Kosmetyki Uroda

Domowe kosmetyki na bazie olejków do twarzy

Redakcja
Redakcja
3 czerwca 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Olejki do twarzy to w stu procentach naturalne produkty, które są wykonane najczęściej jednego, maksymalnie kilku składników pochodzenia roślinnego. Za pomocą procesów takich jak destylacja para wodą, wydobywa się z nasion i liści wszelkie minerały i drogocenne składniki, zamykając je w niewielkiej buteleczce. Olejek do twarzy możesz stosować bezpośrednio na skórę, jednak mieszając go z innymi produktami, możesz stworzyć wspaniałe domowe kosmetyki. Przedstawiamy przepis na peeling do twarzy i preparat myjący do twarzy na bazie olejków.

Peeling na bazie olejku do twarzy

Peeling do twarzy powinien być delikatniejszy niż ten, który stosujemy na pozostałe partie ciała. Z tej przyczyny polecamy zrezygnować z użycia soli jako bazy, a zastąpić ją cukrem, a najlepiej fusami z kawy. Pozostałości po waszej małej czarnej mają wspaniałe właściwości pielęgnacyjne, a wykonany z nich peeling jest delikatny i nie powoduje podrażnień. Do produkcji domowego peelingu z olejkiem do twarzy potrzebujesz:

– szklankę fusów z kawy

– 3 łyżki cukru lub miodu

– 2 łyżki stołowe olejku do twarzy, który nie zatyka porów (jojoba, z czarnuszki, konopny, z orzecha włoskiego, lniany, z pestek malin, wiesiołkowy, z ogórecznika)

– opcjonalnie trzy krople olejku eterycznego miętowego i/lub gałązka rozmarynu

Wszystkie wspominane w artykule olejki do twarzy, w przystępnych cenach znajdziesz na https://triny.pl/202-olejki-do-twarzy. Sposób przygotowania peelingu polega na zmieszaniu fusów z pozostałymi składnikami. Najlepszą konsystencję uzyskasz, gdy najpierw podgrzejesz fusy z cukrem czy miodem i ewentualnie rozmarynem, do połączenia składników. Gdy formuła lekko przestygnie, dodaj do niej olejek do twarzy i opcjonalnie olejek eteryczny i dobrze wymieszaj. Miksturę przełóż do słoika. Możesz trzymać go w łazience i używać raz lub dwa razy w tygodniu, delikatnie pocierając nim zwilżoną twarz.

Dwufazowy tonik z olejkiem do twarzy

Dwufazowy tonik z olejkiem do twarzy posłuży ci do zmywania delikatnego makijażu, nawilżenie skóry przed nałożeniem makijażu, czy doładowanie składnikami mineralnymi skóry twarzy po kąpieli, gdy pory są otwarte. Tonik może natomiast nie poradzić sobie z wodoodpornym tuszem lub intensywnymi kolorowymi kosmetykami. Olejek do mycia twarzy połącz z wodą różaną w proporcji 200 ml wody różanej z 2 łyżkami stołowymi wybranego niesomatogennego olejku. Stworzony olejek myjący do twarzy przelej do buteleczki ze spryskiwaczem bądź do jego rozprowadzania stosuj płatki kosmetyczne. Przed użyciem koniecznie wstrząśnij miksturę, ponieważ olejek będzie wypływał na powierzchnię. Kosmetyk jest dwufazowy, dogłębnie więc nawilża skórę, a także dostarcza jej wielu cennych składników, powodując, że twarz wygląda na świeżą i wypoczętą.

Największą zaletą domowych kosmetykach jest możliwość maksymalnego dostosowania ich do swoich potrzeb. Proponowane przez nas przepisy to bazy, które możecie dowolnie modyfikować poprzez zmianę stosowanych olejków. Zyskacie po takim zabiegu zupełnie nowe właściwości, a wasza skóra odwdzięczy się wspaniałym wyglądem.

Artykuł sponsorowany


Kosmetyki Uroda

O tych rzeczach, ludzie, którzy widzą cię pierwszy raz decydują w ciągu kilku sekund

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
4 czerwca 2019
Fot. iStock/Pekic
 

Dotychczasowa wiedza jaką dysponujemy, przypisuje ludziom skłonność do wydania opinii o nowym znajomym w ciągu zaledwie kilku sekund od pierwszego spotkania, w aż 13 kwestiach. Dokonujemy zatem bardzo szybko osądów dotyczących takich cech jak sumienność, inteligencja i status materialny w ciągu zaledwie kilku chwil. Okazuje się,  że potrzeba około trzech sekund, aby ustalić, czy odczuwamy sympatię do danej osoby, czy nie.

Co o tym decyduje? Dwa pytania, które zadajemy sobie bezwiednie podczas pierwszego spotkania oraz… nasza otwartość na innych. Pewnie nawet o tym nie wiesz, ale poznając nową osobę natychmiast zaczynasz zastanawiać się:

1. Czy ta osoba zasługuje na twój szacunek

Jeśli (w naszej ocenie) dana osoba wzbudza respekt i szacunek, dostosowujemy do niej nasze zachowanie. Jeśli nie, zazwyczaj zaczynamy budować „mur dystansu”, który służy nam za mechanizm obronny. Jesteśmy ostrożni i mniej skłonni, by odczuwać sympatię.

Wiele jednak zależy od naszego wewnętrznego systemu wartości. Ludzie, którzy starają się każdą napotkaną osobę traktować z szacunkiem będą szukały w rozmówcy cech, które potwierdzą ich odczucia – będą bardziej otwarte na nową znajomość i chętne interpretować zachowanie nowo poznanej osoby na jej korzyść.

2. Czy możesz zaufać tej osobie

Wydaje się niemożliwym, by od razu zaufać nieznajomemu, którego widzimy pierwszy raz w życiu. A jednak to się zdarza. Tu sprawa jest bardzo indywidualna. Ufamy z bardzo różnych powodów: bo rozmówca ma taki kolor włosów jak nasz przyjaciel, bo używa powiedzonek, które znamy z rodzinnego domu. Bo, mówiąc potocznie „dobrze mu z oczu patrzy”.

Dobrą wiadomością jest to, że kiedy już zasłużyłeś na szacunek, generalnie zdobywasz również zaufanie.


Na podstawie: powerofpositivity.com


Kosmetyki Uroda

„Potrzebuję pobyć sam”, czyli kiedy i dlaczego powinniśmy zrobić sobie przerwę w związku

Redakcja
Redakcja
3 czerwca 2019
rozstać się
Fot. iStock

Przerwa w związku może wydawać się przerażającym rozwiązaniem, jeśli ostatnio się między wami nie układa. Co się stanie, jeśli mój partner już do mnie nie wróci?  Co jeśli znajdzie kogoś innego? Czy ta przerwa to tylko przedsmak realnego rozstania? Nie musi tak być. Decyzja o przerwie, jeśli zostanie podjęta z właściwych powodów, może tchnąć świeże powietrze w umierający związek i pozwala partnerom na zyskanie innego spojrzenia na ich relację.

Oto 3 sytuacje, w których przerwa w związku może być dobrą decyzją:

1.Czujesz się przytłoczony relacją, uczuciami i emocjami

Może to być spowodowane tym, że dużo się ze sobą kłócicie, może z powodu jakiegoś nierozwiązanego problemu z przeszłości. Jeśli ty lub twój partner czujecie się przytłoczeni do tego stopnia, że nie jesteście w stanie normalnie funkcjonować, nadszedł czas na przerwę i uspokojenie uczuć, a także zyskanie pewnej perspektywy.

2. Jeśli jedno z was zdradziło, przerwa może być dobrą decyzją

Niewierność jest zazwyczaj definitywną przesłanką, by zakończyć związek. Ale w niektórych przypadkach zbyt wiele mamy do stracenia, są dzieci, kredyt, dom… Z różnych powodów nie chcemy odejść. Jeśli jednak doszło do zdrady, przerwa w relacji jest dobrym rozwiązaniem. Oboje potrzebujecie czasu, by przemyśleć pewne sprawy i zastanowić się, czy jeszcze w ogóle możecie być razem, czy zaufanie uda się odbudować.

3. Jeśli masz wątpliwości co do zaangażowania (własnego lub partnera)

Zdarza się, że ludzie kończą związki, których nie są do końca pewni. Wydaje im się, że gdzieś w przyszłości czeka lepszy związek, szansa na pełniejsze szczęście, na więcej. Robimy sobie przerwę od aktualnego związku trochę „na próbę”, żeby zobaczyć jak to jest być wolnym, mieć znów wybór. Decydując się na taki krok musimy brać pod uwagę ryzyko, że zranimy partnera i powrót nie będzie już możliwy.


Na podstawie: lifehack.org


Zobacz także

Olejek z drzewa herbacianego - na twarz, ciało

Olejek z drzewa herbacianego. W czym może pomóc i w jaki sposób go stosować?

Całe życie na diecie? Krzątam się, gotuje i TYJĘ… i tak mi dobrze. Dieta 80/20, na czym to polega?

Jesz co chcesz i chudniesz? Co warto wiedzieć o diecie 80/20

Oto niektóre z najlepszych i czasem zaskakujących sposobów wykorzystania wazeliny w codziennym życiu. Bo zwykła wazelina…

8 zaskakujących zastosowań wazeliny