Lifestyle Uroda

Prezent dla dziadka może być pomysłowy i z klasą

Redakcja
Redakcja
17 stycznia 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Prezent dla dziadka? Nie myślcie o słodyczach wysyłanych „telegramem”, skarpetach i kubku z napisem… Bo choć w prezentach wcale nie o pieniądze chodzi, warto wybrać dla ukochanego dziadka coś wyjątkowego. Niech to będzie prezent nie „odbębniony” – a dopieszczony! Bez namysłu wybieramy dla babć  kosmetyki, perfumy czy gustowny szal, może więc warto tym razem zaskoczyć i dziadka. Z pewnością ucieszy się z osobistego i bardzo męskiego gadżetu, bo każdy dziadek lubi się dobrze prezentować.

Dzięki trymerowi do nosa i uszu Remington NANOSeries Lithium, usuwanie niechcianych włosów nie będzie już taką udręką. Nie da się uzyskać czystego wyglądu nie używając czystych narzędzi, dlatego obudowa antybakteryjna* i system Active BladeClean pomagają Ci w obowiązkach związanych z utrzymaniem urządzenia, ponieważ zapobiegają one nagromadzaniu się bakterii, zaś wygodny przycisk otwiera ostrza, dzięki czemu można zmyć z nich włosy w ułamku sekundy.

To narzędzie do pielęgnacji, wykorzystujące komfortową technologię konstrukcji, eliminuje ryzyko podrażnienia skóry i zwiększa precyzję dzięki zastosowaniu dwustronnego pionowego trymera; teraz nie musisz już się namęczyć żeby osiągnąć doskonały wygląd bez ryzyka.

Trymer do nosa i uszu NANOSeries Lithium to również idealne narzędzie do modelowania, dzięki precyzyjnemu trymerowi z regulowanym grzebieniem, doskonałemu do nadawania odpowiednich kształtów bakom i brodzie. Możesz także bez wysiłku osiągnąć perfekcyjny kształt za każdym razem, dzięki ergonomicznemu uchwytowi, zapewniającemu precyzyjną kontrolę.

Trymer jest całkowicie wodoodporny i posiada potężny i trwały akumulator litowy, który nigdy Cię nie zawiedzie, dzięki czemu jest to idealne urządzenie pozwalające osiągnąć doskonały wygląd.

Fot. Materiały prasowe

‘Moc i precyzja’

Mocny, trwały akumulator litowy daje trymerowi duży moment obrotowy i zapewnia długotrwałe działanie, które przydadzą się podczas usuwania niechcianych włosów, zaś ergonomiczna rękojeść zapewnia idealne połączenie mocy i kontroli.

‘Łatwość pielęgnacji’

Antybakteryjna srebrna obudowa* oraz system Active BladeClean z portem do płukania eliminuje konieczność niewygodnego czyszczenia, a komfortowe ostrza ułatwiają szybką pielęgnację bez zacięć i zadrapań.

‘Uniwersalna pielęgnacja’

Trymer NANOSeries Lithium NE, wyposażony w regulowany grzebień, bije na głowię inne trymery do nosa i uszu, ponieważ umożliwia modelowanie baków i brody.

Za pomocą tego urządzenia, wykorzystując dwa grzebienie prowadzące, możesz też przyciąć i wymodelować brwi, żeby osiągnąć wygląd idealny!

Fot. Materiały prasowe

 • System Active BladeClean z funkcją wypłukiwania dla optymalnej wydajności
 • Powłoka antybakteryjna Nano Silver zapewnia higieniczne trymowanie
 • Dwustronny, liniowy trymer
 • Trymer precyzyjny z wymiennymi nakładkami(1-5 mm)
 • Zaokrąglone ostrza dla bezpiecznego & łatwego użytkowania
 • Liniowe nakładki grzebieniowe
 • Idealny pod prysznic
 • Ergonomiczny uchwyt
 • Zestaw zawiera baterię litową
 • 2 lata gwarancji

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

*tylko na pionowej głowicy trymera


Artykuł powstał we współpracy z Remington


Lifestyle Uroda

Czy twój związek jest „wystarczająco zły”, by z niego zrezygnować?

Redakcja
Redakcja
18 stycznia 2019
rozstać się
Fot. iStock
 

Żadne małżeństwo nie jest doskonałe – bez względu na to, jakie pozory widać na zewnątrz. Każda para przechodzi lżejsze lub głębsze kryzysy, niektóre stały niejednokrotnie przed decyzją o rozstaniu. Niektóre związki są złe od początku, inne „psują się” na skutek nawarstwienia nierozwiązanych wcześniej problemów. Pamiętajmy również, że są to kwestie bardzo indywidualne i to, co dla jednych będzie niedopuszczalne, inni przyjmą jako normę.

Co powoduje, że związek nie jest udany? Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Do najczęstszych przyczyn rozpadów związków

Zdrady – seksualne i emocjonalne

Zbyt wiele kłótni

Regularne „ciche dni”

Brak komunikowania swoich problemów bliskim

Brak współpracy w relacji

Brak chęci wysłuchania drugiej osoby

Szukanie winnych zamiast rozwiązywania problemów

Branie partnera „za pewnik”

Brak zaspokojenia potrzeb seksualnych

Brak zaspokojenia potrzeby intymności

Tajemnice

Zachowanie pasywne / agresywne

Sprawy z przeszłości

Apatia

Samotność w związku

Niewierność

Skąpstwo

Marnotrawstwo

Problemy z agresją

Samolubstwo

Kłamstwa

Niewłaściwe zachowanie rodziców jednej ze stron

Złożona sytuacja rodzinna (dzieci z poprzednich związków)

Uzależnienia i odmowa ich leczenia

Brak odpowiedzialności, dojrzałości

Jest to długa lista i w żadnym wypadku nie kompletna. Interesujące jest jednak to, że zawiera tylko trzy główne powody: nadużycia fizyczne i emocjonalne, odmowę leczenia uzależnień i udział osób trzecich.

Zidentyfikowanie swojej relacji jako „złej” jest tylko jednym z elementów układanki, aby wiedzieć na pewno, czy jest wystarczająco źle, aby odejść. Już sama świadomość, że masz złe małżeństwo, powinna spowodować, że zaczniesz zadawać inne, trudne pytania. Takie jak:

 • Czy żyję w taki sposób, jak opisano powyżej?
 • Czy nadal kocham mojego partnera na tyle, aby chcieć pracować nad związkiem?
 • Co już zrobiłem, aby poprawić mój zły związek?
 • Co chcę zrobić, aby było lepiej?
 • Czy mam nadzieję na to, że sytuacja się poprawi?

To tylko zadając tak trudne pytania i odpowiadając na nie z brutalną szczerością, można lepiej rozeznać się w sytuacji swojej i swojego związku.


Na podstawie: themindsjournal.com


Lifestyle Uroda

Gotowy na ferie na stoku?

Redakcja
Redakcja
17 stycznia 2019
Fot. Materiały prasowe

Choć z małym opóźnieniem, zima zagościła w Polsce na dobre. Chociaż z tego powodu na twarzach kierowców trudno doszukiwać się uśmiechów, z pewnością jest to dobra wiadomość dla snowboardzistów i narciarzy. Wybierając się na stok, warto odpowiednio się przygotować. Strój i sprzęt to jednak nie wszystko.

Wyjazd na stok bez odpowiedniego przygotowania pod względem kondycji, wzmocnienia mięśni i ogólnej poprawy sprawności ruchowej to wręcz przepis na wyjazd, który nie przyniesie przyjemności, a jedynie zakwasy, lub co gorsza, kontuzje. Jeśli na co dzień nie jesteśmy aktywni sportowo, swoje zdrowie najlepiej jest oddać w ręce profesjonalistów i zdecydować się na ćwiczenia pod okiem trenera personalnego. Dzięki temu nasze ciało nie odmówi nam posłuszeństwa podczas zimowego szaleństwa.

Przed wyjazdem warto również zadbać o sprzęt. Jeśli narciarstwo to nasza pasja i posiadamy własny ekwipunek, udajmy się do dedykowanego serwisu lub sklepu ze sprzętem sportowym, który oferuje usługi serwisowe, aby sprawdzić stan techniczny nart oraz dobrać odpowiedni smar.

Kondycja jest, sprzęt jest… pora na odpowiedni ubiór. Dobrej jakości kurtka, spodnie narciarskie, bluza, rękawice, gogle, a także bielizna termoaktywna to zimowe „must have”, które ochroni nas przed śniegiem i wiatrem. W naszym plecaku nie powinno również zabraknąć odpowiednich kosmetyków: maści rozgrzewających, a także kremów z filtrem UV. Do mniej oczywistego ekwipunku kwalifikują się również odpowiednie przekąski. Podczas całodziennego szusowania nie trudno o wychłodzenie czy głód wynikający ze wzmożonej aktywności. W trosce o bezpieczeństwo swoje i swoich towarzyszy na stoku, lepiej jest zamienić grzane wino na sycący, słodki i rozgrzewający kisiel lub budyń. Na rynku dostępne są już przekąski instant – np. „Owocowy Kubek” lub „Pyszny Budyń”, do przygotowania których wystarczy jedynie 175 ml gorącej wody. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które złapie mały głód podczas szusowania i wolą jednak poczekać z obiadem do późniejszego zejścia w dół.

Na koniec najważniejsze… samokrytyka. W kwestii umiejętności swoich i towarzyszy wyjazdu bądźmy w pełni obiektywni i dobierzmy adekwatną trasę. Jeśli nie jesteśmy doświadczonymi narciarzami, warto schować ambicje do kieszeni i zdecydować się na szkolenie nie pod okiem bardziej doświadczonego znajomego, ale wykwalifikowanego instruktora. Wszystko to sprawi, że wyjazd nie tylko się uda, ale z przyjemnością będzie można go powtórzyć.

Ferie zimowe 2019. Terminy przerwy zimowej dla wszystkich województw


Artykuł powstał we współpracy z Delecta


Zobacz także

„Język polski nie jest kobietą!”

Regulamin konkursu „Rodzina – najlepszy prezent”

Buty prosto z wybiegu na sezon jesień-zima 2018