Go to content

Zadbaj o siebie w czasie świąt. Maseczka z węgla aktywnego oczyści i odżywi twoją skórę

Fot. iStock

Po zakończeniu przygotowań do świąt, odłożeniu ścierki i włożeniu do lodówki ostatniej sałatki, poświęć czas wyłącznie sobie. Zamień łazienkę w domowe SPA, włącz ulubioną muzykę i nałóż maseczkę na twarz. Przygotuj domowy produkt z dodatkiem węgla aktywnego, który usunie z twojej twarzy zanieczyszczenia. Twoja cera po takim zabiegu będzie odżywiona i oczyszczona.

Węgiel aktywny, znany także jako węgiel leczniczy, działa jak peeling. Skutecznie oczyszcza skórę i pomaga pozbyć się zaskórników. Znany jest głównie z zastosowania podczas problemów z układem pokarmowym, jednak świetnie sprawdza się jako składnik domowych kosmetyków.

Można go kupić w każdej aptece i jest dostępny w formie tabletek lub kapsułek.

Do maseczki możesz użyć węgla zarówno tego w tabletkach, jak i kapsułkach – jak wolisz. Wystarczą 2-4 sztuki. Kapsułki są prostsze w użyciu, bo wystarczy je po prostu otworzyć. Jeśli wybrałaś tabletki, musisz je rozdrobnić. Węgiel wymieszaj z odrobiną wody. Papka powinna mieć zwartą konsystencję, żeby nie spływała z twarzy, dlatego uważaj, żeby nie wlać za dużo wody.

Wodę możesz zastąpić jogurtem, olejkiem lub kremem do twarzy.

Ile powinnaś trzymać maseczkę na twarzy? To zależy od tego, jaki masz typ cery i jak mocno jest ona zanieczyszczona. Jeśli masz wrażliwą cerę, trzymaj papkę do 5 min., tłustą – nawet do 45 min. Przy innych typach 10-15 min. będzie wystarczająco. Po tym czasie zdejmij maseczkę i dobrze nawilż cerę np. używając olejku bądź ulubionego kremu do twarzy.

Jeśli jednak się obawiasz, bo nie wiesz, jak twoja cera zareaguje na węgiel, zrób najpierw próbę.

Maseczkę z węgla aktywnego stosuj regularnie, a zobaczysz świetne efekty. Twoja cera będzie oczyszczona, odżywiona, a pory zmniejszone. Zaleca się nakładać ją 2 razy w tygodniu.