Go to content

Olejowanie włosów? Od dzisiaj tak!

Jak olejować włosy - krok po kroku
Fot. iStock / zest_marina

Olejowanie to zabieg pielęgnacyjny, w którego trakcie nakłada się na włosy naturalne oleje roślinne lub ich mieszanki, dzięki czemu zapewnia się włosom odżywienie i prawidłowy poziom nawilżenia. Obawy o to, że olej przetłuści i poskleja włosy są całkowicie niepotrzebne. Prawidłowo wykonane olejowanie to gwarancja zdrowia i piękna włosów. Dobrze dobrane olejki do włosów zapobiegają puszeniu się, dodają miękkości, ułatwiają stylizację, a nawet przyspieszają wzrost. Olejowanie włosów to zabieg, który w naturalny sposób pozwala dogłębnie odżywić włosy.

METODY OLEJOWANIA WŁOSÓW

Metodę olejowania należy dobrać do swojego rodzaju włosów, idealnym sposobem jest przetestowanie każdej, aby sprawdzić, która najlepiej sprawdzi się na naszych włosach.

OLEJOWANIE NA SUCHE WŁOSY – metoda najszybsza i najłatwiejsza, polega na nałożeniu na suche włosy około połowy saszetki podgrzanej wcześniej we wrzątku TERMO-KURACJI i wmasowanie jej w suche włosy, następnie zwinięcie w koczek i schowanie pod foliowy czepek. Idealnie jest dodatkowo owinąć włosy w THERMO-CAP Biovax.

OLEJOWANIE NA MOKRE WŁOSY umyć włosy szamponem oczyszczającym Biovax Botanic, spłukać, odsączyć nadmiar wody z włosów. Do małej miski wlać ciepłą wodę do której dodać około połowy zawartości saszetki Biovax Botanic. Wymieszać i w takiej kąpieli olejowej zamoczyć włosy. Odczekać chwilę. Wmasować resztkę oleju i wylać na głowę pozostałą w misce kąpiel. Tak naolejowane włosy delikatnie wycisnąć i odsączyć w papierowy ręcznik, zawinąć w koczek, nałożyć foliowy czepek. Idealnie jest dodatkowo owinąć włosy w TERMO-CAP Biovax.

OLEJOWANIE Z ODŻYWKĄ lub MASKĄ

Gdy nie mamy czasu za długo trzymać oleju na głowie, myjemy włosy i do maski lub odżywki Biovax Botanic dodajemy około 1/3 zawartości saszetki, mieszamy i wmasowujemy we włosy przygotowaną masę. Trzymamy około 20-30 minut. Oczywiście możną również owinąć włosy ręcznikiem lub czepkiem.

Fot. Materiały prasowe

Nie zawsze im dłużej trzymamy olej, tym lepiej dla włosów. Jednym osobom wystarcza 30 min – 1 godzina, innym potrzebna jest cała noc. Najlepiej samemu popróbować i ocenić, co polubią nasze włosy. Należy pamiętać, że przy olejach nie sprawdza się zasada, że im więcej tym lepiej. Olej należy nakładać tak, aby włosy były nim tylko lekko posmarowane, a nie ociekające tłuszczem. Jeżeli nałożymy go za dużo, będziemy mieć problem ze zmyciem. Na długie włosy spokojnie wystarcza połowa opakowania TERMO-KURACJI Biovax.

Termo-kurację nakładamy na włosy, rekomendujemy by unikać aplikacji na skalp, aby uniknąć obciążenia.

PO JAKIM CZASIE WIDAĆ EFEKTY OLEJOWANIA?

Efekty olejowania widać już po miesiącu regularnego olejowania, jednak wszystko zależy od wyjściowej kondycji włosów oraz od ich porowatości. Tak czy inaczej –  efekty są warte zachodu. Musimy pamiętać również, że oleje i odżywki to dwie zupełnie inne rzeczy, i jedna nie zastąpi nam drugiej. Po zmyciu TERMO-KURACJI szamponem mimo wszystko warto przynajmniej na chwilkę nałożyć ekspresową odżywkę Biovax Botanic, dzięki niej np. łatwiej rozczeszemy włosy.

Jeżeli decydujemy się zostawić TERMO-KURACJĘ na noc, to warto po nałożeniu olejków na włosy (w naprawdę niewielkiej ilości – mniejszej niż normalnie) związać je albo zapleść w warkocz. Na poduszkę możemy też położyć ręcznik albo dodatkową poszewkę, żeby zapobiec zatłuszczeniu. Nie ma sensu nakładać na głowę czepków, czapek czy rzeczników, bo najprawdopodobniej przez noc i tak nam one spadną, a poza tym obniżają  komfort snu.

TERMO-KURACJĘ można zmywać każdym szamponem Biovax. Bardzo ważne jest to w jaki sposób to zrobimy – trzeba myć włosy powoli i bardzo dokładnie.

BŁĘDY najczęściej popełnianie przy pierwszym olejowaniu włosów:

  1. Zbyt duża ilość oleju.
  2. Niedomywanie oleju.
  3. Po naolejowaniu włosów i umyciu ich szamponem nie używanie odżywki.
  4. Zbyt długi czas trzymania oleju na głowie.
  5. Olejowanie skóry głowy / skalpu – niektóre skalpy nie tolerują olejowania.

Fot. Materiały prasowe


Materiał powstał we współpracy z marką  L’biotica