Go to content

Najczęściej popełniane błędy podczas malowania paznokci

Najczęściej popełniane błędy podczas malowania paznokci
Fot. iStock / svetikd

Zadbane dłonie idą w parze z eleganckimi, pomalowanymi na kolor paznokciami. Nauka manicure w domu wymaga trochę cierpliwości i ćwiczeń, bo tylko nieliczne z nas radzą sobie od razu z wykonaniem perfekcyjnego zdobienia paznokci. Nawet gdy zabieramy się za to pierwszy raz za pomocą delikatnego lakieru, po prostu musimy umieć go równo nałożyć. Bez wychodzenia na skórki, powstawania nierówności i uzyskania jednolitego koloru.  

Nawet perfekcyjny manicure może szybko stać się z paznokciami z koszmarów. Bywa, że po 2-3 dniach lakier zaczyna odpryskiwać z paznokci. To zdecydowanie nie cieszy, gdy poświęcasz na przygotowanie i malowanie paznokci część wieczoru. Niezależnie od tego, czy malujesz paznokcie na co dzień, czy od święta, sprawdź co robisz źle, że lakier z nich odpryskuje z prędkością światła.

Lista grzechów podczas robienia manicure, czyli najczęściej popełniane błędy podczas malowania paznokci

1. Nie myjesz rąk i nie odtłuszczasz płytki paznokcia

Mycie rąk to nie tylko zabieg higieniczny, ale po części odtłuszczający płytkę paznokci. Aby pozbyć się naturalnej tłustej powłoczki z płytki, należy użyć wacika zamoczonego w zmywaczu lub płynie odtłuszczającym. Lakier będzie trzymał się dłużnej.

2. Nie nakładasz bazy

Baza pełni funkcję odżywczą i wzmacniającą paznokcie, a także wypełnia nierówności i chroni płytkę przed przebarwieniami od lakieru. Dzięki jej zastosowaniu lakier lepiej się trzyma.

3. Nie polerujesz płytek 

Polerowanie pozwala pozbyć się nierówności, które utrudniają nałożenie gładkiej, jednolitej warstwy na płytkę i utrudniają bazie przylgnięcie do paznokcia.

4. Źle opiłowujesz paznokcie

Nie chodzi konkretnie o ich kształt, ale sposób piłowania. Jeśli robisz to metalowym pilnikiem, w dodatku w różnym kierunku, pracujesz sobie a osłabienie i poszarpanie krawędzi płytek. Mogą się kruszyć, łamać a wraz z nimi odchodzić lakier.

5. Zostawiasz niezadbane skórki

Wyglądają one wyjątkowo koszmarne i psują każdy manicure. Poza tym nieodsunięte i niezmiękczone skórki będą się zadzierać, odsłaniając nierówności lakieru na płytce. Fatalny efekt.

6. Nakładasz dużo lakieru

Lepiej poprawić kolor drugi raz, niż za jednym zamachem nałożyć grubą warstwę, która będzie schła opornie. To nie wygląda dobrze, tym bardziej że lakier wcale przez to nie będzie trwalszy, natomiast szybciej powstaną na nim wgniecenia i ślady od silnego nacisku.  Trudno, by duża ilość specyfiku skutecznie i szybko zaschła. Nabieraj na pędzel tyle lakieru, by w trzech pociągnięciach rozprowadzić go na płytce.

7. Dmuchasz, chuchasz, moczysz w wodzie

Czyli próbujesz na swojskie sposoby przyspieszyć czas schnięcia lakieru. Zamiast tego spodziewaj się raczej śladów na lakierze, powstawania bąbelków, a nawet jego rozmazania, jeśli np. wkładasz świeżo pomalowane paznokcie sporą ilością lakieru do wody.

8. Nie używasz utwardzacza

Dzięki niemu lakier – także nałożone na niego ozdoby- utrzymają się na płytce paznokcia dłużej.


źródło: www.ofeminin.pl