Go to content

Jak domowym sposobem zrobić cukrową depilację?

Jak zrobić wosk cukrowy w domu
Fot. iStock / puhhha

Po co golić nogi maszynką, skoro w domu można zrobić własny wosk cukrowy? Golenie sprawia, że mamy podrażnioną skórę i wrastające włoski. Do tego daje efekty na kilka dni – w najlepszej opcji. Z drugiej strony można iść do kosmetyczki, ale czy nie lepiej wydać pieniądze na coś innego niż depilacja, którą możemy zrobić same? 

Jeśli choć raz zdecydowałaś się na depilację cukrowym woskiem, to wiesz, że jest ona bardzo delikatna dla skóry. Wszystko co naturalne nie powoduje podrażnień.

Jak zrobić wosk cukrowy w domu

Składniki:

2 szklanki białego cukru
1/4 szklanki soku z cytryny
1/4 szklanki wody
Jak widać, wszystkie składniki są w 100% naturalne i prawdopodobnie już je masz w swojej kuchni.

Przygotowanie:

W średniej wielkości garnku wymieszaj drewnianą łyżką wszystkie składniki. Postaw naczynie na dużym ogniu i poczekaj aż całość się spieni. Następnie zmniejsz gaz i stale mieszaj – nie przestawaj mieszać, w przeciwnym razie mieszanka stwardnieje i będziesz musiała zacząć od początku. Gotuj całość (mieszając!) do momentu uzyskania złotego koloru. Powinno to trwać od 5 do 10 minut. Zdejmij garnek z ognia, odczekaj pięć minut, następnie mieszankę umieść w lodówce, mieszanka musi się schłodzić. Jej konsystencja powinna być gęsta, ale plastyczna.

Po schłodzeniu za pomocą drewnianej łyżki, łopatki, a nawet rąk niewielką ilość wosku cukrowego weź z miski i dłońmi ukształtuj kulkę. Rozpłaszcz ją w miejscu, które chcesz wydepilować. Możesz też położyć wosk w postaci pasków. Pocieraj dłońmi przez chwilę, a następnie weź głęboki oddech i koniec wosku pociągnij szybkim ruchem w kierunku przeciwnym do rosnących włosków. Jeden kawałek możesz użyć trzy a nawet cztery razy. Wosk możesz stosować na dowolnej części ciała. Efekt depilacji powinien utrzymywać się nawet do kilku tygodni.


 

źródło: styletips101.com