Go to content

Z kim ćwiczyć w domu? Lista 10 top trenerek fitness, z którymi Polki gubią zbędne kilogramy

Fot. iStock / gpointstudio

Wcale niełatwo jest zmotywować się do samodzielnego ruchu i ćwiczyć w domu regularnie oraz skutecznie. Potrzeba wiedzy o ćwiczeniach jakie chcemy rozpocząć, porządnego instruktażu, samozaparcia i dyscypliny. Ale jak się zabrać za swoje ciało, kiedy zupełnie gubimy się między przysiadami a kobiecymi pompkami?

Pojawia się kwestia jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, oraz jakie ćwiczenia wybrać, gdy dotychczasowy trening staje się monotonny. Ćwiczenie w domu bez dodatkowego wsparcia może być zniechęcające. Na szczęście na różnych portalach społecznościowych, filmach instruktażowych na YT czeka pomoc w postaci instruktorek fitness.

Instruktorki fitness – czy jest czym się zachwycać?

Nawet jeśli odnosisz wrażenie, że to bez sensu machać nogą „małpując” kogoś, kto ćwiczenia ma w małym paluszku, spróbuj i daj zaskoczyć się pozytywnie. Fakt, początki bywają pokraczne, ale jak już się wciągniesz i pozwolisz zmotywować – instruktorki są prawdziwymi mistrzyniami motywacji! – efekty cię zaskoczą.

Jeśli zadajecie sobie to pytanie czy to ma sens, zerkając z niechęcią czy zazdrością na wspaniale wyrzeźbione ciała, przeczytajcie, za co pokochały je nie tylko Polki:

  • Są charyzmatyczne. Energia i przekonanie, że ćwiczenia mają sens, emanują od nich, zachęcając do wysiłku. Bywa, że na swoich profilach w sieci osobiście udzielają wsparcia, zachęcając do jeszcze większego wysiłku, lub wyróżniając osoby które dzięki ćwiczeniom osiągnęły założony cel.
  • Swoim wyglądem poświadczają skuteczność ćwiczeń. Przecież mięśnie od jedzenia się nie biorą.
  • Ćwicząc z gwiazdami fitness, możesz stać się częścią wielkiej społeczności. Nawet jeśli nie jesteś fanką udzielania się na forach różnych grup, mając możliwość polubienia i obserwowania ulubionej trenerki, będziesz na bieżąco nie tylko z jej pomysłami czy ćwiczeniami, ale możesz zobaczyć, jakie bariery własnego ciała pokonują inne dziewczyny. Panie chętnie chwalą się niezwykłymi metamorfozami, jakie dokonały się podczas regularnych ćwiczeń zgodnie z programem instruktorki. Skoro zadziałało u innych, u ciebie też ma szansę.
  • Masz szansę nie tylko poćwiczyć, ale poznać styl życia, rodzaj diety jaką polecają trenerki. Możesz zmienić na stałe swoje dotychczasowe nawyki, z korzyścią dla zdrowia i sylwetki.

Właśnie z tych powodów, popularność „fitnessek” jest wielka i stale rośnie. Kobiety chcą być i żyć tak jak one i nie można się temu dziwić.

Top 10 najpopularniejszych trenerek fitness w Polsce i za granicą

1. Tiffany Rothe

To doświadczona trenerka, która fitnessem zajmuje się ponad 20-tu lat. Jej 10-minutowe treningi znane ze skuteczności, były wielokrotnie nagradzane przez takie magazyny jak Marie Claire, Harpers Bazaar, InStyle, Fitness Magazine.

2. Jen Selter

To 22 letnia Amerykanka, promująca zdrowy styl życia oraz ćwiczenia fitness. Jej szczególnym atutem są jędrne pośladki, na które ćwiczenia w sieci robią zawrotną karierę – na Instagramie ma aż  aż 6,4 miliona fanów!

 

3. Izabel Goulart

Swoją popularność zdobyła jako modelka, a także „Aniołek” Victoria’s Secret. Przekonuje, że ciężkie treningi oraz dieta zmienia każde ciało. Prezentowane przez nią ćwiczenia robią wrażenie i dla osób początkujących są wyjątkowo trudne do wykonania.

4. Tracy Anderson

Anderson to zapalona instruktorka  i właścicielka kilku siłowni. Wydała kolekcję DVD z propozycją ćwiczeń do wykonania w domu. W 2015 roku, Tracy uruchomiła program fitness online o nazwie TA Video Streaming (co tydzień, abonenci otrzymują nowe treningi sfilmowane w czasie rzeczywistym, w jednym z jej studiów).

5. Laura Gordon

To 48 latka z ciałem 18 latki.  Jest ona trenerką fitness, znaną w blogosferze jako „Chicken Tuna”. Słynie z idealnie wymodelowanych pośladków, oraz łączeniem ćwiczeń siłowych modelujących sylwetkę z treningami cardio.

6. Jillian Michaels

Jillian od 20 lat jest trenerką personalną, udziela się również jako trener w programach reality show. Najbardziej znana jest z programu „The Biggest Loser”,w którym motywuje do wysiłku powtarzając „Dopóki nie zemdlejesz, zwymiotujesz albo umrzesz, kontynuuj”. Do tej pory wydała ponad 15 płyt treningowych, które cieszą się powodzeniem. jest również autorką książek „Opanuj swój metabolizm”, oraz „Bez ograniczeń”Współtworzyła popularną aplikację na iPhone „Slim – Down Solution”, która pomaga uzyskać i utrzymać formę.

7. Mel B

To wulkan energii i entuzjazmu. Mel. B Kobiety pokochały jej intensywne treningi, które przynoszą rzeczywiste efekty. Szczególnym  powodzeniem cieszą się jej 10 minutowe ćwiczenia na brzuch, uda i pośladki.

8. Ewa Chodakowska

To rodzima trenerka fitness, na której punkcie oszalały Polki. Razem z Ewą ćwiczą, przechodzą spektakularne metamorfozy chwaląc jej skuteczność. Także polskie gwiazdy uwielbiają ćwiczyć razem z Ewą i chętnie fotografują się w jej towarzystwie podczas treningów. Sama Chodakowska jest także trenerem personalnym, wydaje płyty DVD z autorskimi zestawami ćwiczeń oraz pisze poradniki. Dotychczas pod jej nazwiskiem wydano dwie pozycje – „Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską”, oraz „Przepis na sukces Ewy Chodakowskiej”.

9. Ania Lewandowska

Swoja karierę zaczynała jako specjalista do spraw żywienia, zawodniczka karate z sukcesami, będąc wielokrotną medalistką Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Jest również specjalistką do spraw żywienia i kolejną, po Ewie Chodakowskiej instruktorką, z którą chętnie ćwiczą Polki. Prowadzi blog Healthy Plan by Ann, w którym udziela porad żywieniowych i sportowych.

10. Sylwia Szostak

Zaczynała jako modelka, dając się wciągnąć mimochodem w plan treningów na siłowni. Efekty jej ćwiczeń były (i nadal są!) rewelacyjne. Swoja pasję przekuła w konkretne zajęcie – jest trenerką personalną. Na jej profilu Fb widnieje prawie 170.000 lajków i fanów wciąż przybywa. Sylwia na swoim profilu udziela porad oraz dodaje zdjęcia ze swoich treningów i prezentuje przemiany osób, które korzystają z jej ćwiczeń.

A wy z kim ćwiczycie?


źródło: ofeminin.plurodaizdrowie.plwikipedia.org