Uroda Zdrowie

Pozwól sobie na chwilę relaksu i zamień swoją codzienną pielęgnację jamy ustnej w prawdziwe spa!

Redakcja
Redakcja
28 września 2018
Fot. Materiały prasowe
 

Jedynie jedna na dziesięć osób nie ma żadnych problemów ze zdrowiem jamy ustnej, a aż 80% Europejczyków cierpi na choroby dziąseł. Zdaniem dentystów, sytuacja ta jest m.in. wynikiem ignorowania znaków ostrzegawczych i traktowania powtarzającego się krwawienia dziąseł jako czegoś naturalnie związanego z codziennym szczotkowaniem. Aby temu zaradzić, eksperci Oral-B stworzyli rewolucyjną technologię Gum Guard, która w połączeniu z najnowszą szczoteczką Genius w kolorze Orchid Purple, nie tylko kompleksowo zadba o zdrowie naszych dziąseł, ale także zamieni ich codzienną pielęgnację w prawdziwe domowe spa!

Szczoteczka elektryczna – genialny asystent codziennej pielęgnacji jamy ustnej

Jako najczęstszy błąd popełniany przez pacjentów, dentyści wymieniają brak odpowiedniej techniki czyszczenia zębów. Jak pokazują badania, szczotkujemy za krótko i nieprecyzyjnie. Chociaż większość z nas, zapytana o długość mycia, odpowie, że myje przepisowe 2 minuty, dokładne analizy wskazują, że średnio zajmuje nam to mniej niż 60 sekund,  a ponadto 60% z nas nie szczotkuje tylnych zębów lub poświęca im za mało uwagi.

Fot. Materiały prasowe

Podstawą dbania o zdrowie naszej jamy ustnej jest codzienna pielęgnacja. Systematyczne kontrole u dentysty nie pomogą, jeśli odpowiednio nie przyłożymy się do porannego i wieczornego szczotkowania. Niestety, w dalszym ciągu obserwując swoich pacjentów spotykam się z brakiem podstawowej edukacji w tym zakresie. Brakuje im dyscypliny, motywacji, a często też po prostu wiedzy na temat tego, jak odpowiednio szczotkować. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, aby myć zęby odpowiednio długo, bez stosowania zbyt dużego nacisku oraz w taki sposób, aby nie pomijać żadnych obszarów. Tymczasem pacjenci często traktują mycie zębów jako coś mechanicznego i robionego w pośpiechu, przez co nie tylko nie zachowują odpowiedniej higieny, ale również nie zauważają i ignorują symptomy wskazujące na poważne choroby, w tym zapalenie dziąsełmówi lek.dent., specjalista pariedontolog Agnieszka Peret.

Przeciętnie odwiedzamy gabinety dentystyczne dwa razy do roku. Tymczasem na zdrowie naszych zębów i dziąseł pracujemy każdego dnia. Dlatego, wiedząc że choroby jamy ustnej mogą przyczynić się do poważnych problemów zdrowotnych w przyszłości, powinniśmy zadbać o odpowiednią dyscyplinę w tym obszarze. Z pomocą mogą przyjść nam najnowsze technologie, w tym inteligentny system szczotkowania, w który wyposażona jest szczoteczka elektryczna Genius.

Fot. Materiały prasowe

Coraz więcej osób lubi otaczać się modnymi i ułatwiającymi życie gadżetami. Warto nie ograniczać się w tym zakresie tylko do modnego smartfona, ale zaprosić technologię również do swojej łazienki. Tradycyjne szczoteczki manualne, ze względu na swoje ograniczenia, nie zapewnią nam bowiem tak kompleksowej możliwości zadbania o zdrowie i czystość jamy ustnej, jak szczoteczki elektryczne najnowszej generacji. Szczoteczka Genius, wyposażona w rewolucyjną technologię Gum Guard, dzięki zastosowanym innowacjom może wręcz stać się z naszym asystentem codziennej pielęgnacji. Ponadto duży nacisk kładzie ona na zdrowie naszych dziąseł, które często jest przez nas ignorowane, a które może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych – mówi dr n. med. lek. dent Beata Golan, Dyrektor ds. Naukowych Instytutu Blend-a-Med Oral B.

Technologia Gum Guard, w którą wyposażona jest szczoteczka Genius, w połączeniu z aplikacją Oral-B, pozwala nie tylko na monitorowanie w czasie rzeczywistym naszej techniki szczotkowania, sygnalizując momenty, w których wykonywany jest zbyt silny nacisk na dziąsła, ale także łączy w sobie nowatorską technologię czujnika ruchu w szczoteczce oraz funkcję rozpoznawania obrazu video za pomocą kamery umieszczonej w smartfonie. Pozwala to na kontrolowanie czy wszystkie powierzchnie zostały przez nas dokładnie wyczyszczone, wizualizację obszarów dziąseł wymagających specjalnej pielęgnacji, a także wyrabianie prawidłowych nawyków, poprzez m.in. wbudowany timer umożliwiający odmierzanie przepisowych 2 minut mycia zębów, czy ustawianie przypomnień ułatwiających regularne wykonywanie ocen i porównywanie ich wyników w czasie. To wszystko w połączeniu z technologią oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjną oraz unikalną, okrągłą główką sprawi, że nasze dziąsła i zęby będą odpowiednio zadbane.

Jak się więc odpowiednio zmotywować?

Zamień swoją codzienną pielęgnacje w okazję do chwili relaksu!

Nasze poranne i wieczorne rytuały mają fundamentalny wpływ na jakość naszego dnia oraz snu. Dlatego warto przyjrzeć się im trochę bliżej i sprawić, aby stały się okazją do chwili odpoczynku i refleksji. Ponieważ większość z nas w ciągu dnia żyje w pośpiechu, warto wykorzystać właśnie te 2 minuty rano i wieczorem, które spędzamy na myciu zębów i zamienić naszą codzienną pielęgnację jamy ustnej w prawdziwe domowe spa. Jak to zrobić?

  1. Zadbaj o odpowiednią aurę – zapalenie świeczki zapachowej nie tylko wprowadzi atmosferę relaksu do naszej łazienki, ale również wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie i zmysły. Świece o różnych aromatach mogą pełnić różnorodne funkcje – rano dodadzą nam energii nastawiając pozytywnie na czekające na nas wyzwania, a wieczorem odprężą i pozwolą odpowiednio przygotować się do snu.
  2. Kolory mają znaczenie – nie od dzisiaj wiadomo, że kolory jakimi się otaczamy mają wpływ na nasz nastrój. Dlatego warto przykładać uwagę do kolorów przedmiotów, których używamy na co dzień. W przypadku higieny jamy ustnej takim przedmiotem będzie szczoteczka elektryczna. Najnowsza szczoteczka Genius w kolorze Orchid Purple, ze względu na elementy w kolorze fioletowym, nie tylko wprowadzi element relaksu do naszej codziennej pielęgnacji, ale również rozwinie naszą kreatywność i pozytywnie zadziała na nasz układ nerwowy.
  3. Włącz relaksującą muzykę bądź audiobooka – istnieje wiele badań wskazujących na bezpośredni i wyraźny wpływ muzyki na nasz stan wewnętrzny. Odpowiednio dobrana może pobudzić nas do życia, zmotywować lub odprężyć. 2 minuty, które spędzamy na myciu zębów to idealny czas na włączenie utworu, który albo doda nam porannej energii, albo wręcz przeciwnie, pozwoli się wyciszyć i odpowiednio nastawić do snu. Alternatywą jest również włączenie audiobooka – 2 minuty miną nam jeszcze szybciej, gdy wsłuchamy się w fabułę ciekawej książki, czy ulubiony podcast.

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Oral-B


Uroda Zdrowie

Koniec z poczuciem winy. 12 rzeczy, za które kobiety nie powinny się wstydzić

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
28 września 2018
Fot. iStock/stock_colors
 

Byłam osobą, która przepraszała nawet, gdy wpadła na słup. Przepraszałam, jeśli ktoś nie zgadzał się z moimi poglądami. Poczucie winy było we mnie bardzo mocno zakorzenione ze strachu bycia niewygodnym dla innych lub narzucania im swojego zdania.

Z czasem okazało się, że nie jestem sama. Wiele kobiet nosi w sobie poczucie winy, wstydzi się, że nie spełniają oczekiwań społecznych, jeśli chodzi o to kim są, co robią, jak wyglądają – lista jest długa.

Poczucie winy jest toksyczną emocją, dlatego warto stawić jej czoła. Od czego zacząć? Od listy rzeczy, których żadna kobieta nie powinna się wstydzić i za które przepraszać.

Dbanie o siebie

Powinno być prawie oczywiste, że nie powinnaś czuć się winna za to, że zajmujesz się sobą. Ile razy słyszałaś od kogoś albo w twojej własnej głowie, że jesteś samolubna, jesteś egoistką. Pamiętaj że dbanie o siebie oznacza, że masz wystarczająco dużo energii, aby zająć się też najbliższymi!

Mówienie „nie”

Jak często zdarza ci się mówić „tak” wbrew sobie? Mówisz i myślisz: „Dlaczego ja znowu się na to zgodziłam”. Masz prawo mówić „nie”, nie ma w tym nic złego, poza tym pozwala skupić się tobie na tym, co najważniejsze.

Wyrażanie swoich uczuć

Kontrola emocjonalna może zapewnić ci większy wewnętrzny spokój. Ciąży na nas jednak stereotyp, że kobiety, które pokazują swoje frustracje lub smutek, są histeryczne lub potrzebujące. Tymczasem po ciężkim tygodniu nie ma nic lepszego niż wypłakać się i wygadać.

Mówienie tego, co lubisz

Chodzi o rzeczy, które lubisz robić. Niekoniecznie w wolną sobotę masz ochotę pójść na wystawę czy do teatru albo na jakiś ambitny koncert, może masz ochotę z pudełkiem lodów i winem usiąść przed telewizorem i pooglądać romantyczne komedie. Nie ma w tym nic złego, a na pewno nie musisz mieć z tego powodu poczucia winy.

Bałagan w domu

Uważam, że społeczeństwo wywiera niesprawiedliwą presję na kobietach, jeśli chodzi o utrzymanie porządku w ich domach przez cały czas. Masz prawo nie mieć siły, ochoty, być zbyt zmęczona, by wieczorem zabierać się za szorowanie podłogi. W imię czego?

Wygląd

Jestem wysoką kobietą, często mówiono o mnie „duża”, wiele czasu spędziłam na próbowaniu zmniejszenia swoich rozmiarów do, wydawało mi się, ogólnie przyjętego standardu. Tymczasem powinniśmy siebie akceptować takimi, jakimi jesteśmy i mieć w nosie wszelkie trendy i wymagania społeczne w tym względzie.

Status związku

Najczęściej jesteśmy oceniane przez pryzmat bycia w związku lub nie. Ile czasu spędzamy z najbliższymi, z przyjaciółmi, na co przeznaczamy wolny czas. Warto pamiętać, że dla nas ważny jest czas z ludźmi, na których nam zależy, reszta niech się odczepi.

Posiadanie dzieci

To często wrażliwy temat. Tyle tylko, że to nasze życie i my decydujemy czy chcemy mieć dzieci czy nie, i ile. Nikomu nic do tego.

Makijaż

Wiele osób mówi, że woli kobiety bez makijaży. Cóż, możesz ich słuchać i mieć wyrzuty sumienia stając przed lustrem i nakładając podkład, a możesz uśmiechnąć się do siebie, puścić oko, wymalować się i poczuć wyjątkowo.

Jedzenie

Lubisz zjeść? Nie możesz się oprzeć ciastom, a może frytkom, ale uwaga, przecież kobieta nie może być żarłoczna, powinna jeść z umiarem i to najlepiej sałatki. Serio?

Poczucie własnej wartości

Pytanie o podwyżkę stresuje cię? Ale przecież wiesz, że zasługujesz, wiesz ile jesteś warta w tej firmie, ile wnosisz i z siebie dajesz. Świadomość własnej wartości i mocnych stron nigdy nie powinna być powodem do wstydu.

Popełniane błędy

Błędy kształtują nasz rozwój osobisty, zawodowy. Słuszne jest powiedzenie, że błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi. Dlatego głowa do góry, wyciągaj wnioski, i dzięki popełnianym błędów stawaj się lepsza.


źródło: Popsugar


Uroda Zdrowie

Więcej czasu na rzeczy, które kochasz…

Redakcja
Redakcja
28 września 2018
Fot. iStock / Milkos

W pogodni za karierą nieraz tracimy z oczu to, co w życiu najważniejsze – własne szczęście. Okazuje się, że kluczem do samospełnienia jest zachowanie balansu pomiędzy pracą, życiem prywatnym i realizacją swoich pasji. W natłoku codziennych obowiązków trudno jest jednak znaleźć choćby chwilę na przyjemności. Na szczęście istnieją proste rozwiązania, które pomogą wygospodarować więcej czasu na rzeczy, które kochasz.

Zmorą dzisiejszych czasów jest pośpiech. Wciąż gdzieś pędzimy: z pracy, do pracy, na zakupy, spotkanie służbowe. W domu czekają na nas kolejne obowiązki: pranie, gotowanie,  opieka nad dziećmi. W tym szaleństwie trudno znaleźć chwilę  dla siebie i swoich pasji. Nie jest to jednak niemożliwe!

Więcej czasu dla siebie

Postaraj się zmienić swój harmonogram dnia. Zastanów się, co jest dla ciebie priorytetem i jak chciałbyś, by wyglądało Twoje życie za kilka, kilkanaście lat. Postaw na samorozwój. Marzysz o kursie tańca?  Lubisz malować? Nie wahaj się!  Jednym słowem: zmień swoje życie już teraz.

Taktyka małych kroków

By zyskać więcej czasu dla siebie, wstań nawet 20 minut przed budzikiem. To wystarczy by odbyć sesję porannego joggingu czy medytacji. W ciągu dnia wykorzystaj zaś każdą wolną chwilę. Połącz także przyjemne z pożytecznym. Jeżeli dużą część dnia spędzasz w samochodzie lub komunikacji miejskiej możesz w tym czasie słuchać audiobooków, czytać, rysować lub słuchać ulubionej muzyki. Lubisz aktywny tryb życia? Zamień autobus na rower, rolki czy choćby hulajnogę. Droga do pracy może być również okazją do odbycia codziennego treningu.

Sprytne rozwiązania to więcej czasu dla Ciebie!

Niektórych obowiązków nie sposób uniknąć. Należą do nich m.in. sprzątanie czy gotowanie. Jak ułatwić sobie te zadania? Wystarczy kilka pomysłowych rozwiązań, które sprawią, że staną się one szybkie, łatwe i przyjemne. Zamiast ciężkich, nieporęcznych odkurzaczy, za którymi ciągną się kable, które wciąż trzeba przepinać, do sprzątania można użyć odkurzacza akumulatorowego Regulus PowerVac 2 w 1. Bez wysiłku wyczyścisz nim wszystkie podłogi, narożniki, a także inne domowe zakamarki. W razie potrzeby odkurzacz ten w kilka chwil zamienisz w wygodne urządzenie ręczne, które świetnie sprawdzi się w przypadku prac na zewnątrz. Nie ma potrzeby szukania i wyciągania innych sprzętów, które pozwolą na posprzątanie miejsc niedostępnych dla tradycyjnych odkurzaczy. Duża moc ssania, bezworkowa technologia cyklonowa eliminuje dodatkowo problem szukania po sklepach odpowiednich worków wymiennych, dzięki czemu nie marnujemy wciąż brakującego czasu,.

Każdej osobie zwracającej uwagę na rozwiązania eko z pewnością przyda się mop parowy Clean Tenso marki Leifheit. Ten ultranowoczesny sprzęt usuwa nawet 99,99% bakterii i zarazków, zapewniając tym samym higieniczną czystość bez użycia środków chemicznych, których zwykle używamy do sprzątania. Mycie podłogi nie wymaga zatem dodatkowego przemywania czystą wodą, by pozbyć się użytej „chemii”. Dzięki skoncentrowanemu strumieniowi pary, Clean Tenso z łatwością radzi sobie zarówno z uporczywymi zabrudzeniami na parkietach czy panelach, jak i płytkach. Szybko, zdrowo i bez wysiłku. Dzięki takim sprytnym sprzętom twoje domowe porządki mogą trwać  dwa razy krócej, a Ty zyskasz dużo więcej czasu na rzeczy, które kochasz. Bo życie jest po to, by czerpać z niego garściami !


Artykuł powstał we współpracy z marką Leifheit 


Zobacz także

ciąża bez ryzyka - czy to możliwe?

Ciąża bez ryzyka – czy to możliwe?

5 hormonów, które powodują tycie

Syn, dom i drzewo nie czynią Cię męskim