Uroda

Domowe sposoby na modzele – same na pewno nie znikną

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
26 września 2016
Najlepsze, domowe sposoby na modzele. Same na pewno nie znikną
Fot. iStock/ grinvalds
 

Domowe sposoby na modzele pomogą w walce z tym dokuczliwym problemem. Modzele to z początku niebolesne i szpecące zmiany, które najczęściej powstają na podeszwach stóp a czasem i dłoni. Są one niełatwe do usunięcia, ale warto z nimi walczyć, zanim na dobre zagoszczą na stopach i spowodują silny ból.

Odciski i modzele – to nie to samo

Modzele, często mylone są z odciskami, choć różnią się od nich wyraźnie wielkością. Modzele są nadmiernie zrogowaciałymi komórkami naskórka, silnie ograniczonymi, powstałymi jako ochrona przed nadmiernym tarciem lub naciskiem. Organizm produkuje nadmiar skóry w takich miejscach, aby jeszcze bardziej zabezpieczyć ją przez uszkodzeniami. Najczęściej pojawiają się na stawach palców oraz opuszkach palców, pod główkami kości śródstopia. Przybierają kształt owalny, okrągły lub podłużny i z początku nie są bolesne. Dopiero z czasem sytuacja ulega zmianie. Największa różnica między modzelem a odciskiem polega na tym, że modzel nie ma jądra, które uciska zakończenia nerwowe, dlatego w początkowej fazie rozwoju nie boli, w przeciwieństwie do odcisków, które są odczuwalne przez cały czas.

Można i warto z nimi walczyć 

Warto wykorzystać dostępne metody, które pozwolą na pozbycie się nieestetycznych i bolesnych zmian. Można skorzystać z porady specjalisty — podologa lub spróbować pozbyć się problemu domowymi sposobami.

Najlepsze, domowe sposoby na modzele. Same na pewno nie znikną

Fot. iStock / coloroftime

Domowe sposoby na modzele

1. Peeling

To pierwszy krok do zdrowych stóp. Najlepiej robić go po wymoczeniu stóp przez 10-15 minut, w gorącej wodzie z dodatkiem soli do kąpieli, olejków nawilżających, lub specjalnych środków do stóp. Mocnego złuszczania nie powinno się wykonywać zbyt często ani zbyt mocno, ponieważ zbyt częste usuwanie naskórka może prowadzić do jego nadmiernego odrastania i problem, zamiast zniknąć, może się nasilić. Warto zaopatrzyć się w specjalną tarkę lub pumeks, który dla higieny warto często wymieniać.

2. Soda oczyszczona 

Jeśli po peelingu nadal twoje stopy pozostawiają wiele do życzenia, rozpuść 3 łyżki sody oczyszczonej w misce z wodą, a następnie zanurz w tej mieszance stopy. Mocz je przez około 30 minut, następnie osusz, przyłóż plasterek cebuli, obwiąż bandażem i zostaw na kilka godzin. Łatwiej będzie pozbyć się martwego naskórka.

3. Miks cebuli, soli i cytryny

Cytryna i cebula oczyszczają skórę  zmiękczają ją, sól z kolei ma naturalne właściwości ścierające. Plaster cebuli skrop sokiem z cytryny i posyp solą. Przyłóż go do odcisku i przymocuj gazą lub plastrem, na całą noc. Powtarzaj zabieg przez kilka dni z rzędu, aż do skutku.

4. Pomidor może pomóc

Czerwony miąższ pomidora doskonale zmiękcza zrogowaciały naskórek i ułatwia pozbycie się modzeli. Bezpośrednio na zmiany przyłóż miąższ pomidora, owiń to miejsce gazą i pozostaw na całą noc. Zabieg powtarzaj co wieczór.

5. Okład  z aspiryny

W szklance wody rozpuść 2 tabletki aspiryny. Zamocz w tym okład i połóż go na zmianę, przykrywając go folią spożywczą. Po kwadransie zdejmij okład.

Poza tym pamiętaj o tym, by nie stosować ostrych nożyków do samodzielnego wycinania odcisków i modzeli, aby nie pokaleczyć skóry i uniknąć infekcji. Noś wygodne obuwie, a gdy są o tego wskazania, wkładki ortopedyczne. Dbaj o higienę i regularnie stosuj kremy nawilżające oraz usuwaj nadmiar naskórka ze stóp.

Zobacz również: Jak powstają modzele i czym różnią się od odcisków? Sposoby na pozbycie się problemu ze stóp


źródło: krokdozdrowia.plwww.boskiestopy.pl

 


Uroda

Już się tak nie bój miłości. 10 porad dla tych, którzy chcą się jeszcze zakochać (po rozwodzie)

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
26 września 2016
Już się tak nie bój miłości. 10 porad dla tych, którzy chcą się jeszcze zakochać (po rozwodzie)
Fot. iStock / Vladimir Piskunov
 

Rozwód, czy rozstanie to niezwykle bolesne wydarzenia, niezależnie tego, co nas zmotywowało do podjęcia decyzji o zakończeniu związku. Nawet jeśli nasz partner okazał się niedojrzałym egocentrykiem, żal, że nie wyszło jeszcze przez jakiś czas blokuje nasze szansę, na szczęście. O to ten żal? Albo do siebie samej, o zmarnowane lata, energię, emocje i uczucia, albo do siebie i do niego, o to że się nie udało, że za mało się staraliśmy, o to, że może można było zrobić coś lepiej. Oprócz żalu jest jeszcze dużo lęku, przed tym, co przyniesie przyszłość. Czy jest jeszcze dla nas szansa na miłość?

Jeśli naprawdę chcesz znowu być zakochana, musisz ponownie się na miłość otworzyć, zaufać. Niczego tu nie przyspieszysz, powrót do równowagi zajmie ci trochę czasu, będzie wymagać sporo wewnętrznej pracy nad sobą i wiary w to, że się uda.

Dziesięć porad dla tych, którzy szukają miłości po rozwodzie lub rozstaniu:

1. Pracuj nad pewnością siebie

Pierwszym krokiem, który pozwoli ci otworzyć swoje serce na nową miłość jest troska i czułość podarowana samej sobie. Jeśli twoja samoocena jest niska, pora wykonać odpowiednią pracę nad miłością własną i samoakceptacją. To kluczowe, by w przyszłości wejść w dobrą, wartościową relację.

2. Unikaj myśli, które zamiast motywować, dołują

Coś wewnątrz ciebie chce, żebyś została na tym etapie, na którym teraz się znajdujesz: mała, biedna i zraniona… Wyłapuj te myśli, negatywne głosy w twojej głowie. Gdy tylko je zauważysz, spostrzeżesz, ze tak naprawdę nie ma w nich ciebie. TY chcesz iść do przodu..

3. Popracuj nad swoim ciałem

Nie siedź w domu. Wyjdź i ćwicz. Endorfiny sprawią, że będziesz szczęśliwsza, a twoje ciało okaże ci wdzięczność za troskę, z jaką je potraktowałaś. To nie musi być trening, kosztowny, ani skomplikowany. Na początek wystarczy pół godziny energicznego spaceru. Może z czasem nabierzesz ochotę na więcej?

4. Rób to, co kochasz

Zaniedbałaś swoje pasje, porzuciłaś zainteresowania? Teraz jest czas na to, by do nich wrócić. Kiedy będziesz znowu zajęta, zabraknie ci czasu na myślenie o bólu i rozczarowaniu, na ponowne rozdrapywanie starych ran. A poza tym, staniesz się o wiele bardziej interesującą osobą!

5. Nie spiesz się

Nie decyduj się  na randki, dopóki nie poczujesz, że jesteś na nie naprawdę gotowa. Po każdym długotrwałym związku (trwającym dłużej niż rok), psycholodzy zalecają co najmniej roczną przerwę. Dziwne? Wcale nie. Trzeba czasu, aby dowiedzieć się kim jesteś, kiedy znów jesteś sama. Rany emocjonalne też muszą się kiedyś zagoić.

6. Popracuj nad swoją intuicją

Gdy jesteś już gotowa, by znowu zacząć się z kimś spotykać, wsłuchuj się w swoje serce. Nie lekceważ czerwonych światełek w twojej głowie. Przeżyłaś już sporo, kochałaś, byłaś w związku, jesteś w stanie poznać się na ludziach.

7. Ustal na nowo hierarchię wartości

Bo może szukać teraz czegoś innego, niż trzy lata temu?  Aby to zrobić prawidłowo, musisz zastanowić się, jak chcesz się czuć, gdy jesteś w związku. Zrób listę swoich pięciu najbardziej pożądanych emocji. Na przykład, chcesz czuć się bezpieczna, doceniona, zrozumiana, seksowna i kochana. Zastanów się, czy osoba, z która się spotykasz jest w stanie na te twoje potrzeby odpowiedzieć.

8. Utrzymuj swoje tempo…

Jeśli ktoś jest tobą zainteresowany, nie musisz przyspieszać rozwoju wydarzeń. Nie poddawaj się presji, jeśli nie czujesz się komfortowo. Ta „właściwa osoba” będzie szanowała twój rytm, będzie potrafiła zaczekać, wyhamować. Niewłaściwa – zdenerwuje się i odejdzie.

9. … również jeśli chodzi o seks

Seks sprawia, że ​​trochę głupiejemy. Nasze oczekiwania mogą ulec zmianie, bez względu na to, co mówi nam mózg mówi, nasze serce staje się bardziej wrażliwe, gdy z drugą osobą wiąże nas tak bliska intymność. Nie spiesz się z seksem.

10. Ustal wymagania

Zrób listę pięciu rzeczy, których absolutnie wymagasz w związku (np. szczerość, jasno sprecyzowane plany życiowe). Nie angażuj się w związek z nikim, kto ich nie spełnia. I nie próbuj go zmieniać na siłę. Zdaje się, że już byłaś w tym miejscu.

Dobry związek to taki, w którym istnieje wzajemne zaufanie i szacunek. Masz doświadczenie, wiesz to. Jeśli tych podstawowych elementów nie ma – szukaj dalej. Nie spiesz się i wybieraj mądrze. I pamiętaj – nigdy nie jest za późno, by znaleźć miłość.


Uroda

Jak Krystyna Janda inspiruje Polki do zorganizowania ich własnego strajku. Czy wy też weźmiecie udział w Czarnym Poniedziałku?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
26 września 2016
Fot. Zbigniew Kresowaty / CC0 1.0

Krystyna Janda słynie z zaangażowania w życie polityczne i społeczne naszego kraju. Na swoim profilu na Facebooku często zamieszcza komentarze do spraw bieżących, zwłaszcza tych, dotyczących kobiet. Dwa dni temu umieściła post, który jeszcze mocniej zmotywował polskie internautki do walki o prawa kobiet w Polsce.

Aktorka zamieściła link do artykułu o strajku islandzkich kobiet, który dał początek konkretnym zmianom.  4 października 1975 r. 90 proc. islandzkich kobiet przerwało pracę (gospodynie domowe również!) i wyległo na ulice, by brać udział w wiecach i dyskusjach o nierównościach. Ten jeden dzień, który Islandczycy nazywają „długim piątkiem”, spowodował prawdziwą rewolucję. 5 lat po tym wydarzeniu, Islandia jako pierwszy kraj na świecie wybrała kobietę na prezydenta, a dziś  jest uważana za jedno z najbardziej przyjaznych kobietom państw.

Krystyna Janda swój wpis opatrzyła jednak komentarzem: To tylko taka propozycja niestety wśród kobiet polskich nie ma solidarności za grosz.

Wygląda na to, że tym razem pani Krystyna się pomyliła. Internet na to wyzwanie odpowiedział natychmiast. Okazało się, że na Facebooku powstało już wydarzenie „Ogólnopolski strajk kobiet”.

Jego organizatorki piszą:

Wzorem kobiet w Islandii, które 41 lat temu sparaliżowały swój kraj, robimy jednodniowy protest ostrzegawczy przeciwko ustawie procedowanej w polskim parlamencie przez morderców kobiet!

3 października:
– bierzemy urlop na żądanie
– bierzemy dzień wolny na opiekę nad dzieckiem
– nie idziemy na uczelnię
– bierzemy urlop bezpłatny
– korzystając z jakiejkolwiek innej legalnej możliwości – nie idziemy do pracy i na uczelnię!

CHCĄ ODEBRAĆ KOBIETOM PRAWA! Nie godzimy się na to! Zróbmy im #czarnyponiedzialek

Wydarzenie nabiera rozpędu z szybkością i efektywnością śniegowej kuli. Liczba osób, które deklarują swój udział rośnie z godziny na godzinę i prawdopodobnie zaskoczyła już nawet panią Krystynę Jandę:). A Wy? Przyłączycie się 3 października do Ogólnopolskiego Strajku Kobiet?


Zobacz także

Pielęgnacja nowej generacji dla cery dojrzałej. Natura i technologia – duet idealny

6 sytuacji, które zrozumie tylko osoba o typie urody „baby face”. Kiedy wyglądasz na mniej lat, niż masz naprawdę

Laminowanie włosów galaretką, żelatyną i siemieniem lnianym

Laminowanie włosów galaretką, żelatyną i siemieniem lnianym. Jak samodzielnie nadać włosom blask?