Kosmetyki Uroda

Kosmetyki naturalne i ekologiczne – dlaczego warto je stosować?

Redakcja
Redakcja
15 stycznia 2020
Kosmetyki naturalne
Fot. Materiały prasowe

Ostatnie lata to wyraźny zwrot w kierunku pielęgnacji naturalnej. Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne marki, których produkty bazują na surowcach pochodzenia mineralnego lub roślinnego. Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne i ekologiczne?

Kosmetyki naturalne i ekologiczne – dobro pochodzące z natury

Coraz uważniej przypatrujemy się produktom, które nakładamy na naszą skórę. Czytamy składy, analizujemy ich pochodzenie i niejednokrotnie wpadamy w szok, dowiadując się, co tak naprawdę kryje się w kosmetykach naszych ulubionych marek.

Na szczęście na rynku nie brakuje produktów kosmetycznych, stworzonych z naturalnych, bezpiecznych i nietoksycznych surowców. Kosmetyki naturalne i ekologiczne są nie tylko wolne od szkodliwych substancji chemicznych, ale i znacznie bardziej skuteczne w działaniu. Gdzie szukać tego typu produktów? Idealnym miejscem do zakupu naturalnych kosmetyków będzie drogeria ekologiczna.

Czym są kosmetyki naturalne i kosmetyki ekologiczne?

Kosmetyki naturalne to produkty, które stworzone zostały przede wszystkim z surowców pochodzenia mineralnego i roślinnego. Próżno tutaj szukać składników chemicznych, substancji ropopochodnych czy innych toksycznych elementów składowych. Tym, co jeszcze wyróżnia kosmetyki naturalne, jest proces produkcji. Składniki mogą być poddawane jedynie obróbce fizycznej, tj. suszeniu, tłoczeniu, destylacji, filtracji, a nie złożonym procedurom, eliminującym dobroczynne substancje.

Co natomiast mamy na myśli nazywając kosmetyk mianem ekologicznego? Proces wytwarzania kosmetyków ekologicznych musi spełniać rygorystyczne normy. Produkty należące do tej kategorii są monitorowane już na pierwszych, przedprodukcyjnych etapach ich powstawania. Kontrola dotyczy bowiem nie samego kosmetyku, ale warunków wzrostu jego składowych – mowa tutaj przede wszystkim o glebie i roślinach, z których produkt jest stworzony. Wykluczone jest stosowanie syntetycznych środków ochronnych i szkodliwych nawozów.

Jak wpływają na naszą skórę kosmetyki naturalne i ekologiczne?

Coraz więcej kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że bardzo często to właśnie substancje zawarte w tradycyjnych kosmetykach, są odpowiedzialne za problemy skórne.

Zwolenniczek produktów bazujących na składnikach naturalnych nieustannie przybywa. Nic dziwnego – kosmetyki naturalne i ekologiczne mają zbawienny wpływ na skórę. W przeciwieństwie do produktów syntetycznych, które jedynie maskują problem, a niejednokrotnie nawet są jego przyczyną, kosmetyki o naturalnym składzie leczą, pielęgnują i stymulują skórę do odnowy.

Jakie składniki stosuje się w kosmetykach naturalnych? Przede wszystkim wykorzystywane są oleje organiczne, wyciągi z roślin, składniki mineralne, ekstrakty z owoców, glinki, hydrolaty, a także naturalne kwasy tłuszczowe nienasycone.

Naturalne i ekologiczne kosmetyki – dlaczego warto je stosować?

Dlaczego warto stosować naturalne i ekologiczne kosmetyki? To często zadawane pytanie. Otóż tradycyjne produkty, dzięki zawartości silikonów i wypełniaczy, tworzą jedynie iluzję poprawy. Działanie naturalnych i ekologicznych kosmetyków jest zgoła odmienne i po prostu skuteczne. Produkty wykorzystujące składniki mineralne, roślinne i substancje bioaktywne realnie poprawiają kondycję naszej skóry, odżywiają ją, pobudzają do odnowy oraz leczą zmiany.

Naturalne kosmetyki to brak naruszenia bariery hydrolipidowej skóry, mniejsze ryzyko podrażnień, alergii oraz bezpieczeństwo dla organizmu. Chemikalia, substancje zapachowe, wypełniacze zawarte w tradycyjnych kosmetykach czy rakotwórczy formaldehyd, zatruwają naszą skórę. Sięgając po kosmetyki naturalne zyskujemy gwarancję bezpiecznych i przyjaznych składników, które nie są szkodliwe ani dla Twojej skóry, ani dla zdrowia.

Za co jeszcze powinniśmy pokochać kosmetyki naturalne? Czytelne składy i proste formuły sprawiają, że bez problemu rozszyfrujemy, co kryje się w danym produkcie. Ponadto, kosmetyki bazujące na surowcach roślinnych i mineralnych, są wysoce uniwersalne – może je stosować każdy, bez względu na płeć, wiek, czy kondycję skóry. Niewątpliwym atutem kosmetyków naturalnych i ekologicznych jest również fakt, że są one przyjazne dla zwierząt i środowiska – za co pokochały je miliony kobiet na całym świecie. Bycie odpowiedzialnym konsumentem jest bowiem na wagę złota!


Artykuł sponsorowany


Kosmetyki Uroda

Jak się odmłodziłam i co z tego wyniknęło…

Listy do redakcji
Listy do redakcji
15 stycznia 2020
Fot. iStock
 

Może jednak adekwatne do wieku uczuciowe otępienie i wyciszenie nie jest takie złe?

Nie ma bodaj kobiety (a i  mężczyzny), która, w chwili gdy zegar biologiczny, metryka i lustro nieubłaganie poświadczają, że nasz czas dobiega końca, nie chciałaby się odmłodzić – fizycznie i psychicznie.

Mnie się to w znacznym stopniu udało. Bez ingerencji medycyny estetycznej, choć nie bez wspomagania HTZ (Hormonalną Terapią Zastępczą).

Skutkiem ubocznym było zakochanie się, czy raczej może był to swoisty bonus od życia, w postaci romantycznego spotkania i rozkwitu uczuć po latach. Choć może i było na odwrót – może to miłość spowodowała odmłodzenie? Nie wnikając jednak w szczegóły co do przyczyny i skutku, stało się.

I tu pojawił się drobny problem. Bo owszem, stan euforii charakterystyczny zwłaszcza w pierwszej fazie uczucia nadawał nowy sens wydawałoby się już starczo-spokojnemu  życiu, a jednak psychika okazała się na to zupełnie nieprzygotowana. Wróciły bowiem lęki, wahania, ból niepewności znane dobrze z lat młodzieńczych. Istne „Cierpienia młodego Werthera”. Starego obecnie Werthera płci żeńskiej zaskoczonego całkowicie zalewającą go falą dawno zapomnianych uczuć. Nie przypuszczał bowiem i nawet nie marzył o tym, że dane mu (jej) będzie jeszcze się zakochać. I to w  obiekcie własnego młodzieńczego zauroczenia.

Czyżby więc prawdą było twierdzenie, że stara miłość nie rdzewieje?!

I czy starzejące się serce wytrzyma jeszcze takie napięcie? Bo choć nie jest to nieszczęśliwa miłość bez wzajemności, a na to przynajmniej wszystko wskazuje, to jednak pewne uwarunkowania, uwikłania i okoliczności, w tym znaczna odległość dzieląca zainteresowanych, (mimo dostępności skracających dystans technologii) sprawiają, że łatwo bynajmniej nie jest. Wieczna sinusoida wzlotów i upadków, radości kontaktu pośredniego bądź euforii bezpośredniego, na przemian z bólem tęsknoty i oczekiwania daje się we znaki. Przypomina stany sprzed kilkudziesięciu lat.

Powróciło też nieoczekiwanie wspomnienie z dzieciństwa i strach przed opuszczeniem przez ukochaną osobę, którą wówczas był ojciec.

Pojawiły się w związku z tym dziwne ataki paniki.  I bezsilność typowa dla związków na odległość.

Wniosek z tego jest taki, że wprawdzie cudownie jest poczuć się znowu młodo, wspaniale, gdy z oczu bije radosny blask, zaskakująco znowu poczuć sławetne motyle w brzuchu, lecz niepewność i brak perspektywy na wspólną przyszłość bolą bardziej niż kiedyś.

I właściwie pozostaje smutna konstatacja, że w dziedzinie uczuć lepiej może jednak być starszym niż młodszym. Że może nawet stare, oziębłe stosunki małżeńskie, czy nawet całkowity brak stosunków, mogą być łatwiejsze do zniesienia, niż uniesienia młodzieńczej miłości w starzejącym się bądź co bądź ciele.

Reasumując: odmłodzenie – tak, szaleństwo zakochania i huśtawka uczuć – niekoniecznie, chyba żeby  zakochać się na nowo we własnym mężu. Zawsze jest to jakaś opcja.

Autorka: D.Ś.S.

 


Kosmetyki Uroda

Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach? Praktyczny poradnik

Redakcja
Redakcja
15 stycznia 2020
Fot. Materiały prasowe

Nowy Rok to ważny dla nas moment – czas podsumowań, ale także planów i postanowień. Z badań CBOS wynika, że ponad połowa Polaków ma noworoczne postanowienia. Dotyczą one wielu sfer życia i mają jedną wspólną cechę – zwykle bardzo szybko rezygnujemy z ich realizacji. Co zrobić, by wytrwać w swoich planach i nie poddać się?

Nasze noworoczne plany często dotyczą zdrowej diety i smukłej sylwetki, rzucenia palenia i rozpoczęcia regularnych ćwiczeń. Mają sprawić, że będziemy lepiej wyglądać i lepiej się czuć. Podpowiadamy, jak wcielić je w życie na tyle skutecznie, by nie poddać się już w styczniu.

Od dziś będę zdrowo jeść!

Przechodzenie na zdrową dietę w zimie jest nieco trudniejsze niż wiosną
i latem, kiedy mamy dostęp do sezonowych warzyw i owoców, ale oczywiście jak najbardziej możliwe. Obecnie także w styczniu i lutym mamy dostęp do wielu zdrowych produktów. Warto pamiętać o kiszonkach, które nie tylko są niskokaloryczne, ale też zawierają cenne probiotyki i wiele witamin. Ważne jest nie tylko to, co jemy, ale też z jaką regularnością. Dlatego dobrze jest zaplanować swój jadłospis (czasami nawet na cały tydzień) i robić zgodne z nim zakupy. Bywa, że nie mamy czasu na przygotowanie w pełni zbilansowanego posiłku i zależy nam nie tylko na czasie, ale też na kontroli liczby kalorii w naszych posiłkach. W takiej sytuacji sprawdzi się koktajl Formuła 1 Herbalife Nutrition. Nie dość, że zapewnia on niezbędne mikroskładniki odżywcze i zawiera dodatek składników roślinnych i ziół, to jeszcze pomaga kontrolować wagę. Zastąpienie jednego posiłku koktajlem Formuła 1 pomaga utrzymać wagę, a dwóch posiłków – schudnąć.

Rzucę palenie!

Palenie to jeden z najbardziej niebezpiecznych dla zdrowia nałogów, z którym jednocześnie bardzo trudno jest zerwać. Nikotyna jest na trzecim miejscu najbardziej uzależniających substancji na świecie. Są jednak sposoby na to, by rzucenie palenia było łatwiejsze. Jednym z nich jest z pewnością przygotowanie zdrowych przekąsek, po które będziemy sięgać, gdy dopadnie nas głód nikotynowy. Ważne, by były one niskokaloryczne i nie spowodowały wzrostu wagi. Sprawdzą się warzywa takie jak marchewka i seler naciowy oraz owoce (w zimie polecamy jabłka oraz owoce cytrusowe, zwłaszcza grejpfruty). Warto mieć przy sobie orzechy, trzeba jednak pamiętać, że mają sporo kalorii i pilnować tego, jak dużo ich zjadamy. Można wspomóc się gumą do żucia i cukierkami – najlepiej bez cukru. Zwykle po papierosa sięgamy w sytuacjach stresujących, wierząc w to, że „dymek” nas uspokoi. Nie jest to prawdą – nikotyna działa pobudzająco na nasz organizm. W nerwowych sytuacjach znacznie lepiej sprawdzą się proste techniki relaksacyjne (np. kontrolowanie oddechu, wizualizacje, krótki spacer).

Fot. Materiały prasowe

Będę codziennie ćwiczyć

Radykalne zmiany są trudniejsze do wcielenia w życie. Dlatego lepiej zaplanować początkowo 2 treningi w tygodniu. Nie powinno się też ćwiczyć codziennie – organizm potrzebuje regeneracji.
Z pewnością regularny wysiłek fizyczny jest łatwiejszy, gdy wybierzemy dyscyplinę odpowiadającą twojemu temperamentowi. Sprawdź, czy wolisz spokojne zajęcia (jogę, pilates), czy bardziej odnajdujesz się w tym, co dynamiczne (bieganie, crossfit lub ABT). Odpowiedni wybór ćwiczeń to klucz do wytrwałości. Dobrą motywacją jest regularna, choć nie za częsta kontrola efektów. Warto dokonywać co tydzień pomiarów tkanki tłuszczowej i mierzyć obwody brzucha i bioder, by sprawdzić, czy nasze treningi są efektywne.

Niezależnie od tego, jakie postanowienia noworoczne planujemy wcielić
w życie, wytrwać w nich pomaga spisanie planów na kartce i powieszenie jej w widocznym miejscu. Swoje szanse na sukces zwiększymy także dzieląc się postanowieniami z innymi, ogłaszając, że rzucamy palenie, zaczynamy chodzić na siłownię lub przechodzimy na dietę. Jeśli to wciąż za mało, warto przekonać bliską osobę, by towarzyszyła nam w realizacji planów i wspólne się wspierać.

Formuła 1 Herbalife Nutrition to koktajl, który zapewnia wygodę, odżywianie i przyjemność smaku. To idealna kompozycja białka wysokiej jakości, błonnika, witamin i soli mineralnych – nie musisz już dłużej wybierać między zdrowym posiłkiem a wygodą, ponieważ Formułę 1 przyrządzisz łatwo i szybko. Zawiera 25 witamin i składników mineralnych, w tym witaminę D, która pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, oraz witaminę C przyczyniającą się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Aby otrzymywać najświeższe informacje od Herbalife Nutrition, śledź nasz fan page, konto na Instagramie oraz odwiedzaj nutriportal.pl

Fot. Materiały prasowe


 

Artykuł powstał we współpracy z Herbalife Nutrition


Zobacz także

Peelingi chemiczne – rodzaje i zalecenia

Siedem prostych sposobów na utrzymanie promiennej i jasnej cery

Piersi, to coś więcej niż rozmiar miseczek. 8 rzeczy, których mogłaś o nich nie wiedzieć