Lifestyle Uroda

Olejowanie włosów? Od dzisiaj tak!

Redakcja
Redakcja
19 listopada 2018
Jak olejować włosy - krok po kroku
Fot. iStock / zest_marina
 

Olejowanie to zabieg pielęgnacyjny, w którego trakcie nakłada się na włosy naturalne oleje roślinne lub ich mieszanki, dzięki czemu zapewnia się włosom odżywienie i prawidłowy poziom nawilżenia. Obawy o to, że olej przetłuści i poskleja włosy są całkowicie niepotrzebne. Prawidłowo wykonane olejowanie to gwarancja zdrowia i piękna włosów. Dobrze dobrane olejki do włosów zapobiegają puszeniu się, dodają miękkości, ułatwiają stylizację, a nawet przyspieszają wzrost. Olejowanie włosów to zabieg, który w naturalny sposób pozwala dogłębnie odżywić włosy.

METODY OLEJOWANIA WŁOSÓW

Metodę olejowania należy dobrać do swojego rodzaju włosów, idealnym sposobem jest przetestowanie każdej, aby sprawdzić, która najlepiej sprawdzi się na naszych włosach.

OLEJOWANIE NA SUCHE WŁOSY – metoda najszybsza i najłatwiejsza, polega na nałożeniu na suche włosy około połowy saszetki podgrzanej wcześniej we wrzątku TERMO-KURACJI i wmasowanie jej w suche włosy, następnie zwinięcie w koczek i schowanie pod foliowy czepek. Idealnie jest dodatkowo owinąć włosy w THERMO-CAP Biovax.

OLEJOWANIE NA MOKRE WŁOSY umyć włosy szamponem oczyszczającym Biovax Botanic, spłukać, odsączyć nadmiar wody z włosów. Do małej miski wlać ciepłą wodę do której dodać około połowy zawartości saszetki Biovax Botanic. Wymieszać i w takiej kąpieli olejowej zamoczyć włosy. Odczekać chwilę. Wmasować resztkę oleju i wylać na głowę pozostałą w misce kąpiel. Tak naolejowane włosy delikatnie wycisnąć i odsączyć w papierowy ręcznik, zawinąć w koczek, nałożyć foliowy czepek. Idealnie jest dodatkowo owinąć włosy w TERMO-CAP Biovax.

OLEJOWANIE Z ODŻYWKĄ lub MASKĄ

Gdy nie mamy czasu za długo trzymać oleju na głowie, myjemy włosy i do maski lub odżywki Biovax Botanic dodajemy około 1/3 zawartości saszetki, mieszamy i wmasowujemy we włosy przygotowaną masę. Trzymamy około 20-30 minut. Oczywiście możną również owinąć włosy ręcznikiem lub czepkiem.

Fot. Materiały prasowe

Nie zawsze im dłużej trzymamy olej, tym lepiej dla włosów. Jednym osobom wystarcza 30 min – 1 godzina, innym potrzebna jest cała noc. Najlepiej samemu popróbować i ocenić, co polubią nasze włosy. Należy pamiętać, że przy olejach nie sprawdza się zasada, że im więcej tym lepiej. Olej należy nakładać tak, aby włosy były nim tylko lekko posmarowane, a nie ociekające tłuszczem. Jeżeli nałożymy go za dużo, będziemy mieć problem ze zmyciem. Na długie włosy spokojnie wystarcza połowa opakowania TERMO-KURACJI Biovax.

Termo-kurację nakładamy na włosy, rekomendujemy by unikać aplikacji na skalp, aby uniknąć obciążenia.

PO JAKIM CZASIE WIDAĆ EFEKTY OLEJOWANIA?

Efekty olejowania widać już po miesiącu regularnego olejowania, jednak wszystko zależy od wyjściowej kondycji włosów oraz od ich porowatości. Tak czy inaczej –  efekty są warte zachodu. Musimy pamiętać również, że oleje i odżywki to dwie zupełnie inne rzeczy, i jedna nie zastąpi nam drugiej. Po zmyciu TERMO-KURACJI szamponem mimo wszystko warto przynajmniej na chwilkę nałożyć ekspresową odżywkę Biovax Botanic, dzięki niej np. łatwiej rozczeszemy włosy.

Jeżeli decydujemy się zostawić TERMO-KURACJĘ na noc, to warto po nałożeniu olejków na włosy (w naprawdę niewielkiej ilości – mniejszej niż normalnie) związać je albo zapleść w warkocz. Na poduszkę możemy też położyć ręcznik albo dodatkową poszewkę, żeby zapobiec zatłuszczeniu. Nie ma sensu nakładać na głowę czepków, czapek czy rzeczników, bo najprawdopodobniej przez noc i tak nam one spadną, a poza tym obniżają  komfort snu.

TERMO-KURACJĘ można zmywać każdym szamponem Biovax. Bardzo ważne jest to w jaki sposób to zrobimy – trzeba myć włosy powoli i bardzo dokładnie.

BŁĘDY najczęściej popełnianie przy pierwszym olejowaniu włosów:

  1. Zbyt duża ilość oleju.
  2. Niedomywanie oleju.
  3. Po naolejowaniu włosów i umyciu ich szamponem nie używanie odżywki.
  4. Zbyt długi czas trzymania oleju na głowie.
  5. Olejowanie skóry głowy / skalpu – niektóre skalpy nie tolerują olejowania.

Fot. Materiały prasowe


Materiał powstał we współpracy z marką  L’biotica


Lifestyle Uroda

5 sygnałów, że twoje ciało jest niedotlenione

Redakcja
Redakcja
19 listopada 2018
Fot. iStock / SrdjanPav
 

Nasz organizm potrzebuje tlenu, aby żyć. Krew rozprowadza go do wszystkich  ważnych narządów, komórek i tkanek w naszych ciałach. Kiedy nie jesteśmy odpowiednio dotlenieni, zaczynamy niedomagać. Warto skupić się na kilku ostrzegawczych znakach, mogą nam podpowiedzieć, że w naszym organizmie jest niewystarczająca ilość tlenu.

5 oznak niedotlenienia

Często jest ci słabo

Częstym objawem niskiego poziomu tlenu we krwi jest osłabienie lub zawroty głowy. Większość ludzi doświadczyła tego uczucia przy zbyt szybkim wstawaniu lub w ciasnym pomieszczeniu.  Jeśli jedna zdarza się to codziennie lub przy dowolnym wysiłku fizycznym, sygnał jest dość jasny.

Zmęczenie

Przewlekłe zmęczenie jest głównym znakiem, że twoje ciało nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu. Istnieją różne rodzaje zmęczenia, ale zmęczenie związane z hipoksemią jest chroniczne i nieodwracalne.

Przyspieszone bicie serca

Uczucie niepokoju, któremu towarzyszy przyspieszony rytm bicia serca, to znak, że ten organ ciężko pracuje, aby dostarczyć tlen do wszystkich komórek ciała. Jeśli nie są związane ze stanami lękowymi, ani arytmią, oznaczają niedotlenienie.

Spłycony oddech

Ludzie, którzy mają niedobór tlenu we krwi, skarżą się na duszności,  brak tchu, niezależnie od tego, jaką aktywność fizyczną wykonują.

Powysiłkowy ból głowy

Same bóle głowy nie są objawem niedotlenienia. Ale w połączeniu z dezorientacją, zawrotami głowy i brakiem koordynacji, bóle głowy mogą być oznaką, że twoje ciało nie dostaje takiej ilości tlenu, której potrzebuje.


 


Lifestyle Uroda

Dobre wiadomości, święta w tym roku też się odbędą – Polsat wyemituje Kevina! 🎄

Redakcja
Redakcja
18 listopada 2018
Fot. Screen ze zwiastuna YouTube /FilmPlanetPL

Dobre wiadomości, nie musicie w tym roku odwoływać świąt! Polsat, jak co roku wyemituje film „Kevin sam w domu”, nie będzie rewolucji. I choć możecie się śmiać pod nosem, to Kevin stał się już polską, świąteczną tradycją!

Święta w tym roku też się odbędą

Skąd mamy tę pewność?  🙂 Bo informacje podał sam Tobias Solorz, podczas konferencji Cyfrowego Polsatu: „”Czy w tym roku Święta się odbędą? Tak, odbędą. Będzie »Kevin sam w domu«”.

A wy, cieszycie się, czy macie już Kevina po kokardę? 😉

źródło: wirtualnemedia.pl


Zobacz także

Portrety. Kornelia czeka, jeszcze nie wie na co. Może na tę ostatnią kroplę, która przepełni czarę goryczy.

UNICEF

UNICEF apeluje o pomoc dla 41 mln dzieci na świecie

Narzeczony w wieku ojca. Miłość, której nie jest w stanie poróżnić kwestia wieku ani różnica pokoleń