Go to content

Terapia według PURITE. Czyli zupełnie inne podejście do pielęgnacji skóry

Fot. Materiały prasowe

Pielęgnacja to za mało. Z chęcią poddajemy się terapii, gdy nęka nas ból, gdy serce lub dusza są rozdarte, ale czy myślimy na co dzień o terapii skóry? Wybierając kosmetyki, myjąc twarz. Mocno skupiamy się na efektach, zamiast zacząć działać na przyczyny problemów i przede wszystkim eliminować to, co szkodliwe. Wszystko, co nakładamy na skórę wchłania się do krwiobiegu w rekordowym tempie 28 sekund, a w przypadku skóry popękanej, przesuszonej czas ten znacznie się skraca.

large_elixirPurite to marka naturalnych kosmetyków wytwarzanych ręcznie i składających się w 100% ze składników roślinnych i mineralnych. Bezkompromisowe definicja naturalnych kosmetyków Purite zakłada całkowitą eliminację składników nienaturalnego pochodzenia,  stosowanie nowoczesnej technologii produkcji oraz najwyższej jakości składniki. Wszystkie produkty Purite mają przede wszystkim działanie terapeutyczne, a nie tylko pielęgnacyjne. Oznacza to, że unikalne receptury dr Doroty Rutkowskiej, lekarza medycyny i nefrologa skomponowane są tak, by nieść ulgę i pomoc oraz przywracać optymalny, zdrowy stan skórze.

dr Dorota Rutkowska:
Jestem lekarzem, nie interesuje mnie tylko pielęgnacja. Moje receptury tworzone są z myślą o konkretnych problemach skórnych a ich celem jest  terapia. Kultywowane od dziecka zainteresowanie ziołami i ziołolecznictwem, 20 lat pracy na stacji dializ z pacjentami zatrutymi mocznikiem i substancjami toksycznymi oraz lata pogłębiania wiedza z zakresu naturalnej kosmetologii pozwoliły mi spojrzeć na kosmetyki zupełnie z innej strony.

Filozofia eliminacji

Według dr Rutkowskiej pierwszym krokiem ku naturalnej terapii jest eliminacja substancji szkodliwych,  których pełno jest w chemicznych środkach czystości, jedzeniu i popularnych kosmetykach. Najgroźniejsza jest kumulacja substancji toksycznych podczas używania kilku produktów jednocześnie. Purite wykorzystując tylko naturalne składniki pozwala na ograniczenie wpływu substancji chorobotwórczych na nasz organizm.

Wszystko, co nakładamy na skórę wchłania się do krwiobiegu w rekordowym tempie 28 sekund, a w przypadku skóry popękanej, przesuszonej czas ten znacznie się skraca. Składniki w kosmetykach Purite są bezpieczne nie tylko dla skóry ale też dla całego organizmu, do którego przenikają. Pielęgnacja skóry według dr Rutkowskiej to nie tylko dbanie o urodę, ale przede wszystkim o zdrowie. W rezultacie każdy produkt Purite pełen jest aktywnych substancji dobranych, by zaradzać bardziej lub mniej powszechnym problemom skórnym a przy okazji pielęgnować urodę.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Hydrolaty i maceraty

W laboratorium Purite powstają hydrolaty i maceraty które są bazą do tworzenia kosmetyków. Hydrolaty, niczym woda życia pełne są czynnych substancji: hormonów i enzymów roślinnych, witamin i minerałów. Maceraty z kolei to olejowe wyciągi z roślin, pełne bioaktywnych składników. Proces ich powstawania wymaga czasu, ręcznej pracy, precyzji i uwagi. Jest bardzo dynamiczny i wielu momentach niezależny od człowieka. Hydrolaty i maceraty doskonale zastępują wodę, która nie ma żadnego terapeutycznego działania w kosmetykach.

Olea – kosmetyki do zadań specjalnych

Oleum to flagowy produkt marki – jest to rodzaj maści, która łączy lecznicze właściwości ziół pozyskiwanych z ekologicznych upraw z delikatnością i pielęgnacją naturalnych maseł i olejów.

large_oleum_nagietek_stronaPierwsze oleum – nagietkowe – powstało na potrzeby pacjenta po radioterapii, z rozległymi oparzeniami skóry. Nagietek, jedna z najbardziej uniwersalnych roślin leczniczych i kosmetycznych o wszechstronnym działaniu przyspieszającym gojenie wzbogacony został m.in. mocą oleju z rokitnika, który nie tylko regeneruje ale też łagodzi stany zapalne i działa przeciwbólowo.

Wszystkie aktywne składniki zawieszone są w substancji pielęgnacyjnej jaką jest masło shea. W rezultacie powstał produkt, który przyspiesza gojenie, łagodzi podrażnienia, likwiduje szorstkość skóry, nawilża i zmiękcza. Doskonale radzi sobie z oparzeniami, ale też przyniesie ulgę skórze suchej i zmęczonej. Kolejne oleum – na zdrowe naczynka to preparat wzmacniający – poprawia elastyczność naczyń włosowatych i zwiększa odporność na pękanie. Eliminuje tzw. pajączki na skórze twarzy czy nóg, redukuje podrażnienia, zaczerwienienia, łagodzi uczucie pieczenia. Aktywne składniki pochodzą z kasztanowca, ruty zwyczajnej, nagietka czy nostrzyka żółtego zawieszone w ultra-pielęgnacyjnych olejach m.in. arganowym i z czarnuszki sprawiają, że oleum na naczynka to także specyfik dla skóry  dojrzałej, ponieważ chroni przed przedwczesnym starzeniem się skóry. W ofercie Purite znajdują się także oleum pokrzywowe, żywokostowe oraz rumiankowe.

Każdy produkt Purite, począwszy od mydeł, dezodorantów przez kremy, eliksiry, masła aż po olea działa terapeutycznie. Dr Dorota Rutkowska świadomie wykorzystuje moc ziół, minerałów, olejów roślinnych oraz najwyższej klasy olejków eterycznych – nie potrzeba nic więcej, żeby zadbać o skórę, nawet tę z problemami.


PURITE – Earth is You

Wbrew pozorom nie trzeba stale iść na kompromis.

100% składników roślinnych i mineralnych, działanie terapeutyczne przed pielęgnacyjnym, ekologia, która zaczyna się od nas samych, czyli bezkompromisowe podejście do nowoczesnych kosmetyków marki Purite.

Wyłącznie rośliny i minerały

PURITE to ręcznie robione kosmetyki zawierające 100% składników roślinnych i mineralnych. W produkcji kosmetyków PURITE wykorzystywane są wyłącznie oleje, masła i woski roślinne, zioła, kwiaty, krzewy, olejki eteryczne, wosk pszczeli, miód, mleko kozie oraz glinki lecznicze i sól z morza martwego, które są naturalnym źródłem składników pielęgnacyjnych i terapeutycznych.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zmysłowe zapachy, które pochodzą wyłącznie z naturalnych składników zawartych w olejkach eterycznych, olejach i masłach roślinnych.

Moja definicja naturalnych kosmetyków jest bezkompromisowa: wyłącznie roślinne i mineralne składniki, receptury o terapeutycznym działaniu oraz odpowiedzialność za środowisko na każdym etapie pracy. W moim przekonaniu nie ma uzasadnienia, pielęgnacyjnego czy terapeutycznego do stosowania w kosmetykach innych substancji niż te pochodzenia naturalnego – mówi dr Dorota Rutkowska, lekarz medycyny, nefrolog, która odpowiada za receptury kosmetyków i wraz Sebastianem Kubiakiem i Szymonem Kaźmierczakiem tworzy markę Purite.

Manufaktura Purite

large_krem_mousse_sklepKosmetyki powstają w niewielkim laboratorium przy użyciu nowoczesnych metod produkcji. Bazę dla kosmetyków stanowią hydrolaty roślinne, które zastępują wodę i nadają kosmetykom lekkość, oraz maceraty czyli olejowe wyciągi z roślin.  Wykonywane w laboratorium Purite hydrolaty i maceraty pełne są bioaktywnych składników oraz substancji czynnych: hormonów, enzymów roślinnych, witamin i minerałów. Proces ich powstawania wymaga czasu, precyzji i uwagi, dlatego kosmetyki Purite produkowane są na małą skalę z wielką dbałością o jakość.

PURITE to ekologia

Earth is you.  Ziemia to my. Jesteśmy jej częścią. Zadbajmy o ciało tak jak chcemy dbać o naszą Planetę. Nasz organizm to mały ekosystem, wrażliwy i podatny na wpływy czynników zewnętrznych. Ekologia zaczyna się od nas samych. Od zrozumienia procesów zachodzących w naszym organizmie, czytania etykiet i wreszcie – świadomego wyboru. Nasze codzienne wybory mają ogromny wpływ na przyszłość Ziemi. One tworzą skalę  – mówi odpowiedzialny za rozwój marki Szymon Kaźmierczak.

Marka aktywnie angażuje się w działania ekologiczne nakłaniając swoich konsumentów do przyjrzenia się  pewnym współzależnościom i zrozumieniu ich wpływu na środowisko.

Przy produkcji kosmetyków nie stosuje się pestycydów, sztucznych nawozów czy barwników, rośliny pozyskiwane są zgodnie z ich rytmem biologicznym a oleje pochodzą z certyfikowanych upraw. Purite używa biodegradowalnych opakowań prowadzi recykling szklanych, odzyskuje wodę z produkcji hydrotlatów, buduje świadomość ekologiczną wierząc że właśnie z takie działania mają realny wpływ na ochronę naszej Planety.

Dbamy o to, aby każdy aspekt naszej pracy był bezkompromisowy. Dobieramy i łączymy ze sobą najlepsze naturalne składniki, używamy biodegradowalnych opakowań i wszystko co tworzymy jest estetyczno-designerską ucztą dla oka – dodaje odpowiedzialny za wizerunek marki Sebastian Kubiak, autor identyfikacji graficznej Purite.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

***

Marka Purite  powstała w marcu 2014. Założycielką firmy jest dr Dorota Rutkowska, lekarz medycyny, nefrolog, na co dzień pracuje w stacji dializ we Wrocławiu. Dr Rutkowska jest odpowiedzialna za receptury, proces technologiczny oraz surowce roślinne, z których duża część pochodzi z jej własnego ogrodu. Sebastian Kubiak, projektant mody, stylista, odpowiada za wizerunek, prezes Szymon Kaźmierczak za stronę biznesową. Wysoka skuteczność i terapeutyczne działanie PURITE to wynik połączenia dobroczynnych właściwości ziół, roślin i naturalnych surowców, wiedzy medycznej dr Doroty Rutkowskiej oraz nowoczesnych, czystych technologii produkcji. Wszystkie składniki pozyskiwane są zgodnie z zasadami uczciwego handlu; rośliny, z których powstają maceraty uprawiane są bez pestycydów i sztucznych nawozów oraz pozyskiwane są zgodnie z ich rytmem biologicznym a oleje pochodzą z certfikowanych upraw. Od roku zespół pracuje w nowoczesnym laboratorium w Komorowicach pod Wrocławiem. Swoją działalność firma zaczęła od wytwarzania mydeł i maseł do ciała na zamówienie pacjentów Pani doktor. Sukces tych pierwszych produktów spowodował, że powstała marka PURITE.


Artykuł powstał we współpracy z purite.pl