Go to content

Prosta historia – domowe sposoby na lśniące włosy i triki przeciw puszeniu. Akcja „Bądź piękna każdego dnia”. Dzień #12 [02.05.]

Domowe sposoby na lśniące włosy
Fot. Gratisography/RYAN MCGUIRE / / CC0 Public Domain

Dziś całkiem prosta historia. Robi coś dla swoich włosów – misja: proste, lśniące i bez puszenia. Dbamy, dopieszczamy i prostujemy – efekt godny pozazdroszczenia! Bo, żeby wyprostowane włosy robiły efekt WOW – trzeba o nie zadbać!

Domowe sposoby na lśniące włosy

„Podążaj śladem Japonek, które od dawna korzystają z tego sekretu dla zdrowia włosów i sięgnij po … ryż! A dokładnie po wodę ryżową, która do pielęgnacji włosów wykorzystywana jest od ponad czterech tysięcy lat. A wszystko za sprawą ukrytego w niej bogactwa witamin, minerałów i protein które odżywiają włosy. Nie musisz kupować gotowego produktu, możesz zrobić go samodzielnie we własnej kuchni”.

Przepis na wodę ryżową:

  1. Ugotuj ryż, ale dodaj odrobinę więcej wody.
  2. Po ugotowaniu odcedź wodę do miseczki i ostudź. Oto twoja woda ryżowa.
  3.  Umyj tak jak zawsze  włosy, spłucz szampon, przelej wodę ryżową na włosy i pozwól jej zadziałać przez przez 2-3 minuty.
  4. Na koniec płucz i ciesz się fantastycznym efektem.

Maseczka z żółtek i awokado

Zmieszaj rozgniecione widelcem lub zmiksuj 2 jajka i całe awokado, nałóż maskę na wilgotne włosy, załóż, czepek (lub owiń folią) i owiń głowę gorącym mokrym ręcznikiem. Najlepiej pozostawić na 2 godziny – to opcja idealna na wieczór. Po tym czasie Spłucz i umyj szamponem.

Wskazówki i triki na puszące się włosy znajdziesz na dole artykułu.

Akcja „Bądź piękna każdego dnia”

Do 18 maja będziemy codziennie umieszczać dla was wpisy dotyczące urodowych wyzwań. Będziemy was namawiać do odrobiny szaleństwa, do zadbania o to, by wasza uroda była tej wiosny widoczna w wyjątkowy sposób.

Co trzeba zrobić? Pod codziennym wpisem dotyczącym naszej akcji zamieść komentarz, w którym napiszesz, co takiego dzisiaj zrobiłaś dla swojej urody. Najciekawsze z komentarzy zostaną nagrodzone.


A poniżej na zachętę przypominamy o wyjątkowych nagrodach ufundowanych przez BaByliss.

Depilator IPL

Depilator IPL BaByliss | Akcja "Bądź piękna każdego dnia"

Mat. prasowe

Prostownicę 

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Lokówkę

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Czas trwania: 20.04.2016 – 18.05.2016. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 27.05.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wyzwania w naszej akcji


 

Domowe płukanki do puszących się włosów

Czasem wystarczy zastąpić wodę z kranu czymś innym, a dokładnie…

Płukanka z wody gazowanej

Po umyciu głowy, namocz włosy w wodzie gazowanej i pozwól im wyschnąć na powietrzu. Dzięki temu unikniesz puszenia się spowodowanego wilgocią. Woda gazowana posiada niskie pH.

Płukanka z piwa

Działa nawilżająco, jeśli użyjesz ciemnego piwa dodatkowo dostarczysz włosom cennych składników odżywczych.  Po umyciu nałóż piwo na ł i pozostaw na kilka minut. Spłucz zimną wodą, to pomoże pozbyć się piwnego „zapaszku”.

Płukanka z octu jabłkowego

Skutecznie wygładza łuskę włosa. Po umyciu namocz włosy w mieszance octu jabłkowego i wody. Zupełnie jak w płukance z wody gazowanej. Ocet sprawi dodatkowo, że włosy będą lśniące.

Jak sprawić by włosy były bardziej lśniące? 5 absolutnie podstawowych zasad

  1. Nie myj zbyt często włosów. Częste mycie pozbawia ich bariery ochronnej
  2. Chroń je przed słońcem i słoną woda – szczególnie w sezonie wakacyjnym.
  3. Jeśli twoje włosy są suche i zniszczone przed myciem, na brudne włosy nałóż odżywkę – dopiero potem umyj je szamponem.
  4. Nie używaj zbyt gorącej wody.
  5. Szczotkuj – często lecz delikatnie.