Go to content

Jak zachować młodość skóry po 25 roku życia

Fot. iStock/elenaleonova

Wyobraź sobie, że kupiłaś sobie piękny i niepowtarzalny kostium Channel, który idealnie do ciebie pasuje i sprawia, że ​​wyglądasz jak milion dolarów. Aby służył ci jak najdłużej, musisz zacząć dbać o niego od razu i nie czekać, aż pojawią się pierwsze plamy i dziury, prawda? To samo dotyczy twojej skóry. Aby zachować jej młodość – powinnaś zacząć ją pielęgnować, gdy jest świeża i napięta.

Jak dbać o skórę po 25 roku życia

Zasada 1: Zachowaj to, co masz

Jesteś wciąż młoda i piękna i nie potrzebujesz produktów kosmetycznych, aby „zapewnić zdrowy wygląd”, wygładzić zmarszczki, unieść skórę lub rozwiązywać inne problemy związane ze starzeniem się skóry. Twoim celem jest zachowanie świeżości, jaką daje ci natura.

Co powinnaś zrobić: Przejrzyj produkty do pielęgnacji, których używasz i zachowaj te, które naprawdę przynoszą efekty. Nie rzucaj się od razu na kremy „25+”, poproś kosmetyczkę o ocenę twojej skóry.

Zasada 2: Nie przesuszaj

Nawilżanie powinno być dla ciebie jak mantra. Należy nawilżać skórę codziennie, zarówno od wewnątrz jak i na zewnątrz. Pierwsze zmiany związane z wiekiem wynikają z faktu, że skóra traci wilgoć. Nie możemy zatrzymać tego procesu, ale można go spowolnić.

Co powinnaś zrobić: Zacznij używać produktów zawierających kwas hialuronowy i inne składniki nawilżające. Ponadto w twojej torebce powinna zawsze znajdować się mgiełka do twarzy. I pamiętaj o utrzymywaniu równowagi poziomu wody w twoim ciele.

POLKA NA DIECIE BANER

Zasada 3: Nie dotykaj

Twoja uroda jest poddawana potężnym siłom, takim jak: czas, grawitacja, zanieczyszczenia i inne negatywne czynniki zewnętrzne. Kiedy ostatni raz dotknęłaś swojej twarzy – oparłaś brodę na dłoni, spałaś na brzuchu? Czy zanim dotknęłaś twarzy, trzymałaś w dłoni swój smartfon, kierownicę lub coś innego?

Co powinnaś zrobić:

 1. Porzuć zwyczaj  dotykania twarzy, gdy nie jest to konieczne.
 2. Nie trzyj oczu. Nawet czystymi rękami – możesz uszkodzić skórę na powiekach.
 3. Zdobądź jedwabne poszewki na poduszki i zmieniajj e 1-2 razy w tygodniu – są lepsze dla Twojej twarzy niż bawełna czy satyna.
 4. Po umyciu twarzy delikatnie osusz ją, nie trzyj.
 5. Przyzwyczaj się, by trzymać telefon w pewnej odległości od twarzy.
 6. Wszelkie zabiegi mechaniczne na twojej skórze powinny być wykonywane przez kosmetologa .

Zasada nr 4: Chroń się przed słońcem.

UVA , które przenika do głębszych warstw skóry, może rozrzedzać warstwę skóry, jeśli jest ona stale wystawiona na działanie słońca. Warstwa dermalna zapewnia wsparcie strukturalne dla skóry. Kiedy skóra właściwa słabnie, górna warstwa skóry, zwana naskórkiem, zaczyna dosłownie się zsuwać.

Co powinnaś zrobić:

 1. Pamiętaj o podstawowej zasadzie – gdy twój cień stanie się krótszy niż twój wzrost, będzie to sygnał, że powinnaś chować się przed słońcem.
 2. Upewnij się, że masz dobre kosmetyki „przed i po opalaniu”.
 3. Zwiększ intensywność zabiegów nawilżających o 1,5-2 raza.
 4. Wreszcie, kochaj swój naturalny kolor skóry i chroń go za pomocą filtrów przeciwsłonecznych i kapeluszy plażowych.

Zasada  5: Porzuć złe nawyki.

Złe nawyki szkodzą naszemu zdrowiu. A ponieważ nasza skóra jest wrażliwa na wszelkie nieprawidłowości w organizmie, oznacza to, że złe nawyki również szkodzą naszemu pięknu. Skup się tylko na tych rzeczach, które są dla ciebie dobre.

Co powinnaś zrobić: Nie zaczynaj nowego życia w każdy poniedziałek. Zamiast tego zacznij od małych kroków. Na przykład, jeśli jesteś przyzwyczajona do kładzenia się spać późno, ale chcesz znormalizować swój sen, zacznij od pójścia spać o tej samej porze co noc.

Zasada 6: Regularne czyszczenie

Większość z nas mieszka w miastach i miasteczkach, gdzie możemy tylko marzyć o czystości powietrza. W tych warunkach skóra chroni nas przed różnymi zanieczyszczeniami, drobnoustrojami i bakteriami w ciągu dnia. Najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, aby podziękować naszej skórze, jest jej dokładne oczyszczenie.

Co powinnaś zrobić: Uważnie przeczytaj skład twoich kosmetyków, wykluczając produkty zawierające alkohol. Powinnaś zawsze pamiętać o usunięciu makijażu. Kosmetolog może pomóc Ci wybrać program odpowiedni dla twojej skóry, który poprawi efektywność pielęgnacji.

Zasada 7: Używaj kosmetyków dobrej jakości

Z reguły poranny makijaż pozostaje na cały dzień i cały czas ma wpływ na twoją skórę, albo pozytywny, albo negatywny. Wszystko zależy od jakości używanego kosmetyku.

Co powininaś zrobić:

 1. Kupuj kosmetyki zgodnie z zasadą „lepiej mniej, ale lepiej”.
 2. Wybieraj lekkie konsystencje kosmetyków, takie jak płyny, sypki proszek itp.
 3. Pędzle i gąbki do makijażu regularnie czyść.
 4. Przechowuj kosmetyki prawidłowo.
 5. Sprawdzaj datę ważności wszystkich produktów w kosmetyczce co 6 miesięcy.

Na podstawie: brightside.me