Lifestyle Uroda

Z kim ćwiczyć w domu? Lista 10 top trenerek fitness, z którymi Polki gubią zbędne kilogramy

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
17 czerwca 2016
Fot. iStock / gpointstudio
 

Wcale niełatwo jest zmotywować się do samodzielnego ruchu i ćwiczyć w domu regularnie oraz skutecznie. Potrzeba wiedzy o ćwiczeniach jakie chcemy rozpocząć, porządnego instruktażu, samozaparcia i dyscypliny. Ale jak się zabrać za swoje ciało, kiedy zupełnie gubimy się między przysiadami a kobiecymi pompkami?

Pojawia się kwestia jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, oraz jakie ćwiczenia wybrać, gdy dotychczasowy trening staje się monotonny. Ćwiczenie w domu bez dodatkowego wsparcia może być zniechęcające. Na szczęście na różnych portalach społecznościowych, filmach instruktażowych na YT czeka pomoc w postaci instruktorek fitness.

Instruktorki fitness – czy jest czym się zachwycać?

Nawet jeśli odnosisz wrażenie, że to bez sensu machać nogą „małpując” kogoś, kto ćwiczenia ma w małym paluszku, spróbuj i daj zaskoczyć się pozytywnie. Fakt, początki bywają pokraczne, ale jak już się wciągniesz i pozwolisz zmotywować – instruktorki są prawdziwymi mistrzyniami motywacji! – efekty cię zaskoczą.

Jeśli zadajecie sobie to pytanie czy to ma sens, zerkając z niechęcią czy zazdrością na wspaniale wyrzeźbione ciała, przeczytajcie, za co pokochały je nie tylko Polki:

  • Są charyzmatyczne. Energia i przekonanie, że ćwiczenia mają sens, emanują od nich, zachęcając do wysiłku. Bywa, że na swoich profilach w sieci osobiście udzielają wsparcia, zachęcając do jeszcze większego wysiłku, lub wyróżniając osoby które dzięki ćwiczeniom osiągnęły założony cel.
  • Swoim wyglądem poświadczają skuteczność ćwiczeń. Przecież mięśnie od jedzenia się nie biorą.
  • Ćwicząc z gwiazdami fitness, możesz stać się częścią wielkiej społeczności. Nawet jeśli nie jesteś fanką udzielania się na forach różnych grup, mając możliwość polubienia i obserwowania ulubionej trenerki, będziesz na bieżąco nie tylko z jej pomysłami czy ćwiczeniami, ale możesz zobaczyć, jakie bariery własnego ciała pokonują inne dziewczyny. Panie chętnie chwalą się niezwykłymi metamorfozami, jakie dokonały się podczas regularnych ćwiczeń zgodnie z programem instruktorki. Skoro zadziałało u innych, u ciebie też ma szansę.
  • Masz szansę nie tylko poćwiczyć, ale poznać styl życia, rodzaj diety jaką polecają trenerki. Możesz zmienić na stałe swoje dotychczasowe nawyki, z korzyścią dla zdrowia i sylwetki.

Właśnie z tych powodów, popularność „fitnessek” jest wielka i stale rośnie. Kobiety chcą być i żyć tak jak one i nie można się temu dziwić.

Top 10 najpopularniejszych trenerek fitness w Polsce i za granicą

1. Tiffany Rothe

To doświadczona trenerka, która fitnessem zajmuje się ponad 20-tu lat. Jej 10-minutowe treningi znane ze skuteczności, były wielokrotnie nagradzane przez takie magazyny jak Marie Claire, Harpers Bazaar, InStyle, Fitness Magazine.

2. Jen Selter

To 22 letnia Amerykanka, promująca zdrowy styl życia oraz ćwiczenia fitness. Jej szczególnym atutem są jędrne pośladki, na które ćwiczenia w sieci robią zawrotną karierę – na Instagramie ma aż  aż 6,4 miliona fanów!

 

3. Izabel Goulart

Swoją popularność zdobyła jako modelka, a także „Aniołek” Victoria’s Secret. Przekonuje, że ciężkie treningi oraz dieta zmienia każde ciało. Prezentowane przez nią ćwiczenia robią wrażenie i dla osób początkujących są wyjątkowo trudne do wykonania.

4. Tracy Anderson

Anderson to zapalona instruktorka  i właścicielka kilku siłowni. Wydała kolekcję DVD z propozycją ćwiczeń do wykonania w domu. W 2015 roku, Tracy uruchomiła program fitness online o nazwie TA Video Streaming (co tydzień, abonenci otrzymują nowe treningi sfilmowane w czasie rzeczywistym, w jednym z jej studiów).

5. Laura Gordon

To 48 latka z ciałem 18 latki.  Jest ona trenerką fitness, znaną w blogosferze jako „Chicken Tuna”. Słynie z idealnie wymodelowanych pośladków, oraz łączeniem ćwiczeń siłowych modelujących sylwetkę z treningami cardio.

6. Jillian Michaels

Jillian od 20 lat jest trenerką personalną, udziela się również jako trener w programach reality show. Najbardziej znana jest z programu „The Biggest Loser”,w którym motywuje do wysiłku powtarzając „Dopóki nie zemdlejesz, zwymiotujesz albo umrzesz, kontynuuj”. Do tej pory wydała ponad 15 płyt treningowych, które cieszą się powodzeniem. jest również autorką książek „Opanuj swój metabolizm”, oraz „Bez ograniczeń”Współtworzyła popularną aplikację na iPhone „Slim – Down Solution”, która pomaga uzyskać i utrzymać formę.

7. Mel B

To wulkan energii i entuzjazmu. Mel. B Kobiety pokochały jej intensywne treningi, które przynoszą rzeczywiste efekty. Szczególnym  powodzeniem cieszą się jej 10 minutowe ćwiczenia na brzuch, uda i pośladki.

8. Ewa Chodakowska

To rodzima trenerka fitness, na której punkcie oszalały Polki. Razem z Ewą ćwiczą, przechodzą spektakularne metamorfozy chwaląc jej skuteczność. Także polskie gwiazdy uwielbiają ćwiczyć razem z Ewą i chętnie fotografują się w jej towarzystwie podczas treningów. Sama Chodakowska jest także trenerem personalnym, wydaje płyty DVD z autorskimi zestawami ćwiczeń oraz pisze poradniki. Dotychczas pod jej nazwiskiem wydano dwie pozycje – „Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską”, oraz „Przepis na sukces Ewy Chodakowskiej”.

9. Ania Lewandowska

Swoja karierę zaczynała jako specjalista do spraw żywienia, zawodniczka karate z sukcesami, będąc wielokrotną medalistką Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Jest również specjalistką do spraw żywienia i kolejną, po Ewie Chodakowskiej instruktorką, z którą chętnie ćwiczą Polki. Prowadzi blog Healthy Plan by Ann, w którym udziela porad żywieniowych i sportowych.

10. Sylwia Szostak

Zaczynała jako modelka, dając się wciągnąć mimochodem w plan treningów na siłowni. Efekty jej ćwiczeń były (i nadal są!) rewelacyjne. Swoja pasję przekuła w konkretne zajęcie – jest trenerką personalną. Na jej profilu Fb widnieje prawie 170.000 lajków i fanów wciąż przybywa. Sylwia na swoim profilu udziela porad oraz dodaje zdjęcia ze swoich treningów i prezentuje przemiany osób, które korzystają z jej ćwiczeń.

A wy z kim ćwiczycie?


źródło: ofeminin.plurodaizdrowie.plwikipedia.org


Lifestyle Uroda

4 typy facetów, z którymi nigdy nie powinniśmy się wiązać. Jak ich rozpoznać?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
17 czerwca 2016
Fot. iStock / clownbusiness
 

No czujesz, że coś jest nie tak. Nie umiesz tego nazwać, ale wiesz, że w związku, w którym jesteś coś jest nie w porządku, coś ci nie pasuje. Nie wiesz co. Może próbujesz to tłumaczyć swoimi lękami i szukaniem dziury w całym. I może tak jest. Ale nie musi. Czasami intuicja podpowiada nam, że nie powinniśmy się wiązać z danym facetem, angażować się zbytnio, jednak ją zagłuszamy. Nie chcemy słuchać i pakujemy się w związek, który może się dla nas okazać tragiczny… Może lepiej zdać sobie sprawę w kim się właśnie zakochujemy…

Przemocowiec

Oczywiście, że to nie jest tak, że on cię uderzy w pierwszy dzień związku. To tak nie działa. Jest uroczy, delikatny. Na rękach by cię nosił. Powtarza, jaka jesteś wspaniała, a ty od czasu do czasu czujesz się przy nim bezpiecznie. Od czasu do czasu, bo bywają momenty, kiedy się go boisz. Kiedy wpada w gniew. Rozmawia przez telefon i nagle uderza ręką w ścianę. Z całej siły krzycząc przy tym do telefonu. Kiedy wyzywa panią, która dzwoni z jakąś ofertą – wiadomo, mało kto przepada za tego typu telefonami, ale to nie tłumaczy obelg rzucanych w stronę nic niewinnej rozmówczyni. Potrafi mocno pociągnąć cię za rękę, kiedy nagle decyduje, ze wychodzicie z imprezy. Nie zwraca uwagi na twój sprzeciw, później przeprasza, całuje w nadgarstek, który rozmasowujesz po zbyt mocnym uścisku.

„Ma wybuchowy charakter” tłumaczysz sobie wierząc, że potrafisz go poskromić, że tobie się uda, w końcu jesteś chodzącą łagodnością. Dobrze się czujesz w tym związku?

Manipulator

Jak ty go kochasz. To taki facet ideał. Otacza cię swoją opieką, zamyka w swoich ramionach. Ale czasami znika, przestaje się odzywać. Dzwonisz, a on, że jest w złym stanie i że potrzebuje czasu. Wpadasz w panikę, bo chcesz pomóc. A okazuje się, że w sumie nic się nie stało i wieczorem jest u ciebie z uśmiechem na ustach. Nagle dowiadujesz się, że lepiej ogranicz kontakt z jedną z koleżankę, bo ona cię wykorzystuje, najlepiej by było, jakbyś ograniczyła kontakty z innymi. Ten związek to twoje nieustanne poczucie winy, że za mało się starasz, że jesteś nie wystarczająco dobra, zbyt mało dowodów twojej miłości dajesz.

Miłość, to nie poczucie winy. Pamiętaj. Jeśli ktoś wpędza cię poczucie, że jesteś cały czas niewystarczająca – odpuść. To się nie skończy. W tym związku zawsze będziesz gorszą stroną, a twoje poczucie wartości – cytując za klasykiem – sięgnie bruku.

Uzależniający

Jeśli kiedykolwiek usłyszysz „Beze mnie nic nie znaczysz” – uciekaj. Ale nim do tego dojdzie, rozejrzyj się wokół. Czy od kiedy jesteś z tym facetem zdecydowanie rzadziej spotykasz się ze swoimi przyjaciółmi? Tak wiem, często słyszysz, że poza tobą świata nie widzi, ale jest w nim jakiś niepokój. Planujesz wyjście ze znajomymi do kina i nagle on dzwoni, że zarezerwował stolik w waszej knajpce, dokładnie w tym samym czasie. Fajnie, jasne. Ale kiedy kolejny raz chcesz wyjść bez niego, on znowu wpada na pomysł z „niespodzianką”. Zawłada twoim czasem, organizuje ci dzień, kontroluje. Dowozi zakupy, gotuje, podaje śniadanie do łóżka. A ty czujesz się jak w coraz bardziej za ciasnej klatce. Gdy chcesz z niej wyjść, on dostaje szału. To wtedy słyszysz, że kim ty jesteś, bez niego, że bez niego nic nie znaczysz, że nie potrafisz – tu zaczyna się litania. Jesteś w szoku? Nie czułaś wcześniej zaciskające się smyczy?

Socjopata

I nie mówię o socjopacie zdolnym do najgorszych przestępstw. Chodzi mi o osobę, którą cechuje nieposzanowanie norma społecznych, pogarda wobec innych i egocentryzm. Ale na początku może nas zmylić dosłownie wszystko. Taki mężczyzna zdaje się być ekstrawertykiem, który bryluje w towarzystwie. Nie lubi „tego wszystkiego, co robią inni”. Nie zabierze cię na piknik, na zachód słońca, czy romantyczny spacer. Szybciej staniesz przed ścianką wspinaczkową, możliwością skoku ze spadochronem. Tacy mężczyźni nieustannie potrzebują adrenaliny, karmią się nią. Poza tym przedstawią wszystkie historie tak, by wypaść w nich jak najlepiej, a dodatkowo uczynić je wyjątkowymi. Świetnie udają emocje, wydaje ci się, że on jest taki empatyczny. DO czasu, gdy nie pokaże swojej prawdziwej twarzy, gdy ironicznie nie powie: „Naprawdę wierzyłaś, że mnie coś to obchodzi”. Stanie się sarkastyczny. Będzie wyśmiewał się z twoich uczuć, łez, lęków. Siebie będzie uważał za kogoś lepszego, kogoś kto może tobą pomiatać, tylko nie wiadomo, co mu daje do tego prawo…

Każdy z tych czterech typów mężczyzn potrafi nas zafascynować, ulegamy często ich pierwszemu urokowi. Oni doskonale wiedzą, jak zbiegać o nasze względy, jak trzymać nas na dystans, a pewnym momencie złapać w potrzask. Tyle, że często jakiś szósty zmysł podpowiada – nie idź w to, nie próbuj, to nie jest dobry człowiek. Warto go posłuchać i przyjrzeć się uważniej mężczyźnie, z którym się wiążemy.


Lifestyle Uroda

Po co ja to wszystko robię? Motywacja do życia – gdzie jej szukać?

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
17 czerwca 2016
Fot. iStock/swissmediavision

Umówmy się. W życiu przeciętnej kobiety, matki i żony lub partnerki, raczej nie ma fajerwerków. Praca, szkoła, dom, praca, szkoła, dom. Czasem jakieś spotkanie ze znajomymi. Raz na czas seks lub wcale. I tak, jak te chomiczki w kołowrotkach, pędzimy i kręcimy naszym młynem codziennym.

A co jak nam się odechce? Gdzie szukać motywacji do ciągłego pchania tego wozu? Przede wszystkim – co nas motywuje?

Kasa, kasa, kasa…

Na różnych treningach z kołczingu uczy się, że ludzi najbardziej motywuje pieniądz i władza. Coś w tym jest, bo jak dobrze zarabiamy, to bardziej nam się chce zakładać te garsonki i szpilki do pracy. Dobrze wypłacalna firma to skarb. Mając dobre zarobki bywa jednak, że pracujemy częściej i więcej. A czasu mniej. Wtedy przydaje się władza i umiejętność delegowania zadań 🙂

A tak na serio, władza to po prostu objęcie sterów w naszym życiu. I z myślenia „nie wiem, czy mogę” przejście na „mogę!” Obejmij władzę i ustal jasny cel, do którego dążysz. W tym dniu, w tym miesiącu, w tym roku. To nieistotne. Istotne jest znalezienie odpowiedzi.  Jak to powiedział ktoś mądrzejszy ode mnie: „Musisz odpowiedzieć sobie na jedno (…) ważne pytanie. Co lubisz robić? A potem zacznij to robić.”

Słowa, które mają wielką moc

Nic nigdy nie wzmocni naszej motywacji i samouznania tak jak pochwała. Słowa mają moc, co tu się oszukiwać. Najbardziej ranią, ale mogą też nas wznieść na wyżyny naszych możliwości. Na przykład bardzo mnie zdziwiło, jak pracodawcy na Wyspach chwalą pracowników. Za wszystko i zawsze. Niezależnie czy jesteś pracownikiem fizycznym czy sprzątaczką, to twoja praca ma znaczenie i ktoś to widzi i docenia. I nie ma, że jesteś gorszego sortu.

To samo dzieje się w szkole. Nawet jak dziecko nie zrobi zadania poprawnie, to jest chwalone. Bo zrobiło, bo się starało, bo musi być odpowiednio zmotywowane, by następnym razem zrobić to zadanie z jeszcze większą chęcią i zapałem. Dziwne prawda? Ale działa.

Myślę, że jakbyśmy się chwalili nawzajem, nawet za rzeczy błahe, nasze życie nabrałoby większej motywacji. Czy nie byłoby miło usłyszeć, że ta zupa była pyszna, zamiast za słona?

Czego Jan Jasiowi nie pokaże, tego Jaś się nie nauczy

W życiu fajnie jest znaleźć przykład i się go trzymać. Tak jak trenerki personalne są świetnymi motywatorkami bo same świecą przykładem. Wiele się o tym mówi, jeśli chcesz być dobrym dietetykiem – bądź osobą zdyscyplinowaną w kuchni. Chcesz trenować ludzi, wyhoduj sobie mięśnie. To taki przykład, ale obrazuje meritum. Chcesz  być dobra w tym co robisz, mieć dobre życie, to znajdź osobę o podobnych priorytetach i motywuj się jej przykładem. Gdy zostałam matką, motywowałam się do tej roli przykładami osób, które uważałam, że radzą sobie w tej roli. Gdy zaczynasz pracę motywuj się osobami, które uważasz za dobre w tym zawodzie. I tak dalej i tak dalej.

Zobacz złoto na końcu tęczy

To tak trochę jest jak z tym złotem na końcu tęczy, ale chodzi o jedno. O wizualizację. Inni mogą tego nie widzieć i w to nie wierzyć – ty za to musisz. Wizualizacja celu i wczucie się w rolę osoby, która już zdobyła to czego pragnie, daje siłę i napęd do działania. Po prostu musisz poczuć smak zwycięstwa już przed startem.

Co ci to da? Oprócz chęci na działanie, również poczucie kontroli nad tym co robisz i co planujesz. Wiesz dokładnie jak wygląda cel, widzisz go i znasz każdy krok, który do niego prowadzi.

Z kim przestajesz takim się stajesz.

I koniec. Prawda odwieczna jest taka, że ludzie dookoła nas, ich zdania i opinie, są dla nas motywacją. Lub demotywacją. Segreguj przyjaźnie i odcinaj się od toksycznych ludzi, którzy ciągną w dół. Trzymaj z ludźmi o podobnych priorytetach. Łatwiej się działa i walczy w grupie. Niezależnie od tego jaki jest twój cel i do czego potrzebna ci motywacja, ludzie podobni do ciebie, będą nieocenionym oparciem. Jeśli walczysz ze słabościami poszukaj grupy wsparcia o podobnym profilu. Dzielenie się doświadczeniami i wzajemne zrozumienie to coś czego kupić się nie da.

And the winner is…

Któż z nas nie liczy na to, że gdzieś tam na końcu czeka na nas nagroda? O nagrodach wiemy od dzieciństwa i od dzieciństwa karminy nimi nasze dzieci. Nagroda to po prostu motywacja do pracy. To jest zacna pensja, zasłużony urlop, wyczekane wyjście z przyjaciółkami. Nagroda jest potrzebna choćby nie wiem co. Honoruj się za walkę i pracę nad osiągnięciem celu, nawet jeśli do niego jeszcze daleko. To podobnie jak pochwała, służy temy by dać kopa na dalszy pęd.

Szczęśliwym żyje się lżej

Poza tym wszystkim, co możemy zrobić by by dobiec do mety, musimy nauczyć się czerpać radość z samego biegu. Naprawdę ludziom szczęśliwym żyje się lżej. Pozytywne myślenie to dar, o który warto zabiegać. Jeśli nasz umysł przestawimy z ciągłego negowania na „tak”, będzie nam po prostu łatwiej żyć.  Przestań myśleć i mówić, że dookoła beznadzieja, a cel jest daleko i tak naprawdę nie powiedziane, że osiągalny. Z biegu do mety nie warto zrezygnować. Warto cieszyć się każdym krokiem i potknięciem. Kiedy jesteśmy szczęśliwi każdym dniem, to nawet pogoda nas nie wkurza, bo wiemy, że minie, a po burzy wyjdzie słońce.

linia 2px

karolina paradowska awatar

Karolina Paradowska

Trochę kobieta na krańcu świata, a trochę profesor. Lubi się pomądrzyć, ale nic  nie poradzi, że ma rację. Zazwyczaj. Z zawodu pedagog, z zamiłowania człowiek i matka.  Do życia podchodzi z dystansem i nutką złośliwości.


Zobacz także

10 cytatów z „Harrego Pottera”, które wprowadzą trochę magii do twojego życia

"Chcesz żebym nie dożyła twojego wesela?!". Czyli czego lepiej nie mówić singielce / Singielki są szczęśliwsze - mówią naukowcy

Singielki są szczęśliwsze – mówią naukowcy

„Przestańcie się oszukiwać, jeśli kochamy, walczymy”. List faceta do wszystkich kobiet