Pielęgnacja Uroda

Piękno płynie ze środka – 4 zasady dla zdrowej, promiennej skóry

Redakcja
Redakcja
5 kwietnia 2019
Fot. Materiały prasowe
 

W codziennym pośpiechu często zapominamy, że nasza skóra potrzebuje nie tylko dbania o nią od zewnątrz – poprzez maski, kremy, balsamy czy nawet regularne wizyty w salonie kosmetycznym – ale również od wewnątrz, poprzez dietę uzupełnioną suplementacją i odpowiednie nawyki, które są równie ważne, jak codzienne zabiegi kosmetyczne. W jaki sposób kompleksowo dbać o skórę, aby cieszyła nas jędrnością, gładkością i promiennym wyglądem? Wystarczy zastosować się do 4 podstawowych zasad, by w kilka tygodni poprawić swoje samopoczucie i wygląd cery.

Piękna, promienna i zdrowa skóra jest efektem prowadzenia odpowiedniego stylu życia. Mowa nie tylko o zabiegach pielęgnacyjnych, ale przede wszystkim o wartościowych posiłkach uzupełnionych suplementacją, dostarczaniu odpowiedniej ilości płynów, aktywności fizycznej czy optymalnej długości snu. Tylko kompleksowe działanie, łączące zdrowy tryb życia oraz regularną pielęgnację, pozwoli uzyskać wyraźne efekty.

„Na rynku dostępnych jest bardzo wiele kosmetyków, jednak stosując nawet najdroższe i najlepszej jakości kremy nie jesteśmy w stanie dotrzeć do głównego źródła problemów takich jak zamarszczki, podrażnienia, zaczerwienienia czy suchość” – zwraca uwagę dr n. med. Edyta Blus. – „Kosmetyki stosowane miejscowo działają przede wszystkim na zewnętrzną warstwę skóry, czyli na naskórek. Efekty działania w skórze właściwej, o ile w ogóle, mogą być widoczne dopiero po kilku miesiącach regularnego stosowania” – podsumowuje dr Edyta Blus.

Aby poprawić wygląd skóry, warto zastosować 4 zasady składające się na zdrowy styl życia:

  • regularnie ćwiczenia – najważniejsze jest znalezienie aktywności fizycznej, zgodnej z własnymi upodobaniami, nie musimy katować się na siłowni, jeśli tego nie lubimy, wystarczą regularne, energiczne spacery, jazda na rowerze czy pływanie;
  • piecie wody z cytryną – ludzki organizm składa się w ogromnej mierze z wody; picie dużej ilości herbaty i kawy w ciągu dnia może prowadzić do jej niedoborów, wypłukuje też z organizmu cenne mikroelementy, dlatego warto regularnie pić wodę z odrobiną cytryny;
  • przesypianie optymalnej liczby godzin – nic nie działa tak dobrze na organizm, jak dostarczenie mu prawidłowej dawki snu, dlatego nie zarywajmy zbyt często nocy i zadbajmy o minimum 7 godzin nocnego wypoczynku na dobę;
  • odpowiednia dieta uzupełniona suplementacją – zdrowa, zbilansowana dieta to podstawa w dbaniu o doskonałą kondycję i piękny wygląd, ale nawet najlepsza może nie dostarczyć nam wszystkich niezbędnych substancji, dlatego warto ją połączyć z suplementacją, zwłaszcza preparatami bogatymi w kwasy tłuszczowe z grupy omega.

„Składnikami koniecznymi w utrzymaniu zdrowej skóry są niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega (NNKT), które m.in. poprzez wpływ na zachowanie odpowiedniej struktury błon lipidowych sprzyjają atrakcyjnemu wyglądowi skóry. Wiele dolegliwości dermatologicznych jest oznakami niedoboru tych kwasów. Zbyt mała ilość kwasów omega w diecie może sprzyjać łuszczeniu się naskórka, tworzeniu zaskórników, stanów zapalnych czy przyspieszeniu procesu keratynizacji, co wiąże się z powstawaniem zmarszczek.” – podkreśla dr Edyta Blus. – „Regularne spożywanie w odpowiedniej proporcji i dawce kwasów omega, choćby w postaci oleju z wiesiołka czy ogórecznika skutkuje regeneracją naskórka, zmniejszeniem suchości oraz poprawą elastyczności skóry.” – mówi dr n. med. Edyta Blus.

Rozwiązaniem wpływającym na poprawę naszej skóry oraz ogólnego stanu zdrowia mogą być więc odpowiednio dobrane i skomponowane suplementy diety. Ich stosowanie wpływa nie tylko na nawilżenie skóry, co jest najszybszym i najbardziej widocznym efektem działania, ale również zapobiega nadmiernej utracie wody przez naskórek. Świetnym wsparciem dla organizmu są tzw. nutraceutyki – suplementy uzupełniające codzienną dietę o cenne składniki, takie jak EstroVita Skin.

EstroVita skin to suplement diety stanowiący unikalną kompozycję roślinnych kwasów tłuszczowych omega-3,-6,-9. Zapewnia pokrycie 100% dziennego zapotrzebowania na wszystkie kwasy tłuszczowe z grupy omega. Ponadto dodatek witaminy  E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, witamina D bierze udział w procesie podziału komórek, a  witamina A pomaga zachować zdrową skórę. Skóra staje się gładka, zdrowa i promienna. Płynna konsystencja produktu ułatwia wprowadzanie zdrowych składników do codziennych posiłków – wystarczy polać sałatkę niewielką porcję EstroVity, aby cieszyć się zdrową, pełnowartościową przekąską.

 

Artykuł powstał we współpracy z EstroVita


Pielęgnacja Uroda

5 dowodów na to, że co cię nie zabije, to cię wcale nie wzmocni

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 kwietnia 2019
Fot. iStock/Eva-Katalin
 

Zanim zaczniesz myśleć, że będzie to tekst pełen negatywnych treści, zatrzymaj się. To, co cię nie zabije, nie uczyni cię silniejszym. Sprawi, że będziesz za coś wdzięczny, że ​​staniesz się empatyczny, może pomóc ci rozwijać się, nauczy cię doświadczać i doceniać życie, bez względu na to, jak trudny czas masz za sobą.

Są chwile w życiu, kiedy nie dostajesz tego, czego chcesz, i wydaje się, że jest to najgorsza z możliwych okoliczności. Ale czy kiedykolwiek pomyślałeś o tym, że może nie dostałeś tego, czego chcesz, bo nadchodzi coś lepszego? To, co cię nie zabije, nie tylko czyni cię silniejszym, ale przekształca cię w inną osobę. W jaki sposób?

Nauczysz się patrzeć na trudne zdarzenia i być za nie wdzięcznym

Nie, twoje życie może nie wygląda tak, jak chciałeś – ale wciąż jest wiele rzeczy, za które możesz być wdzięczny. Ciężkie czasy uświadamiają nam, jak wiele mamy, ile osiągnęliśmy. Jak wartościowe osoby mamy wokół siebie. Nie zrozumiałbyś tego, gdybyś nie znalazł się w życiowym dołku.

Nie, obecna sytuacja nie „zabiła cię”, ale prawdopodobnie pod wieloma względami była dla ciebie wyzwaniem

Na przykład: Doznałeś jakiegoś urazu, wyzwania, przed którymi stanąłeś, są prawdziwe i trudne. Przed tobą rehabilitacja, zmiana trybu życia, konieczność dostosowania się do nowej sytuacji. Trudny czas, może brak snu, stres… Ale traktujesz to „zadaniowo”, podnosisz głowę i „idziesz dalej”.

Stajesz się empatyczny, otrzymujesz „zdolność rozumienia i dzielenia się uczuciami innych”

Nie tylko ty miewasz w życiu ciężko. Każda walka, z którą się borykamy, wyzwanie, z którym mamy do czynienia i trudności, które usiłujemy pokonać uczą nas zrozumienia innych. Jeśli ktoś przetrwał podobną sytuację do twojej, to czujesz z nim jakąś więz, możesz mu doradzić, pomóc.

Rozwijasz się

Każdego dnia rozwijają nas nowe doświadczenia, ale czasami trudne sytuacje zmuszają nas do dorastania „trochę szybciej”, abyśmy mogli sobie ze wszystkim poradzić. Lub – abyśmy potrafili poprosić o pomoc…

Doceniasz swoje doświadczenia

To, co cię nie zabije, nie czyni cię silniejszym – pozwala ci w pełni „zainwestować” we własne życie. Nawet jeśli bywa ono niesprawiedliwe, kapryśne lub niszczące … to wciąż jest doświadczenie. Doświadczenie, które może cię ukształtować jako osobę indywidualną i pomóc ci dowiedzieć się czegoś więcej o sobie samym.


Na podstawie: theodysseyonline.com


Pielęgnacja Uroda

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V11 to będzie prawdziwy hit

Redakcja
Redakcja
5 kwietnia 2019
Fot. Materiały prasowe

W dzisiejszych czasach na rynku działa wielu producentów sprzętów do codziennego użytku w tym także odkurzaczy. Coraz większą popularnością wśród nabywców cieszą się nowoczesne odkurzacze marki Dyson.

Znana na całym świecie Firma Dyson oferuje urządzenia łączące inteligentne rozwiązania i nowoczesne oprogramowanie. Wśród urządzeń tych można wymienić nowy odkurzacz Dyson Cyclone V11 Absolute oraz odkurzacz Dyson Cyclone V11 Absolute Pro. Produkty te są efektem ponad dekady prac rozwojowych w kwestii bezprzewodowych urządzeń i siników cyfrowych Dyson. Nad projektem tych inteligentnie optymizujących moc i czas pracy odkurzaczy pracowało około trzystu inżynierów.

Czym wyróżniają się nowe odkurzacze bezprzewodowe Dyson V11?

Jak wszystkie urządzenia również i nowe modele odkurzaczy Dyson V11 mają wiele charakterystycznych elementów.

Nowy poziom inteligentnego sprzątania zapewniają w odkurzaczu bezprzewodowym Dyson Cyclone V11 trzy wbudowane mikroprocesory. Są one umieszczone w systemie Dynamic Load Sensor wewnątrz elektroszczotki High Torque oraz wewnątrz silnika cyfrowego Dyson V11, a także wewnątrz baterii.

Elektroszczotka High Torque z systemem Dynamic Load Sensor, który inteligentnie wykrywa opór przy szczotce monitorując jej pracę 360 razy na sekundę równocześnie automatycznie zmienia prędkość silnika dopasowując moc ssania do dywanów i podłóg twardych. Ta najmocniejsza elektroszczotka, którą stworzył Dyson, bardzo dokładnie czyści wszystkie rodzaje powierzchni i wydłuża czas pracy na podłogach twardych. Jej sztywne, nylonowe włókna wchodzą głęboko w dywan i likwidują brud. Z kolei zaś miękkie antystatyczne włókna węglowe usuwają kurz z twardych podłóg a także szczelin.

Druga Elektroszczotka Soft Roller, która została zaprojektowana do podłóg twardych, eliminuje równocześnie jednocześnie drobny pył i duże zabrudzenia.

Z kolei zaś mini elektroszczotka jest przydatna na przykład w samochodzie lub na schodach, dlatego że zbiera włosy i czyści głębokie zabrudzenia w trudno dostępnych miejscach.
Urządzenia te zasilane są najnowszym silnikiem cyfrowym Dyson V11. Ten najpotężniejszy silnik obraca się z prędkością 125 000 obrotów na minutę, tworząc niesamowitą moc ssania, która jest dwukrotnie większa niż w innych odkurzaczach tej marki. Zastosowane tutaj najnowsze rozwiązania pozwalają na prosty przepływ powietrza, zmniejszają drgania, oraz eliminują  hałas.
Najmocniejsza bateria Dyson jest wyposażona w 7 większych ogniw niklowo-kobaltowo aluminiowych, umożliwia sprzątanie wszelkich zakamarków bez utraty mocy aż do 60 minut.

Ponadto oby dwa modele odkurzacza Dyson V11 zawierają ekran LCD, który w inteligentny sposób wyświetla aktualną wydajność, w tym wybrany tryb mocy oraz pozostały czas pracy, a także przypomnienia o konserwacji filtra i powiadomienia o blokadach. W odkurzaczach tych zostały zaprojektowane trzy tryby czyszczenia. Tryb Auto rozpoznaje typ powierzchni, dopasowuje moc ssania do każdego rodzaju podłogi i dokładnie czyści. Kolejny tryb Boost został zaprojektowany w celu intensywnego czyszczenia uporczywych zabrudzeń, zaś tryb Eco zapewnia do 60 minut czasu pracy podczas sprzątania każdego rodzaju powierzchni.

Zastosowany zaawansowany szczelny system filtracji odkurzaczy Dyson V11 wychwytuje 99, 97% cząsteczek o wielkości nawet 0, 3 mikrometra. Dzięki temu wydmuchiwane powietrze jest bardzo czystsze. Ponadto 14 cyklonów generuje siłę o wartości ponad 79. 000g, która wyrzuca do pojemnika mikroskopijne pyłki i bakterie.

Dwa modele odkurzacza bezprzewodowego Dyson V11

Nowy odkurzacz Dyson V11 jest dostępny w wersji Dyson Cyclone V11 Absolute oraz Dyson Cyclone V11 Absolute Pro. Można wyszukać elementy, które wyróżniają odkurzacz Dyson Cyclone V11 Absolute Pro. Dyson V11 w wersji Pro jest urządzeniem o wyższej cenie. Jest to produkt o ekskluzywnym złotym kolorze. Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V11 Absolute Pro zawiera dwie elektroszczotki a mianowicie elektroszczotkę High Torque, elektroszczotkę Soft Roller oraz aż   siedem akcesoriów. Są to mini elektroszczotka, końcówka Combi, końcówka szczelinowa, mała miękka szczotka do zbierania kurzu, szczotka do uporczywego brudu. Dodatkowe akcesoria to narzędzie do czyszczenia górnych powierzchni oraz elastyczna końcówka szczelinowa. W zestawie znajduje się również wygodna stacja dokująca. Wystarczy wpiąć odkurzacz do stacji ładującej, aby w każdej chwili był gotowy do ponownego użycia. Warto pamiętać aby w pełni naładować urządzenie przed pierwszym użyciem a także po każdym sprzątaniu.

Podsumowują można powiedzieć, że modele bezprzewodowego odkurzacza Dyson V11 to urządzenia podczas produkcji, których skupiono się nie tylko na poprawie wydajności urządzenia, ale także na opracowaniu bardziej inteligentnych rozwiązań, które pomogą w sprzątaniu. Zastosowany system „point and shoot” sprawia, że opróżnianie pojemnika jest łatwe i higieniczne bowiem mechanizm wyrzuca kurz i brud w głąb kosza na śmieci, dzięki czemu nie ma konieczności dotykania zabrudzeń.

Jeśli myślisz o zakupie modelu Dyson V11 to sprawdź na początek aktualne promocje i kody rabatowe na stronie https://www.kody.pl/dyson

Artykuł sponsorowany


Zobacz także

Błędy w pielęgnacji włosów, które sprawiają, że najlepsze szampony i odżywki nie działają

Kochamy organiczne kosmetyki, ale czym się malować? Już są, innowacyjne, kolorowe i w pełni naturalne – cienie, fluidy i o wiele więcej

Punkty rubinowe na skórze. Czy jest się czym martwić?