Go to content

Depilacja świetlna IPL w domu? Wszystko, co musisz wiedzieć

Fot. iStock / puhhha

Depilacja – Auć! Słowo napawające grozą, bo depilacja to:
– ból
– czas
– i pieniądze.

Nie lubimy jej, po prostu! Od jakiegoś czasu na rynku kosmetycznym pojawiają się metody pozbywania się zbędnego „futerka” w bardziej humanitarny i długoterminowy sposób – te kochamy. Bo pozwalają nam na komfort i oszczędność. Co oszczędzamy – wszystko to, czego mnie lubimy tracić: czas, pieniądze i oczywiście oszczędzamy sobie bólu. IPL (Intense Pulsed Light) to prawdziwy książę na białym rumaku w tej dziedzinie!

Najpierw rynek zawojowały „lasery” (przyznam, że korzystałam i nie znam bardziej bolesnej metody – no chyba, że trafiłam na szemrany gabinet, choć wyglądał normalnie i był sieciówką). Chwilę potem pojawiło się światełko w tunelu, czyli metody tzw. fotodepilacji. I skradły kobiecie (i męskie) serca bezpowrotnie. Można wykonać je salonach kosmetycznych, ale ze względu na konieczność zrealizowania kilku sesji (w zależności od fototypu naszej urody) okazały się zwyczajnie zbyt drogie. Na szczęście potrzeba matką wynalazków. I tak powstały urządzenia IPL do domowego użytku.

Jak działa depilacja IPL?

To innowacyjna metoda, która opiera się na technologii impulsów świetlnych.  Depilatory IPL emitują promienie świetlne o różnej długości fal. Promienie wnikają pod skórę, a gdy napotykają melaninę włosów – są wchłaniane, co powoduje jej niszczenie. Wybiórcze działanie powoduje, że metoda jest całkowicie bezbolesna i bezpieczna, ponieważ światło nie uszkadza żadnych innych struktur.

quote rozowy ohme2DR ŁUKASZ PREIBISZ
Wystarczy 11 sesji, by włoski zostały usunięte na 2 do 8 lat, redukcja owłosienia na poziomie 90% następuje już 8 sesjach. Efekty widać już po pierwszym użyciu – pozbywamy się wtedy nawet 20% owłosienia.

Oprócz depilacji IPL znalazło również inne zastosowanie w medycynie estetycznej. Usuwa przebarwienia skórne, zmiany naczyniowe i do fotoodmładzania skóry (pobudza produkcję kolagenu).

A co najbardziej cieszy ta metoda depilacji jest długoterminowa, bezbolesna, szybka i eliminuje problem wrastających włosków czy brzydko i boleśnie podrażnionej skóry po depilacji (nieszczęsne czerwone kropki zepsuły nam już zbyt wiele ważnych wyjść ;))

Kto może ją wykonywać?

Każdy. Kobiety i mężczyźni, z rożnymi typami skóry i o różnych charakterze owłosienia. Bardziej zaawansowane urządzenia same dobierają intensywność naświetleń do rodzaju skóry i fototypu.

Przeciwwskazania do zabiegów IPL są typowo medyczne.

Depilacja świetlna IPL – przeciwskazania:

– kobiety w ciąży oraz podczas okresu karmienia piersią
– wszczepiony rozrusznik serca lub sztuczna zastawka
– metalowe implanty w miejscach poddawanych depilacji. wszczepione złote nici, silikonowe wkładki i wypełniacze
– choroby: cukrzyca, opryszczka, bielactwo, epilepsja, łuszczyca, nowotwór, występowanie czerniaka w rodzinie, fotoalergia

oraz czasowe przeciwskazania:
opalenizna, stosowanie niektórych ziół: dziurawiec, nagietek (należy je odstawić 3 tygodnie przed zabiegiem), przyjmowanie leków fotouczulających, przyjmowanie leków wpływających na krzepliwość krwi, stosowanie niektórych kosmetyków: samoopalacz, kremy z retinolem, witaminą C, karotenem, kwasem owocowym, niektóre zabiegi kosmetyczne depilowanego obszaru: głęboki peeling chemiczny, dermabrazja laserowa, spożycie alkoholu (na 24 godziny przed i po zabiegu), depilacja mechaniczna (minimum 3 tygodnie przed zabiegiem IPL)

Czy to się opłaca?

Oooo tak! Żeby nie być gołosłownym najpierw sprawdzamy ceny na mieście. Cenniki na stronach internetowych krzyczą od 99 zł wzwyż… nie tak dużo? Ale to cena za jedną partię ciała, np: pachy. Nogi w salonie dzielone są na kilka części (łydki, uda, stopy itd.), a ceny w zależności od obszaru do depilacji szybują w górę. Więc policzmy…

Jedna wizyta (czyli jedna sesja):
łydki – 199 zł
uda – 199 zł
stopy – 99 zł (czasem są gratis)
bikini – 199 zł (czasem dostajemy „pupę” gratis)…

… o właśnie kupiłaś swój depilator IPL… a raczej wydałaś pieniądze, za które możesz go kupić. Bo pamiętaj że do salonu trzeba będzie wrócić na kolejne sesje, więc wydasz jeszcze znacznie więcej. Na podany „zestaw” wydajesz jednorazowo około 700 zł (pomnóż razy 3 lub 6 sesji w zależności od efektów). Depilatory do domowego użytku zakupisz od około 650 do 1200 złotych. Odpowiedź wydaje się oczywista. A czy mogą ze sobą konkurować? O tym za chwilę.

Dlaczego pojedynczy zabieg nie wystarczy by pozbyć się włosków?

Gdyby sprawa była taka prosta i wystarczyło raz wyskoczyć do kosmetyczki, podejrzewam, że prawie każda z nas byłaby gotowa zaciągnąć kredyt i mieć to raz na zawsze z głowy. Jednak jest inaczej. Cała skuteczność zabiegu (i tez konieczność jego powtórzenia) zależy od fazy wzrostu włosków. Niestety to praktycznie niemożliwe, żeby nasze włoski wszystkie na raz były w tej samej (jakże pożądanej przez nas) fazie. Największa skuteczność depilacji przypada na okres aktywnego wzrostu włosa. Dlatego zaleca się ogolenie włosków maszynką na kilka dni przed zabiegiem (idealnie jeśli odrastające włoski mają długość 1-3 mm).

Fazy wzrostu włosa:

Faza pierwsza – Anagen:
Podczas tej fazy depilacja jest najbardziej efektywna. 
Cebulka jest otwarta, a włos osiąga całkowitą długość. Natomiast włos nadal jest powiązany z brodawką

Faza druga: Katagen:
Włos uwalniany jest z brodawki, zaczyna przesuwać się ku górze. Zatrzymują się procesy wzrostu włosa.

Faza trzecia: Wczesny Anagen:
Podczas tej fazy włos dokonuje powoli swojego żywota i jest najmniej skuteczny czas do depilacji IPL.
Włosek martwieje po czym wypada, żeby proces mógł rozpocząć się od nowa.

Jak same widzicie starcie gabinet kosmetyczny kontra dom – ma przesądzony wynik. Zdecydowanie łatwiej, wygodniej, szybciej i taniej postawić na depilację IPL w warunkach domowych. Marka BaByliss stworzyła również specjalną aplikację na telefon, która pilnuje terminów kolejnych domowych sesji i jeszcze bardziej ułatwia cały proces.

Czym depilować?

I czy na pewno w domu? To pytania, które krążą po głowie. Tutaj kluczowy do zadowolenia jest dobry wybór. Bo czasem produkt pozostawia wiele do życzenia. Największym i zarazem najbardziej kosztownym problemem jest skuteczność i trwałość lampy. Kobiety często skarżą się, że po kilku użyciach lampa jest tak beznadziejna, że trzeba ją wymienić (a to koszt niemały). Dlatego warto rozejrzeć się wśród marek wiodących, które na tę lampę dają gwarancję. Nie myślcie też, że warto okazyjnie połasić się na produkt no-name w podejrzanie niskiej cenie (zwyczajnie, ktoś próbuje was oszukać), to technologia, która nie może być (ze względu na jakość sprzętu) zrobiona „za grosze”.

BaByliss Homelight stosuje unikatową kwarcową technologię w swoich lampach i gwarantuje ich żywotność.  Zobaczcie same!

BaByliss Homelight, czyli diabeł tkwi w szczegółach

Warto zaufać sprawdzonym metodom i technologii, która nie zawodzi. BaByliss nie kończy na obietnicach i stale doskonali swoje produkty. Ambasadorką BaByliss Homelight została Agnieszka Cegielska.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Bardzo długa żywotność

Innowacyjna technologia kwarcowa gwarantuje żywotność nawet do 200 000. Przekłada się to na 30 pełnych programów, czyli 30 lat użytkowania.

Szybkość: Szeroki ekran aplikacyjny

Szybką depilację zapewnia lampa błyskowa, która emituje do 36 błysków na minutę  (w trybie Gliss). Depilacja przebiega także sprawniej, dzięki szerokiemu ekranowi aplikującemu (3 cm2). W praktyce oznacza to depilację pach w przeciągu 2 minut, a nóg w ok. 10 minut.

Skuteczność: 90% włosów mniej

Przeprowadzone klinicznie badania dowiodły niezwykłej skuteczności tej metody depilacji – zmniejszenie ilości włosów o 90% już po 8 zabiegu. Zastosowany w urządzeniu czujnik sensoryczny pozwala na emitowanie błysku tylko podczas kontaktu ze skórą.

Bezpieczeństwo: 5 poziomów intensywności

Niska intensywność światła niszczy mieszek włosowy, ale nie wpływa niebezpiecznie na skórę. 5 poziomów intensywności światła pozwala na dostosowanie działania depilatora do indywidulanych potrzeb – w zależności od rodzaju i wrażliwości skóry.

Dla wszystkich obszarów ciała

Depilator IPL może być używany na wszystkich partiach ciała, między innymi na nogach, rękach, twarzy. Jest on również przystosowany do stosowania do 5 fototypów skóry
(od I do V).

Nasadka do depilacji twarzy i miejsc wrażliwych

Depilator został wyposażony w specjalną nasadkę, zapewniającą jeszcze większy komfort i bezpieczeństwo  przy depilacji delikatnych obszarów ciała.

 Aplikacja  Homelight Connected

Unikalna aplikacja pozwala na pełną personalizację zabiegu. Dzięki niej można precyzyjnie zaplanować zabieg oraz ustawić przypomnienie o depilacji.

Bezbolesna depilacja

IPL to całkowicie bezbolesna metoda depilacji. Zabieg polega na emitowaniu wiązki światła na konkretne partie ciała. Podczas wysyłania impulsów świetlnych tworzy się ciepło, które nie powoduje uczucia dyskomfortu.

Gwarancja niesłabnących błysków

Tryb przewodowy zapewnia depilatorom BaByliss Homelight gwarancję niesłabnących błysków.

Poznaj rodzinę produktów BaByliss Homelight

quote rozowy ohme2DR ŁUKASZ PREIBISZ
Najnowszymi depilatorami marki BaByliss są depilatory świetlne: G946E, G945E, G935E i G933E. Każdy z nich jest w pełni bezpieczny, co potwierdzają pozytywne wyniki testów w niezależnym laboratorium Spincontrol.

https://www.youtube.com/watch?v=mnwys7aelyI

Homelight 130 Smart

Depilacja świetlna IPL w domu? Wszystko, co musisz wiedzieć / G946E MRmale

 

 

 

 Homelight Compact

G935E

Homelight Essential

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z marką BaByliss