Lifestyle Uroda

Jak wyszczuplić twarz? Jest na to kilka sposobów

Redakcja
Redakcja
28 lutego 2018
Fot. iStock/GeorgeRudy
Następny

Każda z nas znajdzie na swoim ciele miejsce, w którym tłuszczu jest jakby więcej. Jedne narzekają na uda i pupę, inne na brzuch czy ramiona. Ale znajdą się też takie, u których tłuszcz odkłada się na twarzy. To może być szczególnie dołujące, bo jak wszyscy wiemy – buzia jest naszą wizytówką. Choć nie da się „schudnąć z określonej partii ciała”, istnieje kilka trików, by je wyszczuplić. I nie chodzi wcale o operację! Sprawdź, co możesz zrobić, żeby poprawić owal swojej twarzy. 

Znajdź przyczynę

Istnieje wiele medycznych schorzeń, które mogą powodować obrzęki na twarzy. Jeżeli notorycznie jesteś opuchnięta na buzi, może ci się wydawać, że jest to tkanka tłuszczowa. Odpowiedzialne mogą być hormony, a także niektóre leki. Dlatego, zanim zaczniesz stosować różne metody, skonsultuj się z lekarzem. Obrzęk twarzy może być pierwszym objawem groźnej choroby, dlatego nie wolno go bagatelizować. Może się okazać, że wystarczy wdrożyć odpowiednie leczenie, by rozprawić się ze swoim odbiciem w lustrze.

Zmień dietę

Często nie mamy świadomości, że to, co jemy, może szkodzić naszej skórze, powodować stan zapalny, podrażnienie, zaczerwienienie. Na pierwszy ogień weź sól, cukier i alkohol. Te trzy produkty mogą odbić się na twojej twarzy, powodując obrzęki i podrażnienia. Ale winowajcą może też być gluten, nabiał czy kurze białko. Możesz powoli odstawiać różne produkty i obserwować reakcję swojego organizmu lub wybrać się do dietetyka, który pomoże ci dobrać odpowiednią dietę.

Ćwicz regularnie

Aktywność fizyczna powoduje utratę tkanki tłuszczowej z całego ciała. Oczywiście, niektóre partie są bardziej oporne, ale akurat twarz do nich nie należy. Szybko widać po buzi, że ktoś stracił kilka kilogramów. Jeżeli więc zależy ci na poprawie owalu twarzy, musisz zacząć regularnie ćwiczyć. Skorzysta na tym całe twoje ciało. Ty najprawdopodobniej nie będziesz widziała efektów, dlatego dobrze zrobić sobie zdjęcia przed rozpoczęciem treningów i powtórzyć je po kilku tygodniach. Na pewno zauważysz różnicę.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle Uroda

„Kto wie, może kiedyś los znów nas połączy i odegramy swoje bohaterskie role w zupełnie innej bajce”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
28 lutego 2018
 

Witaj Kopciuszku!

Tak, w tej chwili tylko tak potrafię Ciebie nazwać. Pamiętasz? Kiedy podczas wspólnego wyjazdu i normalnej, koleżeńskiej rozmowy nagle, zerwałeś się na równe nogi i uciekłeś? Nie wiedziałam co się dzieje? Zdezorientowana, wysłałam Ci SMS-a z zapytaniem: „Czy coś powiedziałam nie tak, że spierdzieliłeś jak Kopciuszek?” Podobno bardzo rozbawiłam Cię tym tekstem, uwierz mi,że samą siebie też! Ale na poważnie odpisałeś,że wyszedłeś ponieważ znasz siebie i bałeś się,że zrobisz  coś, co może później popsuć nasze stosunki koleżeńskie.

Zdawałam sobie sprawę, że rzeczywiście moglibyśmy się zapomnieć, ale nie czułam strachu, wręcz przeciwnie,ten tekst o baniu się na mnie zadziałał jak… zachęta! Tej nocy nie mogłam zasnąć i obudziły mnie przeraźliwe odgłosy. Wysłałam do Ciebie SMS-a (mimo bardzo wczesnej godziny) z zapytaniem, czy słyszysz, co się dzieje i dodałam, że boję się. I tym razem zaskoczyłeś mnie szybką odpowiedzią, ale tym razem w stylu Supermana: idę do Ciebie! Okazało się, że oboje boimy się …wiatru.

Od tej chwili czułam się jak w najpiękniejszej bajce. Nikt wcześniej nie okazał mi tyle miłości, szacunku, troski i uwagi. Nikt nie patrzył na mnie do tej pory wzrokiem tak pełnym podziwu i namiętności. Czułam się piękna i kochana. Nic wtedy nie było nam w stanie przeszkodzić… To co prawdopodobnie miało być barierą, okazało się ułatwieniem. W pracy potrafiliśmy utrzymywać dystans i powściągliwość, ale jednocześnie codziennie kontakty coraz bardziej przybliżały nas. Byliśmy do siebie podobni pod wieloma względami, więc łatwo definiowaliśmy swoje potrzeby, a to było magiczne i piękne.

Mimo tego, że ta piękna bajka nie trwała długo, bo życie napisało nam inny scenariusz, ja czułam się jak księżniczka…Oboje mieliśmy piękny i niepowtarzalny czas, którego  z pewnością nigdy nie zapomnimy i z uśmiechem na ustach będziemy go wspominać. Na zawsze zostanie w nas muzyka, która pomagała nam w chwilach rozłąki jak i uniesień. Kiedyś podesłałeś mi link do utworu, który opisuje naszą bajeczną miłość i wiedziałam, że to jest przekaz Twoich uczuć…

Chciałam Ci podziękować za to, że na nowo odkryłeś we mnie kobietę, że przeżyłam dzięki Tobie najpiękniejsze i najcudowniejsze chwile mojego życia. Kto wie, może kiedyś los znów nas połączy i odegramy swoje bohaterskie role w zupełnie innej bajce, zakończonej happy endem…

M.S.

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Lifestyle Uroda

To nie mogło się udać! 17 dowodów na to, że twój eks prawdopodobnie był narcyzem

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
27 lutego 2018
Fot. iStock/mammuth

Ocierasz jeszcze łzy po ostatnim związku? Zastanawiasz się, co poszło nie tak? Dlaczego się rozstaliście? Przecież tyle z siebie dałaś, wyciągnęłaś wnioski z poprzednich związków. I kicha. Znowu nie wyszło.

Tylko czy to naprawdę twoja wina? Czy to w sobie musisz szukać powodów, dla których dzisiaj nie jesteście razem? A gdyby tak obiektywnie przyjrzeć się jemu? Dlaczego akurat przez niego cierpisz tak bardzo? Co takiego się stało, że dzisiaj czujesz się bardzo zraniona i użyta?

Jasne, miłość zmienia ludzi, sprawia, że chcą być dobrzy dla tego, kogo kochają. Zmienia, ale nie wszystkich. Są tacy, którzy zawsze bardziej będą kochać siebie bardziej, a ty staniesz się z czasem jedynie dodatkiem do ich narcystycznej osobowości. Pomyśl o swoim eks, przeanalizuj jego zachowania.

Jak często wasze rozmowy skupiały się na nim?

Policzmy, ile razy w trakcie rozmowy używał słowa „ja”. Przewracał oczami, gdy próbowałaś odwrócić jego uwagę, powiedzieć o swoich uczuciach? Tego typu faceci dbają tylko o siebie, o nikogo więcej.

Wszystko musiało iść po jego myśli?

Nie było w waszym związku miejsca na negocjację lub kompromis? On coś powiedział i trzeba to było zaakceptować bez żadnych pytań? I pewnie spodobała ci się jego stanowczość na początku, to jednak z czasem uświadamiałaś sobie coraz wyraźniej, że dla niego nie ma znaczenia twoje zdanie, że tak naprawdę, to on cię w ogóle nie słuchał.

Manipulował i kontrolował?

Chodzi o małe rzeczy, o ton głosu, jak coś zostało powiedziane. Wiedział dokładnie jak cię dotknąć, zranić, ale też jak nakłonić do zrobienia czegoś wbrew sobie. Był jak lalkarz pociągający za twoje sznurki.

Zasady nigdy go nie dotyczyły?

Nawet, gdy próbowałaś coś z nim uzgodnić, sprawić, by tobie było lepiej w związku, on miał to za nic. Był ponad zasadami. Robił to, na co on w danej chwili miał ochotę. I tyle.

Dbał o swoją reputację?

Bardzo dbał o to, co ludzie o nim pomyślą. Lubił kontrolować narrację, zwłaszcza gdy to ty o nim opowiadałaś, tak, by wypaść w oczach innych wyjątkowo Kłamał, by chronić swoją reputację. I nie obchodziło go, czy kogoś skrzywdzi, ważne, żeby on zawsze był w dobrym świetle przedstawiony.

Obarczał cię winą za wszystko?

Nic nigdy nie było jego winą. Kiedy coś zgubił, krzyczał, że to na pewno przez ciebie. Gdy poniósł porażkę, także ty byłaś winna. Za każdym razem od małych do największych spraw.

Pożerał twoją energię?

Z tygodnia na tydzień będąc w tym związku, czułaś jak opuszcza cię energia. Jak każda rozmowa z nim (oczywiście na jego temat) sprawia, że tracisz motywację do działania, gubisz swoje pozytywne nastawienie do świata. Narcyzi karmią się taką energią.

Miał dwie różne osobowości?

Potrafił być czarujący i charyzmatyczny, zwłaszcza w towarzystwie? Wiedział, jak się dobrze sprzedać i to robił. Jednak za zamkniętymi drzwiami, gdy zostawał z tobą sam na sam, cały jego czar pryskał.

Nie przyjmował żadnej krytyki?

Tobie z wielką przyjemnością mówił, co powinnaś w sobie zmienić, co na siebie założyć, dawał ci rady, o które nawet nie prosiłaś. Ale nie daj Boże, gdybyś to ty go skrytykowała. Przecież on zawsze był przekonany, że niczego w sobie zmieniać nie musi.

Wymyślał niestworzone wymówki?

Zawsze potrafił się usprawiedliwić. Nie zdążył, bo piec mu wbiegł na drogę, odwiózł go do weterynarza. Jednak ty zawsze musiałaś być na każdego jego zawołanie. Bez wymówek.

Dążył do perfekcji?

Nie uznawał czegoś takiego, jak niepowodzenie. Przecież on nigdy by sobie na nie nie pozwolił. Przez to sprawiał, że czułaś się gorsza, bo nie mogłaś za nim nadążyć.

Brakowało mu empatii i zrozumienia?

Kiedy próbowałeś mu powiedzieć o czymś, co cię zdenerwowało, nie potrafił tego zrozumieć. Nie potrafił spojrzeć na świat z twojej perspektywy, wczuć się w twoją sytuację. Zresztą, nawet nie podjął takiej próby.

Odsunął się, gdy byliście zbyt blisko?

Narcyz stawia swój mur bardzo wysoko. Nauczył się dawno temu, że skłonność do bliskości jest oznaką słabości. Dlatego nigdy nie pozwolił ci się do siebie zbytnio zbliżyć. Kiedy wydawało ci się, że coś już rozumiesz, on stawał się dla ciebie zupełnie obcy. Taka jego obrona przed zranieniem.

Odrzucał, żeby cię na nowo odzyskać?

Ten, kto cię zranił, nie może być tym, który naprawi wyrządzone zło. On odgrywał obie te role. Krzyczał na ciebie, sprawiał, że czułaś się okropnie, a potem się zmieniał, trzymał cię w ramionach i mówił, że kocha.

Zawsze wywlekał coś z przeszłości?

Nawet, jak ci powiedział, że wybacza, że nic się nie stało, to i tak potrafił ni z tego ni z owego wrócić do sytuacji sprzed długiego czasu. Narcyzi wszystko pamiętają, kolekcjonują perełki do szantażu, są gotowy do ich użycia w każdym momencie.

Zmienił definicję miłości?

Sprawił, że uwierzyłeś, że tylko on cię pokocha ogromną i szczerą miłością. Tymczasem jemu chodziło tylko o to, by ktoś kochał jego, nie zamierzał odwzajemniać tego uczucia.

Na ile z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco? Przyjrzałaś się mu dokładnie? Widzisz, że nie ma twojej winy w tym, że wasz związek się rozpadł? On nie jest zdolny do kochania ciebie, ani nikogo innego, poza nim samym.


źródło: thoughtcatalogy.com

 


Zobacz także

Oskarżone o "czarną bluzkę"... Nauczycielki muszą tłumaczyć się przed komisją dyscyplinarną. Dokąd zmierzamy?

Oskarżone o „czarną bluzkę”… Nauczycielki muszą tłumaczyć się przed komisją dyscyplinarną. Dokąd zmierzamy?

Życie z alkoholikiem. Jak pomóc bliskiej osobie uzależnionej od alkoholu?

12 rzeczy, których nigdy nie powinnaś się wstydzić