Go to content

Jak wyszczuplić twarz? Jest na to kilka sposobów

Każda z nas znajdzie na swoim ciele miejsce, w którym tłuszczu jest jakby więcej. Jedne narzekają na uda i pupę, inne na brzuch czy ramiona. Ale znajdą się też takie, u których tłuszcz odkłada się na twarzy. To może być szczególnie dołujące, bo jak wszyscy wiemy – buzia jest naszą wizytówką. Choć nie da się „schudnąć z określonej partii ciała”, istnieje kilka trików, by je wyszczuplić. I nie chodzi wcale o operację! Sprawdź, co możesz zrobić, żeby poprawić owal swojej twarzy. 

Znajdź przyczynę

Istnieje wiele medycznych schorzeń, które mogą powodować obrzęki na twarzy. Jeżeli notorycznie jesteś opuchnięta na buzi, może ci się wydawać, że jest to tkanka tłuszczowa. Odpowiedzialne mogą być hormony, a także niektóre leki. Dlatego, zanim zaczniesz stosować różne metody, skonsultuj się z lekarzem. Obrzęk twarzy może być pierwszym objawem groźnej choroby, dlatego nie wolno go bagatelizować. Może się okazać, że wystarczy wdrożyć odpowiednie leczenie, by rozprawić się ze swoim odbiciem w lustrze.

Zmień dietę

Często nie mamy świadomości, że to, co jemy, może szkodzić naszej skórze, powodować stan zapalny, podrażnienie, zaczerwienienie. Na pierwszy ogień weź sól, cukier i alkohol. Te trzy produkty mogą odbić się na twojej twarzy, powodując obrzęki i podrażnienia. Ale winowajcą może też być gluten, nabiał czy kurze białko. Możesz powoli odstawiać różne produkty i obserwować reakcję swojego organizmu lub wybrać się do dietetyka, który pomoże ci dobrać odpowiednią dietę.

Ćwicz regularnie

Aktywność fizyczna powoduje utratę tkanki tłuszczowej z całego ciała. Oczywiście, niektóre partie są bardziej oporne, ale akurat twarz do nich nie należy. Szybko widać po buzi, że ktoś stracił kilka kilogramów. Jeżeli więc zależy ci na poprawie owalu twarzy, musisz zacząć regularnie ćwiczyć. Skorzysta na tym całe twoje ciało. Ty najprawdopodobniej nie będziesz widziała efektów, dlatego dobrze zrobić sobie zdjęcia przed rozpoczęciem treningów i powtórzyć je po kilku tygodniach. Na pewno zauważysz różnicę.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Fot. iStock/GeorgeRudy

1/1 Jak wyszczuplić twarz? Jest na to kilka sposobów

Ćwicz swoją twarz

Istnieje coś takiego jak gimnastyka twarzy, a nawet… joga twarzy. W internecie nie brakuje filmików instruktażowych. Warto się z nimi zapoznać, ponieważ pomagają utrzymać mięśnie w dobrej formie, a twarz naprawdę ma ich całkiem sporo. Nie tylko wyszczuplisz buzię i poprawisz swój wygląd, ale także opóźnisz procesy starzenia się skóry.

Dużo śpij

Sen naprawdę potrafi zdziałać cuda. Po 30. roku życia twoja skóra coraz szybciej się starzenie i znacznie trudniej regeneruje. To bardzo ważne, byś się wysypiała. Nie zapomnij też o stosowaniu kremów przeciwzmarszczkowych na noc i na dzień. W połączeniu z minimum 7 godzinami snu oraz zmianą stylu życia znacznie poprawią wygląd twojej twarzy.

Pójdź do kosmetyczki

Pod skórą może gromadzić się limfa, która powoduje, że twoja twarz wygląda na obrzękniętą. Odpowiedni masaż pomoże ci rozprawić się z problemem. Ważne jednak, żeby zabieg wykonała wykwalifikowana osoba.

Nie spiesz się z operacją

Na wszelkie liftingi, korekty i botoksy jeszcze przyjdzie czas, jeśli naprawdę nie wyobrażasz sobie, że mogłabyś się bez nich obejść w przyszłości. Teraz staraj się wykorzystać wszystkie inne, możliwe sposoby.

Źródło: Woman’s Day