Uroda

Skutecznie i bezboleśnie! SECRET RF – nowa technologia zabiegów na skórę twarzy i ciała!

Redakcja
Redakcja
16 października 2019
Skutecznie i bezboleśnie! SECRET RF
Fot. iStock – Skutecznie i bezboleśnie! SECRET RF
 

W dzisiejszych czasach kładziemy ogromny nacisk na zdrowy i piękny wygląd skóry. Każda z nas chciałaby w szybki, skuteczny i bezbolesny sposób pozbyć się niechcianych zmarszczek, blizn bądź nierówności na skórze.  Czy jest to możliwe? Tak! I to bez bólu – SECRET RF to zupełnie nowa jakość i skuteczność zabiegów na twarz i ciało.

Specjaliści z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii, co chwilę wypuszczają na polski i zagraniczny rynek, sprzęty, które mają pobudzać skórę do samoodnowy, likwidować blizny, niwelować zmarszczki i walczyć z niedoskonałościami na skórze. Niestety w praktyce wiele z nich nie spełnia oczekiwanych kryteriów.

Odmładzanie twarzy

Prześledziliśmy rynek w tym zakresie i teraz wiemy, że skuteczna likwidacja zmarszczek i wszelkich zmian skórnych wymaga silnej stymulacji procesów regeneracyjnych w obrębie skóry właściwej. Takie działanie ma niewiele urządzeń. Idealnym wyborem będzie zabieg z wykorzystaniem Radiofrekwencji Mikroigłowej Secret Rf. Jest to jedyna na świecie platforma medyczna RF, która umożliwia wykorzystanie urządzenia zarówno w standardowych zabiegach frakcyjnego mikroigłowania RF (odmładzanie, napięcie skóry, redukcja blizn, rozstępów, leczenie nadpotliwości), ale dodatkowo na zastosowanie technik termo-koagulacyjnych, dzięki innowacyjnej głowicy Smartcure wykorzystującej elektrody igłowe (zamykanie naczynek, leczenie trądziku, podcinanie blizn). Skuteczność i bezpieczeństwo działania systemu potwierdza certyfikat FDA.

SECRET RF 2.0

SECRET RF® 2.0 w zabiegach liftingujących i ujędrniających doprowadza do wprowadzenia bardzo cienkich igieł na regulowaną głębokość między 0.5 mm – 3.5 mm, emitując przy tym falę radiową nagrzewającą tkankę wokół powierzchni igieł bez przegrzania skóry i bez ryzyka poparzeń. W wyniku wytworzonej energii w tkance dochodzi do powstania punktów koagulacji oraz kontrolowanych przegrzań, które zapoczątkowują proces regeneracji i tworzenia nowych struktur kolagenowych.

SECRET RF® 2.0 zdobył uznanie lekarzy na całym świecie nie tylko dzięki doskonałym efektom związanym z redukcją zmarszczek, napięciem skóry, leczeniem blizn, czy rozstępów, ale także dzięki możliwości skutecznego leczenia innych problemów, dzięki zastosowaniu specjalnych głowic:

  1. Głowica standardowa z systemem mikroigieł do redukcji zmarszczek, poprawy napięcia skóry, leczenia blizn potrądzikowych, rozszerzonych porów, rozstępów.
  2. Duża Głowica High Speed z systemem mikroigieł do leczenia nadpotliwości poprzez działanie dezaktywujące gruczoły potowe w krótkim czasie.
  3. Głowica SmartCure, która pozwala na wykorzystanie różnych technik termo-koagulacyjnych, dzięki pojedynczym elektrodom igłowym w następujących wskazaniach: rozszerzone naczynia krwionośne, trądzik, blizny.
  4. Głowica monopolarna, której działanie podgrzewa strukturę skóry właściwej, w wyniku czego fibroblasty stymulowane są do tworzenia nowych wiązań kolagenowych.

Z Secret RF możesz uzyskać dobre rezultaty już po jednym zabiegu a okres rekonwalescencji to jedynie 3-4 godziny, podczas których może wystąpić delikatny rumień i obrzęk. Zabieg nie wyłącza z aktywności zawodowej i towarzyskiej, co w dzisiejszych czasach jest bardzo istotne. Zabieg wynonujemy całym rokiem, także w lecie ! Można go wykonywać nawet na powiekach !

Reasumując, Radiofrekwencja mikroigłowa Secret Rf jest nowoczesną, małoinwazyjną techniką medycyny anti-aging zapewniającą pacjentowi minimalny czas rekonwalescencji i nowe możliwości terapeutyczne. Urządzenie pozwala zyskać pełną kontrolę nad głębokością ingerencji w skórę i temperaturą, z jaką wykonywany jest zabieg, przez co metoda jest skuteczna i bezpieczna. Technika znajduje zastosowanie w wielu wskazaniach estetycznych.

Więcej informacji na ten temat przeczytacie na stronie  www.langemedicalclinic.pl . Jest to adres warszawskiej kliniki, która ma w ofercie wyżej opisany zabieg ale również szereg innych propozycji, z którymi warto się zapoznać. Zachęcamy do lektury.


Artykuł powstał we współpracy z Lange Medical Clinic


Uroda

Nie rozmawiamy, odkąd pamiętam nie umiemy ze sobą rozmawiać. Czy ten związek ma jeszcze sens?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 października 2019
Fot. iStock/Martin Dimitrov
 

Nie rozmawiamy. Nie rozmawiamy odkąd pamiętam. To znaczy mówimy – oboje. Mówimy o tym, co trzeba kupić, czego brakuje w lodówce. Że młody wyrósł z butów i że trzeba będzie mu załatwić jakiś obóz na lato. Że remont, że wakacje, że święta. Że samochód. I tyle. Potem ty siadasz przy swoim komputerze, a ja przy swoim. Pracujemy. Ja trochę udaję, bo gdzieś w środku marzę o tym, żeby porozmawiać. Ale już coraz mniej. Coraz bardziej jest mi wszystko jedno.

Są jeszcze dni, kiedy zaczynam wariować. Przecież nie można być razem tyle lat i  nie rozmawiać. Kątem oka widzę, że z innymi jednak umiesz. Z tą „nową” z pracy rozmawiacie nawet o polityce. O tym, że się zrobiło ciepło i jest pięknie. Że dobrze jej w nowej fryzurze i że fajnie będzie jak ktoś tam dołączy do waszej ekipy. Kiedy ostatnio powiedziałeś mi, że w czymś dobrze wyglądam? Nie pamiętam. Może nigdy? Nie potrafię się nie porównywać, nie zazdrościć, nie widzieć.

Czasem wychodzisz i nie mówisz gdzie idziesz. Czasem dzwonisz i mówisz, że wracasz, częściej nie. Wiesz przecież, że tu jestem, że czekam, że nigdzie nie odejdę. Są dzieci. Jesteś „bezpieczny”, a nie lubisz zmian. Zresztą, gdzie miałabym pójść? Dokąd?

Próbowałam rozmawiać. Przygotowywałam się do tych rozmów, zrobiłam notatki.  Tyle jest między nami niewyjaśnionych sytuacji, dyle domysłów, niedopowiedzeń. Tak wiele wciąż nie wiem. Ile zarabiasz, co robisz, gdy wracasz do domu o wiele dłużej niż zazwyczaj. Jakie masz plany i dlaczego mi o nich nie mówisz. Dlaczego zmieniłeś kod w telefonie….

Nie wyszło. Obraziłeś się. Pomyślałeś, że atakuję. Nie zrozumiałeś moich intencji, nie zrozumiałeś w ogóle tego, co mówiłam. A tyle chciałam ci powiedzieć. Żeby było lepiej między nami. Żebyśmy przestali być dwojgiem ludzi, którzy ze sobą mieszkają. Żebyśmy byli parą…

Myślę, że masz romans. Chyba bardziej chciałabym, żeby tak było. Wtedy mogłabym podjąć decyzję, miałabym impuls, by odejść. Wyjść z tej emocjonalnej pustyni. Teraz właściwie nie mam żadnego argumentu, żadnego dobrego powodu. Przecież my tylko ze sobą nie rozmawiamy. Więc myślę o tym twoim romansie, odgaduję treść powiadomień na ekranie twojego telefonu. To ona napisała, znowu. Widzisz, z nią potrafisz…

Może nie widzisz problemu, może tobie tak wygodnie. Chcesz jedynie „świętego spokoju”. Ale ja chcę móc znów ci ufać. Chcę wiedzieć, co myślisz, co czujesz. Chcę wspólnie, a nie sama podejmować decyzje.

Niedługo kolejna rocznica ślubu. Nic się nie zmienia. Może tylko nasz dom przekształca się w krainę lodu. Za chwilę wrócisz, nie powiesz nic. Ja będę mówiła o szkole, o dzieciach. Może napomknę coś o mojej pracy. Przyjmiesz wszystko do wiadomości, rzucisz jakąś uwagę, pójdziesz spać, bo jesteś zmęczony.  Nic sobie nie wyjaśnimy, nie podejmiemy próby uratowania związku. Twoim zdaniem nie ma takiej potrzeby. Dalej będziemy tak trwać z dnia na dzień, do kolejnej rocznicy i kolejnych świąt. Tylko z czasem dzieci staną się dorosłe, a przestrzeń między nami gigantyczna. Czy już jest za późno?


Uroda

Jak pokazać dzieciom świat technologii?

Redakcja
Redakcja
16 października 2019
Fot. Materiały prasowe

Fundacja Orange od lat wprowadza uczniów w cyfrowy świat. A dziś udostępnia wszystkim zainteresowanym szkołom otwartą platformę edukacyjną.

Jak odnaleźć się w cyfrowym świecie?

Fejk niusy, hejt, trudności w zachowaniu równowagi online-offline – na pewno to znacie. Tak jak wiele wątpliwości rodziców: jak spowodować, by nasze dziecko skorzystało na rozwoju technologicznym, ale jednocześnie zachowało zdrowy dystans do smartfona i poszło czasem po prostu pobiegać na podwórku? Kiedy zabraniać, a kiedy dawać pełną wolność? Jak uchronić je przed cyberprzemocą? Lub przed uzależnieniem od internetu? Na ile kontrolować aktywność dziecka w internecie?

Fot. Materiały prasowe

Nie ma jednej odpowiedzi na te wszystkie pytania, a wiele zależy od tego, z jakim dzieckiem mamy do czynienia.

Więcej na temat uzależnienia od internetu przeczytasz w artykule https://fundacja.orange.pl/blog/wpis/uzaleznienie-od-internetu, a o cyberprzemocy Fundacja Orange pisze tutaj: https://fundacja.orange.pl/blog/wpis/cyberprzemoc.

Świat coraz bardziej cyfrowy

Jednak są sprawy wspólne dla wszystkich: na pewno nie ma odwrotu z drogi cyfrowego postępu. Każdy dzisiejszy siedmiolatek będzie potrzebował kiedyś załatwić przez internet sprawę w urzędzie, zaaplikować do pracy, zrobić zakupy, znaleźć potrzebne informacje, a może nawet cyfrowo zagłosować?

Specjaliści przewidują, że większa część uczniów dzisiejszych pierwszych klas znajdzie pracę w zawodach, które nawet jeszcze nie istnieją. To wydaje się dziwne, ale pomyślmy, czy 20 lat temu ktoś myślał o zawodach takich jak operator drona, youtuber, tester aplikacji mobilnych czy social media manager? A dziś to przecież dość popularne zajęcia.

Fot. Materiały prasowe

Obecnie wchodzimy w kolejny etap rewolucji cyfrowej, związany z bardzo szybkim rozwojem sztucznej inteligencji, mechanizmów machine learning. To pasjonujące zagadnienie, być może niektórzy się go trochę boją, a niektórym wydaje się czymś niezwykle skomplikowanym i niedostępnym…

Niezależnie od tego, jak potoczą się losy przyszłości, na pewno warto wprowadzać dzieci w cyfrowy świat, pokazując im pozytywne możliwości (może moja córka czy mój syn kiedyś zaprogramuje inteligentnego robota?). Ale też otwarcie mówiąc o możliwych zagrożeniach.

Znany przykład mówi, że z internetem jest jak z nożem: cieszymy się, gdy nasze dziecko umie już bezpiecznie ukroić kromkę chleba. Ostrzegamy je przed skaleczeniem i  mocno chronimy np. przed agresją z użyciem scyzoryka.

Fot. Materiały prasowe

MegaMisja Fundacji Orange – wsparcie dla szkół

Jak to robić, od czego zacząć, gdzie szukać pomocy?

Odpowiedzią na takie problemy jest MegaMisja – program Fundacji Orange stworzony dla uczniów klas 1-3. Działa w 950 szkołach w całej Polsce. Polega na tym, by wprowadzić dzieci w świat cyfrowych mediów, aby korzystały z nich mądrze i bezpiecznie. Pod okiem nauczyciela przez cały rok szkolny zgłębiają kolejne tematy, takie jak np.:

  • bezpieczeństwo w sieci,
  • odróżnianie informacji prawdziwych i fałszywych,
  • prawo autorskie w internecie,
  • kreatywne korzystanie z mediów.

Oby ci uczniowie w przyszłości korzystali z sieci świadomie, czerpiąc z niej to, co najlepsze i nie zapuszczając się w ciemniejsze tereny sieci!

Fot. Materiały prasowe

Od dzisiaj MegaMisja otwarta dla wszystkich chętnych

Wprawdzie szkoły biorące udział w tegorocznej MegaMisji zostały już wyłonione na wiosnę, ale Fundacja Orange, widząc duże zainteresowanie projektem, postanowiła udostępnić platformę MegaMisji wszystkim chętnym szkołom i nauczycielom. Znajdują się tam animacje, scenariusze zajęć i treści edukacyjne potrzebne, by przeprowadzić serię lekcji. Za każdą aktywność klasy zbierają punkty, które mogą później wymienić na drobne upominki.

Od dzisiaj każda placówka, która chce prowadzić ciekawe zajęcia z nowymi technologiami, a nie dostała się do programu czy po prostu wcześniej o nim nie wiedziała, może zalogować się na stronie megamisja.pl i zacząć inspirujące zajęcia. Zachęcamy!

Więcej informacji o cyfrowej edukacji znajdziecie na stronie Fundacji Orange, która jest partnerem akcji „Oh! Szkoło”

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Fundacją Orange


Zobacz także

Jak dobrać makijaż do kształtu twarzy?

Jak dobrać makijaż do kształtu twarzy?

Piękna i odważna. Akcja "Bądź piękna każdego dnia" - Dzień #1 [22.04]

Piękna i odważna. Akcja „Bądź piękna każdego dnia” – Dzień #2 [22.04]

Ramiączka, stroje kąpielowe i kuse bluzeczki w akcji. Dekolt latem wymaga szczególnej uwagi