechów, kawy itp.
 • Trzypoziomowy tryb pracy w tym funkcja PULSE
 • Butelki o ergonomicznym kształcie, zaopatrzone w dziubek „non drip”
 • Subtelne podświetlenie LED
 • Rozbudowany zestaw akcesoriów

Blender Sport Mix & Fit SB2000 X-LINE to idealne połączenie mocy, funkcjonalności i nowoczesnego wyglądu. Wymyślony tak, aby stał się niezbędną pomocą dla każdego, kto ceni aktywność i zdrowe posiłki. Dzięki dodatkowym akcesoriom sprawia, że smakiem ulubionych koktajli można cieszyć się w każdych warunkach.

1 x Nawilżacz powietrza NOVEEN UH1800 X-LINE

 

 

 • Nowoczesny wygląd
 • Ekran LED z cyfrowym wyświetlaczem wilgotności
 • Panel dotykowy
 • Funkcja Plasmy, ulepszona jonizacja
 • Automatyczna kontrola wilgotności
 • Możliwość wyboru chłodnej lub ciepłej mgiełki
 • Wymienny filtr redukujący bakterie i nieprzyjemny zapach

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza UH1800 X-LINE to propozycja dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalność, skuteczność oraz nowoczesny wygląd. Oryginalne wzornictwo linii X-LINE sprawia, że model ten doskonale wpisuje się w każdą przestrzeń – domową oraz biurową. Urządzenie posiada wymienny filtr redukujący bakterie i nieprzyjemny zapach. Model UH1800 X-LINE wyposażony jest w panel dotykowy oraz ekran LED, który wyświetla informacje o temperaturze i wilgotności powietrza w pomieszczeniu (automatyczny pomiar).

3 x zestaw nagród składający się z: ekologicznego plecaka, powerbanku i gry karcianej „Bezpiecznie tu i tam” dla całej rodziny.

Polskie dzieci spędzają dużo czasu ze smartfonem, tabletem i komputerem. Ale głównie poszukują w internecie rozrywki. Coraz młodsze też sięgają po nowe technologie. Fundacja Orange dba o to, żeby młodzi internauci potrafili korzystać z nich rozważnie, bezpiecznie i z pożytkiem dla swojego rozwoju. Wzmacnia ich cyfrowe kompetencje, bo troszczy się o ich przyszłość. Warto już dziś przygotować dzieci na wyzwania jutra.

MegaMisja dla szkół to 10-miesięczny cykl zajęć dla klas 1-3, w którym dzieci uczą się m.in., jakie treści można publikować w sieci, jak chronić prywatność, dbać o maniery w internetowych kontaktach, zachować równowagę między czasem online i offline, jak tworzyć prostą grafikę i film. Mogą też wziąć udział w zajęciach z podstaw programowania. Fundacja przygotowuje  nauczycieli do prowadzenia tych zajęć w szkołach, a na platformie megamisja.pl udostępnia im szczegółowe scenariusze lekcji, inspiracje, porady ekspertów.

MegaMisja to także:

możliwość skorzystania ze scenariuszy przez każdą szkołę – platforma MegaMisji jest otwarta także dla innych placówek,  które nie zakwalifikowały się do programu. Mogą realizować zajęcia w dowolnej kolejności, część z nich. Nie dostają jednak nagród – tak jak te, które zakwalifikowały się do programu.

→ darmowa aplikacja edukacyjna MegaMisja z Psotnikiem dla dzieci w wieku 6–9 lat. Tu w zabawie z uroczym Psotnikiem dzieci mogą nauczyć się kilku ważnych zasad bezpieczeństwa w internecie. Do użycia na iOS i Android.

→ internetowy kurs dla rodziców Bezpiecznie Tu i Tam i dowiedz się, jak wspierać swoje dziecko w dbaniu o bezpieczeństwo w sieci  oraz porady na https://www.orange.pl/razemwsieci .


Akcja trwa od  8.09.2020 do 05.10.2020 roku. Wyniki zostaną opublikowana na stronie www.ohme.pl do 15.10.2020 roku. Regulamin jest dostępny tutaj.