Go to content

Jak zawsze wyglądać pięknie i zdrowo? Francuzki mają na to swoje sposoby

fot. RossHelen/iStock

Francuzki wpędzają w kompleksy kobiety na całym świecie. Zawsze wyglądają bez zarzutu i są naturalnie piękne. Mają zdrową, świetlistą cerę, zadbane włosy i nie zdarzają się im urodowe wpadki. Jak one to robią?! Jeśli jesteś ciekawa, co za tym stoi, zobacz, jakich błędów nie popełniają. To dużo ważniejsze niż to, w jaki sposób dbają o swoją urodę.

Poznaj ich tajemnice i śmiało z nich korzystaj. Są naprawdę proste, a przy tym przynoszą świetne efekty.

Szminka na zębach

Francuzki uwielbiają czerwoną szminkę. Ale nigdy nie dopuszczają do tego, by znalazła się ona na zębach – pamiętaj, że to prawdziwe urodowe faux paus. W jaki sposób temu zapobiegają? Po pomalowaniu ust umieszczają palec wskazujący między wargami, zaciskają i energicznie wysuwają palec. Dzięki temu usuwają nadmiar produktu.

Delikatne płyny oczyszczające

Kobiety we Francji unikają silnych środków do oczyszczania twarzy. Rezygnują z mocnych peelingów oraz płynów zawierających mydło, które wysusza. Zastępują je delikatnymi środkami, które nie podrażniają ich skóry.

demakijaż

Fot. iStock / PeopleImages

No make-up

Nie zdarza się im zaliczać wpadki, jaką jest źle dobrany podkład i odznaczająca się linia na szyi. Zamiast mocno kryjących produktów wybierają lżejsze kremy BB. W ten sposób dodatkowo odżywiają skórę i nie obciążają jej.

Szampony tylko naturalne

Bujne i zdrowe włosy są wizytówką Francuzek. Najczęściej noszą zmierzwioną fryzurę, pozornie niedbałą. Jak dbają o swoje pasma? Używają tylko naturalnych szamponów i nie kupują tych mocno perfumowanych i z chemią.

Konturowanie twarzy

Nie bawią się w konturowanie twarzy wieloma kosmetykami. Za to stosują wazelinę lub olejek, który nakładają na te części twarzy, które chcą podkreślić. Wygląda to naturalnie i nadaje im promienny, dziewczęcy wygląd.

Nigdy nie chodzą spać w makijażu

Wiedzą, że spanie w makijażu to koszmar dla skóry. Dlatego zawsze przed snem oczyszczają twarz, dzięki czemu jest ona promienista i zadbana.

Jak widzisz nie stosują one cudownych sztuczek. Wszystko, co robią jest bardzo proste i nie wymaga wysiłku. Warto brać z nich przykład i cieszyć się pięknym wyglądem.


 

Źródło: thezoereport