Uroda Zdrowie

Marzysz o jędrnej pupie? Rób przysiady

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
8 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / TrenerTv
 

Jędrne pośladki, to gorące życzenie wielu kobiet. Jeśli Matka Natura nie była dla ciebie zbyt łaskawa, spróbuj popracować nad tą częścią ciała samodzielnie. Polub przysiady, one świetnie wpłyną na mięśnie pośladków. Zwróć uwagę na poprawność wykonywanych ćwiczeń – to mają być prawdziwe przysiady, a nie jedynie kucnięcia. 

Przysiady krok po kroku:

  1. Wyprostuj plecy, ściągnij łopatki, możesz trzymać obie dłonie zaciśnięte przy barkach, stopy rozstaw na szerokość tułowia, napnij pośladki
  2. Obniż ciało robiąc przysiad, pośladki mają iść do tyłu i  w dół, kolana nie powinny wykraczać za palce u stóp
  3. Wracając do pionu najpierw biodra powinny ciągnąć do góry pośladki, dopiero potem wypychają je kolana
  4. Wyprostuj się, wypnij biodra do przodu napinając pośladki

Podpowiedź: Schodząc w dół weź głęboki wdech, a prostując się powoli wypuszczaj powietrze. Nie odrywaj pięt od podłoża, a jeśli nie czujesz się zbyt pewnie, ćwicz na początku podpierając się czym stabilnym.

Trening czyni mistrza, powodzenia!


Uroda Zdrowie

Zadbaj o utrzymanie prawidłowej postawy ciała, dzięki ćwiczeniu unoszenia miednicy

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
8 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / TrenerkaInfo
 

Może się wydawać, że jedynie mocny trening przynosi oczekiwane rezultaty. Warto pamiętać, że nawet ćwiczenia, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają spektakularnie, ale nie dają takich efektów, są nam potrzebne. Przykładem takich ćwiczeń jest unoszenie miednicy w leżeniu tyłem, co w doskonały sposób wpłynie na mięśnie pośladków, mięśnie kulszowo – goleniowe oraz łydek. 

To proste ćwiczenie, na które zawsze można znaleźć chwilę

 1. Połóż się plecami na podłożu, głowę oprzyj na ziemi, ręce połóż wzdłuż ciała
 2. Stopy postaw jak najbliżej pośladków
 3. Biodra unieś w górę, pozostań oparta cały czas o matę rękami, łopatkami oraz głową, resztę unieś w górę. Stopy opierają się w jednym miejscu, biodra unieś tak wysoko, by ciało tworzyło linię prostą z kolanami.
 4. Wracając do pozycji wyjściowej pamiętaj, żeby nie kłaść się ponownie na ziemi. Podczas unoszenia bioder zrób wdech, w drodze powrotnej wydech.

 


Uroda Zdrowie

Pompki dla kobiet? Jasne, twój biust je pokocha!

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
7 marca 2016
Pompki dla kobiet? Jasne, twój biust je pokocha!
Fot. Screen z Youtube / fitappy2

Jeśli pompki kojarzą się tobie jedynie z Rambo, czas zmienić swoje nastawienie. To, mogłoby się zdawać, męskie ćwiczenie, doskonale nadaje się do wzmacniania mięśni klatki piersiowej, ale i brzucha, pośladek i całej talii. Jeśli będziesz je wykonywać poprawnie, efekty przyjdą na pewno, a ty sama zdziwisz się, jak wytrzymałe masz ciało. 

Pompki? Zacznij od wersji light

  1. Rozłóż matę do ćwiczeń na równiej powierzchni
  2. Uklęknij na macie, a następnie oprzyj na niej dłonie
  3. Spinając mięśnie brzucha, wykonuj pompki poprzez unoszenie i opuszczanie ciała jedynie przez zginanie i rozprostowywanie ramion, nie pokładaj się klatką piersiową na macie. Na początek wykonaj serię z 15-20 powtórzeń, stopniowo zwiększając ilość i stopień trudności ćwiczenia.

via GIPHY

 

Pompki “na poważnie”

 1. Rozłóż matę do ćwiczeń na równej powierzchni
 2. Połóż się płasko na brzuchu
 3. Umieść dłonie płasko, trochę szerzej, na ziemi na wysokości barków
 4. Unieś się do góry rozprostowując ramiona, utrzymując ciało w pozycji wyprostowanej. Powinnaś opierać się jedynie na dłoniach i palcach stóp, będąc cały czas w pozycji wyprostowanej.
 5. Opuść ciało, pompki wykonuj poprzez unoszenie i opuszczanie ciała przez zginanie i rozprostowywanie ramion. Nie kładź się na macie i nie podpieraj między ćwiczeniami.

via GIPHY