Go to content

Wiosenny plan treningowy, czyli adios kilogramos!

Fot. iStock / Neustockimages

Wiosenny plan treningowy został stworzony przez dwójkę trenerów Adę Jakimowicz i Marcina Markiewicza w oparciu o książkę Adios kilogramos. Projekt ten został stworzony dla wszystkich osób, które potrzebują profesjonalnego i kompleksowego podejścia do problemów z nadwagą, bólami układu ruchu, brakiem akceptacji siebie, jak również dla tych, które nie radzą sobie z dużą ilością obowiązków i zmagają się z permanentnym brakiem czasu.  

Nie każdy może pozwolić sobie na korzystanie z prywatnych zajęć ze specjalistą. Dlatego przygotowaliśmy plan treningowy, który w połączeniu z determinacją i samozaparciem, doda siły i pozwoli zmienić dotychczasowe nawyki na te prawidłowe.

W osiągnięciu najlepszych efektów polecamy lekturę książki Adios kilogramos, w której, oprócz szczegółowych opisów ćwiczeń, znalazł się pełnowartościowy program żywieniowy na 90 dni, opierający się na pięciu posiłkach dziennie. Do każdego etapu została przygotowana lista produktów w podziale na poszczególne tygodnie, co niewątpliwie ułatwi rozpoczęcie zdrowego odżywiania. Na końcu książki znajdziemy osobisty dziennik, pomagający usystematyzowanie postępów uczestnika programu. Pozwali on na kontrolę poprzez regularne zapisywanie przyjmowanych posiłków, a także wykonywanych ćwiczeń. Dodatkowo znalazły się tam praktyczne porady, które pomogą przetrwać trudne dni, a te nie zawsze zdarzają się tylko na początku.

ETAP PIERWSZY

Rate of motion i TRENING CARDIO dla początkujących

Najważniejszymi elementami, już podczas treningów, są stabilność, mobilność i kontrola motoryczna.  Dlatego przed każdym treningiem należy zacząć od rozgrzewki. Trening cardio dla początkujących to doskonały sposób na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim wzmocnienie organizmu.

ETAP DRUGI

Trening Cardio dla średniozaawansowanych i Trening Funkcjonalny dla średniozaawansowanych

Zaczynamy kolejny plan treningowy, tym razem dla średniozaawansowanych. Nie zapominajmy o rozgrzewce, którą wykonujemy zawsze przed głównym treningiem. Do naszego treningu cardio dla średniozaawansowanych dołożyliśmy trening funkcjonalny, który jest idealnym uzupełnieniem. Można go wykonywać od razu po treningu cardio albo wieczorem. Trening funkcjonalny wykonujemy 3 razy w tygodniu.

ETAP TRZECI

Trening Cardio dla zaawansowanych i Trening siłowo- funkcjonalny

Trening dla zaawansowanych przeznaczony jest dla osób, które przeszły poprzednie plany treningowe, i ich ciało jest przygotowane na najtrudniejsze wyzwanie. Trening wykonujemy rano w celu zmobilizowania metabolizmu. Przed treningiem wykonujemy rozgrzewkę. Do trening Cardio dla zaawansowanych proponujemy trening siłowo –funkcjonalny, który idealnie uzupełni trening cardio. Można go wykonywać od razy po treningu cardio albo wieczorem. Trening siłowy wykonujemy 3 razy w tygodniu.

CZAS REGENRACJI

Aby ciało było w pełni sprawne, poza energią dostarczaną w posiłkach, ciężkimi treningami i stretchingiem po treningach, potrzebuje także czasu na regenerację. Regeneracja to czas spędzony na odnowie mięśni, aby uniknąć przetrenowania, kontuzji czy przewlekłego zmęczenia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Zalecamy spacer, saunę czy jazdę na rowerze, w każdym dniu, jako formę relaksu należy uznać stretching.

DODATKOWE TRENINGI

Na koniec przygotowaliśmy kilka innych planów treningowych, w zależności, na której części ciała zależy Ci najbardziej.  Zachęcamy do wykonywania wszystkich w różne dni treningowe, bo trenujemy całe ciało, a nie tylko jego część. Wyłącznie takie podejście da wymierne efekty.


 

Książka Adios kilogramos w formie drukowanej dostępna jest w księgarni internetowej Wydawnictwa Zwierciadła

W wersji e-book na stronie http://przeczytam.pl/

okladka_ADIOS_KILOGRAMOS_podglad-(3)Adios kilogramos!

Kategoria: Poradnik

Liczba stron: 272

Format: 165 x 220 mm

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Cena: 39,90 zł

adajakimowicz1Ada Jakimowicz  

Pasjonatka sportu, doświadczona trenerka personalna, psycholożka. Absolwentka warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego oraz Wydziału Psychologii UW. Trenuje kick boxing, uprawia trening siłowo-funkcjonalny z użyciem kettli oraz uczestniczy w półmaratonach i maratonach. Autorka ćwiczeń dla kobiet w ciąży w książce Uczta dla dwojga.

marcin markiewicz1Marcin Markiewicz

Fizjoterapeuta, terapeuta manualny. Specjalista od uszkodzeń tkanek miękkich. Pasjonat sportowych wyzwań. Były trójboista. Obecnie trenuje sporty wydolnościowo-wytrzymałościowe. Ultramaratończyk, triathlonista (biegi 24h, biegi z przeszkodami, IronMan 2016). Wykładowca i szkoleniowiec.

katarzynablazejewskastuhr1Katarzyna Błażejewska-Stuhr

Dietetyk kliniczny, psychodietetyk. Wyznaje zasadę, że można jeść niemal wszystko, ważne są proporcje. Autorka i współautorka publikacji poświęconych zdrowemu żywieniu, m.in. trzech części bestsellerowych Koktajli dla zdrowia i urody oraz książki dla kobiet w ciąży Uczta dla dwojga. Dzięki jej poradom świat jest lżejszy o wiele kilogramów.