Lifestyle

Skałożerca, Klub Gąsienicy, Pofyrtane Drzewa – nowe atrakcje w Parku Rozrywki Rabkoland dostępne już od 29 kwietnia!

Redakcja
Redakcja
27 kwietnia 2022
 

W majówkowy długi weekend w Parku Rozrywki Rabkoland, znajdującym się w Rabce-Zdrój, nastąpi rozpoczęcie nowego sezonu. Na odwiedzających czekają zupełnie nowe atrakcje, ulubieńcy z lat poprzednich, a także nieco kultury – koncerty lokalnego duetu muzycznego i przedstawienia teatralne. Jedno jest pewne – nikt nie będzie się nudził! Park otworzy swoje wrota dla najmłodszych już w piątek, 29 kwietnia.

Park Rozrywki Rabkoland już od ponad 30 lat zapewnia dzieciom niezapomniane przeżycia. Na jego terenie na najmłodszych czekają m.in. takie strefy, jak: Wioska Wikingów, Dolina Trzmiela czy Machinarium, a każda z nich zawiera tematyczne atrakcje. Co roku Park wzbogacany jest o nowe niespodzianki, które pozwalają dzieciom przeżyć niezapomniane przygody. Nie inaczej będzie w nadchodzącym sezonie.

Skałożerca – ekstremalna atrakcja dla poszukiwaczy przygód

Nowa atrakcja zlokalizowana w Góralskiej Dżungli – Skałożerca – to duża karuzela, opanowana przez znane gościom parku krasnale Skałuchy, która zabierze w podróż aż 30 osób na raz i zapewni bardziej ekstremalne przeżycia. Będą mogli z niej korzystać śmiałkowie mierzący powyżej 110 cm wzrostu, a także dorośli. Składa się z 10 ramion, które poruszają się w przód i w tył, a także zapewniają ekscytujące podskoki.

Na dzieci, które preferują spokojniejsze wrażenia, również czekają niespodzianki. W Dolinie Trzmiela powstał nowy teatr. Odgrywane na nim będzie zupełnie nowe przedstawienie, na które serdecznie zaprasza Krucabomba. Spektakle będzie można obejrzeć codziennie, a dokładne godziny pokazów ogłaszane będą na bieżąco.

Gratka dla maluszków – nowe atrakcje Parku Rozrywkowego Rabkoland

Dzieci do 3. roku życia będą mogły skorzystać z nowego Klubu Gąsienicy zlokalizowanego w Dolinie Trzmiela – specjalnej strefie dedykowanej najmłodszym gościom. To ekologiczny, wykonany głównie z drewnianych elementów plac zabaw, który został zaprojektowany na bazie rekomendacji fizjoterapeutów. Znajdziemy tam m.in. skonstruowaną z różnorodnych powierzchni i faktur Ścieżkę Gołych Stóp, pozwalającą rozwijać integrację sensoryczną, a także inne atrakcje pobudzające m.in. spostrzegawczość, motorykę czy koordynację ruchową, jak przeszkody do pokonania i różnorodne gry – wyścigi pszczół czy spadające biedronki.

Małych i dużych głodomorów z pewnością zachwycą również Pofyrtane Drzewa – nowy, wypełniony atrakcjami plac zabaw, zlokalizowany przy Pizzerii pod Palmami, który umili zarówno dzieciom, jak i rodzicom czas oczekiwania na zamówienie.

Majówka w Parku Rozrywki Rabkoland przebiegnie koncertowo!

Już 1 i 3 maja na nowej scenie, zlokalizowanej przy największej restauracji Rabkolandu – “Pasibrzuch”, odbędą się koncerty lokalnego, pełnego uśmiechu duetu muzycznego “Bobass dla dzieci”. Charyzmatyczny i pełny życia Kuba “Bobass’” Wilk – muzyk, instrumentalista, aranżer i producent muzyczny oraz energiczna wokalistka “Violonczelka” zagrają największej przeboje dla najmłodszych.

Warto przypomnieć, że do września została przedłużona ważność bonu turystycznego, który można wykorzystać w Parku Rozrywki Rabkoland. Można posłużyć się nim kupując bilety zarówno w kasach biletowych, jak i online.

Jak widać, w nowym sezonie w Parku Rozrywki Rabkoland nie zabraknie atrakcji, a to jeszcze nie koniec niespodzianek! Ponadto w tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, w parku odbędą się Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy oraz Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia. Zapowiada się sezon pełen wrażeń!


O Parku Rozrywki Rabkoland

Rabkoland to jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w Polsce, znajdujący się w miejscowości Rabka-Zdrój. Park rozpoczął działalność pod nazwą Lunapark Alibaba w 1989 roku. Od 2001 roku funkcjonuje już jako Rabkoland. W latach 2019-2020 miejsce przeszło gruntowną rewitalizację. Na terenie parku można znaleźć atrakcje dla dzieci od 1 do 12 lat, choć w ofercie Rabkolandu bardzo dobrze odnajdują się także dorośli. Urządzenia rozrywkowe są podzielone na 5 stref tematycznych: Machinarium, Dolinę Trzmiela, Góralsko Dżunglę, Wioskę Wikingów i Cyrk Luna. Wśród atrakcji Rabkolandu można wymienić: najmniejszy rollercoaster tylko dla dzieci, Latający Autobus, Wesołą Farmę, Wieżę Duch-Duch czy Kuźnię Wikingów, a także nowości 2022: Klub Gąsienicy, Pofytrane Drzewa czy Skałożercę. Na terenie parku znajduje się ponadto Muzeum Orderu Uśmiechu. Więcej informacji na temat parku można znaleźć na stronie www.rabkoland.pl.


Lifestyle

Nie wybieraj mężczyzny, który wraca – bądź z kimś, kto nigdy nie odchodzi

Redakcja
Redakcja
28 kwietnia 2022
fot. AleksandarNakic/iStock
 

Są dwa rodzaje mężczyzn na tym świecie, ci, którzy pozostaną z tobą mimo wszystko, i ci, którzy cię opuszczą i wrócą, wymęczą, wykończą, odejdą, przeproszą, wrócą i tak dalej. I choć może być kuszące, aby idealizować fakt, że mężczyzna odchodzi, a następnie decyduje się wrócić, naprawdę lepiej nie pakować się w taką relację.

Niektórzy mężczyźni, bez względu na to, co dla nich zrobicie, bez względu na to, jak wspaniały jest seks i bez względu na to, jak bardzo jesteście dopasowani, nigdy nie będą szczęśliwi. Zawsze będą szukać bardziej zielonej trawy. Później, kiedy „zdadzą sobie sprawę”, że popełnili błąd i będą próbowali wrócić, może być ci trudno zdecydować, co robić.

Możesz czuć, że popełnił błąd, a teraz wybiera ciebie. Ale chodzi o to, że gdyby cię wybrał, nigdy by nie odszedł.

Ale są i mężczyźni nastawieni zupełnie inaczej. Są lojalni i kiedy znajdą w tobie coś, co kochają, coś, co cenią, bez względu na to, co dzieje się między wami, nadal pracują i budują jeszcze lepsze relacje. Dobrych relacji się nie znajduje, je się tworzy od zera, buduje i cały czas nad nimi pracuje. I lojalny mężczyzna to wie. Wie, że tak długo, jak traktujesz go dobrze, a związek ma sens, nie ma potrzeby szukać gdzie indziej czegoś lepszego.

Scena 1.

Agata związała się Konradem. Wydawało jej się, że Pana Boga za nogi złapała. Konrad jest świetnie sytuowany, wykształcony, z dobrego domu, w dodatku doskonale tańczy i potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. A, i mama Agaty go uwielbia. Na początku wszystko było dobrze – randki, wspólne weekendy, dobry seks, Agata powoli mościła się w tym związku, czuła się dobrze i pewnie. Pierwszy kryzys nastąpił, kiedy Agata zaczęła mieć problemy w pracy. Nowy szef był wymagający, chciał, żeby zespół pracował po godzinach, bywało, że projekty dopinali nawet w weekendy. Konrad protestował i ona to nawet rozumiała. Stała się nerwowa, nie miała czasu na spotkania ani ochoty na seks. Wsparcia się nie doczekała, natomiast słów, jakie znała tylko z filmów: „powinniśmy od siebie odpocząć”, owszem. Konrad zniknął z jej życia. Była w szoku. Na szczęście zapiernicz w pracy nie pozwalał jej na roztrząsanie prywatnych spraw, po pracy padała na twarz. I kiedy już prawie wyparła to, co się stało, do drzwi w sobotnie popołudnie zapukał Konrad. Z bukietem, butelką wina i oczami kota ze Shreka. Była tak zaskoczona i tak wyczerpana, że wpuściła go, nawet rzuciła mu się w ramiona. Został na noc. I na kolejne miesiące. Tuż przed świętami znów zaczął się oddalać, najpierw emocjonalnie – był nieobecny, nie chciał nic robić we dwójkę, gapił się w telefon i ewidentnie z kimś pisał. Zaczął przebąkiwać coś o przestrzeni i że musi wyjechać służbowo na tydzień. Zniknął po raz kolejny. Wyjazd się przedłużał, tym razem Agata już nie odpuściła. Pisała, dzwoniła, pytała, nawet zadzwoniła do jego matki. Ta zaprosiła ją na święta, obiecała, że pogada z Konradem. I faktycznie, znów kwiaty, prezent, mnóstwo czułości… I tak to trwa już trzy lata. W tym czasie przerwę w związku zarządzał cztery razy.

***

Taki facet zawsze odejdzie. W krótkim momencie, gdy życie zaczyna mu się wydawać nudne lub pozbawione blasku, powie, że to nie działa, a potem pójdzie odwiedzić uroczą blondynkę, która podała mu piwo w barze w zeszły wtorek. A kiedy coś się nie ułoży, wróci do ciebie, błagając cię, abyś wróciła. I bez względu na to, jak to oprawisz, to NIE jest miłość. Jego wielki powrót nie oznacza, że cię kocha lub że miał jakieś piękne objawienie. Oznacza to, że wyszedł, posmakował świata i wrócił do swojej strefy komfortu. Jeśli pozwolisz mu wracać, pozwolisz mu traktować cię tylko jak element menu, a nie jak człowieka.

Lotny facet, poszukiwacz przygód, ten, który odchodzi, wraca, a następnie odchodzi ponownie, bo prawie w 100% ma gwarancję, że tak będzie zawsze. I w końcu zostawi cię powieszonego na dobre, aby być czyimś ryzykiem lotu. I uwierz, nie jest wart zachodu.

Scena 2.

Iza od 20 lat jest żoną Michała. Poznali się na imprezie studenckiej, mieli wspólnych znajomych. Ona po kolejnym rozstaniu, on z opinią playboya i wianuszkiem adoratorek wokół. Wydawać by się mogło, że to ostatni facet, z którym da się stworzyć coś trwałego. Ale okazało się, że potrzeba było po prostu odpowiedniej osoby. Michał zakochał się na zabój. Po prostu zwariował z tej miłości. Robił dla Izy wszystko, nawet pisał listy na kartkach z zeszytu, kiedy akurat nie mogli spędzić ze sobą weekendu czy części wakacji. Oswajał ją krok po kroku, a ona nawet nie wiedziała, że potrzebuje takiego oswojenia. Kochali się jak dzieciaki. I kochają do dziś. Wychowali dwójkę dzieci, za moment zostaną sami i… wiedzą, że rozpoczną całkiem nowe życie, całkiem nowy/stary związek. Nie mogą się doczekać. Czy nie było kryzysów? Oczywiście, że były. Michał nawet z obrączką na palcu był adorowany przez kobiety – w pracy (nawet jedna po paru kieliszkach powiedziała Izie, żeby uważała, bo ona tylko pstryknie i Michał będzie jej), w delegacjach czy na rowerowych wypadach z bratem. Ale nigdy nawet przez moment przez myśl mu nie przeszło, żeby spróbować. Iza mówi, że jest go pewna bardziej niż samej siebie, choć naprawdę trudno jej uwierzyć, że to się dzieje naprawdę.

***

Mężczyzna taki, jak Michał wie, że bezwarunkowa miłość jest tym, z czego składa się prawdziwy związek. Wie, że będą wzloty i upadki i że czasami iskra zgaśnie na krótką chwilę. On wie, że to od dwojga zależy, czy rozpali się ta iskra, wie, że należy ją nieustannie karmić i odżywiać. I tylko z takim typem człowieka znajdziesz szczęśliwą przyszłość.

Nie wybieraj mężczyzny, który wraca – wybierz tego, który nigdy nie odchodzi.


Lifestyle

Woda kwiatowa i hydrolaty: dlaczego warto zacząć je stosować

Redakcja
Redakcja
27 kwietnia 2022
hydrolaty
fot. HMVart/iStock

Obecnie producenci kosmetyków do pielęgnacji skóry oferują wiele innowacyjnych rozwiązań. Jednak najlepsze z nich nadal opierają się na składnikach naturalnych. Na przykład wody kwiatowe i hydrolaty. Dowiedzmy się, czym są, czy jest między nimi różnica i dlaczego warto je stosować w codziennej pielęgnacji skóry i nie tylko.


Woda kwiatowa i hydrolaty: czy istnieje różnica?

Bardzo często terminy te są używane jako synonimy. Nie jest to jednak do końca prawda. Hydrolat może być wodą kwiatową, ale nie każda woda kwiatowa może być hydrolatem. Hydrolat to produkt otrzymywany w procesie destylacji z parą wodną. Innymi słowy, jest to skondensowana para wodna, która powstaje w wyniku przetwarzania określonych surowców naturalnych: kwiatów, nasion, liści itp. W rezultacie otrzymujemy wodę o mlecznym lub innym półprzezroczystym odcieniu i lekkim kwiatowym zapachu.

Jeśli ekstrakt jest wytwarzany z kwiatu (róży, lawendy, rumianku itp.), to otrzymana woda jest nazywana wodą kwiatową.

Korzyści płynące z naturalnego hydrolatu

Naturalne hydrolaty mają wiele zastosowań, od kosmetyków po profilaktykę chorób. Można je stosować wewnętrznie (ale nie w przypadku konwalii, piwonii, tulipanów, bzów i roślin trujących), a także do nosa lub oczu.

Częściej jednak hydrolaty są stosowane jako:

  • tonik nawilżający i tonizujący skórę;
  • dodatek do kremów do twarzy, szamponów;
  • środek inhalacyjny;
  • środek leczniczy na rany i inne problemy dermatologiczne.

Najpopularniejsze hydrolaty

Istnieje tak wiele odmian hydrolatów, jak wiele jest rodzajów olejków eterycznych. Każda z nich ma swój własny, niepowtarzalny zestaw korzyści. Najpopularniejsze z nich to:

  • Hydrolat różany (lub woda różana) — nawilża, usuwa łuszczenie się skóry i suchość, wygładza zmarszczki, matuje, ujędrnia, likwiduje opuchliznę i ma właściwości bakteriobójcze. Ma również wyjątkowy zapach.
  • Hydrolat lawendowy sprawdził się szczególnie dobrze jako tonik do skóry tłustej. Ma działanie łagodnie kojące, dlatego może być stosowany przed snem.
  • Hydrolat rumiankowy — odpowiedni dla skóry suchej i normalnej. Przynosi ulgę wysypkom i łagodzi zaczerwienienia.
  • Hydrolat rozmarynowy to kolejna dobra propozycja dla skóry tłustej. Normalizuje wydzielanie sebum, nie wysuszając skóry. Może być również stosowany do pielęgnacji włosów.

Każdy hydrolat jest delikatny, ale skuteczny. Praktycznie nie ma przeciwwskazań (z wyjątkiem alergii na określony składnik) i jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry, nawet wrażliwej.


Zobacz także

W „Down the road” stoi w cieniu Kossakowskiego. Ale to ona zna wszystkie tajemnice uczestników show

Pierwszy dzień szkoły – kto się bardziej cieszy? Dzieci? A może rodzice?

Czy jesteś już pracoholikiem? Sprawdź, po której stronie cienkiej linii stoisz