Go to content

Jak używać i czyścić gąbkę do makijażu?

beauty blender
Fot. Materiały prasowe

Beauty blendery, czyli gąbki do makijażu, to najprostszy sposób na nałożenie korektora pod oczy, podkładu czy nawet kremowego różu bez pozostawiania smug. Jeśli nie masz pewności, jak używać tych gąbek, zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi aplikacji i dowiedz się, jak uzyskać nieskazitelny wygląd podkładu.

Gąbki do makijażu stały się prawdziwym kosmetycznym hitem. Z ich pomocą nakładanie makijażu jest łatwiejsze, a jednocześnie bardziej precyzyjne. Gąbki do podkładu czy też gąbki do pudru pozwalają uzyskać bardziej naturalny efekt makijażu. A Ty do nakładania makijażu używasz pędzla czy gąbki?

W tym tekście odpowiemy na pytania, jak używać gąbek do makijażu, o korzyściach, jakie wynikają ich stosowania oraz o tym, jak utrzymywać je w czystości.

Gąbki do makijażu zaliczają się do akcesoriów kosmetycznych służących do aplikacji kosmetyków do makijażu zarówno w postaci płynnej, jak i stałej. Z pomocą gąbki do makijażu tak samo równomiernie i precyzyjnie nałożymy podkład, rozjaśniacz, korektor czy róż. Dzięki różnym rodzajom gąbek w profesjonalny sposób zaaplikujemy poszczególne składniki makijażu.

Nasza rada: Zwilż lekko gąbkę do makijażu przed jej użyciem. Zapewni to jej miękkość i delikatność. Mokra gąbeczka ułatwia aplikację, a przy okazji rozjaśnia makijaż.

Jak używać gąbki do makijażu?

Do rozprowadzania podkładu lepiej używać szerokiej i płaskiej powierzchni gąbki. Natomiast wydłużonym czubkiem gąbki łatwiej zaaplikujesz podkład pod oczami, w okolicach nosa czy nad górną wargą. Polecamy gąbkę do makijażu YSL Beauty Teint Encre De Peau, jedną z najlepszych na rynku. Ta mięciutka gąbeczka o właściwościach antybakteryjnych zapewni idealne krycie i aksamitne wykończenie Twojego makijażu. Możesz jej używać do wszystkich rodzajów podkładu, jak również do innych składników makijażu.

Jak nakładać podkład za pomocą gąbki do makijażu? Zacznij od punktowego nałożenia na skórę niewielkich ilości podkładu. Następnie wklep podkład zwilżoną w wodzie gąbeczką. Nie rozprowadzaj podkładu pocierając gąbeczką po powierzchni twarzy, a zamiast tego staraj się wykonywać ruchy stemplujące. W ten sposób uzyskasz pełniejsze krycie i bardziej naturalny efekt.

Nasza rada: Użyj czubka gąbki do nałożenia rozświetlacza, korektora pod oczy lub różu, jeśli zależy Ci na precyzyjnym zaaplikowaniu kosmetyku.

Jakich gąbek używać?

Wybierając gąbkę do makijażu w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jej kształt. Najlepiej sprawdzą się gąbki o jajowatym kształcie, szersze u podstawy i zwężające sie ku górze. Do nakładania podkładu, kremów BB i CC używaj gąbki wielkości kurzego jajka. Polecamy gąbkę NYX Professional Makeup Complete Control Blending, która sprawdzi się zarówno do nakładania kosmetyków na szeroką powierzchnię, jak i w miejscach wymagających precyzyjnej aplikacji.

Ważna jest również miękkość gąbki – zbyt twarda może podrażniać skórę. Nakładając podkład twardą gąbką, upewnij się, że nie pozostawia śladów na makijażu.

Nasz rada: W Zalando znajdziesz najprzeróżniejsze modele gąbek wielu znanych marek. Koniecznie pamiętaj o tym, aby wykorzystać dostępny poniżej kod rabatowy przed sfinalizowaniem zakupu.

Jak czyścić gąbkę do makijażu?

Gąbkę do makijażu należy myć po 2-3 użyciach. Wystarczy umyć ją mydłem i wodą bądź specjalnym sprayem, a następnie owinąć w papierowy ręcznik i pozostawić do wyschnięcia.

Regularne mycie gąbki do makijażu jest kluczowe z punktu widzenia naszego zdrowia i higieny. Używanie brudnych gąbek i pędzli może prowadzić do wyprysków i zmian skórnych. Dlatego najlepiej wyrób w sobie nawyk mycia gąbki przynajmniej raz w tygodniu. W przypadku, jeśli używasz wspólnej gąbki do makijażu ze swoją przyjaciółką, zadbaj o to, by myć ją po każdym użyciu. Gąbki do makijażu po dłuższym czasie mogą gromadzić na sobie bakterie. W trosce o skórę zalecamy wymienianie gąbki co 2-3 miesiące.

Nasza rada: Po zakupie gąbki, nie wyrzucaj oryginalnego opakowania. Przechowuj gąbkę w osobnym pudełeczku bądź saszetce zamiast wrzucać ją luzem do kosmetyczki z innymi akcesoriami, gdzie szybciej się zabrudzi.

Jakich błędów należy unikać?

  • Jeśli zależy Ci na rozjaśnieniu twarzy, nie stosuj gąbki na sucho. Warto zwilżyć ją wodą termalną, która rozjaśni Twoją cerę i doda jej więcej blasku. Woda termalna wpływa na skórę odprężająco i nadaje jej zdrowy wygląd.
  • Jeśli lubisz matowy makijaż, puder transparentny aplikuj na podkład ruchem wklepującym, uważając, by go nie rozsmarowywać. Matowy efekt osiągniesz używając gąbki na sucho.
  • Zamiast jednej gąbki do makijażu warto zaopatrzyć się w osobne gąbki do rozświetlania, podkładu i pudru. Dzięki temu nie będziesz mieszać ze sobą kosmetyków.

Artykuł sponsorowany