Go to content

Wizyta w SPA – niezbędny element zdrowego stylu życia

SPA
Fot. Materiały prasowe

Codzienność i towarzyszące jej obowiązki, rzadko kiedy dają możliwość głębokiego relaksu i prawdziwego odpoczynku. Mimo iż tego coraz częściej domaga się tego organizm, odsuwasz na dalszy plan jego potrzeby, tłumacząc sobie, że odpoczniesz trochę później. I to „trochę później” zmienia się w coraz odleglejszy termin, coraz bardziej odbiegający w nieokreśloną przyszłość.

Być może przywykłaś do intensywnego tempa życia i doskonale sobie radzisz z natłokiem obowiązków. Nawet jeśli nie wyobrażasz sobie teraz po prostu odpoczynku i tak o nim pomyśl. Przecież wypoczynek nie oznacza biernego patrzenia w telewizor. To powinien być czas zarówno dla odpoczynku ciała, jak i duszy, warto więc wybrać się, choć na weekend do miejsca, z którego wrócisz zrelaksowana i pełna sił do podjęcia kolejnych wyzwań dnia codziennego.

Jeszcze nie wiesz, jak bardzo twoje ciało i dusza pokocha pobyt w SPA

Daj sobie szansę na prawdziwy relaks, który głęboko zapadnie ci w pamięć. Jeśli nie lubisz samotnych wypraw, zabierz ze sobą przyjaciółkę lub męża na weekend w SPA. Zostaw daleko myśli, że akurat SPA to zbytek tobie niepotrzebny. Najpierw poznaj jego niezwykłe możliwości i przekonaj się, dlaczego twoje ciało i dusza pokochają ten rodzaj pełnego wypoczynku.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nie bez przyczyny SPA, czyli łacińskie Sanus Per Aquam tłumaczy się jako zdrowie przez wodę. Woda oraz zabiegi dostępne w ośrodkach SPA kojąco wpływają na ciało, rozluźniając je. Przyjemność płynąca z masaży oraz innych zabiegów pozytywnie wpływają na umysł, uwalniając go od trosk dnia codziennego. SPA jest najlepszym miejscem, by oddalić się od kłopotów, skupić na sobie relaksując ciało i umysł. To jest klucz do popularności takich miejsc i główny argument, by choć raz skusić się na do tej pory spychany na boczny tor pomysł na całkowite odprężenie.

Pobyt „szyty na twoją miarę” w  SPA Nałęczów 

Nie martw się tym, że dotychczas nie miałaś większego doświadczenia z pobytami w SPA. Uzdrowisko Nałęczów przygotowało dla ciebie wszystko, czego potrzebujesz. Tutaj dokonasz wyboru zabiegów z bardzo szerokiej gamy i po konsultacji ze specjalistą ustalisz najlepszy dla siebie program twojego pobytu. To bardzo wygodna opcja, ponieważ nie musisz wcześniej spędzać nad folderem z ofertą długich godzin, nie do końca mając pewność, że twój wybór będzie właśnie tym, czego potrzebujesz. Dzięki temu masz możliwość nawet z krótkiej jedno-dwudniowej wizyty otrzymać maksimum dla swoich potrzeb.

A możesz liczyć naprawdę na wiele przyjemnych chwil. W zależności od wybranego pakietu, specjaliści skupią się na różnych aspektach twojego samopoczucia i urody. Oddając się relaksującemu masażowi klasycznemu lub egzotycznemu, rozluźnisz spięte mięśnie. Doświadczysz zabiegów na twarz i ciało, poznasz wyniki kosmetycznej analizy kondycji twojej skóry. Jeśli wyrazisz taką chęć, otrzymasz dostęp do kompleksu wodnego Atrium oraz możliwość skorzystania z oferty Aqua Aerobiku lub siłowni.

Skorzystaj z podpowiedzi i zwróć uwagę na ceny promocyjne pakietów SPA. Wśród nich wyróżnia się Magia SPA, oferująca wybór trzech zabiegów SPA i Aqua Aerobic. To dobry pomysł nie tylko na samodzielny wypoczynek, ale ofiarowanie bliskiej osobie prezentu właśnie w takiej postaci.

W SPA możesz zadbać z powodzeniem nie tylko o ciało, ale i zdrowie. Jedynie twój wybór warunkuje to, co spotkasz w Uzdrowisku Nałęczów.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nakarm swoje ciało

Jeśli cenisz sobie dobrą kuchnię oraz doskonałą obsługę, nie rozczarujesz się w tym miejscu. Restauracja Termy Pałacowe zaprasza na dania reprezentujące tradycyjne polskie potrawy, urozmaicone o dania kuchni regionalnej oraz międzynarodowej. Oprócz standardowego menu dziennego kuchnia serwuje dania à la carte. W miesiącach letnich posiłki umili możliwość zmiany miejsca ich spożywania. Goście mają do dyspozycji duży taras z widokiem na nałęczowski park zdrojowy. Posiłki na świeżym powietrzu smakują fantastycznie. Dla smakoszy drinków, do dyspozycji jest również bar z bogatym wyborem trunków.

Planujesz pierwszy pobyt w SPA? Kilka rad na dobry początek

Czy zastanawiałaś się, co zabrać ze sobą do SPA? Nie potrzebujesz takich akcesoriów jak ręczniki czy jednorazowa bielizna, niech o to cię głowa nie boli. Podobnie jak kwestia wyżej wspomnianych posiłkach w znakomitej restauracji, przy której głód nikomu nie grozi. Nie upychaj walizki do oporu, zabierz jedynie potrzebne rzeczy, takie jak kosmetyki do makijażu oraz demakijażu, pasta do zębów czy ulubione perfumy. Nie zapomnij natomiast o stroju kąpielowym i klapkach basenowych, dla własnej wygody i zachowania higieny. I naturalnie zostaw za drzwiami domu kłopoty i zły humor. Być może, gdy wrócisz, już ich tam nie będzie!

Warto jeszcze, że Uzdrowisko Nałęczów znajduje się jedynie dwie godziny drogi od Warszawy, więc podróż nie musi być trudna i męcząca. Warto przyjrzeć się bliżej dostępnej w SPA ofercie, aby móc jak najpełniej i najpiękniej skorzystać z tak rzadko przydarzających się okazji do wspaniałego wypoczynku.


Wpis powstał we współpracy z ZL „Uzdrowisko Nałęczów” SA