Lifestyle Uroda

Jak domowym sposobem zrobić cukrową depilację?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
6 grudnia 2017
Jak zrobić wosk cukrowy w domu
Fot. iStock / puhhha
 

Po co golić nogi maszynką, skoro w domu można zrobić własny wosk cukrowy? Golenie sprawia, że mamy podrażnioną skórę i wrastające włoski. Do tego daje efekty na kilka dni – w najlepszej opcji. Z drugiej strony można iść do kosmetyczki, ale czy nie lepiej wydać pieniądze na coś innego niż depilacja, którą możemy zrobić same? 

Jeśli choć raz zdecydowałaś się na depilację cukrowym woskiem, to wiesz, że jest ona bardzo delikatna dla skóry. Wszystko co naturalne nie powoduje podrażnień.

Jak zrobić wosk cukrowy w domu

Składniki:

2 szklanki białego cukru
1/4 szklanki soku z cytryny
1/4 szklanki wody
Jak widać, wszystkie składniki są w 100% naturalne i prawdopodobnie już je masz w swojej kuchni.

Przygotowanie:

W średniej wielkości garnku wymieszaj drewnianą łyżką wszystkie składniki. Postaw naczynie na dużym ogniu i poczekaj aż całość się spieni. Następnie zmniejsz gaz i stale mieszaj – nie przestawaj mieszać, w przeciwnym razie mieszanka stwardnieje i będziesz musiała zacząć od początku. Gotuj całość (mieszając!) do momentu uzyskania złotego koloru. Powinno to trwać od 5 do 10 minut. Zdejmij garnek z ognia, odczekaj pięć minut, następnie mieszankę umieść w lodówce, mieszanka musi się schłodzić. Jej konsystencja powinna być gęsta, ale plastyczna.

Po schłodzeniu za pomocą drewnianej łyżki, łopatki, a nawet rąk niewielką ilość wosku cukrowego weź z miski i dłońmi ukształtuj kulkę. Rozpłaszcz ją w miejscu, które chcesz wydepilować. Możesz też położyć wosk w postaci pasków. Pocieraj dłońmi przez chwilę, a następnie weź głęboki oddech i koniec wosku pociągnij szybkim ruchem w kierunku przeciwnym do rosnących włosków. Jeden kawałek możesz użyć trzy a nawet cztery razy. Wosk możesz stosować na dowolnej części ciała. Efekt depilacji powinien utrzymywać się nawet do kilku tygodni.


 

źródło: styletips101.com


Lifestyle Uroda

Co zrobić, by włosy urosły 5 cm w 1,5 godziny? Istnieje taki zabieg!

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
6 grudnia 2017
Fot. iStock / bluecinema
 

Wyobrażacie sobie wizytę u fryzjera, po której wychodzicie z dłuższymi o kilka centymetrów włosami? Nie, nie, żadne przedłużanie, doklejanie i inne dziwactwa. Istnieje zabieg, który wydłuża naturalne włosy nawet o ok. 5 cm!

Okazuje się, że magiczna technika opiera się na rozciąganiu włosów. Aby to było możliwe, uprzednio włosy przechodzą skomplikowany zabieg nawilżający i odnawiający, który specjalista przygotowuje za każdym razem indywidualnie – idealnie do dobrany dla każdej klientki. Innowacyjna metoda sygnowana jest nazwiskiem paryskiego fryzjera Philipa B..

Co jeszcze zaskakuje? Podobno nie ma zbyt zniszczonych włosów, by zakwalifikowały się na takie wydłużanie. A im gorszy jest ich stan początkowy, tym bardziej spektakularny efekt końcowy.

Aby rozciągnąć włosy, przedłużając je o kilka cm, odmładzając je i czyniąc lżejszymi, mam niezawodną technikę: nawilżam włosy aż do granic możliwości (…) Zabieg wymaga czasu, precyzji i hiperaktywnych składników. Maksymalnie nawilżone włosy odzyskują swoją elastyczność i mogą być bezpiecznie rozciągnięte”* – mówi stylista.

A teraz te „złe” wiadomości. Takiemu zabiegowi możecie się poddać w ekskluzywnym SPA dla włosów Philip B., które mieści w Paryżu,  w hotelu Royal Monceau. Powitają was gorąco najlepszymi paryskimi makaronikami i poczujecie się jak księżniczki, ale… Koszt zabiegu to 1.200 euro – jeśli będziecie gośćmi hotelu, będzie zniżka 😉 , zapłacicie jedynie 900 euro za kompletny zabieg.

Reszta to tajemnica. Skusiłybyście na taką pielęgnację, gdyby nie ograniczały was pieniądze?


Źródło: *ofeminin.pl


Lifestyle Uroda

7 przyczyn zawrotów głowy. Kiedy powinny naprawdę zaniepokoić?

Redakcja
Redakcja
6 grudnia 2017
Fot. iStock/kieferpix

Odczucia towarzyszące zawrotom głowy nie należą do najprzyjemniejszych. Problem z utrzymaniem równowagi, uczucie kołysania czy wirowania otoczenia może wynikać np. z niegroźnego zmęczenia czy zbyt gwałtownego podniesienia się. Jeśli pojawiają się często, mogą mieć poważniejsze przyczyny, którym trzeba przyjrzeć się im baczniej.

Czym jest ten problem?

Zawroty głowy są częstą przypadłością, która dotyka 20-30% populacji, najczęściej kobiety oraz osoby starsze. Niełatwo jest zdefiniować w jeden sposób problem, ponieważ różne osoby mogą odczuwać zawroty inaczej. Może to być złudzenie ruchu (wirowania, kołysania, unoszenia), bez zewnętrznej przyczyny ruchu. W drugim rodzaju zawrotów głowy towarzyszy złudzenie niestabilności, niepewności chodu, braku równowagi, obawy przed upadkiem. Są one skutkiem zaburzeń bardzo złożonego układu błędnikowego, który przewodzi do mózgu bodźce słuchowe oraz przekazuje informacje o położeniu, równowadze ciała. Mogą im towarzyszyć inne objawy, takie jak nudności, niekiedy wymioty, szumy w uszach, pogorszenie słuchu, bladość, pocenie się. Przyczyny zawrotów głowy mogę być różne, a niektóre wymagają konsultacji specjalisty.

7 przyczyn zawrotów głowy wymagających kontroli lekarza

1. Choroby ucha zewnętrznego i środkowego

Przyczyną zawrotów głowy mogą być problemy takie jak zapalenie trąbki słuchowej, nagromadzenie woszczyny czy ucisk spowodowany ciałem obcym.

2. Niedociśnienie tętnicze

Niska wartość ciśnienia tętniczego jest częstą przyczyną kłopotów. Najczęściej pojawia się  po nagłym przyjęciu pozycji stojącej, np. po wstaniu z łóżka lub krzesła.

3.  Hipoglikemia

Zbyt niski poziom glukozy we krwi, który jest często spotykany u osób cierpiących na cukrzycę, również powoduje zawroty głowy. Glukoza jest głównym źródłem energii dla mózgu i przy spadku jej poziomu, mózg funkcjonuje gorzej.

4. Niewydolność układu krążenia

Słabe krążenie krwi dostarczającej tlen i składniki odżywcze do narządów zaburza pracę mózgu. Zawroty głowy mogą wynikać też ze zmian miażdżycowych w naczyniach w mózgu.

5. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego

Ucisk na tętnice kręgowe po urazach kręgosłupa szyjnego mogą powodować zawroty.

6. Choroby ucha wewnętrznego

Uszkodzenie ucha wewnętrznego lub nerwu przedsionkowo- ślimakowego np. w chorobie Meniere`a, zapaleniu nerwu przedsionkowo-ślimakowego, choroby lokomocyjnej czy na skutek urazu lub toksycznego działania leków, może być przyczyną prawdziwych zawrotów głowy.

7. Choroby neurologiczne

Uszkodzenie niektórych części mózgu i móżdżku odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej równowagi odpowiada za zawroty głowy. Mogą one wynikać z przebytego udaru mózgu, guzów móżdżku, padaczki, migreny czy też chorób demielinizacyjnych (stwardnienie rozsiane).

Fizjologiczne zawroty głowy nie powinny budzić niepokoju. Do wizyty u lekarza powinny skłonić zawroty głowy, które pojawiają się bez przyczyny, „znikąd”, szczególnie gdy towarzyszy im  ból głowy, nudności, wymioty, problemy z widzeniem, ze słuchem, poruszaniem się, drętwienie kończyn, ból w klatce piersiowej, problemy z oddychaniem i inne.

źródło: neurologia.mp.plzdrowie.flink.pl


Zobacz także

Wstydziłam się tego, że on pije, że przychodzi po mnie do szkoły śmierdzący wódką, że inni myślą: „to córka pijaka”. Kim są DDA?

Hydrorelaks w solance? Dlaczego warto korzystać z wód termalnych [infografika]

10 rzeczy, które starsza kobieta może powiedzieć młodszej